PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapadokya gezisi,mutlaka görülecek yerler nereler...

akbaba
04 Ağustos 2018, 23:41
selam arkadaslar,
Kapadokyaya defalarca kez gitmeme ragmen,hala görmedigim cok yerinin oldugunu saniyorum. Ürgüp göreme avanos gibi basilica büyük yerlerin yaninda ortahisar üchisar gibi daha kücük yerlerin oldugunu gezdikce ögreniyorum. Hatta bu yerlerdede gezilecek cok yeri sonradan taniyoruz pasabaglari,cavusin, devrent gibi.
Icinizde kapadokya’yi iyi bilen mutlaka vardir, iyi bir Kapadokya gezisi icin nereleri önerirsiniz? Izinde yine kapadokyaya gitmek istiyorum.

coko
08 Ağustos 2018, 21:30
ihlara vadisi cok begendik tavsiye ederim.

bambumbam
10 Ağustos 2018, 23:35
Helvadere Kasabasina da gitmeni tavsiye ederim ve hasandsginda bir ates yakman güzel olacaktir buz gibi suyu var daglardan geliyor.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

akbaba
10 Ağustos 2018, 23:45
ihlara vadisine hep ugrarariz,bizde begeniyoruz, helvadere kasabasi göremeye 100km.uzakta

gentlement
12 Ağustos 2018, 09:03
bu sene ilk defa gittim! PISMAN OLDUM!

kesinlikle cocuklu ve bebekli aileler icin uygun bir yer degil. Neredeyse hicbir yerde cocuk arabasi kullanamiyorsun! 45 derecenin altinda oglumu tasimaktan resmen kollarim koptu...

Bunun haricinde, balon turlari o kadar pahali ki, insan acik acik kaziklandigini hissediyor!

arkhelais
12 Ağustos 2018, 12:26
bu sene ilk defa gittim! PISMAN OLDUM!

kesinlikle cocuklu ve bebekli aileler icin uygun bir yer degil. Neredeyse hicbir yerde cocuk arabasi kullanamiyorsun! 45 derecenin altinda oglumu tasimaktan resmen kollarim koptu...

Bunun haricinde, balon turlari o kadar pahali ki, insan acik acik kaziklandigini hissediyor!
keske gitmeden önce biraz arastirma yapip öyle gitseydin öyle tarihi eser yapilari görmeye gideceksen ne yazikki yürümen gerekiyor adamlar dagin icini oyup kendileri icin yasanacak yer yapmis yada ihlara vadisini gezeceksen bir kac yuz basamak asagiya ineceksin ve bunun bir de cikisi var balon turu da dedigin gibi cok pahali benim hesabima gelmedi binmedim

Burclu
16 Ağustos 2018, 19:14
Kapadokyaya geçen hafta gittik 2 Büyük 2 Çocuk (14 ve 15 yaşında) Süper bir yer hiç sıkıntı olmadı, Ürgüpde Kaldık ve direk Tura katıldık, sabah alıp akşama kadar gezdiriyorlar, mutlaka ama mutlaka gidip görüp gezilecek yer, ufak çocuk olursa sıkıntı olur.

Malesef Ihlara Vadisine zaman kalmadı ama o taraflara gidersek mutlaka gideriz Ihlara vadisine.

Derinkuyudaki Yer altı şehrini gezdik, çok kalabalıktı ve orayada çocuklarla sakın girmeyin, izdiham yaşanması an meselesi, çok dar ve engin bir yer aşağıya eyilerek gidiyorsunuz tam 108 basamak.

Dönüşte Niğde Çukurkuyuda bulunan Ömer Halisdemirin Şehitliğini Ziyaret ettik, gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

elektroniker
16 Ağustos 2018, 19:20
balon turu pahali diyorsunuz -- kac para 1 kisi ? cocuk ?

atsiz77
16 Ağustos 2018, 21:44
balon turu pahali diyorsunuz -- kac para 1 kisi ? cocuk ?

100€ kişi başı diye biliyorum.

hOrOz
16 Ağustos 2018, 21:58
100€ kişi başı diye biliyorum.

100€ ucuz sayılır ben 250-300€ diye biliyorum

kadehte
16 Ağustos 2018, 23:32
Horoz Hocam gercekten pahaliymis.

https://www.kapadokyabalonturufiyati.com/kapadokyabalonturu/

klasik tur 100
konfor 130
delüks 180 Euro

Ürgüplü50
24 Ağustos 2018, 21:53
Bir Ürgüplü olarak kapadokya yi gezmenizi tavsiye derim kücük cocuklu aileler icin pek uygun deyil bugün sabah geldim memleketten busene hic olmadigi kadar cook kalabalikti aksamlari yürümek araba kullanmak imkansizdi giden arkadaslar ürgüp temenni tepesinde mutlaka oturup caylarini yudumlasinlar gezilecekler yerleri en iyi ve neden nasil olusmus tarihini tur rehberlerinden ögrene bilisiniz 18 yasima kadar ürgüpte büyüdüm bilmedigim o kadar cok yer varki