PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 78 hafta ödemeden sonra tekrar krankengeld

Starterbox
12 Temmuz 2018, 02:12
Merhaba arkadaşlar ben belimden dolayı 78 hafta yani 18 ay krankengeld aldım sonra Arbeitsamt ödedi 10. aydan sonra tekrar başka hastalıktan depresyondan krank aldım 6 haftadan sonra Arbeitsamt çıkardı ve aok ya git dedi, aok ise başka hastalıkta olsa para ödemek istemiyor ne yapmak lazım selamlar

avni64
12 Temmuz 2018, 06:23
Öncelikle geçmiş olsun,böyle bir durum 2012 yılında benimde başıma geldi.
Yaklaşık 4 ay para ödemediler,işin kötü tarafı sağlık sigortanıda yatırmıyorlar.
Ben avukata verdim 1 yıl sonra bütün paramı aldım.
Bence hemen avukata danış derim.

hOrOz
12 Temmuz 2018, 14:58
Erwerbunfähigskeitrente beantragen veya Harz4

sen artık AOK kapsamın dan çıkmışsın (Ausgesteuert)

https://www.roland-rechtsschutz.de/blog/wp-content/uploads/2018/02/Krankengeld_Schaubild.jpg

orhan_bln
12 Temmuz 2018, 16:37
Erwerbunfähigskeitrente beantragen veya Harz4

sen artık AOK kapsamın dan çıkmışsın (Ausgesteuert)

https://www.roland-rechtsschutz.de/blog/wp-content/uploads/2018/02/Krankengeld_Schaubild.jpg

Aynen senin dedigin gibi ,benimde basima geldi. bisikletle giderken lkw vurdu önce aok sonra arbeitlosen geld, sana söyluyorlar ,Erwerbunfähigskeitrente beantragen veya Harz4,yada is basi

hekimoglu
12 Temmuz 2018, 16:49
Toplam 78 hafta krankengeld aldiktan sonra ausgesteuert olursun yolun arbeitsamt a düser, Arbeitsamt ben hastayim calisamam diyenlere para ödemez orada amac issiz kalanlari tekrar calisma hayatina kazandirmaktir. Iyi olup tekrar calismak istiyorum demek gerekir. Hatta, calistiginiz firmadan cikis almamis olmaniza ragmen Arbeitsamt sizi isci arayan baska bir firmaya yönlendirebilir gitmem derseniz paranizi kesebilirler.

Diyelimki kendinizi iyi hissetmeye basladiniz tekrardan ise baslamak istiyorsunuz doktorunuz eingliederungsplan erstellen yapti, haftalik eingliederung calisma süresi 15 saati gectigi andan itibaren Arbeitsamt paranizi ödememeye baslar. (Bununda caresi var).

Yani birsürü sorun, ya Harz4 ya malulen emeklilik basvurusu care olur eger calismak artik mümkün degilse.

Birbey 3.0
16 Temmuz 2018, 17:33
Merhaba arkadaşlar ben belimden dolayı 78 hafta yani 18 ay krankengeld aldım sonra Arbeitsamt ödedi 10. aydan sonra tekrar başka hastalıktan depresyondan krank aldım 6 haftadan sonra Arbeitsamt çıkardı ve aok ya git dedi, aok ise başka hastalıkta olsa para ödemek istemiyor ne yapmak lazım selamlar

En az 6 aydır krank olmaman gekiyor, yeniden bir hak doğabilsin.

Senin dediğini gibi olsa, herkese 18 aya yeni bir şeyim var der, ve yeniden 18 ay hastalık parsdı alırdı. Böylese ömür boyu idare ederdi.