PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emlak alimi ve vize

kamber2
09 Temmuz 2018, 22:42
Iyi aksamlar. Benim sorum söyle.
Türkiyede yasayan bir Türk vatandasinin. Almanyada emlak yatirimini nasil yapabilir, birde Vizesi nasil olur. Birde Almanyada aldigi emlaklar üzerinden ne kadar vergi ödemesi olur. Tabiki ortalama ne öder yillik.

Bilgiye simdiden tesekkürler.

hOrOz
10 Temmuz 2018, 00:15
Hocam senin niyetin emlak almak için mi yoksa Almanya ya kapak atmak mı ?

Emlek sa niye Türkiye de yatırım yapmıyorsun ??

ikinci şık ise unut sırf evi var diye oturma izni vermezler ...

kamber2
10 Temmuz 2018, 11:44
Horoz ustam güzel bir cevap olmus ama is öyle degil. malum Türkiyede 200 bin euro para yatirdiginda daideye burdaki gibi kiralar alamiyorsun kur durumlarini takip ediyorsundur. 5000 Tl kiraladigim dükkana 2500 Tl zor kirasini aliyorum. Buna bir ticaret olarak baktigimizda ekonomi inisli cikisli olunca paranin degeri yok oluyor..
Vizeyi zaten turist olarak aliniyor ben birkac daire alirsak bunlarin isleriyle ugrasmak adina nasil olur diye sordum.
Benim soruma sizden bir cevap alamadim malesef.
yinede tesekkürler.

Cengiz Bond
10 Temmuz 2018, 13:11
sorunun cevabi: hayir.

sadece hotel gibi isletme alirsan vize alabilirsin (belki). bir kac ev veya daire icin vermiyorlar.

hOrOz
10 Temmuz 2018, 15:15
Horoz ustam güzel bir cevap olmus ama is öyle degil. malum Türkiyede 200 bin euro para yatirdiginda daideye burdaki gibi kiralar alamiyorsun kur durumlarini takip ediyorsundur. 5000 Tl kiraladigim dükkana 2500 Tl zor kirasini aliyorum. Buna bir ticaret olarak baktigimizda ekonomi inisli cikisli olunca paranin degeri yok oluyor..
Vizeyi zaten turist olarak aliniyor ben birkac daire alirsak bunlarin isleriyle ugrasmak adina nasil olur diye sordum.
Benim soruma sizden bir cevap alamadim malesef.
yinede tesekkürler.

bir kaç daire demişsin ... ne kadar bir ödenek düşünüyorsun

sanırım zaten turist olarak mal mülk biraz zor ..

sabit bir adresin olacak ki, Vergi numarasi alasın, Sigorta ve diğer yan giderler

buradaki işlerini takip eden birisi veya büro olması gerek

bence astarı sana yüzünden pahalıya gelir

akbaba
10 Temmuz 2018, 22:36
Türkiyede 200 bin euro para yatirdiginda daideye burdaki gibi kiralar alamiyorsun kur durumlarini takip ediyorsundur. 5000 Tl kiraladigim dükkana 2500 Tl zor kirasini aliyorum. Buna bir ticaret olarak baktigimizda ekonomi inisli cikisli olunca paranin degeri yok oluyor..

ilginc bir düsünce, 200bin euro'ya daire aldik diyelim, kaca kiraya verebileceginizi saniyorsunuz? daire sahibi Türkiyede olacaksa, kiraciyla kim ugrasacak?
ben Frankfurt yakinlarinda kaliyorum, bu paraya 3-4 odali daire alinir ve 700-800€ kira geitirir, sen Türkiyedeysen alman bankasindan kredi cekemezsin, pesin parayla daireyi almalisin, dairenin borcu yoksa kiranin 30% alman maliyesi gelir vergisi olarak alir,kiradan kalir sana 500-600€, daire yüksek bir binadaysa rücklage veya hausgeld adinda, binada olusabilecek masraflar icin bina yönetimine ayda 200€ civari ödersin,kiradan sana kalir 300-400€
sen Türkiyede daire burda, kiraci cikacak veya bir sorun var, buraya gidip-gelmen en az 1000€
bence pek iyi bir fikir degil, iyice arastirmadan paranizi biryere yatirmayin derim ben.
Türkiyede, 200bin euro veya bunun birkac tanesine, merkezi bir yerden bir dükkan alsaniz, bence daha mantikli.
bildigim kadarda Türkiye'de önemli yerler TL üzerinden degil, Dolar-Euro üzerinden kiraya veriliyor hemde senelik pesine