PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : miras davasi

01adanaLi01
21 Temmuz 2018, 18:42
merhaba
annem 2 ay evvel vefat etti .babam evi satmak istiyor biz 3 kardes satmasina karsiyiz.ev türkiyede ne yapmammiz gerek satilmamasi icin.duydugumuz serhi kagidi ile satis yapilmiyormus dogrumu.?

cakal67
21 Temmuz 2018, 19:10
ev kimin üstündeydi kardes babanin mi yoksa hem babanin Hemde anneninmi ? benim bildigim tapu kimin üstünde atiyorum simdi sirf babanin üstündeyse doal olarak mal mürk babanin Hakki oldugu icin sata bilir ama ki tapu hem babanin Hemde annenin üstündeyse ozaman otamatikmen ogullara miras payi düsüyor ve kimse imza atmazsa satis icin baba satamaz benim basima geldi yanliz tersi anne degilde baba vefat etti tapular babamin üstünde oldugu icin kimse yer Yurt birisinin haberi olmadan satamiyor hele hele biri itiraz ettimi satis olmuyor simdi ayni durum anne icinde olurmu tam net bilemiyecem o konuda dedigim gibi mirasdan sizede pay düstüyse yani veraset ilan falan yapildiysa oradada sizin isimler geciyorsa satis yapamaz sizin rizaniz olmadan ve bu arada basin sagolsun Allah mekanini Cennet eylesin topragi bol olsun kardesim

OrLoW
21 Temmuz 2018, 19:42
Eskiler genelde evi kendi üzerine yaparlar yani babanızın üstünde büyük ihtimalle..

Babanızın üzerine ise istediğini yapabilir yok değil annenizin üstüne ise veraset ilanı çıkartıcaksınız ..

Malın üzerine tedbir konucak miras olduğu için malı kimse satamaz o zaman..

Satmasının sebebi nedir belkide adamcağız o evde artık oturmak istemiyordur ( gayet doğal )

Başınız sağolsun, Asıl doğal olmayan kısmı ise anneniz vefat edeli 60 gün olmuş

Daha acınız çok taze ve siz babanızda dahil miras olaylarınamı geçdiniz üzücü :(

Zülfükar
21 Temmuz 2018, 20:01
http://www.maliyepostasi.com/mirascilarin-veraset-ve-intikal-vergisi-beyani