PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziraat Bankasi döviz bozuyor mu?

leventugba
15 Ağustos 2018, 16:12
Iyi Günler,

Almanyadaki Ziraat Bank Subeleri döviz bozuyor mu yani Euroyu TL´ye ceviriyor mu?

Tskler
Levent

hOrOz
15 Ağustos 2018, 16:16
Iyi Günler,

Almanyadaki Ziraat Bank Subeleri döviz bozuyor mu yani Euroyu TL´ye ceviriyor mu?

Tskler
Levent

burada parayı bozdurursan çok düşük kurdan bozarlar

herhangi bir Alman Bankasına gitsende bozarlar

şunu unutmayalım Almanya daki Zirrat Bankası sadece isim olrak Türk Bankasıdır

yoksa Alman Kanunlarına kurulmuş bir bankadır

antika
15 Ağustos 2018, 17:58
her banka her türlü para alir satar ama masrafinida alir unutmayalim genelde bahnhoflarda büyük yerlerdeki haupbahnhof reisebanklar var her türlü para alimi satimi yapilir ama islem parasida aliyorlar bilginize Not .yukarda arkadasin dedigi gibi isimler türk veya baska ülke bankalari ama hersey uygulamalar bulundugu ülkelere göredir .

Birbey 3.0
15 Ağustos 2018, 18:05
Burada cok düşük bozuyorlar. Ben Postbankdayım, telefon edip bir kere sormuştum. Çok kötü bir kurdu. Hani 2 - 3 Euro zarar olsa alacaktım uçaktan inince para lazım oluyor ve havalimanında kötü bozuyorlar diye.

fantomas99
26 Ağustos 2018, 00:50
Ben gecenlerde bu internetde Transferwise diye sayfayi buldum ve biraz arastirdim, türkiyeye para yollayip dövize cevirmek istiyorsaniz cok uygun. Mesela simdi yüksek kurdan faydalanip bir daire almak istiyorsaniz en yüksek kurdan bozuyorlar. Ben biraz arastirdim ve cok enteresan bir sonuca vardim:

Mesela 60 bin Euro yollayip , türkiyede Türk lirasi olarak ödeme yapacaksiniz. Diyelimki atiyorum gazetede ve Tv de falan gördügünüz Kur 1 Euro = 8 TL, Aynen bu Kuru Transferwise dada aliyorsunuz. Hatta bu Kuru size 48 saat garantiliyor. Ani düsüs olursa bir kac saat icinde, transfer yapmiyor, paranizi geri veriyor veya soruyor iste bozmak istermisin diye.

Simdi gelelim hesaba: Diceksiniz ki Ziraat Bankasi ile falan para yollayinca, en düsük ücret 0,15% oluyor. Bu da 60 bin Euro da 90 Euro havale ücreti yapiyor. Yani Türkiyedeki hesabiniza 60000 - 90 = 59910 Euro geliyor. Simdi siz bu parayi istediginiz banka veya döviz bürosunada götürseniz hayatta 1 Euro= 8 den bozduramazsiniz. Ziraat Bankasi mesela 7,5 dicek en iyi kur olarak. Bu da Türk lirasi olarak su kadar yapiyor :

59 910 Euro X 7.5 = 449 325 bin Lira elinize geciyor

Simdi Tranferwise da hesaplayalim. Onlar 60 bin Euro icin 0,5 % aliyorlar. Yani sizden 300 Euro civari ücret alacaklar: 60 000 Euro - 300 Euro = 59 700 Euro eder

Tranferwise ama o günkü aynen gördügünüz kurdan bozdugu icin hesap cok farkli oluyor: 59 700 Euro X 8 = 477 600 Lira hesabiniza geliyor

Aradaki fark su kadar: 477 600 Lira - 449 325 Lira = 28 275 Lira

28 275 Lira yi en düsük Kurdan bile hesaplasaniz (: 7,5 Euro) = 3770 Euro

Hesap acmaniz bedava ve internetde arastirin. Genelde cok pozitif haberler var bu sayfa ile ilgili. Icinizden biriniz N26 Internet Bankasinda hesabi varsa bu islemi oradaki hesapdan App ile yapabiliyor. Türkiyeye veya dünyanin baska yerlerine döviz bozdurmak/yollamak isteyenler varsa aranizda bu sayfaya bakmanizi tavsiye ederim.

Bazi promosyon linkleri var onlari tiklayipda kayit olursaniz 3000 Euro a kadar olan havale isleminiz bedava. Google de aratma yapin cikacak karsiniza

https://transferwise.com/de/

Caykara_61
26 Ağustos 2018, 02:49
Küçük ayrintilar büyük rakamlarda çok fark ediyor.
Tecrübesi olan paylaşirsa memnun oluruz. Ben izine gidenler ile çorbada bizimde tuzumuz olsun hesabi belirli bir miktar Türk lirasi ismarlayacağim. Net üzeeinden olunca ister istemez tedirginlik oluyor. Western onion, ria money bunlar var ama kesintileri vede verdikleri kur farkindan iyi kazanç elde etmekteler.

hekimoglu
26 Ağustos 2018, 07:25
Türkiye`de Istanbul`da iseniz dövizinizi en yüksek kurdan Kapalicarsi Mahmutpasa yokusu girisindeki döviz bürolarindan bozdurabilirsiniz, Istanbul un diger semtlerindeki döviz bürolari döviz satista daha düsük döviz alista daha yüksek kur uygularlar hele Anadoluda bu makas dahada genistir.

Kapalicarsiya gitme imkani olmayanlara tavsiyem Türkiye`de hesap acarak internet bankaciligi ile döviz alim satim islemini yapmalaridir, bu islemdede her banka alis/satislarda degisik kur uygular benim sahsen edindigim tecrübede Denizbank bu konudaki en uygun hesapli islem uyguluyor, internette gördügümüz serbest piyasa degerlerinden 1 yada 2 kurus farkla alis satis yapabilirsiniz, diger türlü serbest piyasa degerinin 40-50 kurus altinda degerlerle döviz bozan döviz bürolari kuyumcu gibi firsatcilara paranizi kaptirmayin.

hekimoglu
26 Ağustos 2018, 17:44
Yukaridaki paylaşımıma ek olarak; internet bankacılığı döviz işlemlerini banka çalışma saatleri dahilinde yaparsanız avantajlı kur oranlarından faydalanabilirsiniz. Çalışma saati dışında kur fiyatları işlem yapanın zararına değişikliğe uğrar.