PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NSU Davası sonuçlandı

hOrOz
11 Temmuz 2018, 19:01
https://image.ibb.co/irmzST/Dh0_Jp6_SXk_AA8_Nt_U_jpg_large.jpg

evet 5 sene süren tiyatrodan sonra dava Beate Zschäpe nin ömür boyu hapis cezası ile sonuçlandı ..

bir çok tanığın garip şekillerde ölmesi ve belgenın yok edilmesi başka soruları kafaya getirdi

bir çok ajanın işin içinde olması

Hessen Eyaleti ise geçtiğimiz aylarda bu konuyla ilgili önemli belgeler hakkında 120 yıl gizlilik kararı aldı.

Bu karar, “Alman devleti için cinayetleri aydınlatmaktan daha önemli hangi gerekçe 120 yıllık bir gizlilik kararının nedeni olabilir?” sorusunu gündeme getiriyor.

başka ülkelerdeki olaylara bodoslama giden Almanya kendileri konu olunca örtbas etmekle uğraştı ..

Almanya'da 5 yıldır süren dönerci cinayetleri davası olarak bilinen NSU davasında sona gelindi.

Son yılların en önemli davası olarak nitelenen ve sekiz Türk, bir Yunan ile bir Alman polisi

seri cinayetlerle öldüren Neo-Nazi grubun davasında karar açıklandı. Hayatta kalan son sanık ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Böylelikle hiç bir şey açığa kavuşmadan üstü kapatıldı

https://iasbh.tmgrup.com.tr/192fe4/0/0/0/0/0/0?u=https://isbh.tmgrup.com.tr/sb/album/2018/07/11/almanyadaki-nsu-davasinda-sona-gelindi-1531295673725.jpg&mw=752&mh=700&l=1

bir kaç sözde Almanya da yasayan bizlere

kusura bakmayın arkadaşlar burada bizleri ilgilendiren konularda çok pasifiz

Ne yazzık ki üzerimize düşen aynı tepkiyi gösteremiyoruz

bunu bir kaç olayda kendim bizzat yaşadım

Aşırı sağcılara yapılan yürüyüşlerde bananecilik hakim

bunu kendi oturduğum şehir de ve geçende Solingen dede gördüm ..

Buradaki siyasi gelişmeleri Türkiyede ki siyasi tartışmalar gibi ilgi yok o zaman ne oluyor

Adamlar nasıl olsa bunların sesi çıkmıyor diye koyun gibi bizi yönetiyorlar

Artık biraz silkilenip kendimize gelmemiz lazım

bugün başkasnın başına gelen yarın sizin başınıza da gelebilir

o zaman kimse de feryat etmesin

karam82
11 Temmuz 2018, 19:19
Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin dedikleri durum..
Bu durum da bir olmadigimizda, bu durumlarin da üstü örtülmesi gayet normal.
Sonuc olarak ömür boyu hapis. ömür boyu icerde kalsa ne olur kalmasa ne olur, gerceklerin üstü kapandiktan sonra.

femo
11 Temmuz 2018, 19:38
Allah geri kalanların yardımcısı olsun

steve
11 Temmuz 2018, 19:47
Bu ve bunun gibi haberleri elimizdeki imkanlarla , ( face twitter vb ) paylasalim ki sesimizi duyurup ilgimizi gösterelim.... olan olmus ölen ölmüs olmasin . Bu hepimizin basina gelebilirdi. susmak onlara yapilan en büyük yardimdir.... Adaletin namusun olmadigi bir ülkenin bazen bize demokrasi dersi vermeye kalkmasi ve ayni zamanda teröre en büyük destek vermesi bizim sessiz kalmamizdan kaynaklaniyor . Bundan cesaret ve yüz alan irkci bir millet olan bu ülke her firsatta bize celme takmaya kalkiyor , bize yapilan kötülükleride örtbas etmeye calisiyor .... Bizler artik bu ülkenin birer parcasi olmusuz , bir flüchtling olarak asyl olarak gelmedik. Bizi onlar cagirip bando ile karsilamislardi. Bizler bu ülkeyi kalkindirip sanayisini güclendirmis caliskan bir millet olarak döneri ile böregi baklavasi ile Almanya yi dünya ya tanitmisiz. Bütün bunlar ve 60 senelik misafir isci aileleri olarak kök salmis bir toplumu dislamak ve cogu haklarini kisitlamak bizlere övey evlat mamelesi yapmak akla mantiga sigmiyor.... Bizi bir türlü kabullenmediler kabullenmeyecekler.... selamlar saygilar...

hope41
12 Temmuz 2018, 13:51
Evet cok haklisin kardesim. Maalesef bu konu hem TR basininda, hemde burdaki vatandaslarimizin nazarinda cok pasif ilgi görüyor. Bu olayin yüzde biri bir olay TR de yasansa dünya ayaga kalkar bize yapmadiklarini birakmazlardi. Resmen olayi ört bast edip kapattilar. Tüm delilleri, taniklarida ortadan kaldirdilar.

face i cok aktif kullanan birisi degilim ama bu tip haber ya da olaylari elimden geldiginde paylasip arkadaslarin bilgi almasi icin ugrasiyorum. Inanin yedigi ictigi gezdigi yeri paylasan tiplerin fotolarina onlarca mesaj yazilip yüzlerce begeni alirlarken, ki biz paylasimlari begeni alsin diye yapmiyoruz, yapmis oldugum paylasimda birkac kisi begeni butonuna basarak geciyor. Cok aci bir durum maalesef ve benide üzüyor tabi bu durum!

memocum
12 Temmuz 2018, 14:14
Kendi Irklarindan olan Kadin Polisi bile vurmuslar... Hakikaten nasil Canilik, Avrupada yasayanlarin kadermidir nedir bu arkadas, Yabanci düsmnligi,dislanmak ve bide yukarida arkadslarin degindigi birligin dayanismanin yetersizligi, Bizlerinde Sonu hayirli olur ins,

hekimoglu
12 Temmuz 2018, 16:58
Bunlar kendi baslarina haraket eden katil sürüsü degillerdi bizzat istihbaratta isin icindeydi kendi istekleri dogrultusunda ifade vermek istemeyen taniklarida ortadan kaldirdilar, 5 yil boyunca süren göstermelik yargi süreci sonunda örgütün hangi yüzünü ortaya cikarttilarki koskocaman fiyasko hersey gizemliligini korumaya devam ediyor asil suclular aramizda.

OrLoW
12 Temmuz 2018, 18:15
Herşey olacağına varır aslında benim için hiçde süpriz değil.. Üstüne güzel örtü çektiler tüğ de diktiler

Ben kendi insanımın notunu yıllar önce verdim ( Biz pis bir toplumuz )

Kopmuş, kirlenmiş, bencillik hat safhada. Yüzüne gülüp 1 dakika sonra arkandan iş çeviren topluluk

Şu yönetim abuk subuk şeylerde camiilerde gaz vereceğine toplumumuzu birbirine nasıl daha çok bağlarız diye çalışsa...

Söylenecek çoook şey var bizim toplum içinde, nefes tüketmeye bile değmez

Aslında bunları yazarken üzülüyorumda ama gerçekler işte bu böyle devam edicek hatta daha kötü olucak...

Yoksa milyonlarca türk diger bir türk için kardeşi gibi hareket etse bu almanya yerinden oynatılır..

Biz ne ara bu kadar kirlendik birbirimizden koptuk ( Kim kopardı ?