PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eve Klimaanlage alicam Hangisi???

samsunlu
01 Ağustos 2018, 21:31
Beyler ben eve Klimaanlage almaya karar verdim, yalniz hangisi iyi ve sessiz onu bilemedigim icin sizlere bi soruyum dedim.
Bana tavsiye edebilirmisiniz.

hOrOz
01 Ağustos 2018, 21:39
en iyisi split klimalar yani soğutması dışarıda ventilatörü içerde

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/618kUB4eJ6L._SL1380_.jpg

klima iyide bir elektrik tüketimini hesapla sene sonunda şok yaşama

samsunlu
01 Ağustos 2018, 21:43
Bana Elektrik masrafi olarak senede ne Kadar gelir?, Günde 5 Saat calistirmis olsam örnegin Tabiyki sadece Yazin.

Birbey 3.0
01 Ağustos 2018, 21:50
Samsunlu, sicaklar bir gecsin, sonra sen tekrar bir düsün alip almak istemdigine. Bence gereksiz. Bende cok almak istedim. Senede kullancagin belki iki hafta Almanya'da. Bir ton para vereceksin. Anliyorum, sicaklar adami sinir ediyor, hepimizi öyleyiz, ama degmez Almanya'da. Horoz dedigi gibi, düzgün birsey olsun diyorsan disari hortumu veya ventilatörü olan klimalar olmasi gerek. Icine su falan giren klimalar bes para etmez. Onlar sadece suyu üfürüyor.

Bu aralar cok yandiysan, bir havluyu baya isla, koy ventilatörün üstünü ve önüne yat. Seni biraz serinletir.

Elektrik olarak yilda 500 KW/h yaksa, 150 Euro falan eder.

samsunlu
01 Ağustos 2018, 22:06
Birbey, 150€ Elektrik bütün yaz icin degilmi?.
Klima anlageyi kendimden cok cocuklar ve Hanim icin almayi istiyorum, yoksa bana kalsa! dediginde haklisin.
Ben aynen Split olanlardan almayi düsünüyorum yukarida Horoz arkadasin tavsiye ettigi sekilde, birde bu Klima anlagenin hangi Markasi sessiz ve Saglam olur?.

Birbey 3.0
01 Ağustos 2018, 22:16
Wie hoch sind die Stromkosten in der Praxis
Der Stromverbrauch einer fest montierten Split-Klimaanlage mit einer Leistungsaufnahme von 1000 Watt erzeugt bei einem Strompreis von 25 Cent pro kWh Stromkosten in Höhe von maximal 25 Cent pro Stunde. Kühlt man nur das Schlafzimmer am Abend und geht von täglich 3 Stunden Betrieb an 30 heißen Sommertagen im Jahr aus, dann liegt man bei Stromkosten von unter 25 Euro im Jahr. In der Praxis ist der Stromverbrauch niedriger, da die Split-Klimaanlage nach dem ersten Herunterkühlen nicht mehr mit voller Leistung arbeitet.

Die pragmatische Lösung ist die mobile Split-Klimaanlage. Eigentlich für den Wohnwagen gedacht, aber warum nicht auch im heimischen Schlafzimmer nutzen. Und wenn man sie nicht benötigt, wird sie wieder weggeräumt. Bei 375 Watt Stromverbrauch und 8 Stunden nächtlicher Nutzungsdauer kommt man auch hier auf unter 25 Euro Stromkosten für 30 heiße Tage.

Entscheiden Sie selbst, ob Ihnen ein erholsamer Schlaf im Sommer 25 Euro Stromkosten wert ist.

Bence yinede alma. Ben bunu bir egitim olarak görüyorum. Sicagada alisacaklar, sogugada. Ayrica o klimayi bir kac saat calistiracaksin, sonra kapatinca iyice sicak basacak vücuta. Uyurken zaten calistiramazsin. Adami carpar. Üstüne birde cocuklarin cigerleri icin iyi degil. Klimalarin bakim yapilmazsa solunum yollarina enfeksiyon yapabilir. Ha evin, tam cati altiysa, o zaman anlarim, cünkü orasi iki kat sicak oluyor. Ama degilse, bence yinede düsün. Iyilik yaparken, sagliktan olma. Zaten arabada bile hasta olmamak icin tavsiye edilen, disari ile iceri en fazla 2 - 3 dererce fark olmasi. Ben arabada bile 23 dereceye aciyorum, ozaman ne soguk ne sicak oluyor arabanin ici. Oda sirf sehir ici trafikte. Araba hizlandimi, klimayida kapatiyorum, cami aciyorum. Bol bol su ve ayran tüketeceker ve arasira dusa girmek.

elektroniker
01 Ağustos 2018, 22:22
Samsunlu, sicaklar bir gecsin, sonra sen tekrar bir düsün alip almak istemdigine. Bence gereksiz. Bende cok almak istedim. Senede kullancagin belki iki hafta Almanya'da. Bir ton para vereceksin. Anliyorum, sicaklar adami sinir ediyor, hepimizi öyleyiz, ama degmez Almanya'da. Horoz dedigi gibi, düzgün birsey olsun diyorsan disari hortumu veya ventilatörü olan klimalar olmasi gerek. Icine su falan giren klimalar bes para etmez. Onlar sadece suyu üfürüyor.

Bu aralar cok yandiysan, bir havluyu baya isla, koy ventilatörün üstünü ve önüne yat. Seni biraz serinletir.

Elektrik olarak yilda 500 KW/h yaksa, 150 Euro falan eder.

merhaba arkadas

bende senin gibi düsünüyordum - almanya da ne kadar sicak olucak diye ??

ama gecen sene sicak oldu bu sene daha sicak -- bence almanyada artik gelecek seneler klima sart olucak
bende bir tane almayi düsünüyorum -- ne kadar az sicak olursa o kadar az ceryan gider :) - tabi bu esprisiydi
ceryan nekadar yakicagini Kw/h de den hesaplanabilir - bence klimayi taktiran ceryani görmemeli - görücek olursa taktirmasin

elektroniker
01 Ağustos 2018, 22:25
en iyisi split klimalar yani soğutması dışarıda ventilatörü içerde

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/618kUB4eJ6L._SL1380_.jpg

klima iyide bir elektrik tüketimini hesapla sene sonunda şok yaşama

alim fiyati ve taktirma fiyat ne kadardir acaba ? (almanyada)

Birbey 3.0
01 Ağustos 2018, 22:29
https://www.my-hammer.de/preisradar/was-kostet-klimaanlage-installieren/

merhaba arkadas

bende senin gibi düsünüyordum - almanya da ne kadar sicak olucak diye ??

ama gecen sene sicak oldu bu sene daha sicak -- bence almanyada artik gelecek seneler klima sart olucak
bende bir tane almayi düsünüyorum -- ne kadar az sicak olursa o kadar az ceryan gider :) - tabi bu esprisiydi
ceryan nekadar yakicagini Kw/h de den hesaplanabilir - bence klimayi taktiran ceryani görmemeli - görücek olursa taktirmasin

Tüm evi sogutamazsinki. Sadece bir odayi. Nereye takacaksin? Oturma odasina mi? Kendi yatak odana mi, yoksa cocuk odasina mi? Nereye taktirsan bir dert.

En iyisi bodurumu olan, olarak gidip yatsin.

Ama bu sicaklar hic hayra almet degil. Tamam sicak hep oluyor, ama son üc dört yildir, en fazla bir kac gün sürüyordu.

Hic unutmam, yil 2004. Rekor yazdi. Iki üc ay hava böyleydi. Inanki ofisde calisirken, ne yapacagimi unutuyordum. Birde disarda calisanlari düsünün.

samsunlu
01 Ağustos 2018, 22:45
Birbey tamda dedigin gibi, Evimiz Tam Cati Kati bütün sicaklik Tepemizde!.
Ayriyetten bence buranin sicaklari tahmin ediyorum her gecen sene daha coglacak gectigimiz senelere bakarakdan tahmin etmek sanirim zor olmaz, her seydende önemlisi benim Hanim Rahatsiz yani ben Klimaanlalgeyi alicam yalniz bana hangisini önerirsiniz.

Birbey 3.0
01 Ağustos 2018, 22:51
Catiysa diyecek yok. Önceden bende cati altinda yasardim, millet hava ilik derken bende pisiyordum.

Ama Splitklimada su sorun var. Mecbur duvara ventilatör takilacak. Daire senin olsa bile dis cephe müsterek oldugu icin Eigentümerversammlungdan izin almadan takamazsin. Onlarda evin duvari delinecek diye izin vermezler. Hele birde evde izole varsa, kimse yanasmaz. Birde saf cogunluk yetmiyor, oy birligi lazim, cünkü bauliche Veränderung sayiliyor.

https://www.baulinks.de/webplugin/2018/0239.php4

Geriye kaliyor sadece hortumlu mobil klimalar. Onlarda Spilitklima kadar verim vermez.

Ha denemek istiyorsan, burdan sec beyen, 30 gün icinde geri verebilirsin. Hortumsuzlara bakma. Onlar sirf pervanenin önü su püskürtüp veriyor. Bir havlu at pervanenin üzerine aynisi.

https://www.pearl.de/kw-1-klimaanlage.shtml;jsessionid=q424B688071893568610F 6D41B2781CDE

samsunlu
01 Ağustos 2018, 23:08
Evin icinde + Disinda delik acma ile kimseyle sorunum olmaz, bana Saglam ve sessiz calisan Klimaanlage hangisi onun tavsiyesi lazim.

akbaba
01 Ağustos 2018, 23:39
mobil klimayi ben kullandim, kimseye tavsiye etmem, klima calisirken hortumunu balkon kapisindan disari vermelisiniz, zaten tam sogutmuyor, birde kapi acik, sogutmuyor bence.
ben daha sonra Daikin split klima takdirdim ve cok memmunum, Horoz ustanin sundugu foto gibi, Außengerät evin disina monte ediliyor,Innengerät evin icine. sicak-soguk özelligi var, kis aylarinda isitiyor, yaz aylarinda sogutuyor, bakimi kolay,sade filtresi temizleniyor, odana uygun kuvvetlisini alman lazim. Daikin cokda sessiz calisiyor.
ev kendinizin degilse, ev sahibinden mutlaka izin almak lazim, Außengeräti nereye koyacaksin, evin icinden delik acmakda lazim innengeräte baglamak icin.
split klimalar 500€'dan basliyor, 1000€ verirseniz iyi bir markadan alabilirsiniz, bunu mutlaka bir klimacinin takmasi lazim.
split klima büyük rahatlik, cok memmun kalacaginiza eminim, bazilarini wifi ile evde yokken bile kontrol edebiliyorsunuz.
bazi kardeslerimizin Türkiyeden beko-arcelik veya vestel klimalari arabalarina atip getirdigini duydum, buraya göre daha ucuz dediler.

Birbey 3.0
02 Ağustos 2018, 00:01
Evin icinde + Disinda delik acma ile kimseyle sorunum olmaz, bana Saglam ve sessiz calisan Klimaanlage hangisi onun tavsiyesi lazim.

Burdan ozaman istedigin özellikleri sec ve kalanlar arasinda bir arastirma yap bence.

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/2860F1141530-4472028.html

samsunlu
02 Ağustos 2018, 00:19
Akbaba, senin Klimanin bana tam modelnumarasini ve odanin büyklügünü söylermisin, ben ourma odasina alicam 30 metrakare.

vatan1
02 Ağustos 2018, 10:59
Birbey, 150€ Elektrik bütün yaz icin degilmi?.
Klima anlageyi kendimden cok cocuklar ve Hanim icin almayi istiyorum, yoksa bana kalsa! dediginde haklisin.
Ben aynen Split olanlardan almayi düsünüyorum yukarida Horoz arkadasin tavsiye ettigi sekilde, birde bu Klima anlagenin hangi Markasi sessiz ve Saglam olur?.

bence al derim arkadas 150 euro yada biraz fazla nerelere vermiyoruzki disardan eve girdiginde onun verdigi serinlik herseye deger fazla detaylari takma kafana al keyfini cikarin .Bir gün, bir hafta, yada bir ay

samsunlu
02 Ağustos 2018, 12:07
bence al derim arkadas 150 euro yada biraz fazla nerelere vermiyoruzki disardan eve girdiginde onun verdigi serinlik herseye deger fazla detaylari takma kafana al keyfini cikarin .Bir gün, bir hafta, yada bir ay

Aynen zaten karakter olarak 100 200€ hesapliyan biri degilim.
Bu sene benim izinde gördügüm alet bu (https://www.meine-klima.de/Klimaanlagen/Mitsubishi-Heavy-Klimaanlagen/Mitsubishi-Heavy-SRK-35-ZMP-S-Inverter-Klimageraet.html?language=de)onu almak istiyorum elvinde veya isyerinde olup tecrübe sahibi varsa fikirlerini yazabilirmi.

Zülfükar
02 Ağustos 2018, 12:51
buraya bi göz attın: https://www.expertentesten.de/haushalt/klimageraet-test/

vatan1
02 Ağustos 2018, 14:22
Aynen zaten karakter olarak 100 200€ hesapliyan biri degilim.
Bu sene benim izinde gördügüm alet bu (https://www.meine-klima.de/Klimaanlagen/Mitsubishi-Heavy-Klimaanlagen/Mitsubishi-Heavy-SRK-35-ZMP-S-Inverter-Klimageraet.html?language=de)onu almak istiyorum elvinde veya isyerinde olup tecrübe sahibi varsa fikirlerini yazabilirmi.

Arkadas aleti türkiyede kullanacaksan toshiba reklam yapiyordu 1 alana 1 bedava diye yakalasik 6000TL Artik her marka kaliteli mal üretiyor odanin metrekaresie göre degerleri var adamlar geliyor tertemiz takip gidiyorlar montaj bedava

Birbey 3.0
02 Ağustos 2018, 15:04
Arkadaş bura için arıyor.

Musti
02 Ağustos 2018, 15:47
Kaliteli birsey istiyorsan Mitsubishi yada Panasonic klima

Birbey 3.0
02 Ağustos 2018, 15:50
Kitapcıklarında sesinin kaç db olduğu bence yazması gerek. Ona göre bak bence.

Rammstein
02 Ağustos 2018, 16:34
Daikin - mitsubishi - veya toshiba en iyisi. Ama pahali.

Kendi evimde yaklasik 10 yildir "proline" diye bir marka kullaniyorum.

Yazin sicaklarda tum evi sogutuyor. Elinden gelse kar yagdigacak iceriye. O derecede iyi sogutma isinde.

Ama kisin soguklarda disarisi sifirin altina indigi zaman duzgun calismiyor. Dis unute buz tutuyor ve onu eritmeye ugrasiyor. Sacmaliyor yani.

Sonuc olarak; sogutma amacli alacaksan marka fark etmez.

Ama kisin'da kullanacam dersen, yukarda yazdigim markalara bak.

Klimanin iyisi, isitma da belli olur.

akbaba
02 Ağustos 2018, 21:44
Akbaba, senin Klimanin bana tam modelnumarasini ve odanin büyklügünü söylermisin, ben ourma odasina alicam 30 metrakare.

Daikin siesta R410a, benim odamda yaklasik 30m² kapilarini acinca,mutfak,diger odalar hepsi serinliyor.

Talha'linho 7
05 Ağustos 2018, 09:44
Ben 3 Sene önce Mitsubishi Split Klimaanlage taktirdim cok da memnunum sesiz,sogutmasi,isitmasi gayet iyi (disaridaki Außengerät gayet sesis)

Ben 11 Sene catida kaldim (ne kadar iyi de isoliert de olsa er gec Eve giriyor,girmez girmiyor diyen yalan atiyor)

Ben ozamanlardan bi huy edindim kendime Saat 4gibi kalkarim evin tüm pancerelerini acarim ve lüften ederim en gec saat 8:00 de evde kim ise pencereleri kapatir ve Rolanden Dis-Dis indirir

6 Sene önce EV aldik ve bundan 3Sene önce hayalimi gercelestirdim

Ilk önce (Herdkabel cektirdim) Klima tehlikeli cok güclü ceyran gerekiyor kas yapayim derken göz cikarmayin

Ceyran konusuna gelince (A+++) almani tavsiye ederim (bence 10-11Ay gibi al hem uygun hemde ozaman taktirabilirsin) suan klima bulucagni sanetmiyorum !

(Örnek klima taktirmadan önce 80€ ödüyorsan,
Klimayi taktirgin gün Stromanbieter ara ve 20€ yükselt (100€ cikart)

Ben öyle yaptim (Ben 130€ ceyran ödüyorum klima taktirdim taktirali)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

samsunlu
05 Ağustos 2018, 11:39
Talha, senin Misubishi Klimanin bana Modelini tam olarak yazarmisin.

musti50
05 Ağustos 2018, 16:26
ya arkadas kendin dene bütcene göre tabiki ben dün aldim 300euya mobil klima amazondan aldim 2 hatfa kullanip geri göndermeyi düsünüyorum hem denemis olurum hemde rahatlarsin

samsunlu
05 Ağustos 2018, 19:14
ya arkadas kendin dene bütcene göre tabiki ben dün aldim 300euya mobil klima amazondan aldim 2 hatfa kullanip geri göndermeyi düsünüyorum hem denemis olurum hemde rahatlarsin
Bos yere yorum dedikleri bu olsa gerek!!!.

Mehmet Aga
05 Ağustos 2018, 19:24
Selam arkadaslar bisey sorcam ben viyanada belediye evinde oturuyorum, balkonum var 4. kat yerim müsait klima taktirmak istiyorum izin gerekiyomu belediyeden. bilgisi olan varsa yazabilirmi.

Talha'linho 7
06 Ağustos 2018, 07:16
Talha, senin Misubishi Klimanin bana Modelini tam olarak yazarmisin.

Mitsubishi Model SRK50ZM-S (benim iki 5KW lik)

bak hemserim sunuda söylüyeyim ne kadar acarsan okadar ceyran ceker yani bunun farkinda olman lazim
ben sicak oldunda ve gerektinde aciyorum
Ben sahsen memnunum

isitmayi bir iki defa actim (yani 1Saat falan) kanofer oldundan gerekmedi

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro

Selam arkadaslar bisey sorcam ben viyanada belediye evinde oturuyorum, balkonum var 4. kat yerim müsait klima taktirmak istiyorum izin gerekiyomu belediyeden. bilgisi olan varsa yazabilirmi.

Mehmet Aga belediye evinde oturuyorsan
Belediye sorsana güzel kardesim biz buradan bu soruya nasil yorum yapalim?

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro

elektroniker
12 Ağustos 2018, 22:57
merhaba arkadaslar

simdi bu konuda bilgisi olanlara bi sorum var -- o disariya takilan sogutucu/pervane günesdemi olsa iyi yoksa gölgedemi ?

selamlar

mxm
12 Ağustos 2018, 23:16
@elektroniker, sogutma amaciyla takiliyorsa tabii ki gölge ve hava alan bir yer daha avantajli. Bunu buzdolabinin arkasindaki petek gibi düsünebilirsin, ayni mantikla calisiyor. Yani buzdolabinin arkasindaki petek ne kadar cabuk sogursa o kadar az enerji kaybin olur, bu yüzden buzdolabinin arkasinda duvarla arasinda bos yer birakmak gerekir.

Talha'linho 7
13 Ağustos 2018, 09:01
merhaba arkadaslar

simdi bu konuda bilgisi olanlara bi sorum var -- o disariya takilan sogutucu/pervane günesdemi olsa iyi yoksa gölgedemi ?

selamlar

güzel kardesim hava yaninca (hava sicakken) hersey bos kölgede olsa olmasada bi avantajini görmesin
tek avanjai Klimanin dis aletinin boyasi solmaz
benim ki oturma odasinda (dis aleti ise diger cepelere göre biraz daha kölge kisminda ama olmuya da olurdu ama benim sansima öyle denk geld)

samsunlu
19 Ağustos 2018, 13:01
Bilgi amacli olsun diye yaziyorum ben bu (https://www.klimaprofis.com/klimageraete/split-klimageraete/wandklimageraete/mitsubishi-msz-dm35va-basic-edition-inverter-wandklimageraete-set-3-5-kw)Klimaanlageyi aldim.

Talha'linho 7
22 Ağustos 2018, 11:04
Bilgi amacli olsun diye yaziyorum ben bu (https://www.klimaprofis.com/klimageraete/split-klimageraete/wandklimageraete/mitsubishi-msz-dm35va-basic-edition-inverter-wandklimageraete-set-3-5-kw)Klimaanlageyi aldim.

Hayirli olsun Hemserim iyi günlerde kulan
soramsi ayib montage kime yaptirdin?
firmami yoksa Privat mi?

samsunlu
22 Ağustos 2018, 14:39
Privat desem daha Dogru olur.