PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi Kartı Türk bankası

EnesD58
14 Ağustos 2018, 10:13
Selamın aleyküm arkadaşlar,

İnternet te bazı sayfalar için Türkiye kredi kartı istiyor, başka ödeme seçeneği de yok.
Benim soru şu Türkiye de de prepaid kredi kartı varmı, ve varsa Almanya dan doldurma şansımız var mı?

Saygılar

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

bingöllü
15 Ağustos 2018, 07:57
Merhaba,

benim bildiğim yok, bana da tr'de lazım olmuştu, bi türlü alamamıştım. Yani alınırda, ikametgah orada olmadığı için bazı şeyler istemişlerdi. Ziraat, Vakıf ve YapıKredi vermemişti. En son İş Banka'sı olur dedi, sonra vergi dairesinden bir belge istediler. Bende fazla uğraşmak istemedim. Galiba sorun mavi kart ile işlem yapmak istemem idi, öyle hatırlıyorum. En iyisi sana yakın şubeden bilgi alman. Ama senden tr kredi kartı istenmesi garip, ilk defa duyuyorum, yani ben de türk sayfalarından çok alışveriş yapıyorum kredi kart ile, ama hiç bu sorun çıkmadı karşıma.

Saygılar

Birbey 3.0
15 Ağustos 2018, 10:58
Çoğu Türkiyedeki şirketler yurt dışı kredi kartı ile alışveriş yaptırmıyor. Herhalde kur ve komisyon çok korkusu.

EnesD58
15 Ağustos 2018, 16:31
Çoğu Türkiyedeki şirketler yurt dışı kredi kartı ile alışveriş yaptırmıyor. Herhalde kur ve komisyon çok korkusu.
Arkadaşın dediği gibi durum.

esmer
25 Ağustos 2018, 01:09
ne alaka ya kredi kartinin türkiyesi almanyasimi olur? kredi karti kredi kartidir dünyanin her yerinde gecerliligi vardir

Sahibul Liva
25 Ağustos 2018, 06:43
Ziraat Bankası Dün döviz bozmadı

EnesD58
25 Ağustos 2018, 07:12
ne alaka ya kredi kartinin türkiyesi almanyasimi olur? kredi karti kredi kartidir dünyanin her yerinde gecerliligi vardir
Arkadaş ya sen anlamadın ya ben anlatamadım.
Mesela bir örnek, PS Store Türkiye de oyun almak istediğin zaman kredi kartı istiyor, ben buradaki kredi kartı mı verdiğim zaman kabul etmiyor.
Bunun sebebi ise o oyunların fiyatları sade Türkiye için de yaşayanlar için geçerli.
Bu sade bir örnekti.

Sah
25 Ağustos 2018, 11:56

ziraat bankasinin kredi karti olmuyor almanyada ne demek ne alaka olmuyor iste.

Birbey 3.0
25 Ağustos 2018, 12:11

Çok alaka. Şirket isterse yurt dışı kredi kartını sistemde kabul ettirmiyor.

Tahminim komisyon çok diye.

Caykara_61
26 Ağustos 2018, 03:13
Memleket'te aldiğimiz passolig kartlari aslinda doldurmali kart dir ama bunu aktif etmek lâzim. Türkiye'de iken denemiştim ama aktif olmamişti zaman bulupta aldiğim yerede gidip soramadim niye olmuyor diye. Türkcell kartima kontür yüklemek istediğimde burada kullandiğim karti kabul etmedi illede Türkiye'den bir kart lazim miş. O doldurmali kart aktif olsaydi onunla olabilir belkide. Hani bir fikir olsun diye yazdim. Elinde passolig olupta aktif edip kullanabilen varmi acaba? Nasip olup izine gidebilirsem sorup öğrenince unutmazsam haber ederim.

Birbey 3.0
26 Ağustos 2018, 21:29
Bence deymez. Yilda bir kere ver 1-2 Euro komisyon doldur geç.

Passolig doldurma kartsa onada para yatırıp geleceksin. Ordaki parayıda enflasyon döviz farkı yiyecek. Sonuç aynı yani.