PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almanyadan amerikaya tatile gideniniz varmi ?

hunter786
15 Temmuz 2018, 10:35
arkadaslar merhaba ben almanyadan bir hafta yada 10 amerikaya tatile gitmek istiyorum akmanyadan gideniniz oldumu bu arada alman vadantasiyim acaba vize almam gereklimi yoksa ucaktami veriliyor bu vize bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

giresun_28
15 Temmuz 2018, 10:54
arkadaslar merhaba ben almanyadan bir hafta yada 10 amerikaya tatile gitmek istiyorum akmanyadan gideniniz oldumu bu arada alman vadantasiyim acaba vize almam gereklimi yoksa ucaktami veriliyor bu vize bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

Selam, eger alman vatandasi isen vise kesinlikle gerekmiyor, sadece "ESTA" gerekiyor onu da internetten üzeri basvurman gerekiyor yani beantragen etmen lazim... Birde ucakta sana bir kagit daha dogrusu bir formüler "us immigration form" veriyorlar onu da kesinlikle doldurman gerek, havaalani cikisinda polisler isteyecekler...

Gesetzliche Krankenkasse orada gecersiz, yani Private Zusatzversicherung yapman gerek kendi Krankenkassene gittiginde "Auslandskrankenversicherung für die USA" dedin mi zaten bilirler...

(Kendim iki defa gittim hem Amerikaya hem Kanadaya)

hunter786
15 Temmuz 2018, 11:29
ok tamam sagol nerede kaldin pansiyon yada otel ben florida yada chigakoya düsünüyorum ama florida ilk tercihim

giresun_28
15 Temmuz 2018, 11:40
ok tamam sagol nerede kaldin pansiyon yada otel ben florida yada chigakoya düsünüyorum ama florida ilk tercihim

Bizim aile dostlarimiz orda kaliyor bizde gittimizde onlarda kaliyoruz daha dogrusu New Jersey`de... Gecen sene yaz tatilinde 1 ayligina gittigimizde "East Coast" trip yaptik, yani: New Jersey, Washington, New York, Boston, Pennsylvania, Maryland. Bundan sonra Kanada: Toronto, Montreal, Niagara Falls gezdik ve kaldimiz yerler hep Hoteldi fakat New Jerseyde gezdimizde aile dostlarimizin evinde kaldik...

hunter786
15 Temmuz 2018, 12:00
zaten bütün ggiresunlular new jerseyde kaliyor galiba benim tanidigim birileri yok bakalim nasil antrag yapacam bu esta formular doldururken birilerinn yazmak gerekiyor galiba formularda gördügüm kadari ile hem bu esta 2 senelik veriliyor bu iyi bakacam nasil yapabilirim

giresun_28
15 Temmuz 2018, 12:10
zaten bütün ggiresunlular new jerseyde kaliyor galiba benim tanidigim birileri yok bakalim nasil antrag yapacam bu esta formular doldururken birilerinn yazmak gerekiyor galiba formularda gördügüm kadari ile hem bu esta 2 senelik veriliyor bu iyi bakacam nasil yapabilirim

HAHAHA aynen zaten amerikada cogu türkler ilk sirada giresundan ikinci de sivas herhalde :D

"ESTA" ya gelince birilerini yazmana gerek yok, ESTA sadece sorulari cevapliyorsun ve sonucu bekliyorsun. (ESTA kesinlikle sart)
Gerci Reisebrodan biletleri alirsan, onlar Esta ile ilgilenirler.

hunter786
15 Temmuz 2018, 14:18
ama baktigimda orda soruyordu ve ileri dedigimde
o isaretler kirmizi oldu ve illaki isteti benden

Akbulut
15 Temmuz 2018, 19:12
HAHAHA aynen zaten amerikada cogu türkler ilk sirada giresundan ikinci de sivas herhalde :D

"ESTA" ya gelince birilerini yazmana gerek yok, ESTA sadece sorulari cevapliyorsun ve sonucu bekliyorsun. (ESTA kesinlikle sart)
Gerci Reisebrodan biletleri alirsan, onlar Esta ile ilgilenirler.

Sivaslınının olmadığı yer yokdur sağolsun hemşerilerime :-))