PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amsterdam gezisi

devreklim_67
15 Ağustos 2018, 17:13
slm arkadaslar almanya dan günü birlik amsterdam gezisi düsünüyorum kendi arabam il

neler tavsiye edersiniz,,auto park ,bot gezisi icin bilet almak kolaymi,panorama dach shopping ????

hOrOz
15 Ağustos 2018, 17:36
biraz erkenden çık .. bot turları pek problem değil

fakat yanlış yere park etme ve hızlı gitme cezalar can acıtıcı

eğer durduğun yerde kaldırım maviye boyanmışsa Park Saati koy 98€ civarı cezazı var

Park saatlerinin süresini geçirme 65€ civarı ceza

Pazar Günleri çoğu sokakta park etmek bedava

mxm
15 Ağustos 2018, 19:20
Sehir merkezine uzak bir yerde park etmistim, cevreye baktim, arabalarin hic birinde parkscheibe görmeyince umursamadim ve sonucta 50 Euro ödemek zorunda kaldim. Meger hollandalilarin arabasinda park yeri icin bir chip mi ne varmis, Yani diger arabalara bakip da benim gibi aldanma.

Birde o kanallarin etrafinda gezerken sanki hep ayni yeri geziyormussun gibi bir hisse kapiliyorsun.

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 00:14
En güzeli gitmemek. Hem bizi fisliyorlar, hem istiriyorlar, hemde ceza yaziyorlar. :( Paris ve Brüksel'de ayni halt. Bir kurus koklatmam bu üc ülkeye. Tabiki herseyde elinde olmuyor, ama elimde olan seylerde, gezmekte buna dahil, hayatda para kazandirmam bunlara.

Parise küflü bir demir koymus, dünyaya pazarlamis, adama kahveye 8 Avroya kazikliyor. Sanki havasi var, denizi var, manzarasi var.

Herkes gitmis, bizde gidelim mantigi.

Ha gidenlere lafim yok, ama bana ters. Ben kime parami yedirdigime bakarim. Bagzi forumda bakiyorum, adam Reis diye nerdeyse ölecek, birde bakiyorsun, Holland'da tatil icin yer ariyor. Nasil bir mantik anlamiyorum.

Roma'ya gidenleri falan yine anliyorum. Adam sana görsel olarak birsey sunuyor yine.

elnino
16 Ağustos 2018, 10:06
Amsterdama Trenle 5-6 durak mesafede küçük kasabanın Tren istasyonunlarında park bedava. Arabanı oraya parket Amsterdama oradan trenle git. AMsterdamda Tren garı şehrin göbeğinde. Ondan sonra bak keyfine.

moralist
16 Ağustos 2018, 11:00
Giethorn a git en iyisi

Ozanonur38
18 Ağustos 2018, 20:37
Arkadasim en ucuzu, P&R Parkplatz larda Park etmen. Amsterdamda 7-8 adet böyle Parkyerleri mevcut. Arabani oraya Park ediyorsun. Günlügü 1€! Ordaki Parkhausdan cikinca yakininda Metro Duragi oluyor orada P&R icin Bilet makinesi oluyor. Burdan kac kisiyseniz ona göre bilet aliyorsun gidis gelis (cok pahali birsey degil 6€ 4 Kisilik) bununla carsisina gidip geliyorsun geldiginde parkhausa metro biletindeki barcodu okutup senin parkhaus Gebührn 1€ ya iniyor. Detayli okumani tavsiye ederim. https://www.iamsterdam.com/de/planen-sie-ihre-reise/transport/parken-in-amsterdam/parken-und-reisen

mustimercan
24 Ağustos 2018, 15:37
daha dün amsterdam daydım. Zandvoort, 'tan gelirken uğrayalım dedik yakın diye..çocuklu bi aile ile gidilecek bi yer değil..hemen hemen herkesin kafa 1500.bi park yerine park ettik baktım park yeri boş, meğer saati 4 € imiş ve sadece kart ile ödeme yapabiliyorsun.yaklasik 1 saat dolaştık çıktık devam almanya..kim ne derse desin almanya gibi bi ülke yok şu avrupada..

avni64
24 Ağustos 2018, 17:57
Hollanda tam soyguncu devlet, ocak ayından bu yana denhaag,ta çslışıyorum.Alış verişe gittim Aldininin parkı diye park ettim ,10dk geçmedi 61€ ceza yapıştırmışlar,gecen ay 4km hızlı 36€ radar cezası.
Burda çalışabilmem için oturma almam gerekiyodu sonunda uzun uğraşlar sonunda dün 4 aylık aldım bedeli 909€ duyunca inanamadım,arabayı tiefgarag,dan aldım 1,5 saat bile olmadı 8€. Bu ülkede bir anormallik var.