PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dövizli bedeli askerlik

CenkMiroglu
08 Ağustos 2018, 17:37
Slm, ben yeni Askerlik kanunu cikmadan, Konsolosluğu basvurumu yapip Döviz ödem belgemi aldim. 1 hafta sonraya yine termin aldim ve Konsolosluğa gitmeden 1000€ + 25€ Gebühr ödedim. Konsolosluga vardim bana ve 3 basga kisiye dogru düzgün aciklama yapmadan eve yolladilar. Peki islemin ortasinda yeni bir kanun cikiyorsa, benim icin islemin basindan gecerli kanunlar gecerli degilmi? Yatirdigim 1025€ ne olacak? Madem E-Mail adress üzeri Termin aliniyor, bunlar email adress üzeri insanlari bilgilendiremiyorlarmi?

hOrOz
08 Ağustos 2018, 18:49
Slm, ben yeni Askerlik kanunu cikmadan, Konsolosluğu basvurumu yapip Döviz ödem belgemi aldim. 1 hafta sonraya yine termin aldim ve Konsolosluğa gitmeden 1000€ + 25€ Gebühr ödedim. Konsolosluga vardim bana ve 3 basga kisiye dogru düzgün aciklama yapmadan eve yolladilar. Peki islemin ortasinda yeni bir kanun cikiyorsa, benim icin islemin basindan gecerli kanunlar gecerli degilmi? Yatirdigim 1025€ ne olacak? Madem E-Mail adress üzeri Termin aliniyor, bunlar email adress üzeri insanlari bilgilendiremiyorlarmi?

1. parayı yatırdıysan işlemleri bitirdiysen problem yok

2. Konsolosluklar askerlik şubesi değildir sadece onlar askerlik şubesi adına işlem yapıyorlar

e-devletten görünüyor mu bilmiyorum ama bir oraya bak

eğer bilgi almak istiyorsan bağlı olduğun şubeye başvur

bundan sonrası sadece tezkere belgesini beklemek

ama işlemler kayda giresiye kadar bir kaç hafta geçer

murat39
08 Ağustos 2018, 21:38
Eger calisma süren LVA verlauf daki yetiyorsa sikinti cikmaz.
3 sene biraz da 3 ay kadar küsurati araniyor.

Parayi da yatirdin.Sartlar yerine gelmisse.Konsolosluk devam islemi subene gönderir.

E devlet sifren varsa.Askerlik bölümünde görebiliyorsun.
E devlet sifren yoksa Konsolosluk veya Türkiyede postaneden Nüfus Cüzdanini göstererek aliyorsun.Hemen veriyorlar.

Ben oglum icin yapmistim.

Birbey 3.0
08 Ağustos 2018, 21:45
3 yıldan fazla istenemesinin nedeni, Türkiye'de bulunduğunuz süreleri düşüyorlar.

Bendede öyke yapmışlardı.

fuk_18
08 Ağustos 2018, 23:10
3 sene dolmadan versek parayida yatirsak para yaniyormu yoksa o 3 sene ortaya cikarmi onu kim nerde hesabliyorlar

hekimoglu
08 Ağustos 2018, 23:44
@fuk_18, başvuru sırasında 3 yıllık çalışmışlığını gösteren Rentenversicherung dan alınmış Versicherungsverlauf isteniyor yani senin dediğin olmaz.