PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arbeitsamt da iken TR ye davetiye göndermek

hope41
26 Temmuz 2018, 10:58
Arkadaslar merhaba,

Forumda belki benzer konu acilmistir ama arama motorundan cep telinden bir göz attim göremedim.

Yaklasik iki aydir Arbeitsamt‘dayim ve is ariyorum su an. Daha önce turist olarak TR den cok kisiye Einladung yolladim ama calistigim icin hic sorun olmadi, her seferinde aldik vizeyi gelecek olan icin.

Simdi bir yegenim gelecek ve yine davetiye yollamamiz gerekiyor ama calismadigim icin acaba basvurma hakkim var mi bilmiyorum. Yani olmuyorsa baska biri üzerinden yollamak gerekiyor.

Var mi bu konuda tercübesi bilgisi olan?

Tesekkürler.

huess
26 Temmuz 2018, 15:07
Arbeitslosengeld I de gelirine bakarlar. Yeterli gelirse sorun cikmaz herhalde.
Arbeitslosengeld II de sansin yok.

hope41
26 Temmuz 2018, 15:34
Arbeitslosengeld I de gelirine bakarlar. Yeterli gelirse sorun cikmaz herhalde.
Arbeitslosengeld II de sansin yok.

Evet II olunca zaten basvuru yapamiyorsun onu biliyordum. Yani bilsem ki adamlar icin az hic zaman kaybetmez baska birisi üterinden yollardik davetiyeyi. Dedim belki arkadaslarin basindan gecti ise, bana tecrübelerini aktarirlar. Tabi izin sezonu oldugu icin forum bu aralar durgun :)

Birbey 3.0
26 Temmuz 2018, 17:39
Ne kadar alıyorsun?

hope41
26 Temmuz 2018, 18:54
Ne kadar alıyorsun?

1870€ civari. En iyisi sanirim burdaki Ausländerbehörde‘ye sormak.

Birbey 3.0
27 Temmuz 2018, 01:20
Tahmin yeterli olacaktir. Patron (yenge hanimda calisiyormu?)

hope41
27 Temmuz 2018, 06:43
Minijob 400€, evden calisiyor.

elektroniker
27 Temmuz 2018, 10:25
bence hic problem olmamasi lazim

Birbey 3.0
27 Temmuz 2018, 11:59
Bencede, patron Minijob olarak ne iş yapıyor evden? Çünkü bunada bakıyorlar.

talo176
27 Temmuz 2018, 15:01
yegen evli mi? bildigim kadariyla bekarlar icin izin yok..

hope41
27 Temmuz 2018, 16:39

Bekar. Yani daha önce bekar olarak cok kisiyi turist olarak davet ettik sorunsuz.

Bencede, patron Minijob olarak ne iş yapıyor evden? Çünkü bunada bakıyorlar.

Yani onlari ne is yaptigi ilgilendirir mi bilmiyorum ama gizli sakli birsey degil, sorarlarsa söyleriz :)

Ben Pazartesi insallah gidip direk sorayim, bakalim net cevap verirler mi. Yani info kismina sorucam sonucta, yada memurlara yönlendirirlerse beni onlardan daha saglam cevap alabiliriz.

elektroniker
27 Temmuz 2018, 18:49
arkadas sen hic sorma -- kisadan atarlar ugrasmamak icin

sen normal git -- davet edicem de ve verpflichtungserklärungu al doldur beraberinde istedikleri evraklari da ver

hic kafana takma ikinizin geliri yeterde artar

Birbey 3.0
27 Temmuz 2018, 21:36
Ne diyecekleri belli. Hesaplamız lazım diyecek. Kağıdı doldur ver diyecek.

hope41
28 Temmuz 2018, 00:45
Aslinda oda aklima geldi ama aslinda konuyu acmamdaki amac, ayni seyi bizzat deneyip olumlu veya olumsuz cevap alan var mi diye ögrenmekti ki eger kesin olmayacaksa bosa basvurmayayim diye.

hOrOz
28 Temmuz 2018, 01:20
bizim yabancılar dairesi ( Aachen ) eğer kişinin geliri yeterli değilse

kişi başına 3000€ depozito yatırılmasını öngörüyor

ohne Einkommen ist die Abgabe einer Verpflichtungserklärung nicht möglich.
Sie haben jedoch die Möglichkeit ein Sperrkonto zu unseren Gunsten einzurichten.
Der Betrag beträgt 3000,00 €/Person. Zur Einrichtung eines Sperrkontos sprechen Sie bitte unter Vorlage eines gültigen Ausweises in der Infostelle vor,
damit Ihnen dort ein Dokument zur Einrichtung des Kontos ausgehändigt werden kann.

hope41
31 Temmuz 2018, 10:06
Az önce telefon acip sordum Herne'deki yabancilar dairesine, Jobcenter dan para aliyorsan olmuyor dedi adam. Kendi kazanciniz yoksa olmaz dedi yani ilginc.

elektroniker arkadasimiz demisti yukarda ve hakli da cikti. Ben sadece bosa basvuru yapmayayim eger kesin olmuyorsa diye düsündüm, yani bazen demiyorlar sen basvurunu yap degerlendirilir diyorlar, basvuru yaptiktan sonra vizeyi vermiyorlar. Zaman kaybida olmasin dedim.

Horoz arkadasimin dedigi gibi 3000 EUR depozito olsa olur filan birsey de demedi adam. Belki burda yoktur ya da söylemiyorlar.
Direkt olarak, Sie müssen eigenes Einkommen haben dedi sadece.

hope41
31 Temmuz 2018, 11:14
Simdi Herne'nin sayfasindan baktim lazim olan seyler kisminda yaziyor issizler icinde Arbeitlosengeldbescheid diye! Yani teldeki adam kafasina göre ya beni yanitliyor ya da beni ALG 2 aliyor saniyor direk salliyor.

beiArbeitnehmern
die letzten 3 Lohnabrechnungen (ggf. auch die des Ehegatten)
-
bei Selbstständigen
eine Bestätigung des Steuerberaters über das tatsächlich verfügbare monatliche Nettoeinkommen
- Gewinn abzüglich Steuern und Krankenversicherung (NICHT BWA)

-
Rentenbescheid bei Rentnern

-
Arbeitslosengeldbescheid bei Arbeitslosen

cenyal
16 Eylül 2022, 13:14
Selamlar Arkadaslar, konu biraz eski ama yeni acmak yerine buraya yazayim dedim;
Bizim Antalyada bir tanidik var bunlar Kirgizistanli bir anne ve kizi 13 yasinda annesi 51 yasinda , aslinda bunlar Schengen vizesi almak istiyorlar ve ordaki seyahat acentesi bunlara , eger Almanyadan alman vatandasinin birisi sii davet ederse Vize yi kolay alabilirsiniz demisler. Simdi benden burdan bir davetiye istiyorlar. Bu davetiye icin nereye basvurmamiz gerekiyor ?
Internette kendi yazdiginiz Davetiye olur yaziyor ama benim bildigim burdan biryerden basvurmak gerekiyor. Konsolosluk mu yabancilar dairesi mi Bürgeramt mi bilemiyorum.

Bilen arkadaslar yardimci olabilirler mi ? Nereye basvurmak gerekiyor ve neler isteniyor ?
Kendi oturdugum evim var ve calisiyorum, esimde calisiyor. Aylik konusunda sikinti yok..

simdiden tesekkürler..

hOrOz
16 Eylül 2022, 13:30
Selamlar Arkadaslar, konu biraz eski ama yeni acmak yerine buraya yazayim dedim;
Bizim Antalyada bir tanidik var bunlar Kirgizistanli bir anne ve kizi 13 yasinda annesi 51 yasinda , aslinda bunlar Schengen vizesi almak istiyorlar ve ordaki seyahat acentesi bunlara , eger Almanyadan alman vatandasinin birisi sii davet ederse Vize yi kolay alabilirsiniz demisler. Simdi benden burdan bir davetiye istiyorlar. Bu davetiye icin nereye basvurmamiz gerekiyor ?
Internette kendi yazdiginiz Davetiye olur yaziyor ama benim bildigim burdan biryerden basvurmak gerekiyor. Konsolosluk mu yabancilar dairesi mi Bürgeramt mi bilemiyorum.

Bilen arkadaslar yardimci olabilirler mi ? Nereye basvurmak gerekiyor ve neler isteniyor ?
Kendi oturdugum evim var ve calisiyorum, esimde calisiyor. Aylik konusunda sikinti yok..

simdiden tesekkürler..

Usta bağlı olduğun yabancılar dairesinin web sayfasında veya oradan bilgi alabilirsin
mesela bizim yabancılar dairesinin web sayfasında davetiye için bir sayfa var
https://www.staedteregion-aachen.de/fileadmin/user_upload/A_33/Dateien/333_Unterlagen_VE.pdf

Vize işi biraz zor hele hele Kırgısistan lı birileri için dahada zor diye düşünüyorum

diğer bir konuda senin bu kişilerle akrabalık bağın yoktur sanıyorum

O zaman çok zor olacaktır

Haberlerde iş adamlarına bile çok zor vize verildiğini duyuyoruz..

cenyal
16 Eylül 2022, 14:36
Evet akrabalik derecesi yok. Ben hessende kaliyorum .
Galiba ya offenbach yada Frankfurt bakiyordur.
Ausländeramt mi sormamiz gereken yer.?

hOrOz
16 Eylül 2022, 15:47
Evet akrabalik derecesi yok. Ben hessende kaliyorum .
Galiba ya offenbach yada Frankfurt bakiyordur.
Ausländeramt mi sormamiz gereken yer.?

Offenbach
Offenbach Ausländeramt https://portal-civ-brd.ekom21.de/civ-brd.public/start.html?oe=00.00.VE.ABHOF&mode=cc&cc_key=Verpflichtungserklaerung

Frankfurt
https://frankfurt.de/Leistungen/SonstigeKategorien-9999999/Einladung-fuer-Besucher-aus-dem-Ausland-Verpflichtungserklaerung

https://verwaltung-online.frankfurt.de/civ.public/start.html?oe=00.00.F.05.12.03.02&mode=cc&cc_key=Verpflichtungserklaerung

giresun28
16 Eylül 2022, 17:33

Baldizimin kizi bekar,Tr de ögrenci,davet ettim 1 ay kaldi geri döndü.sorun yok.

antika
16 Eylül 2022, 19:52
ben yanilmiyorsam bankaya belirli miktarda para yatiriliyordu depozit manasinda gelen kisi gittiginde geri sana iade edilir ama cikarken havaalaninda söylüyorsunuz zoll polisine belge veriyorlar parayi aliyorsun önceden öyle idi ben yapmistim simdi pek bilmiyom ama bol sans dilerim su günlerde vizelerde sorun yapiyorlarmis diyede haberlerde not geciyorlar ama bilginize

SevalSS
13 Şubat 2023, 02:14
Ben bir arkadaşa yolladım. Geri dönme olasılığı düşük değerlendirip, red cevabı verdiler. Şimdi “Remonstration” yazıp itiraz edeceğiz, bununla bilgisi olan var mı?

iskete
02 Kasım 2023, 23:07
sen davet et olursa olur olmazsa olmaz denemis olursun ne kaybedersinki