PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik hangi anbieter?

ultrAslan55
16 Ağustos 2018, 01:30
Selam,

Kızmayın fakat elektrikten pek bilgim yok. Evlendimden beri rheinenergie’ye kayıtıyım. Ama pahalı mı uçuz mu fikrim yok :D ama 2 kişiyiz ve aylık 90€ elektrik parası ödüyoz. Daha hiç para geri almadik aksine bide nachzahlung geliyo.
Bende zaten birtane yeni anbieter arıyorum yanına geschenk veren. Bugünde web.de’den mail geldi. iPad hediye. (Bende zaten iPad almak istiyordum) Ökostrom von web.de. Anlamıyorum dedim gibi, kazık yeme niyetinde de değilim. Sizlere sormak istiyorum bu yüzden değişim mi? Bu web.de de kayıtlı olan varmi ? Memlunmusunuz? Ne bilim biraz öğrenmek, bilgilenmek istiyorum.

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 01:33
web.de unut cok pahali. O ipadin parasinin icine koymus.

check24.de gir ordan hesaplat. Ancak ince ayarlara dikkat etmen gerek yoksa kazik yiyebilirsin.

En güzel yillik kac kilowatt yaktigini söyle bize birde Postleitzahlini ver bakalim. Yillik Abbrechnung buraya yüklersen isimiz daha kolay olur. Kunden-Nr., ismini ve adresini sil ama.

Su kaziga bak. Aylik benden 10 Euro fazla istiyor Grundgebühr. Birde kilowatt saati daha pahali. Ordan bana cikartacak Ipadin parasini.

http://www.bilder-upload.eu/thumb/782fd1-1534376585.jpg (http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=782fd1-1534376585.jpg)

ultrAslan55
16 Ağustos 2018, 01:45
Valla mesajdan sonra hemen bütün dosyaları çıkardım. Geçen sene 2865kw yakmışık. Aylık 81€ ödemistim. Plz 50735.

Su kaziga bak. Aylik benden 10 Euro fazla istiyor Grundgebühr. Birde kilowatt saati daha pahali. Ordan bana cikartacak Ipadin parasini.

http://www.bilder-upload.eu/thumb/782fd1-1534376585.jpg (http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=782fd1-1534376585.jpg)

Tmm uzak duruyorum ozaman ordan. Sen söyle hangi yer iyi ben oraya gecem. Hediye de versinler bana tam olsun :)

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 02:02
http://fs5.directupload.net/images/180816/fqjxgpn7.jpg (http://www.directupload.net)

http://fs1.directupload.net/images/180816/2tbusbbz.jpg (http://www.directupload.net)

12 ay Vertrag. Kazik falan yok. Aylik 69 Euro.

http://fs1.directupload.net/images/180816/cdrl74l7.jpg (http://www.directupload.net)

Kazik ipadli yaparsan aylik 90 Euro.

Ucuz ve hediyeyi unut. Adam o hediyenin fiyati bölüp üstüne koyuyor.

Illaki hediye istiyorsan bunlar var:

http://fs1.directupload.net/images/180816/56ma9l28.jpg (http://www.directupload.net)

Cogu sirketler ucuz gözüküyor ama degil. Iki yil Vertrag yapiyor. ilk yil düsük ödüyorsun, ikinci yil Guthaben veriyor, mesela 150 Euro falan. Ama ikinci yüksek ödettiriyor. Ikinci yil onlarda kalmazsanda 150 Euro vermiyorlar.

Ilk paylasdigimda, 69 Euro'ya öyle birsey yok. Sadece 69 Euro ve bitti.

ultrAslan55
16 Ağustos 2018, 02:15
Cogu sirketler ucuz gözüküyor ama degil. Iki yil Vertrag yapiyor. ilk yil düsük ödüyorsun, ikinci yil Guthaben veriyor, mesela 150 Euro falan. Ama ikinci yüksek ödettiriyor. Ikinci yil onlarda kalmazsanda 150 Euro vermiyorlar.

Ilk paylasdigimda, 69 Euro'ya öyle birsey yok. Sadece 69 Euro ve bitti.

Sadece 69€ diyonda. Ama 1 yil icin! Sonra nolcak?

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 02:21
Sonra yeniden hesaplanacak. Ucuz istiyorsan, her yil bilgisayarin basina, üc ay kala geceksin ve degistireceksin.
Seneya baska sirket daha ucuzda olur, pahalida olabilir.

Iki yillikda var, ama ozaman yillik karin 100 Eurodan 50 Euro'ya düser.

Araba sigortasi, gaz, ve elektriki mümkün oldugunca ucuza istiyorsan hersene oturup degistireceksin. Öyle bir kere ucuza gectim kaldim yok. Bu yil ucuz olur, seneya pahalanir kazik yersin.

ultrAslan55
16 Ağustos 2018, 02:44
Sonra yeniden hesaplanacak. Ucuz istiyorsan, her yil bilgisayarin basina, üc ay kala geceksin ve degistireceksin.
Seneya baska sirket daha ucuzda olur, pahalida olabilir.

Iki yillikda var, ama ozaman yillik karin 100 Eurodan 50 Euro'ya düser.

Araba sigortasi, gaz, ve elektriki mümkün oldugunca ucuza istiyorsan hersene oturup degistireceksin. Öyle bir kere ucuza gectim kaldim yok. Bu yil ucuz olur, seneya pahalanir kazik yersin.

Oda baya iş ya.. ayni telefon vertag kündigen yapip yeni angebot bekler gibi birşey demek bu. De anlasam yine uğraşırımda.. şimdi sen varsın yarın napcam ben misal? Çok sağol uğraştın için. Baya fark var ama yinede benimiyle. ben onu değerlendiririm heralde yinede. Ama ben şimdi bi yatayım artık. Yarın gitmez da bu? Bende seviniyordum bi ara yaa.. hediye felan var icinde diye

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 16:56
Burda doğma büyümeysen, yani Almancan varsa, bu işleri öğrenmek farz. Yoksa araba sigortasında yıllık 100 Euro kazık, elektrikde yıllık 100 Euro kazık, Internet'de yılda yüz Euro kazık. Adamı böyle kazırlar yoksa.

hOrOz
16 Ağustos 2018, 17:10
Oda baya iş ya.. ayni telefon vertag kündigen yapip yeni angebot bekler gibi birşey demek bu. De anlasam yine uğraşırımda.. şimdi sen varsın yarın napcam ben misal? Çok sağol uğraştın için. Baya fark var ama yinede benimiyle. ben onu değerlendiririm heralde yinede. Ama ben şimdi bi yatayım artık. Yarın gitmez da bu? Bende seviniyordum bi ara yaa.. hediye felan var icinde diye

ben daha iki gün önce yeni şirkete geçtim

220€ Sofort Bonus 15% sene sonu bonusu yıl sonunda

uğraşacak ne varki iki tıkla bir sayaç oku bitti

SesSizliK
16 Ağustos 2018, 17:17
nerden ve hangi sirket ?

Musti
16 Ağustos 2018, 18:30
www.eprimo.de bi hesaplatir :) ama her sene sirketi degistir bonus lar ilk seni icin sadece

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 20:55
eprimo zaten check24.de var. Daha pahalıydı 3 - 5 Euro yılda.

http://fs1.directupload.net/images/180816/5v48cl3h.jpg (http://www.directupload.net)

Hemen fazla ümitlenme.

Bonuslu tabiki var. Ama sunu unutma, kimse sana hediye vermiyor birsey. Bunu kafana artik bir sok.

Check24.de Bonuslu hesapladim ve yine ayni sirket cikti en ucuz.

Sofortbonus ve Neukundenbonus veriyorlar.

Sofortbonus:
Adamlar senden 69 Euro degil, 81 Euro ayliyor, ama onun yerine ilk üc ay icinde 120 Euro para havale ediyor. Yani elinde bir karin yok. Aylik 12 Eurodan yilda 144 Euro fazla aliyor. Yani 24 Euro bir zararin oluyor.

O yüzde 15 Neukundenbonusda, yani 132,29 Euro, onu yil sonu veriyorlar. Ha bu karli bir is.

Mesela Vertragin 01.01.2018'de basladi. Örnegin Mart ayinda Kontona 120 Euro para yolluyorlar. Ama aylik Kontodan 69 Euro yerine 81 Euro kesiliyor.

31.12.2018'e kadar yani tam bir yil bu sirketde kalirsan bir kereye mahsus 132,29 Euro veriyorlar.

Ancak daha önce sirketi, mesela 30.11.2018'de terk edersen, yani bir yil dolmadan, birsey yok.

hekimoglu
16 Ağustos 2018, 21:42
8 yil önce eon dan ayrildim ayni ev ayni sartlar 8 yil önce ayda 100 € ödüyordum düse düse 50 € ya düstü. 3 yil önce grünwelt e gecmistim gecen yil zam yaptilar sonderkündigungsrecht kullanip cikis verdim hemen arayip eski fiyattan iki yillik sözlesme teklif ettiler kabul ettim kaldim.

Ben öyle neukundenbonus o bu istemedim en dogrusu düz fiyatin en düsük oldugu birde en az yillik fiyat garantisi veren anbieter lerin secilmesini tavsiye ederim.

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 22:41
Bende hep öyle seciyorum.

Yarabbi sükür demek lazim Arkadasimiz 81 Euro'dan 69 Euro'ya düsüyor. Ayda 12 Euro kar eder yilda 144 Euro.

Alirsin coluk cocugunu iki üc kere döner yemege götürürsün bu kadar basit.

Ben her yil araba sigortasini degistiriyorum. Hem biraz fiyat düsüyor, hemde 60 Euro Amazon Gutschein aliyorum. Mümkünse o 60 Euroyu harcamiyorum. 3 yil biriktirdinmi 180 Euro para yapiyor. Zaten evdeki camasir makinasi en gec on yila bir bozuluyor. Biriktirdinmi orda o paralari Amazon'dan aliyorsun birnevi belese. Adamlar istedigin yere kadar tasiyor.

Sah
17 Ağustos 2018, 00:50
https://www.vattenfall.de/
en iyi sirket ne yaktinsa onu ödüyorsun az yaktiysan hemen geri ödüyorlar hic bir sirket bu sirketi tutamaz geri kalanlar hepsi sahtekar?

Birbey 3.0
17 Ağustos 2018, 01:55
Vattenfall aylik 75 Euro istiyor arkadasda. Bir kere 145 Euro veriyor.

Kötü degil, ama gaye bence aylik masraflari düsürmek.

Birde ne yaktiysan onu ödüyorsun tam dogru degil. Oturdugun bölgeye göre degisiyor.

Ultraslan55 kardes, sana söyle bir iyilik yapabildim.

Yellostrom normalde pahalidir, ama senin Postleitzahle ucuz cikti.

Bir yil Vertrag aylik 62,57 Euro. 81 Euro'dan bu fiyata düsüs süper. 18 Euro her ay kar. Yilda eder 216 Euro.

Yada iki yil Vertrag ozaman biraz daha pahali. Ozaman aylik 69,34 Euro. Yinede her ay 12 Euro kar. Yilda eder 144 Euro.

Kendin Yellostromu yarin ara. 0221 - 27 11 7114 kendin sor.

ultrAslan55
02 Eylül 2018, 17:52
Demin bende baktımda yellowstrom hediye de veriyor ps4 Pro yazıyor. Einmalig 50€ diyo. Bi asli varmı?

Bi bakarmısınız?

https://www.yello.de/ps4pro-fifa19?mc=yello_traffic.alwayson_performance.leads .strom.sea.google_search.mobil_und_desktop.yellost rom_.4568&gclid=Cj0KCQjwlK7cBRCnARIsAJiE3Mharhd_OfPQQwV-yHHCDMKl-yQGKUZotTuWEQ_Ia86nTzD_VgFe2mMaAqRnEALw_wcB

Birbey 3.0
02 Eylül 2018, 18:08
Kardeş biliyorum onu. Aylık üstüne koyuyor. Bir nevi Vertragın üstpne koyup sana satıyor.

Şunu anla artık. Bedavaya birşey yok. Koskoca şirket salakmı?
Var birsey bedavaya diyorsan, bana sen ver bir PS 4 bedava.

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
02 Eylül 2018, 18:17
Evet hocam 49 € ya ps4 veriyor ama senden aylik 25€ istiyor, senelik 300€ aliyor , en pahali stadtwerk bile benden senelik 87 € aliyor, yani iki senede senden 600€ aliyor, bir nevi sana taksitle satmis oluyor...

duyahsi
08 Eylül 2018, 08:50
Arkdaslar hic lidl strom dan yapaniniz oldumu. Ben her sene check24 sayfasindan degistiriyordum elektrik sirketini. bu sene lidl strom sayfasinda daha ucuz cikti ve sofort bonus ve 50 lidl guthcehein veriyorlar. onlarin calistigi sirket eon check24 daha pahali cikiyor.

Birbey 3.0
08 Eylül 2018, 18:35
Fiyatlar bölge bölge değişiyor. Bizde daha pahalı.

Aldi'ninde elektriği var.

player6767
08 Eylül 2018, 22:42
Ben iki yildir enni deyim aylik 80 euro öduyorum iki kisiyiz her sene 250-280 euro geri para aliyorum
Bilgisayar 365 gün acik tv da cok izliyoruz cogunluklan acik yani simdilik iyi bakalim öbur yilar neolcak

Birbey 3.0
08 Eylül 2018, 23:17
Senin elektrik paran sacma. Niye 250 Euro fazla ödüyorsunki? Aylik 60 Euro yetiyor sana.

Ben dört kisiyim. Hanim evde. Iki cocuk var. Biri bebek. Gece evde iki tane Ölradiator yaniyor kisin cünkü kaloriferler kapaniyor. Aylik 55 Euro ödüyorum.

Bilgisayir 365 gün acik olmasi bu kadar fark atmaz. Senin evde ya israf var, yada elektronik esyalarin cok eski.

Birbey 3.0
08 Eylül 2018, 23:28
Enni pahali. 72 Euro aylik.

SesSizliK
09 Eylül 2018, 00:33
Senin elektrik paran sacma. Niye 250 Euro fazla ödüyorsunki? Aylik 60 Euro yetiyor sana.

Ben dört kisiyim. Hanim evde. Iki cocuk var. Biri bebek. Gece evde iki tane Ölradiator yaniyor kisin cünkü kaloriferler kapaniyor. Aylik 55 Euro ödüyorum.

Bilgisayir 365 gün acik olmasi bu kadar fark atmaz. Senin evde ya israf var, yada elektronik esyalarin cok eski.

sen yillik kac kw yakiyorsun ve hangi firmadasin hele onlari bi söyle önce...

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 00:41
2400 kw, Idealenergie.

Ancak bu bilgiler bir isine yaramaz. Bölge bölge fiyatlar degisiyor. Arkadasta Yellostrom cikti, bende ise Yellostrom pahali. Enni niye pahali dedim, cünkü o arkadasimiz 10 Euro daha fazla ödeyecek Yellostrom'a göre.

SesSizliK
09 Eylül 2018, 00:53
2400 kw, Idealenergie.

Ancak bu bilgiler bir isine yaramaz. Bölge bölge fiyatlar degisiyor. Arkadasta Yellostrom cikti, bende ise Yellostrom pahali. Enni niye pahali dedim, cünkü o arkadasimiz 10 Euro daha fazla ödeyecek Yellostrom'a göre.

valla 2400kw cok düsük siz resmen elektrik kullanmiyorsunuz helal olsun..

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 00:59
Hayir düsük degil, israf etmiyoruz.

Evdeki tüm lambalar LED. Sparlampe bile kullanmam. Gereksiz yer isik yanik kalmaz bizim evde.

Televizyon, uydu alicisi falan hepsi Schalterli dosede. Aksam yatarken kapatiyorum, televizyonun stand by isigi bile yanmiyor.

Simdi diyeceksin, cok pintisin. Ama sunu bil, o Almanya'daki Stand By isiklarinin yaktigi bir yillik elektrik Köln'ün tüm yil yaktigi kadar.

Ayrica balkonda otururken isik yakmak. Solar Leuchteler oluyor 10 Euro'ya. Otururken onu yakarim. Rahat önünü görüyorsun. 4 saat balkonda o isik yanmasin ne kadar tasarruf ediyorsun.

Türkiye'de bakiyorum ben adam saatlerce balkonda aksam cekir citlerken isik yakiyor. Halbuki alsa bir solarleuchte tasarruf edecek. Sonra zirlar ama elektrik pahali diye.

Aksam misafir yoksa Televizyon seyrederken lambayi az acarsin. Evin icinde hafif bir kör isik yanar koltugun arkasindaki Stehlampede. Televizyon ikisi beraber yeterince aydinlatiyor oturma odasini. Önün gördünmü yeter. Adam kari koca yalnizken evde normal isik yakiyor. Ne geregi var.

Israf eden, iflas eder.

SesSizliK
09 Eylül 2018, 01:02
abicim ne yaparsan yap bu is öyle led med ampul standbayy vss ile olacak is degil yani senin cocuklar hele bi ps4 ile oynamaya baslasinlar o zaman görürüz :)

ama cidden cok az yakiyorsunuz. bu arada GAZ ne kadar ödüyorsun merak ettim 20 euro falandir tahminimce :)

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 01:07
abicim ne yaparsan yap bu is öyle led med ampul standbayy vss ile olacak is degil yani senin cocuklar hele bi ps4 ile oynamaya baslasinlar o zaman görürüz :)https://www.ozbeceriksizler.com/forum.php

ama cidden cok az yakiyorsunuz. bu arada GAZ ne kadar ödüyorsun merak ettim 20 euro falandir tahminimce :)

Bilemedin 0 Euro, cünkü bizimki Zentralheizung, gaz kaloriferi degil.

Annemlerde gazli katkolirferi var. Kisin cok yakiyorlar. Annem cok üsüyor. Sabah 6'dan gece 12'ye kadar ayarladim. Yillik 10000 kwh saat yakiyorlar. Ama evin ici hamam gibi. Bende olsa o 7000 inerdi. Arkadasda kat kaloriferi var. Mustakil ev. Her oda yaniyor. Oda yillik 13000 kwh saat yakiyor.

Cocuklara gelince, ne kadar izin verirsen, o kadar kullanir cocuk kismi. Fazlada yüz vermeyeceksin. Mesela ceptelefonu. 1 GB ver, onunla idare eder. 10 GB ver, onuda bitirir. Cocuklara az ile yetinmeyi ögretmezsen, yarin kendi evlerinde de savruk olurlar.

PS4 gelince. Büyül konusmayim, almamki eve. Android'eki ve laptopda ne oynaniyorsa yeter. Yoksa derslere bakmaz.

Tasarufa gelince, tabiki LED, Standby falan fark ediyor. Dene gör.

Ama en önemlisi buz dolabi. Cogu buzdolabinin cok aciyor. Icinden birsey cikar bir saatde isinmiyor. Buzluk -18, budolabinin icin -7 dereceye göre ayarlandimi ideal. Hem cok soguk degil, hemde az elektrik yakiyor. Tavsiye edilende zaten Beko tarafindan bu dereceler. Ben uyguluyorum ve cok memnunum. Eletronik derecesi yoksa, icinde bir derece koy ve bak. Ona göre ayarla.

durak78
09 Eylül 2018, 14:13
bende eskiden logo energie deydim fiyat arttirdilar maingau ya gectim , herkes fiyatlarini yazarsa belki bir yardimi olur

Benimki su sekilde
PLZ : 30159
Vertragslaufzeit : 2 wochen
Arbeitspreis 26,01 Ct/kWh
Jährlicher Grundpreis : 36,00 €

Ev : 100m2
4 Kisi
gecen sene 2822kwh yakmisiz , bir tasarruf önlemide almadim simdiye kadar

player6767
09 Eylül 2018, 17:49
Neden ödemiyimki ? Ödesemde sene sonu bana geri parami kontoma
Yolluyor ayni hesap.. evde benim senin dedin gibi isiklar hepsi led normal hic yok 3 tv var hergün ps4 oynaniyor .

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 20:04
Iyide niye bosuna adamlar parani kullandiriyorsunki? Kendine garezin mi var? Sen kullan parani?

Senin mantigina göre, ozaman suyudu fazla öde, Nebenkosten'ide fazla öde, nasil olsa hepsi yil sonunda ayni hesaba gelmiyormu?

Hatda Lohnsteuerklassenide en yüksek ödenenden yap, fark etmez, nasil yil sonu ayniya geliyor, geri alirsin.

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 22:11
bende eskiden logo energie deydim fiyat arttirdilar maingau ya gectim , herkes fiyatlarini yazarsa belki bir yardimi olur

Benimki su sekilde
PLZ : 30159
Vertragslaufzeit : 2 wochen
Arbeitspreis 26,01 Ct/kWh
Jährlicher Grundpreis : 36,00 €

Ev : 100m2
4 Kisi
gecen sene 2822kwh yakmisiz , bir tasarruf önlemide almadim simdiye kadar

Yillik 770 Euro geliyor senin. Pahali biraz. Yellostrom'da 747 Euro'ya geliyor suanda.

Hemen degistir bence.

mustafa200222
09 Eylül 2018, 22:18
Yillik 770 Euro geliyor senin. Pahali biraz. Yellostrom'da 747 Euro'ya geliyor suanda.

Hemen degistir bence.Benim.tecrübelerime
Göre siz siz oldun kaldiginiz.bölgenin. Firmasi dan
Sasmayin. Biz de 1 kac firmaya.gectik.sene sonu veya cikis verince. Iyi bir geci.....yorlar.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

SesSizliK
09 Eylül 2018, 22:22
Benim.tecrübelerime
Sasmayin. Biz de 1 kac firmaya.gectik.sene sonu veya cikis verince. Iyi bir geci.....yorlar.

ben yillardir her sene degisirim hicte dediginiz gibi bisey olmadi tüm faturalar hepsi mevcut ne yakmisiz ne ödemisiz artisi eksisi neyse o .. yani tespitiniz yanlis yada hic bilinmiyen bi firmayla muhattap olmussunuz siz.

mustafa200222
09 Eylül 2018, 22:26
ben yillardir her sene degisirim hicte dediginiz gibi bisey olmadi tüm faturalar hepsi mevcut ne yakmisiz ne ödemisiz artisi eksisi neyse o .. yani tespitiniz yanlis yada hic bilinmiyen bi firmayla muhattap olmussunuz siz. Biz aylik 1200 Euro ödüyoruz. Bir kac Firma
Degistirdik agzimiz.yandi
En güzeli Stadt in eletrigi.ve Gazi
Stadt dan sasmayin . Biz burda enso.tagitim yapiyor. Diger özellerinide firmalarda.burda ensodan.aliyor. Her sehirde.degisik.bizim burda
Enso en saglami.digerlerini hediye baska seyler de verseler.girmem. .bak Vodafone den agzimiz.yandi yandi.festnez.dsl.icin ciktim.2 yil olacak.simdi.bunu göndermisler.girermiyim.asla agzimiz.yandi bir defa

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180909/30712a761a2fe0505fd49296e74e20e7.jpg

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 22:31
Benim.tecrübelerime

Niye yandi agzin biliyormusun, cünkü sen hep bonuslu hesapladin. Bonussuz hesaplatip alacaksin, ozmana agzin falan yazmaz.

Bonus verenler 13. faturaya veriyor indirimi. Ama 12 aylik vertrag yaparsan, 13. ay fatura kesilmeyecegi icin bonusda gelmiyor.

PLZ ve ne kadar kullandigini söyle, sana alaveresiz kac lira ödersi söyleyim.

Aylik 120 Euro kafayi mi yedin sen.

mustafa200222
09 Eylül 2018, 22:32
Hic Bonus felan almadik. Orda yaniliyorsun.
Niye yandi agzin biliyormusun, cünkü sen hep bonuslu hesapladin. Bonussuz hesaplatip alacaksin, ozmana agzin falan yazmaz.

Bonus verenler 13. faturaya veriyor indirimi. Ama 12 aylik vertrag yaparsan, 13. ay fatura kesilmeyecegi icin bonusda gelmiyor.

PLZ ve ne kadar kullandigini söyle, sana alaveresiz kac lira ödersi söyleyim.

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 22:34
ben yillardir her sene degisirim hicte dediginiz gibi bisey olmadi tüm faturalar hepsi mevcut ne yakmisiz ne ödemisiz artisi eksisi neyse o .. yani tespitiniz yanlis yada hic bilinmiyen bi firmayla muhattap olmussunuz siz.

Arkadas güvenli yerlerden yapmamistir. Sagda solda. Check24 üzerinden yapacaksin. Karsinda bir muatap var. Yillardir kendiminki, annemlerin ve bir arkadasin degistiririm ve hic sorun yasamadim. Yeterki kimseye güvenme, sistemin nasil calistigini anla.

Mustafa kardesin belgi Almancasi yoktur. Ama büyük cocuklari varsa onlar ilgilenmesi lazim. Yoksa neye yarar o cocuklar.

SesSizliK
09 Eylül 2018, 22:44
Arkadas güvenli yerlerden yapmamistir. Sagda solda. Check24 üzerinden yapacaksin. Karsinda bir muatap var. Yillardir kendiminki, annemlerin ve bir arkadasin degistiririm ve hic sorun yasamadim. Yeterki kimseye güvenme, sistemin nasil calistigini anla.

Mustafa kardesin belgi Almancasi yoktur. Ama büyük cocuklari varsa onlar ilgilenmesi lazim. Yoksa neye yarar o cocuklar.

öyleki mesele diyelim bu sene vatenfall dayim elektrik emprimoya geciyorum mesela seneye tekrar vatenfal isime geliyorsa yine vatenfala geciyorum ;) hic bi skinti olmuyor tüm gutschenlarimi sorunsuz ödüyorlar. hic bi sorun yasamadim bu arad evet ben her sene Check24 üzerinden yapiyorum memnunum .

Son olarak gece günlerde yaptim karsilastirmalari GAZ suan grünwelteyim en iyi teklif emprimodaydi ona geciyorum, kezaa elektrik suan vatenfallda yine en iyi teklif emprimodan geldi yani önümüzdeki sene hem elektrik hem gaz emprimodayim.

durak78
09 Eylül 2018, 22:54

Hemen degistir bence.sanırım bonuslu fiyati hesapladin? yellow daha pahali

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Birbey 3.0
09 Eylül 2018, 22:59
Mustafa senin sorunun tahmin ettigim gibi. Sen internetden yapmiyorsun. Disardaki yerlerde yapiyorsun. Onlarda sana yarim yamalak anlatiyor.

Sen Almanya dogumlumusun?

sanırım bonuslu fiyati hesapladin? yellow daha pahali

Yok, direk yello sayfasindan hesapladim.

öyleki mesele diyelim bu sene vatenfall dayim elektrik emprimoya geciyorum mesela seneye tekrar vatenfal isime geliyorsa yine vatenfala geciyorum ;) hic bi skinti olmuyor tüm gutschenlarimi sorunsuz ödüyorlar. hic bi sorun yasamadim bu arad evet ben her sene Check24 üzerinden yapiyorum memnunum .

Son olarak gece günlerde yaptim karsilastirmalari GAZ suan grünwelteyim en iyi teklif emprimodaydi ona geciyorum, kezaa elektrik suan vatenfallda yine en iyi teklif emprimodan geldi yani önümüzdeki sene hem elektrik hem gaz emprimodayim.

Birde bu elektrik isi, borsa gibi biraz. Fiyatlar oynuyor bagzi haftalar. Su anda annemlerinkini degistirdim. 535 Euro'ydu. 554 Euro isteniyordu kac haftadir. Simdi 535 Euro'ya veren var, üstüne birde 30 Euro para veriyorlar 60 gün sonra. Kimden kötü 30 Euro kar. Allah berekt versin. Daha fazla düsüremiyorum. Hep bu isler ile ugrastigim icin hobi olarak, tasin suyunu birdaha sikmaya calisiyoruz oda zor oluyor.

gentlement
10 Eylül 2018, 18:13
bende biktim artik EWR´den...

yeni abrechnung gelmis! 1280,52 EUR hesap cikarmislar. 1 yilda ödedigim para 1231,- EUR. Aradaki 55,52 EUR yu istiyorlar!

Check24´de Vattenfall (953,60 EUR) en uygun fiyat cikiyor... Kullanan varmi bu sirketi?

Birbey 3.0
10 Eylül 2018, 19:23
Önemli olan Bonussuz secmen ayarlari. Vattenfall büyük sirket güvenebilirsin. Birde yello'ya gir bak ama.

Ayda 106 Euro'ya geliyor. Cok kullanmissin. Eger 200 m2 oturmuyorsan cok israf var sende. Eger sirf 4-5 nüfussan en fazla 3000 kw falan yakman lazim. Sende tahminen 5000 falan vardir.

atsiz77
10 Eylül 2018, 20:32
arkadaşlar DBEnergie sayfasına bakıp karşılaştırın birde.

Emo1980
10 Eylül 2018, 20:33
Bende hersene degistirisorum elektrik ve gaz‘i. CHECK24 App‘i indirdim. 6 senedir Bu App üzeri her sene degistiriyorum. Eger CHECK24 registrieren yaparsin, hersey daha kolay oluyor. Seni kündigung icin hatirlatiyor. Adres ve sayac nolari kayitli kaliyor.
Ben cok memnunum ve böyle her sene 400-600€ kar yapiyorum.

Birbey 3.0
10 Eylül 2018, 20:51
arkadaşlar DBEnergie sayfasına bakıp karşılaştırın birde.

Hemen baktim dostum. Ama benim oldugum yer icin cok cok tuzlu cikti.

Impostor
10 Eylül 2018, 22:35
bende 3 senedir/sezondur check24 üzerinden daha uygun olan sirkete geciyorum. bonuslarda sorun yok, genelde jahresabrechnunga indirim uyguluyorlar. ya kilowat saatine yada toplam tutara

gentlement
11 Eylül 2018, 10:40
Önemli olan Bonussuz secmen ayarlari. Vattenfall büyük sirket güvenebilirsin. Birde yello'ya gir bak ama.

Ayda 106 Euro'ya geliyor. Cok kullanmissin. Eger 200 m2 oturmuyorsan cok israf var sende. Eger sirf 4-5 nüfussan en fazla 3000 kw falan yakman lazim. Sende tahminen 5000 falan vardir.

Oturdugum ev 200 m2 nin üzerinde... Toplamda 3961 kWh kullanmisim!

EWR kWh basi 26,98 Ct. / kWh hesapliyor... Vattenfall ise 26,72 Ct. / kWh !

Arada elektrikte fazla bir fark yok ancak verilen 246,- EUR bonuslar ile fark olusuyor!

Birbey 3.0
11 Eylül 2018, 22:56
Postleitzahlini ver bir bakalim. Bana biraz yüksek gibi geldi 26 - 27 Cent kilowatt saati.

durak78
11 Eylül 2018, 23:35
yello strom daha pahali, orada iki yıl kalirsan %10 rabat aliyorsun oda sadece ilk yil icin, sen muhtemelen rabatli hesap ettin
Mustafa senin sorunun tahmin ettigim gibi. Sen internetden yapmiyorsun. Disardaki yerlerde yapiyorsun. Onlarda sana yarim yamalak anlatiyor.

Sen Almanya dogumlumusun?

Yok, direk yello sayfasindan hesapladim.

Birde bu elektrik isi, borsa gibi biraz. Fiyatlar oynuyor bagzi haftalar. Su anda annemlerinkini degistirdim. 535 Euro'ydu. 554 Euro isteniyordu kac haftadir. Simdi 535 Euro'ya veren var, üstüne birde 30 Euro para veriyorlar 60 gün sonra. Kimden kötü 30 Euro kar. Allah berekt versin. Daha fazla düsüremiyorum. Hep bu isler ile ugrastigim icin hobi olarak, tasin suyunu birdaha sikmaya calisiyoruz oda zor oluyor.

Birbey 3.0
11 Eylül 2018, 23:50
Durak78, aylik 4,34 Euro Grundgebühr, 24,65 Cente Kwh.

12 x 4,34 Euro = 52,08
2822 x 24,65 / 100 = 695,62

52,08 + 695,62 = 747,70 Euro yillik

https://image.ibb.co/njLWPp/Screenshot_2018_09_11_Strom_f_r_Privatkunden_Ihr_S tromtarif_Yello.png (https://ibb.co/hEHpAU)

durak78
12 Eylül 2018, 07:08
Durak78, aylik 4,34 Euro Grundgebühr, 24,65 Cente Kwh.

12 x 4,34 Euro = 52,08
2822 x 24,65 / 100 = 695,62

52,08 + 695,62 = 747,70 Euro yillik

https://image.ibb.co/njLWPp/Screenshot_2018_09_11_Strom_f_r_Privatkunden_Ihr_S tromtarif_Yello.png (https://ibb.co/hEHpAU)arkadaşım onlar Rabatt içerisinde fiyatları kwh fiyati 27,38 Grundgebühr 4,82 ama ikinci yıl orda kalirsan ilk yil icin %10 rabat aliyorsun https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180912/61c5e0f462d40f231f59de7b6811ff29.jpg

gentlement
12 Eylül 2018, 07:42
Postleitzahlini ver bir bakalim. Bana biraz yüksek gibi geldi 26 - 27 Cent kilowatt saati.

67549 Worms

Birbey 3.0
12 Eylül 2018, 09:48
12 x 80,67 Euro = 968 Euro. Bir kere 20 Euro veriyor hemen basta, eder 948 Euro.

1280 Euro - 948 Euro = 332 Euro kar.

KW saati 21,01 Cent.

Sen abi bu saate kadar baya zenginmissin. Haci adamsin (Allah kabul etsin) israf yakismaz sana.

https://preview.ibb.co/nCtuAU/Screenshot_2018_09_12_Stromvergleich_CHECK24_Strom preisvergleich.png (https://ibb.co/d42Xx9)

https://preview.ibb.co/nCtuAU/Screenshot_2018_09_12_Stromvergleich_CHECK24_Strom preisvergleich.png (https://ibb.co/d42Xx9)

https://preview.ibb.co/dWggqU/Screenshot_2018_09_12_Stromvergleich_CHECK24_Strom preisvergleich_1.png (https://ibb.co/fvYGPp)

Birbey 3.0
13 Eylül 2018, 20:53
Haci abi baya zengin ya. Cit yok. ;)

Impostor
13 Eylül 2018, 21:26
Haci abi baya zengin ya. Cit yok. ;)

bizim insanimiz genelde alistigi sekilde devam eder, 2 sene yada her yil tekrar pahali vertrag yaparlar. gaz elektrik yerel dagitim sirketinden baskasina para kaptirmazlar :)

birisi zahmet edip bir konuca acipta aylik sabit ödedigimiz ücretleri saysak iyi olur, insanlar belki o yaman farkina varirlar nelere gereksiz sekilde fazla para ödedigine...

gentlement
15 Eylül 2018, 10:40
@Birbey 3.0

hic sorma... Yillarca alismisiz kaziklanmaya !

Arkadasin birisi yazmis, her yil anbieter degistiriyorum diye? Bu ne kadar mantikli?

Ancak ben hafta ici cikis yazdim EWR´e.

Cevap gelince bu hafta artik Vattenfall, Yello yada EnBW üclüsünden birisini düsünüyorum...

Birbey 3.0
15 Eylül 2018, 11:07
Değiştirmenin nesi mantıksız her yıl? Para istemiyor, pul istemiyor, ve hepsi aynı elektriği satıyor. Her yıl üşenip değiştirmezsen zarar edersin. Evin içinde pijamayla değiştiriyorsun. Daha ne yapsın adamlar.

Bak annemlerden örnek vereyim. Gaz ve elektriki degiştirmesem aylık 120 Euro öderler. Böyle 87 Euro ödüyorlar.

Arada 30 Euro fark var. Yılda eder bir ton para.

Araba sigortasıda böyle. Her yıl değiştir kar edersin birde üstüne 60 Euro Amazon Gutschein var. Iki üc yıl biriktir, yeni bir camasır makinası bedavaya geliyor yarısı. Üstelik Amazon eskisini ücretsiz alıp gidiyor yenisinide yerine kadar taşıyor.

Biz toplum olarak hep alışmışız giren paraya bakmaya. Çıkana dikkat etmiyoruz. Gol yememek en az atmak kadar önemli.

Handyvertragda öyle. www.handyhase.de gir iki yıla bir en ucuz Vertrag yaparım. Yanında birde son modell telefon. Millet ne yapar, sap gibi her iki yıla eski yerinde kalıyor, sonra 25 Euro olan Vertraga 35 - 40 Euro veriyor.

Birbey 3.0
06 Ekim 2018, 22:05
Zenginligin gözü kör olsun. Simdiki aklim olsa elektrik kurumu kurardim. Millet alistiginda pahali olsa bile vaz gecmiyor. Bu konuya ragbetden onu anladin. :D

Bosuna dememisler alismis kudurmustan beterdir diye. :D