PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uygun fiyat 19,luk reifen tavsiyeleriniz?

mustimercan
10 Ağustos 2018, 23:53
bugun tamircide arabayi kaldirdik bide baktik arka tekerler yarilmis ,cok tehlikeli dedi böyle sürmek hemen yeni reifen al dedi.tecrübelerinize dayanarak tavsiye edebileceginiz markalar varmi?üzerindekiler conti idi ama simdi o kadar para verip tekrar conti alamam.

webci
10 Ağustos 2018, 23:58
Dunlop al...
Ben conti ve dunlop kullandim,ozellikle arkadan cekisli arabalarda kista ve yagmurda cok faydali..eskiden basit markalar kullanirdim,bir kis oyle zorlanndimki kis bitsin diye dua ettim..
O gun bugundur ya dunlop ya da conti.

mustimercan
11 Ağustos 2018, 00:08
suan o kadar para veremem marka lastiklere daha yeni kupplung degisti ,yani masraf cok..

moralist
11 Ağustos 2018, 09:14
Maxxin gibi bir marka var oda güzel

mxm
11 Ağustos 2018, 10:11
Senede kac kilometre sürüyorsan ona göre al derim. Benim gibi altinda is araban varsa ve özel arabanla senede 2-3 bin kilometre yapiyorsan pahali bir sey almana gerek yok. Benim eskiler yiprandigindan degil cok eski olduklarindan yeniledim yoksa daha sürebilirdim ama belli bir zaman sonra lastik bozuluyor, catlaklar falan cikiyor, sakat olay.

Bence ebayden ucuza bulabilirsin, sonrasinda lastikciyle anlasip kaca takiyorsa konusman lazim. Genelde ayni mali pahaliya satiyorlar, dikkat et. Hele ki kendi getirdigini takmayi reddediyorsa bil ki lastikten asiri kar pesinde.

Bunlar sana uyar mi bir bak. Yukarida hangi ebatlarin oldugunu belirtmemissin, 19 Zoll tek basina bir önem tasimiyor.
https://www.ebay.de/itm/4-Sommerreifen-M-S-CONTINENTAL-Cross-Contact-235-55-19-Zoll-105V/263869931017?hash=item3d6fdf9e09%3Ag%3ARcIAAOSw3BN a6HFL&_nkw=19+zoll+reifen&_from=R40&rt=nc&_dcat=179680

Birbey 3.0
11 Ağustos 2018, 11:23
Tekerin ucuzu alınmaz. Teker demek hayat demek. Ucuz teker ile pahalı teker arasın yüzde 30 daha uzun fren mesafesi var. Bağzı santim ile kurtardığımız oluyor. Senin ve sevdiklerin hayatı o kadar ucuzsa al.

Para yok kabul etmem ben. Yoksa taksit ile al elin bollasınca kapatırsın taksiti.

Allah korusun, yarın bir şey oldumu, sonra suçu kader diye Allah'a atıyoruz.

mxm
11 Ağustos 2018, 12:05
Tekerin ucuzu alınmaz.

Bir test belgeselinde seyretmistim ve sonrasinda cok pahalilarini almanin hic de o kadar mantikli olmadigina karar verdim.
Lastikler yapilari dolayisi ile her duruma göre farkli reaksiyonlar gösteriyorlar. Biri karda cok iyi performens gösterirken digeri kuru asfaltta bundan daha iyi bir performens gösteriyor.

Yani hic bir lastik her kosulda cok iyi bir durumda degil. Ucuzlarini cok asinmadan yenilersin olay biter.

Birbey 3.0
11 Ağustos 2018, 14:28
Yazlıklarsa herzaman Michelin ve Conti en kısa mesafe yapar.

O belgesel neynin nesi bilmem, ama Stiftungwarentest bunu diyor.

mustimercan
11 Ağustos 2018, 18:09
ebatlar 255 30 19 ve 225 35 19. şimdiye kadar conti sürdüm iyi ama yanları cabuk yiyiyo..şimdi nexsen buldum testlerde fena değil.aramaya devam 1 hafta icinde almam gerek.

mxm
11 Ağustos 2018, 18:32
iyi ama yanları cabuk yiyiyo..

Basincini artirirsan güc ortaya yönelir, tam ayarini kendin bulman lazim. Sendeki duruma göre basinc az, 2.2 yapiyorsan 2.4 e falan cikart, bazilari 2.8 yapiyor, ben 2.4 ten memnunum, basinc cok olunca bu seferde sürüs sertlesiyor

mustimercan
24 Ağustos 2018, 15:29
nexen marka iki lastik aldım bakalım şimdilik iyi .

deniz2000
24 Ağustos 2018, 18:00
Imperial EcoSport2 bu lastik icinde hem ucuz hem iyimis is yerinde alman arkadaslar ,söyledi
cok memnunlar ne kadar doyru bilemem testleri nasil bakmaklazim anlayan arkadaslar varsa
testlere bakarsa iyi olur ben pek anlamam
saygilar

Sah
25 Ağustos 2018, 01:09
Yazlıklarsa herzaman Michelin ve Conti en kısa mesafe yapar.

O belgesel neynin nesi bilmem, ama Stiftungwarentest bunu diyor.

Stiftungwarentest dede cok güvenme sonucta hepsi kim fazla veriyorsa onu iyi gösteriyor.

Talha'linho 7
02 Eylül 2018, 09:36
nexen marka iki lastik aldım bakalım şimdilik iyi .

bu Nexen den uzak durun
hic tavsiye edmiyorum

bundan 4 Sene önce Tekerci den bu dandik Nexeni aldim (adam iyi dedi Tavsiye etdi)
bende aldim kuru Havada iyi tutusuda saglam
karli havada da iyi (ama kuru kar olacak)!!!!!

Yagmurlu havada COK TEHLIKELI !!!

bundan iki sene evel Hanima bir Polo aldim ve Anne cime (kaynana;) gidiyorduk hanimin Polo sunla
yaklasik 1,5 km üzeri gideyim dedim (trafik icin)
Autobahn einfahrt da saptim normal 60-70km le girecem araba bi kaydi zor toparladim (verilmis sadakamiz vardi)
neyse sok da olsak sag salim Annecime vardik
Arabadan (Polo dan) ciktim ve Arabanin tekelerini kontrol etdim (profil cok iyidi)!!
ama Tekerin markasina baktimda gördüm ki Nexen di (en kisa zamanda degistirdim)
anicaniz öyle bi maceramiz oldu Aylecek (Allaha sükür birsey olmadi)

Sizlere Tavsiyem Tekerde,Frende 3-5 bakmayin sonucta sizin ve sevdiklerinizin Hayati mazalah
birde bu Nexen den uzak durun!
benden tavsiye

ama sonucta herkez kendi bilir