PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşim için Almanyaya giriş yaptıktan bu zamana kadar olan belgeyi nerden alabilirim ?

Burclu
30 Temmuz 2018, 10:13
Merhaba Arkadaşlar,

Eşim 2000 yılında Berline geldi ve Baden Württemberg eyaletine 2004 yılında taşındık, TR de Emeklilik için müracat etmek istedik ve Meldebescheinigung götürdük ama bendeki tamam ama Eşimden Almanyaya giriş tarihinden itibaren olan şimdiye kadar nerede kaldığına dair bir belge istiyor SSK.

Bu Belgenin adı nedir ve nerden alabilirim?

Selamlar
Burclu

elektroniker
30 Temmuz 2018, 10:20
benim bildigim ---> berlinden "meldebescheinigung" alicaksin

berlinde nasil diyorlar ?? o zaman oturdugun yerden "stadt / gemeinde / einwohnermeldeamt / Bürgeramt" dan alicaksin

Burclu
30 Temmuz 2018, 10:24
Meldebescheinigungda berlindeki ikametgah yazıyor bildiğim kadarıyla yanı almanyaya giriş vs. Yazmıyor.

elektroniker
30 Temmuz 2018, 10:26
Meldebescheinigungda berlindeki ikametgah yazıyor bildiğim kadarıyla yanı almanyaya giriş vs. Yazmıyor.

ailenin ilk giris (berline) o tarih olmasi lazim -- kayit tarih=giris tarih almanya ya

o belgede de "örnek" mesela "seit 01.01.2000 angemeldet

Burclu
30 Temmuz 2018, 11:49
ailenin ilk giris (berline) o tarih olmasi lazim -- kayit tarih=giris tarih almanya ya

o belgede de "örnek" mesela "seit 01.01.2000 angemeldet

Telefon açtım berline Almanyaya giriş tarihi yazmaz dedi sadece berlinde ne zamandan ne zamana ikamet ettiği yazıyormuş.

Cengiz Bond
30 Temmuz 2018, 12:17
almanyaya giris tarihi ile berlinde ikametgahin baslayasi arasinda herhalde seneler yoktur degilmi?

yoksa almanyaya geldi de bir kac sene ormanda mi yasadi?

problem ne?

hOrOz
30 Temmuz 2018, 13:04
erweiterte Meldebestätigung olması gerek
Melldeamta gidince söyleyin eski adresleri de yazsınlar

elektroniker
30 Temmuz 2018, 13:08
almanyaya giris tarihi ile berlinde ikametgahin baslayasi arasinda herhalde seneler yoktur degilmi?

yoksa almanyaya geldi de bir kac sene ormanda mi yasadi?

problem ne?

iste arkadas burasini anlamiyor

burclu arkadas bak -- senin hanimin ilk berline gelmedimi ??? evet ise --> berlinde ikamet baslangic tarih ---> almanya ya giris tarih
hayir ise - önce baska yerde oturduysa -- ordan alicaksin -- o zaman o giris tarih olarak gecer

Burclu
31 Temmuz 2018, 23:18
Konu hakkında tam olarak bilgi aldım Avukattan, Almanyaya giriş hangi eyaletteyse ordan alınması gerek yani benim durumda Berlinden almam gerek ve bunu posta ile alınıyor, sonrada başka eyalete taşınıldığı için Baden Württemberg de ufak bir Kasabaya taşındım ordan almam gerek şimdide ordan buraya yani 12km ileriye taşındık şimdide burdan almam gerek.

Yanı kısacası Almanyaya ilk giriş yerinden şimdiye kadar Bürgeramt lardan Erweiterte Meldebescheinigung alınacak.

Bendekı karışıklık Eyalet değiştirdiğimden kaynaklanıyor, örneğin ilk Giriş Berlinde ve şimdiye kadarda Berlinde kalmış olsaydık tek Berlindeki Bürgeramttan Erweiterte Meldebescheinigung yeterli oluyor.

Eyaletler arası veya Belediyeler arası Anmeldung Abmeldung lar iletilmediği için ayrı ayrı Bürgeramtlara gidilmesi gerek, bunuda burdaki Bürgeramt söyledi.