PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Vatandasligi iade

efsane27
26 Temmuz 2018, 17:44
Selam arkadaslsr
Bizim bir dostumuz 1997 senesinde Alman Vatandasligi ni almis.
Yeni Türk Vatandasi olmak istiyor.
Bu durumda Alman Vatandasligini birakmasi gerekir mi.

Cevap lariniz ve Yardimlariniz icin Önceden tessekürlerimi sunarim

cakal67
26 Temmuz 2018, 19:39
evet 1 vatandas olabilir ya türk yada alman önceden cifte vatandasi olabilirdi simdi o yasayi kaldirdilar benim bildigim bu sekil

buraya istersen bi göz at Burda hersey yaziyor kardesim

https://www.ntv.com.tr/dunya/almanyada-federal-mecliste-cifte-vatandaslik-tartisildi,OdGzTnpMq0ia5qLaxPOKYA

http://av-yilmaz.de/almanyada-cifte-vatandaslik-hakkinizi-koruyun/

murat39
26 Temmuz 2018, 20:39
1997 yilinda Alman Vatandasi olmus.

O zamanlar ardindan hemen Türk vatandasligina gecis imzalaniyordu.
Böyle bir durum varsa ve 2000 yilindan önce bir gecis süresi gerceklesmisse Akrabaniz Cifte vatandasdir.( Burada hakki vardir.)Bunu arastirsin.

Türk vatandasligina gecis boyutu 2000 yilindan sonra gerceklesmisse Cifte vatandaslik boyutu yoktur.

Eger ki Türk vatandasligiyla bir baglanti yapilmamissa.Bu durumda Einbürgerung yerine gidilsin.
Alman vatandasi oldugunuzu ve Türk vatandasligina gecmek istedigini bildirsin.Bu durumda oturum müsadesi nin nasil olacagini sorun.

Normalde 5 sene Alman vatandasliginda kalan birisi süresiz oturum veriliyor.Bazen de memur kafasina göre hareket cekiyor.
Memurun adini Termini bir yere not alin terslikte lazim olabilir.

Konsolosluga gidin vatandasliga giris dilekcesi verin.Vatandaslik geldiginde yabancilar dairesine gidersiniz.Einbürgerung yerine Alman Passinini teslim edersin.
Oturum almaniz istenilir.Niderlassung recht icin basvuru yaparsiniz.Islem tamamlanir.

efsane27
26 Temmuz 2018, 22:29
öncelikle cevaplariniz icin tessekürler
Yani Ausländer amt mi yoksa Rathaus a mi gidilecek

murat39
26 Temmuz 2018, 22:42
Siz nerede kaliyorsaniz.Kaldiginiz yere bagli.

Ausländeramt dogrusu.
islemleri Rathaus da yapiyorsaniz oraya sorun.

Birbey 3.0
27 Temmuz 2018, 01:23
Murat39, zaten kendisi cifte vatandas olsa, niye iyade etsinki? Degilde onden ediyor. Büyük ihtmal Türkiye'den emeklilik icin.

Tanyel
27 Temmuz 2018, 03:50
Neden Türk vatandasi olmak istedigini belirtmemissiniz. Eger isinizi görürse gitsin Mavi karti cikartsin. Mavi kartta neredeyse butun haklar var. Benin bildigim sadece oy kullanamiyor...

efsane27
27 Temmuz 2018, 18:46
Ilgileriniz icin tessekür ederim
bunlari kendine sundum geri sine kendi karar versin

KONU KAPANMISTIR

murat39
27 Temmuz 2018, 20:32
Birbey 3.0 1997 karisik bir dönemdi.
Haberin olmadan geri Turk vatandasligina aliniyordun.Onun icin demistim.
Suraya suraya imza diyorlardi sen de bir an önce cikayim diye imzaliyordum.
Benim basima da geldi 2004 de sorgulamada 2000 in Subay ayinda Turk vatandaslik alinmis.benim haberim 2004 Almanyanin sorgulamasinda cikti.Cok kisinin o zaman cani yanmisti.