PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adac Auslandkrankcersicherung

ahsa
14 Ağustos 2018, 12:55
Arkadaslar sizin bilginize ihtiyacim var söyleki busene izinde kizimin kafa bogaz ve solunum iltihabi yüzünden hasteneye gittik gerekli teshislerden ve ilaclardan sonra Röntgen falan derken bi söyle 1300 tl masraf cikdi simdi sorum su burda kayitli ve ekstra yapdugim adac ausland sigorta harcamis oldugum meblagiyi karsilamsi icin nasil bi yol izlemem lazim tüm kagutlari ulastirmama ragmen orginal ödemek istemiyorlar tavsiyelriniz icin tesekürler...

hOrOz
14 Ağustos 2018, 13:03
Arkadaslar sizin bilginize ihtiyacim var söyleki busene izinde kizimin kafa bogaz ve solunum iltihabi yüzünden hasteneye gittik gerekli teshislerden ve ilaclardan sonra Röntgen falan derken bi söyle 1300 tl masraf cikdi simdi sorum su burda kayitli ve ekstra yapdugim adac ausland sigorta harcamis oldugum meblagiyi karsilamsi icin nasil bi yol izlemem lazim tüm kagutlari ulastirmama ragmen orginal ödemek istemiyorlar tavsiyelriniz icin tesekürler...

neden ödemek istemiyorlar onuda yazsaydın veya gelen mektubu kişisel bilgilerini silip buraya yükle

sonic
14 Ağustos 2018, 14:19
10 senedir ödüyorlar hic sorun yasamadim

Sebep ne oldugunu belirtsinler

SesSizliK
14 Ağustos 2018, 16:38

dostum bence sen antrag yaparken yanlis bilgiler verdin o yüzden tam ödemiyorlardir normalde öderler ama bu konuda en önemli nokta hastaligin izindeyken spontan olmasi yani bu hastalik sende KRONiK olmayan bi hastalik olmasi gerek.

itiraz edebilirsin telefon et konus durumunu anlat bence düzelir.

Bende bikac sene önce izindeyken plajda buz gibi suyla dus aldim yaz sicagina aldanip o aksami hasta oldum ve cokta pahali bi özel hastaneye gittim adamlar para kazanacak ya bana bilgisayarli emar bile cektiler cigerlerden o zaman 1500 tl verdim 500 küsür euro yapiyordu geldim antrag yaptik orada hata yapmisiz kronik bende bu hastalik varmis gibi isaretlemisiz ödemediler itiraz ettik yine red geldi telefon ettik memurla konustuk anlattik kadin dedi o zaman o hastaneden o zamanki hastalikla ilgili rapor al bize gönder.

bende aradim beni muayene eden doktoru durumu anlattim ingilizce rapor gönderdi emaiile o raporu gönderdim ADAC a parayi gönderdiler.

Birbey 3.0
14 Ağustos 2018, 17:09
Ahsa kardeşim Horoz'un dediği gibi, ben daha net yazayım. Red kararını niye söylemiyorsun? Önce faturayı Krankenkasseye sunacaksın. Onların ödemediği kısmını ancak öder Auslandsreisekrankenversicherung.

Bu arada maşAllah iki seneye yakın üye olmuşsun foruma ve ilk mesajın. Onuda geçtim bir teşekkür buttonunu bile kullanmamışsın.

ahsa
14 Ağustos 2018, 20:00
Dogru söylemissin ben uzun zamandir üyeyim yanliz bazen temizlik yapiliyor ve ne var neyok siliniyor oyüzden .
Bu olqy daha bir iki günlük karar belli olsun sizi haber ederim önce bi danisayim dedim hani olurya akil akildan üstündür.

hOrOz
14 Ağustos 2018, 20:46
Dogru söylemissin ben uzun zamandir üyeyim yanliz bazen temizlik yapiliyor ve ne var neyok siliniyor oyüzden .
Bu olqy daha bir iki günlük karar belli olsun sizi haber ederim önce bi danisayim dedim hani olurya akil akildan üstündür.

hocam hiç temizlik filan yok bir şeyde silinmiyor

vatan1
15 Ağustos 2018, 09:20

Doktorun yazdigi Diagnose yani hastalik teshis raporu onuda göndermen gerekli yoksa para ödemezler

Birbey 3.0
15 Ağustos 2018, 10:56
Şu konu kapansın arkadaşımız bizimle alay geçiyor sanki. İki kere red mektubun içeri soruldu, takan yok. Burda insanlara falcılık yaptırmanın bir anlamı yok.

vatan1
15 Ağustos 2018, 11:14
Şu konu kapansın arkadaşımız bizimle alay geçiyor sanki. İki kere red mektubun içeri soruldu, takan yok. Burda insanlara falcılık yaptırmanın bir anlamı yok.

aynen katiliyorum herseyi istedikleri sekilde yollarsan bi sorun yok.

kuckam
15 Ağustos 2018, 12:25
Devletin hastanesi varken hic ozelle gitmiyorum kimlik kartiyla dort dortluk bakiyorlar ortama ayak uydurdunmu sirani bekle super bakiyorlar

Birbey 3.0
17 Ağustos 2018, 03:02
Orasi iste belli olmuyor.

Devlet hasteneleri arasinda cok kalite farki var Türkiye'de. Kücük sehirlerde belki sira cok yok, ama bir yanini kir meseala ve ameliyat lazim olsun, biraz zor ameliyat olsun baska sehirlere aktariyorlar. Dayimin hanimi Türkiye'de Ramazanda düstü. Belini kirmis. Usak'ta o ameliyat mümkün degil. Neymis Afyon'a gitmesi lazimmis. Afyon'da diyormuski sira cok, biz sizi kurban bayramindan sonra arariz. SGK anlasmali özel hastane var. Onlar yapiyor, ama SGK fiyatina degil. Farkini vereceksin. Oda 3000 - 5000 TL tutuyormus tahminen. Ramazan'dan Kurban bayramina kadar bekle isin yoksa.

Yada bizim Devlet hastanlerinde acilde bir sira var. Beklede bekle. Öbür dayimin oglu Izmirde felc geciriyor. Devlet hastanesine götürüyorlar. Üc saat sira bekliyor. Sonra doktor birde demesin mi, niye daha erken getirmediniz. Özele gitse, yarim saatde sira gelirdi.

Baska örnek. Benim oglan iki yasinda elini demir kapiya kistiriyor. Ben ve hanim evde yokuz. Dedesi ve babaannesi hemen araba ile yolun üzerindeki ilk hastaneye götürüyor. Oda özel hastane. 15 - 20 dakika icinde röntgenini cekiyorlar birde dikis atiyorlar. Devlet hastanesine gitsen bekle babam bekle. Ha biz para ödemedik, SGK anlasmaliymis ve Almanya'dan T/A 11 belgesi ile sigortasini actirmistim. Biz eve geldik hastaneye vardik, cigrik atiyor cocuk acilde icerde. Yanina vardim, ne kadar dondurma istiyorsan alacagim dedim, ne istersen yapacagim dedim, aninda sustu cocuk. Eve daha varmadan hemen dondurmayi aldirtti uyanik. :D

Yada ablamin kayinvaldesi, oda Almanyali, izinde bahcede 78 yasindaki adam düsüyor. Kalkamiyorda. Yoldan gecen birine sesleniyor. Adam hemen ambulansi aramis. Usakta özel hastaneye gidiyorlar. Aninda müdahale. Kalca kirilmis. Hemen demir takiyorlar. Baymadan yasli diye ameliyat ediyorlar. Belden uyusturuyorlar. Iki üc saat icinde hersey oldu bitti. Kendisininden Sigortasi T/A 11 üzerinden acik. Özel oda istemis tek basina kalabilecegi. Gecmis gün 500 Euro fark ödemis. Adam diyor güzel baktilar. Devlete gitsen, bekle babam bekle.

Ha sen sadece öksürügün vardir, ben bir gidip muayene olayim dersen, sorun degil, bekle sirani devlet hastanesinde. Sorun degil. Ama isin bir acil olsun, Allah kurtarsin. Haberlerde görüyoruz hep devlet hastanesinde doktor dövüyorlar. Hos degil, ama sen hergün dersen, hastanemiz söyle iyi böyle iyi adamda bunu duya duya saniyorki özel hastane gibi hizmet veriyor devlet hastanesi. Sonra saatlerce bekleyincede sigortalari atiyor adamin.

Gelde simdi bizim devlet hastanesine güven.

Ha simdi bagzilari diyecek, Almanya'da beklemiyor musun. Pesinen söyleyim arkadaslar lafi baska yerler cekmeyin. Bizim gayemiz burda Türkiye'ye kötülemek falan degil. Eksik eksiktir. Baska bir devletin eksigi o devlet icin özür olarak gecmez. O aciller acilen bir elden gecmesi lazim. Herkes heryerde masAllah icerde geziyor. Hastasida, hastayi getirende. Bir intizam olur. Önceden daha kötü diyenler, bosuna ugrasmayin. Bizde biliyoruz onu. O mantik ile gidersek ilerleyemeyiz. Eksik eksikdir.

Ben her zaman Türkiye'de SGK anlasmali özele gidiyorum. Farki neyse ödüyorum. Annem kalp hastasi. Rutin kontrol yetismedi Almanya'da. Türkiye'de baktiralim kafamiz rahat olsun dedim. Devlet hastanesinde randevu almak ayri bir dert. Internetde randevu haftalarca dolu. Telefonu düsürmek mümkün degil. SGK anlasmali öze hastanenin sayfasina baktim. Ayni gün randevu var. Millet özel hastaneye bile randevusuz gidiyor Türkiye'de. Vardim hastaneye. Herkes sirada bekliyor. Hemsire kapiyi acti, hemen bizi cagirdi. Doktor bes dakika durumu anlatdik. Hemsire hemen bizi götürdü. Tüm testleri yapti. Doktor ultrason ile bakti. EKG raporlarina bakti. Hersey yolunda dedi. Girmemiz ile cikmamiz 30 dk. sürdü. Üc dört yil önce 30 TL fark ödedim. Devlet hastanesinde rezil olmana deymez.

Yaptirin bir Auslandskrankenversicherung. Ödeyeceginiz farkini geri alin. ADAC ilede ugrasmayin. Ben aslinda bizim milleti anlamiyorum. Herhalde biraz rahatlik ve tembellik. Niye her yil burda millet gider ADAC'da yapar sasiyorum. Adac cok iyi degil bu konuda. Ergo direkt'in bu konuda notu 0,6 Stiftungwarentest. Ayni okul karnesi gibi düsünün. 1 en iyi aslinda. Adamlar 0,6 almayi basarmis. 2 yetiskin, bir cocuk ve bir bebek yillik sirf 19,90 Euro. Daha ne olsun. Birde adamlar bir güzel ince ve kücük bir dosyanin icinde yolluyorlar. At bavula lazim oldugunda hersey yaziyor.

ahsa
23 Ağustos 2018, 21:21
Evet arkadaslar öncelikle bir tesekür etmek isterim alakanizdan dolayi benim olay iyi sonucla nihayete kavusdu yani parami ödediler hemen hemen hepsini sadece doktordan cronik bir hastalik olmadigini belgeleyen kagit yeterli bilginize tekrar herkese tesekürler..