PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulaşık makinesine sıcak su gelmiyor sebebi ne olabilir.

yadikar
19 Ağustos 2018, 23:24
Arkadaşlar 2 gündür bulaşık makinesine sıcak su gelmiyor sürekli soğuk su ile yıkıyor tamirciye baş vurmadan önce belki basit bir şeydir diye sizlere sormak istedim biliyorsunuz piyasada bir sürü sahtekar firmalar var en basit şeyden bile bir sürü para talep ediyorlar, bu konuda bilgisi olan arakadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Prens-66
19 Ağustos 2018, 23:29
Sıcak su zaten gelmez.

1.Thermostat bozuktur
2. Isıtıcı bozuktur

talo176
19 Ağustos 2018, 23:34
Tamamen soguk mu su.. yoksa az ılık mı su?
(kontrol et)
Eger tamamen soguk ise, o zaman umwälzpumpe, steuerungsrelais, platine veya heizstab*bozuk olabilir.. yani teknik hatasi.. ama az ılık geliyorsa, o zaman heizstab kireclenmis olabilir..

https://praxistipps.focus.de/spuelmaschine-entkalken-so-gehts_41137

deniz2000
19 Ağustos 2018, 23:48
Prens-66 arkadasa katiliyorum
Isıtıcı bozuktur

hOrOz
20 Ağustos 2018, 14:41
Niye marka veya model belirtmiyorsunuz ki ? daha iyi bir çözüm bulmak için gerekli..

süleymans
01 Eylül 2018, 23:34
Merhaba benim evde Bosch bulaşık makinası var 2 haftadan beri E 15 hatası veriyor. Frankfurt civarında tamirci bilen var mı? Birde anlayan varsa ne olabilir ben yapabilirmiyim. Anlatırlarsa sevinirim.

mustafa200222
01 Eylül 2018, 23:38
Merhaba benim evde Bosch bulaşık makinası var 2 haftadan beri E 15 hatası veriyor. Frankfurt civarında tamirci bilen var mı? Birde anlayan varsa ne olabilir ben yapabilirmiyim. Anlatırlarsa sevinirim.Senin sorunu. Googlede.buldum. bir Sorun kalmamis aynisini.hemen dene kolay gelsin ... Yazlıkta Siemens bulaşık makinesi var. E15 arızası verdi ve musluk işareti yanıp sönüyordu sürekli. Ayrıca makine dışarıya köpük vermişti. Ne kadar reset tuşuna bastımsa da hep aynı şekilde kalıyordu. Cihazın içine 10 litreye yakın su döktüm ve suyu boşaltmasında bir sorun yok. Ancak arıza şığı sürekli yandı. İnterneti araştırdım, bir tavsiyeye göre cihazı ön tarafından arka ayakları üzerine doğru eğip bir süre bekledim. Sonrasında cihaz tekrar su boşaltmayı denedi ve düzeldi. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara belki faydası olur. Ben yarım saat kadar uğraştım.... bak burda ayni sorunu.cok kisi yasamis. E hepsini ki düzelmis. https://mobile.donanimhaber.com/bosch-bulasik-makinesi-e15-arizasi--67387202

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk