PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'de arabayla kaza?

reis38
11 Ağustos 2018, 20:48
Selam arkadaşlar bügün arabayla Mersin kız kalesine giderken kirmizi ışıklarda dururken arkadan araba vurdu ve ve benim arabanin arka sag tarafi biraz zarar gördü ve polis gelip yazdi cizdi pazartesi günüde kaza raporunu alacagim ve benim sorum su ben bu persembe günü almanyaya geri dönüş yoluna cikmam gerek arabayi mecbur türkiyedemi yaptirmaliyim yoksa Almanyada yaptirma imkanim varmi?

Birbey 3.0
11 Ağustos 2018, 21:12
Normalinde sigorta parayı ödemesi için Gutachter bakması lazım. Türkiyede buna ekspertiz diyorlar.

Değişmediyse, sistem biraz bozuk. Ekspertiz gezici bir bayi gibi. Millet dolu falan olunca adamım keyfinin çıkıp gelmesini bekliyor.

En iyisi yeşil kartında kazadan Türkiye'deki sorumlu şirketi ara. Ama pek yardımcı olacaklarını sanmıyorum.

Karşı sogortayı ara ve durum bildir. Gidebilrsin derse, mutlaka bir belge iste.

hOrOz
11 Ağustos 2018, 21:41
Şimdi Türk sigortaları Türkiye bazında tamirleri ödüyorlar

Bu gibi konular çok uzun sürüyor

İnşallah ihale senin üzerine kalmaz tamir masraflarının üzerinde oturup kalmazsın

webci
11 Ağustos 2018, 21:44
Veya adamla anlas bir an tamirhanede yaptir,faturayi getir..

Birbey 3.0
12 Ağustos 2018, 00:12
Evet maalesef çogu bilmiyor, Türkiye'ye ayak basınca aynı Almanya'daki gibi kapsamlı güvende değilsiniz. Türkiye'nin kuralı neyse o.

Arkadan vurduysa adamlan nasıl anlaşacıksinki? Adam diyecek gel sanayiye yaptıralım. Benim 2005 Modell C-Klasseye bir kaç ay önce sadece biraz tamponu cizdiler birazda kaportayı 4800 Euro para aldım. 20 Euroluk boya ile biraz bez ile üzerinden geçtim belli bile olmuyor dikkatlo bakmayınca.

Almanyads bu kaza olsa wirtschaftlicher Totalachaden çünkü Gutachter arabanın kasası bir milim bile bükülse, ki mutlaka bükülmüştür arkada, tamir edilemez Schaden oluyor. Arabanın Restwerti neyse alıyorsun.

Türkiyedeki adam ile anlaşmaya gitsen sanayi götürür, biraz çekiçler biraz boya eyvallah.

Bence en iyisi vaktinde yok arkadaşın yarın hemen bir avukata versin Türkiye'de. Avukat sigortayı ararsa farklı olabilir durum. Sabit bir fiyatda anlaşırsın avukat ile. Sigorta dırnık koklatmaz kolay kolay. O gelen eksper zaten sigortanın eksperi. Yani devlet tarafında tayin edilmiş biri. Günahını almayalım ama kim bilir sigortalar ile ahbap çavuş ilişkisi vardır.

kuckam
12 Ağustos 2018, 10:07
Buyuk ihtimal kizkalesindeki yeni yapilan sacma sapan göbekte olmustur 2 ay oncede ben orda kaza atlattim gecmis olsun hic urasma cebinden yaptir yoksa birkac yil beklersin

devrek67
12 Ağustos 2018, 12:21
selam, benim bundan 2 sene öncede aynisi basima geldi, trafik lambasinda beklerken arkadan biri geldi vurdu, ozaman polis cagirdik polis yarali veya ölüm olmadigi icin biz rapor tutmuyoruz dedi ve kendi aranizda rapor tutun dedi, ve bizde aynen öyle yaptik. Ben arkadan vuran arkadasin bütün bilgireini aldim sigorta numarasi filan. Almanyaya gittigimde birtane türk gutachtene gittim, Gutachten yaparsam sen türkiyeden benim yazdgim parayi alamassin vermezler dedi, sadece kostenvoranschlag yapti 2600 euro diye bende o kostenvoranschlag bilgilerini ve cektigim resimleri karsi tarafin sigortasin maille yolladim alti ay sürdü yanliz, sigorta bana 1550 euro gönderdi. hic avukatla filan ugrasmadim.

Bahri
12 Ağustos 2018, 17:45
Yabancı plakalı araca mecbur polis geliyor diye biliyorum. Bir de ben 10 sene once ana yoldayken birisi stop levhası olmasına ragmen vurdu polis raporda yuzde 30 beni suçlu buldu yuzde 30 kazayı önleyebilirmişim kendim de dura bilirmişim. Turkiyede 100 de 100 haklısın diye bir kavram yokmuş.

reis38
12 Ağustos 2018, 22:00
Hepinize verdiginiz cevaplar icin cok tskler
Sigorta ile ugrasmamak icin #kuckam# arkadasimizinda yazdigi gibi kendim cepten yaptiracagim

Birbey 3.0
12 Ağustos 2018, 22:24
Yaptirda, adamlan kaca anlastin ozaman?

reis38
15 Ağustos 2018, 01:30
Ne anlaşmasi? Cepten yatirmanin anlasmasimi oluyor?

Birbey 3.0
15 Ağustos 2018, 01:30
Vuran adama parayi helal mi ettin?

reis38
15 Ağustos 2018, 01:41
Vuran adama parayi helal mi ettin?

Vuran adami kaza günü gördüm
Kazadan dolayi polisi cagirdik
ve polis işlemleri bitince herkes
kendi yoluna gitti günüm az kaldigindan
Dolayi arabayi türkiyede yaptirmam zor
Bu durumda arabama vuran kişiyle nasil
Anlasayim adam salakmi cikarip para versin
Ama şu var kaza raporunu Almanyaya götürecegim
Ve almanyada yaptirip adamin sigortasina ödetme
İmkanim varsa o sekilde yaptiririm cok beklemem gerekiyorsa veya olmuyorsa kendim yaptiririm

Birbey 3.0
15 Ağustos 2018, 01:47
Son dedigini unut. Bence git bir avukata Türkiye'de. Resimleri göster, yüzde 20%ini sen al de ve ver gel.

Amma 6ay, amma 2 yil, o avukatun sorunu. Ne zaman biterse. Götürü usülü anlastigin icinde sikinti yok. Geldiginde hic yoktan izin paran cikmis olur.

reis38
15 Ağustos 2018, 02:11
Son dedigini unut. Bence git bir avukata Türkiye'de. Resimleri göster, yüzde 20%ini sen al de ve ver gel.

Amma 6ay, amma 2 yil, o avukatun sorunu. Ne zaman biterse. Götürü usülü anlastigin icinde sikinti yok. Geldiginde hic yoktan izin paran cikmis olur.

Dedigin sekilde olur sabah bir avukata gideyim
Bakalim ne olacak
Sagulasin

Birbey 3.0
15 Ağustos 2018, 02:13
Resimlerini yolla avukata. Acikca konus ve anlas. Ne koparirsan kar.

Türkiye'de avukatlar bile pazarlik yapiyor. Sen kapiyi yüzde 10'dan ac, sonra 25e kadar cik. Kaybetcek birseyin yok.

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 00:05
Ne dedi avukat?

reis38
16 Ağustos 2018, 19:53
Avukat ile %25 ile anlastik herseyi avukat halledecek

Birbey 3.0
16 Ağustos 2018, 20:53
İyi güzel. Birazcık olsun teselli olur alacağın para.

5000 TLde alsan kar. Avukat onlardan gecikme faizi, enflasyon farkı falan dereken bir izin parası çıkar.

karadeniz57
20 Ağustos 2018, 19:06
Türkiye de kaza yapinca hakliysan para cok gec geliyor

santicuma
28 Ağustos 2018, 14:50
Avukat ile %25 ile anlastik herseyi avukat halledecek

Selam, ödeme isini nasil anlastiniz? Yani havale icin Almanyadaki konto numarasinimi verdin?

Birbey 3.0
28 Ağustos 2018, 21:37
Bugün yesil kart elime gecti. Yurt disinda kaza yaparsaniz bizi arayin diyor. Ama tahminen zaten Türkiye'deki avukat yapacaktir. Cünkü istemistir yesil karti.

Birbey 3.0
28 Ağustos 2018, 21:37
Selam, ödeme isini nasil anlastiniz? Yani havale icin Almanyadaki konto numarasinimi verdin?

Ne havalesi? Gelen paradan icinden yüzde 25% alacak.

Para avukata gider oda icinden alir yüzde 25 ve gerisini Türkiye'deki hesaba havale eder. Hesabi yoksa, vardiginda avukat bir cek yazar gider bankadan ceker.

Reis kardesin yaptigi en iyi yol. Zaten vaz gecmisti, böylece hic yoktan bir teselli parasi alir.

reis38
30 Ağustos 2018, 11:46

avukat kendi parasini aldiktan sonra geri kalan parayi Turkiyede kalan kardesimin hesabina yatiracak..