PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aktarmalı Uçak bileti alırken Dikkat edin Arkadaşlar...!!!!

yaman_57
02 Ağustos 2018, 21:08
Gidiş: Hannover - İstanbul Atatürk - Samsun.

Dönüş : Samsun - İstanbul Sabiha gökçen - İstanbul Atatürk - Hannover.
( İstanbul SAW dan kendi imkanlarimla Atatürke geçmeliymişim, yüklerimide ben taşımalıymışım, aradaki zaman 5 saat 10 dakika, bagaj verme süresi vs hepsi içinde...)

Samsundan değilde direk Atatürkten binsem olmazmı dedim, sıralı bilet samsundan binmezseniz Istanbulda yanar dediler.

Dikkatsizligimin kurbanı oldum.
11 Eylül geri dönüş simdiden başka çareler arıyorum.
Thynin böyle saçma bilet satması kendi sitesinden çok saçma geldi.
Iki çocuk artı valizler...
Havaşlarla aktarma önce Taksime sonra Atatürke 3 saat ve fazla sürebilir diyor sitesinde.
Uçağı kaçırma riski var. Taksi tutsam 4 nüfus + Geschwisterwagen sığmıyor.
Ucuza erkenden aldığım bilet gayet tuzlu güzel bir eziyetli bi uçuşa gelecek, gidişte eziyetli oldu zaten iki çocukla...

Kendi suçum, kendi hatam.
Ben yaptım siz dikkat edin alırken arkadaşlar thyde bazen saçma biletler satabiliyormuş demek ki.
Bu arada talepte bulundum 7 gun icinde mesajıma cevap verilecek dediler bekliyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hOrOz
02 Ağustos 2018, 21:12
bu konuyu daha öncede işlemiştik

yaman_57
02 Ağustos 2018, 21:16
bu konuyu daha öncede işlemiştikBen aradım bulamadım, ya da göremedim. Ikinci bir konuya gerek yok o zaman,kaldırılabilir.

hOrOz
02 Ağustos 2018, 21:22
Ben aradım bulamadım, ya da göremedim. Ikinci bir konuya gerek yok o zaman,kaldırılabilir.

konu olarak değilde birisinin başına gelmiş oda açılan konu içersinde yazmıştı

bende aradım bulamadım

artık taksi tutup Atatürk e geçebilirsin

Sabiha da HAVAŞ HAVABUS otobüsleri var onlar Taksime gidiyor oradan yine Atatürke servis var

bak bakalım arada nasıl bağlantı kuracaksın

yaman_57
02 Ağustos 2018, 21:27
konu olarak değilde birisinin başına gelmiş oda açılan konu içersinde yazmıştı

bende aradım bulamadımBelki başka arkadaşlarımıza bilgi olur veya bir bilgi sahibi arkadaş öneride bulunur.
Sakıncası yoksa kalmasını isterim konunun.

Birbey 3.0
02 Ağustos 2018, 21:46
Ben sana sanki bir care buldum.

Bak Sabiha Gökcen havalimani sayfasinda ne yaziyor.

https://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ulasim-ve-otopark/ulasim/ataturk-havalimanina-ulasim

Taksi gibi özel servis ulasim var. Secure Drive Shuttle diye bir hizmet.

Sabiha Gökcen sitesi bu sayfaya yönlendiriyor:

https://progotravel.com/

11 Eylülü denedim, 181 TL'ye götürüyorlar. Bence güzel fiyat.

Android'e appleride var.

44Malatya
02 Ağustos 2018, 22:35
Belki başka arkadaşlarımıza bilgi olur veya bir bilgi sahibi arkadaş öneride bulunur.
Sakıncası yoksa kalmasını isterim konunun.

Aynı olay benim de dikkatsizlığımdan dolayı başıma geldi, 2015 de yaz tatilini gidiş geliş frankfurt - istanbul - malatya yaptım.

Hem gidiş, hem geliş atatürk den sabiha gökcene geçmem gerekiyordu, şans eseri ümraniyede kalan akrabalarım yardimci oldular.

yaman_57
02 Ağustos 2018, 22:40
Ben sana sanki bir care buldum.

Bak Sabiha Gökcen havalimani sayfasinda ne yaziyor.

https://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ulasim-ve-otopark/ulasim/ataturk-havalimanina-ulasim

Taksi gibi özel servis ulasim var. Secure Drive Shuttle diye bir hizmet.

Sabiha Gökcen sitesi bu sayfaya yönlendiriyor:

https://progotravel.com/

11 Eylülü denedim, 181 TL'ye götürüyorlar. Bence güzel fiyat.

Android'e appleride var.https://www.travella.com.tr/tr/

Bende bunu bulmuştum, ne kadar güvenilir ona güvenemedim, direk kredi kartı ödeme istiyor, alırım şimdiden bide orada sap gibi kalmak var.

Sağlam olması için akrabalardan işinden izin alabilecek ayarlamaya çalışıyorum. Garanti olursa kafam rahatlar. istanbuldan x bir şirket sonuçta bunlarda.
Eylül ayına bi girelim, en son çare risk alacaz mecbur.

44Malatya
02 Ağustos 2018, 22:48
Yaman usta konu burada işlenmişti.

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?3908-Sabiha-g%F6kcen-den-Istanbul-Atat%FCrk-havaliman%FDna

Silisyum
02 Ağustos 2018, 22:51
https://www.tavport.com/transfer-arama?trara_id=204191

Burdan da bakabilirsiniz.Bende izinde otel transferi icin kiralama yaptim.Araba Mercedes Vito ve sizin yolculuk edeceginiz gün icin 178 tl gösteriyor ,kredi kartiyla ödeme yapiyorsunuz.Arastirma yaptim hicbiryerde olumsuz bir haber bulamadim bu sirket hakkinda.

Birbey 3.0
02 Ağustos 2018, 22:53
https://www.travella.com.tr/tr/

Bende bunu bulmuştum, ne kadar güvenilir ona güvenemedim, direk kredi kartı ödeme istiyor, alırım şimdiden bide orada sap gibi kalmak var.

Sağlam olması için akrabalardan işinden izin alabilecek ayarlamaya çalışıyorum. Garanti olursa kafam rahatlar. istanbuldan x bir şirket sonuçta bunlarda.
Eylül ayına bi girelim, en son çare risk alacaz mecbur.

Bence Sabiha Gökcenin sayfasindaki güvenlidir.

Yada ara Sabiha Gökce havalimanini, taksiciye sor, minibüs varmi ve kaca götürür diye.

Ama bence resmi bilgi, en güvenli yoldur.

Yada daha pratik bir yol var. Araba kiralamayi ara. Rica et beni götürün, bir günlük kiralama parasini vereyim de.

Akrabayi ben olsam karistirmam. Bir gün izin alir, 10 yil borclu kalirsin artik.

Birbey 3.0
02 Ağustos 2018, 22:58
https://www.tavport.com/transfer-arama?trara_id=204191

Burdan da bakabilirsiniz.Bende izinde otel transferi icin kiralama yaptim.Araba Mercedes Vito ve sizin yolculuk edeceginiz gün icin 178 tl gösteriyor ,kredi kartiyla ödeme yapiyorsunuz.Arastirma yaptim hicbiryerde olumsuz bir haber bulamadim bu sirket hakkinda.

Olumsuz hic birinde bulunmaz. Bunlar googlede takip ediyordur, sonra hemen avukatlari ile sil diye ihtar cektiriyordur.

yaman_57
02 Ağustos 2018, 23:45
Yaman usta konu burada işlenmişti.

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?3908-Sabiha-g%F6kcen-den-Istanbul-Atat%FCrk-havaliman%FDnaKonu 2015 de işlenmiş, başıma gelince okumuş oldum, sizede geçmiş olsun, geçti gitti ama insanda bi stres oluşuyor tatil boyu.
Sıkıntı yapmayacağım ama, nasıl olsa 3 4 saatte hertürlü yetişilir nasipse, banada iyi bir ders olur [emoji848]

Hepinize çok teşekkür şimdiden.

Birbey 3.0
03 Ağustos 2018, 01:21
Yetisilirde, ucacagin saatide önemli. Aksam trafigi falan, mecbur köprüden gececeksin. Birde 11 Eylül. Bilmiyorum, Istanbul'da anma töreni falan yapiliyormu, bagzi yollar kapali falan olmasin.

Yani bence hic oyalanma. Bavulu kaptinmi kapida araba hazir olmasi lazim.

Bence akrabayi falan hic karisitirma. Onada vereceksin benzin parasi. Birde seytan ya bu, yolda arabasina birsey olur, bozulur mozulur, senin üstüne kalir.

yaman_57
03 Ağustos 2018, 12:53
Gidiş: Hannover - İstanbul Atatürk - Samsun.

Dönüş : Samsun - İstanbul Sabiha gökçen - İstanbul Atatürk - Hannover.
( İstanbul SAW dan kendi imkanlarimla Atatürke geçmeliymişim, yüklerimide ben taşımalıymışım, aradaki zaman 5 saat 10 dakika, bagaj verme süresi vs hepsi içinde...)

Samsundan değilde direk Atatürkten binsem olmazmı dedim, sıralı bilet samsundan binmezseniz Istanbulda yanar dediler.

Dikkatsizligimin kurbanı oldum.
11 Eylül geri dönüş simdiden başka çareler arıyorum.
Thynin böyle saçma bilet satması kendi sitesinden çok saçma geldi.
Iki çocuk artı valizler...
Havaşlarla aktarma önce Taksime sonra Atatürke 3 saat ve fazla sürebilir diyor sitesinde.
Uçağı kaçırma riski var. Taksi tutsam 4 nüfus + Geschwisterwagen sığmıyor.
Ucuza erkenden aldığım bilet gayet tuzlu güzel bir eziyetli bi uçuşa gelecek, gidişte eziyetli oldu zaten iki çocukla...

Kendi suçum, kendi hatam.
Ben yaptım siz dikkat edin alırken arkadaşlar thyde bazen saçma biletler satabiliyormuş demek ki.
Bu arada talepte bulundum 7 gun icinde mesajıma cevap verilecek dediler bekliyorum.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiŞansımı deneyeyim dedim, olmaz diyorlar.
Hata benim, suç benim ama günah benim değil [emoji848]

Sayın .... YAMAN, TK-1..... numaralı geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. ....ZBJ kodlu rezervasyonunuz kontrol edilmiş olup, bilet düzenlenme aşamasından sonra, biletin bağlı olduğu kural ve koşullar geçerlilik kazandığı için yolcuların uçuşlarını iptal etmeleri, iade veya değişiklik talep etmeleri halinde bu kurallara göre işlem yapılması gerekmektedir. Bu doğrultuda, talebinizi karşılayamamaktayız. Saygılarımızla,

Kübra A.
Müşteri Temsilcisi,
TÜRK HAVA YOLLARI A.O.

Hemso27
03 Ağustos 2018, 14:43
Slm,

Öncelikle hayırlı yolculuklar bende aynı hataya Babam ve Annem için bilet almıştım aktarmalı Gaziantep için orada bayan sağol sun biraz 80 tl farkı ödersiniz amca direk Atatürk den uçarsın deyip ödeyip oradan uctular. Havaalanina inince direk thy git olur belki.

S&S Hemso27

hOrOz
03 Ağustos 2018, 15:54
Slm,

Öncelikle hayırlı yolculuklar bende aynı hataya Babam ve Annem için bilet almıştım aktarmalı Gaziantep için orada bayan sağol sun biraz 80 tl farkı ödersiniz amca direk Atatürk den uçarsın deyip ödeyip oradan uctular. Havaalanina inince direk thy git olur belki.

S&S Hemso27

hocam zaman ters tam izin zamanı

uçaklarda yer değiştirmek imkansız gibi bir şey

samet64
03 Ağustos 2018, 17:30
Havalimanında büyük ticari taksiler var onlardan birine atla çıkar çıkmaz git, bence çok stres yapılcak bir durum değil. Baktın büyük taksi yok sığmıyorsunuz, iki taksi tut.

Birbey 3.0
04 Ağustos 2018, 00:59
Kübra A.
Müşteri Temsilcisi,
TÜRK HAVA YOLLARI A.O.

Ya Türkiye'de anlamadigim birsey var. Belki sorun bendedir, birisi anlatsin bana. Nerden bir cevap gelse, hic bir zaman soyad yazilmaz. Herkes sizli bizli konusur, ama isme gelince sanki Yaman arkadasimizin ile tanismak ister gibi önismini söyler.

Suna bakin Kübra A.

Bana ne senin ismin Kübra'mi, ben telefon etsem, Kübra ile konusmak istiyorum desem, ozamanda diyorlarki, soyadini bilmeden bulamayiz. Hele adi Ayse, Zeynep, Ahmet, Mehmet ise hic sansin yok.

Kendim, yanilmiyorsa Turkcell'deydi, aynisi. Beyfendi yapariz ederiz. Cok tatli dilli. Tamam güzel.

Ben: "Hanim efendi sözünüz tutulmazsa, sizin sözünüze ispatlayabilmek icin isminizi alabilirmiyim"

O: "Benim ismim Zeynep".

Ben: "Soyadiniz neydi Zeynep hanim".

O: "Soyadlari vermiyoruz beyfendi".

Ben: "Hanim efendi, keske soyadinizi veripde isminzi ön isminizi vermeseniz daha kolay olur".

O: "Maalesef öye bir prosedür yok beyfendi".

Ben: "Tamam, tamam, iyi günler Zenyep hanim".

O: "Size baska türlü yardimci olabilirmiyim beyfendi".

Ben: "Yok, sagolun kalsin, iyi günler".

O: "Iyi günler".

yaman_57
11 Eylül 2018, 15:07
Arkadaşlar şuanda Atatürk havalimanında uçağa binmeyi bekliyoruz. Cok şükür sıkıntısız geldik buraya kadar, tek eziyet valizler oldu. Arkadaş alıp bıraktı artı kısa bir Eyüp camisinde öğle namazı kılmayı nasip etti Rabbim. Kısa zamanda yağmur yağış derken vakit su gibi geçti.
Yardımlarınız ve fikirleriniz icin hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Birbey 3.0
21 Eylül 2018, 20:00
Yaman abi nasil gittin artik. Bizi bilgilendirsen iyi olur. Tecrübemiz olsun.

yaman_57
21 Eylül 2018, 20:45
Yaman abi nasil gittin artik. Bizi bilgilendirsen iyi olur. Tecrübemiz olsun.Sabihadan 20 dk. da valizleri alıp çıktım. Arkadaş bekliyordu, geldi hemen aldı kapıdan bizi. Yollar sakindi iş saati olmadığından dolayı, vakit var diyerek kısa bi Eyüp cami ve yemek molası verdik. Saatinden bayağı bi önce vardık Atatürk havalimanına. Hava şartlarından dolayı 1saat gecikmeli kalktı Atatürkten Hannovere. 19.00 yerine 20.00 de vardık, valiz vs derken 23.00 de evimize çok şükür sağ salim geldik.
Panik yaptığımdan da kolay geçti. Banada iyi bir ders oldu, dönüşü de tek tek incelerim bitakine bilette.
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, bilgi ve fikirlerinizden dolayı.

hekimoglu
21 Eylül 2018, 21:22
Neyse onunla geçmiş olsun, bundan sonra sütten dili yananın yoğurdu üfleyerek yemesi misali sende ben gibi 2-3 kez kontrol etmeden işlem yapmazsın ;-)

hOrOz
21 Eylül 2018, 22:03
Neyse onunla geçmiş olsun, bundan sonra sütten dili yananın yoğurdu üfleyerek yemesi misali sende ben gibi 2-3 kez kontrol etmeden işlem yapmazsın ;-)

bu haftada benim başım yandı nasıl yaptığımı bende anlayamadım

3 ay önce hanımla oğlana bir hafta Didim de otel ayarladım ..

gelen maillere kisaca baktım 14.09 22:30 izmir oudum

havaalınından servis alıp otele bırakacaktı

neyse ayın 14 ü oldu akşam bizimkiler hazırlandı

oğlan biletleri kontrol ederken bizim uçak ayın 14 ama saat 02:30 daymış dedi

yani uçak sabah 02:30 da uçmuş ... bizde bir panik

apar topar havaalıanına gönderdim iki tane izmir e uçak vardı

Sunexpress e gitmişler kesinlik boş yer yok demişler

Bana telefon ettiler napacağız baktım ikinci uçak var ona sorun dedim

şansa orada yer varmış yeniden bilet alıp izmir e uçtular

bizim izin bir gün kısa ve 240€ pahalıya geldi

yaman_57
21 Eylül 2018, 22:06
bu haftada benim başım yandı nasıl yaptığımı bende anlayamadım

3 ay önce hanımla oğlana bir hafta Didim de otel ayarladım ..

gelen maillere kisaca baktım 14.09 22:30 izmir oudum

havaalınından servis alıp otele bırakacaktı

neyse ayın 14 ü oldu akşam bizimkiler hazırlandı

oğlan biletleri kontrol ederken bizim uçak ayın 14 ama saat 02:30 daymış dedi

yani uçak sabah 02:30 da uçmuş ... bizde bir panik

apar topar havaalıanına gönderdim iki tane izmir e uçak vardı

Sunexpress e gitmişler kesinlik boş yer yok demişler

Bana telefon ettiler napacağız baktım ikinci uçak var ona sorun dedim

şansa orada yer varmış yeniden bilet alıp izmir e uçtular

bizim izin bir gün kısa ve 240€ pahalıya geldiSanada geçmiş olsun. Bir anlık dalgınlığa geliyor herşey[emoji848][emoji849]