PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : W211 e200 kontagi aciyorum mars basmıyor?

arkhelais
06 Temmuz 2018, 22:22
S.a arkadaşlar benim sorunum e200 cdi 2008 modell arabam iki defadır sorun yapıyor bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum
Sorun kontagi aciyorum herşey gayet normal çalıştırmak istiyorum araba da tik yok herhangi bir ariza lambası da yanmıyor bir kaç denemeden sonra araba çalışıyor regle lere felan baktık sorun yok arkadaş bilgisayar a bağladı hata vermedi şimdi arabam çalışıyor ama tedirginim tekrar yapar diye yardımcı olacak arkadaşlardan Allah razı olsun şimdi den

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

webci
06 Temmuz 2018, 22:27
Anlasser?
Batterie zu schwach?
Son zamanlarda birseyler bagladin mi?
Navi
Autoradio?
Wackelkontakt?

arkhelais
06 Temmuz 2018, 22:31
Anlasser?
Batterie zu schwach?
Son zamanlarda birseyler bagladin mi?
Navi
Autoradio?
Wackelkontakt?Yok herhangi bir değişiklik bir ay önce bir yapmıştı bu gün ön frenler değişti ondan sonra yine yaptı uğraştık çalışmadı bilgisayar da hata göstermedi ondan sonra koltuğu ileri geri yaptım otomatik vites i s ye getirdim çalıştı ama hatayı anlayamadik

webci
06 Temmuz 2018, 22:55
Läuft der Anlasser, dreht aber den Motor nicht (wäre z.B. Magnetschalter am Anlasser defekt) oder zieht der Anlasser garnicht erst durch (Batterie alle, z.B. Bateriesteuergerät defekt) oder gibt der Anlasser nur ein einfaches >>klack<< beim Startversuch von sich (komletter Anlasser hinüber). Eine weitere Möglichkeit ist auch ein defektes Zündschloss, dass die Wegfahrsperre nicht deaktiviert, ect.

karadeniz
06 Temmuz 2018, 22:56
Kontak anahtarini marsa basili tuttugunuzda bir kisi cekicle anlassere (marsdinomasina) vursun magnet sikisabilir.
Arabaniz otomatik,yine kontak anahtari marsa basili tutup anlasserin magnet icin plus gelip gelmedigine baksin.

Hasibo
06 Temmuz 2018, 22:58
marsa bastiginda tik bile etmiyorsa?? Kontaktan marsmotoruna giden + kaplosuna bak belki iyi temas etmiyordur..

arkhelais
06 Temmuz 2018, 23:04
marsa bastiginda tik bile etmiyorsa?? Kontaktan marsmotoruna giden + kaplosuna bak belki iyi temas etmiyordur..Kontagi aciyorum bütün yanması gereken ışık lar yanıyor çalıştırmak için deneyince tik bile demiyor sanki arabada hic elektik yok gibi yarın bir bakayım inşallah bulabiliriz

arkhelais
06 Temmuz 2018, 23:06
Kontak anahtarini marsa basili tuttugunuzda bir kisi cekicle anlassere (marsdinomasina) vursun magnet sikisabilir.
Arabaniz otomatik,yine kontak anahtari marsa basili tutup anlasserin magnet icin plus gelip gelmedigine baksin.Yarın deneyelim bakalım nrw bölgesinde wuppertal ve yakınlarında tavsiye edebileceğiniz tamirci varsa gotureyim

arkhelais
06 Temmuz 2018, 23:08
Läuft der Anlasser, dreht aber den Motor nicht (wäre z.B. Magnetschalter am Anlasser defekt) oder zieht der Anlasser garnicht erst durch (Batterie alle, z.B. Bateriesteuergerät defekt) oder gibt der Anlasser nur ein einfaches >>klack<< beim Startversuch von sich (komletter Anlasser hinüber). Eine weitere Möglichkeit ist auch ein defektes Zündschloss, dass die Wegfahrsperre nicht deaktiviert, ect.Türkçe yazarsan memnun olurum mars a bastığım da araba tik bile demiyor ve 5 dakika sonra çalışıyor orayı karıştır burayı karıştır derken

karadeniz
06 Temmuz 2018, 23:28
Yarın deneyelim bakalım nrw bölgesinde wuppertal ve yakınlarında tavsiye edebileceğiniz tamirci varsa gotureyim

Elektrikten anlayan bir tamirci sorununu cözer,büyük olasilikla anlasserdir.

Cesur69
06 Temmuz 2018, 23:37
Anlasser,Zündschloss olabilir

webci
06 Temmuz 2018, 23:44
Bence mb ye gotur,biz demekle bicare olmaz.en azindan yaptirmasanda ogrenmis olursun,,senin arabada iki tane batterie var.
Anlasser doner motor calismassa anlasser in miknatis scahlteri bozuk,anlasser hic donmesse batterinin omru bitmis veya olctur..veya anlasser klack yaparsa anlasser bozuk...veya zundschloss defekt ki wegfahrtsperreyi kilitliyor.. bunun disinda bunun boyle oldugunu arayi ileri geri iteleyerek calistirirsan anlarsin..

arkhelais
06 Temmuz 2018, 23:53
Bence mb ye gotur,biz demekle bicare olmaz.en azindan yaptirmasanda ogrenmis olursun,,senin arabada iki tane batterie var.
Anlasser doner motor calismassa anlasser in miknatis scahlteri bozuk,anlasser hic donmesse batterinin omru bitmis veya olctur..veya anlasser klack yaparsa anlasser bozuk...veya zundschloss defekt ki wegfahrtsperreyi kilitliyor.. bunun disinda bunun boyle oldugunu arayi ileri geri iteleyerek calistirirsan anlarsin..Tamam sağ ol yarin bakalım artık çaresine belki grupta başına aynı sorun gelmis biri vardır diye konu açtım nokta atışı olması için çünkü tamirci de aynı şeyleri söylüyor ben de nasrettin hocanın hesabı damdan düşen arıyorum [emoji28]

webci
07 Temmuz 2018, 00:01
Sana tavsiyem ahlar vahlar icinde kalmaman icin yan sanayi ye goturme..
Bozduklari gibi utanmadan birde tamir parasi aliyorlar,ustune ustluk hirsizlik vakalari da cabasi..
Nokta atisi icin mercedes forumlarina bir bakiver,biz virgül atisi yapiyoruz:-)
Kolay gele..
Sonucu yaz bize..

jardel
07 Temmuz 2018, 00:26
slm
bu w211 lerde hastalik oluyor galiba ayni sekilde bi calisiyor bazen hic problem olmadan bazen ugras ugras tik yok bende sene 2010 da vardi e220 österreich zoll giriste bir bozuldu birden bire tankstelle kuyruk beklerken öyle ta türkiyeye gittim bakmayan kalmadi kimse birsey bulamadi tr de mercedesinden tutta geri dönüste almanyada da ayni sekilde bu arada benim arabanin motor kolben gerissen olunca satmistim sonra alan ne yapti bilmiyorum

arkhelais
07 Temmuz 2018, 13:00
slm
bu w211 lerde hastalik oluyor galiba ayni sekilde bi calisiyor bazen hic problem olmadan bazen ugras ugras tik yok bende sene 2010 da vardi e220 österreich zoll giriste bir bozuldu birden bire tankstelle kuyruk beklerken öyle ta türkiyeye gittim bakmayan kalmadi kimse birsey bulamadi tr de mercedesinden tutta geri dönüste almanyada da ayni sekilde bu arada benim arabanin motor kolben gerissen olunca satmistim sonra alan ne yapti bilmiyorumBaşka tamirci de baktı bilgisayar a bağladı hata göstermiyor oda baktı hata bulamadı artik pazartesi bakacaz

hOrOz
07 Temmuz 2018, 13:21
arabanın anahtarında ki wegfahrsperre olabilir mi acaba ?

Hasibo
07 Temmuz 2018, 13:27
Kardesim götürdügün tamirciler kontaktan marsa basinca mars motoruna jeyran gelip gelmedigini baksin geliyorsa kontakta bi sorun yok
sorun mars motorunda veya relais sigorta gibi seylerde veya wegfahrsperre modul tek tek kontrol etmeniz lazim.. Kolay gelsin

webci
07 Temmuz 2018, 13:49
Kardesim götürdügün tamirciler kontaktan marsa basinca mars motoruna jeyran gelip gelmedigini baksin geliyorsa kontakta bi sorun yok
sorun mars motorunda veya relais sigorta gibi seylerde veya wegfahrsperre modul tek tek kontrol etmeniz lazim.. Kolay gelsin

Yazmayi unuttum,birde relais lere klopfen yapin,ayrica herhangi biryerden su almissa küf basliyor,kjsa devrede relaisler bozuluyor olabilir....

arkhelais
07 Temmuz 2018, 17:16
sorun mars motorunda veya relais sigorta gibi seylerde veya wegfahrsperre modul tek tek kontrol etmeniz lazim.. Kolay gelsinŞu an araba normal çalışıyor bu ikinci defa yapısı oldu dün böyle hata göstermediği için sorun yok diyorlar sigorta kasasında regle ler çıkarılıp yeniden takip üzerine vurulup kontrol yapıldı dün değişiklik olmadi

arkhelais
07 Temmuz 2018, 17:16
Yazmayi unuttum,birde relais lere klopfen yapin,ayrica herhangi biryerden su almissa küf basliyor,kjsa devrede relaisler bozuluyor olabilir....Regle lere vurduk yeniden sokup taktik değişiklik olmamıştı sonra calisti

mxm
07 Temmuz 2018, 17:46
Otomatiklerde frene basmayinca calismaz ama gerci bunu garanti biliyorsundur ve araban otomatik mi bilmiyorum bile zaten.

Relais de sorun varsa genelde kontagi cevirince tik diye bir ses gelmesi lazim. Ya kontaktan relaise kadar ceryan gitmiyor, ya da relaise geldigi halde devam etmiyor da olabilir. Bu tür zaman zaman olusan hatalari bulmak da cok zor bir is, berbat bir hata, ne tahmin edersek edelim hic alakasi olmayabilir.

webci
07 Temmuz 2018, 17:52
Bildigim kadariyla R yani relais 8 avro bisey,istersen degistir..
Uzun muddet yapmasa bile su kacagi varsa gene olur..anca mb arabayi bu duruma karsi incelemeli...kolay gele..

arkhelais
07 Temmuz 2018, 17:58
Otomatiklerde frene basmayinca calismaz ama gerci bunu garanti biliyorsundur ve araban otomatik mi bilmiyorum bile zaten.

Relais de sorun varsa genelde kontagi cevirince tik diye bir ses gelmesi lazim. Ya kontaktan relaise kadar ceryan gitmiyor, ya da relaise geldigi halde devam etmiyor da olabilir. Bu tür zaman zaman olusan hatalari bulmak da cok zor bir is, berbat bir hata, ne tahmin edersek edelim hic alakasi olmayabilir.Benim araba fren e basmayınca da calisiyor

arkhelais
07 Temmuz 2018, 18:02
Benim araba fren e basmayınca da calisiyor

Gesendet von meinem SM-G965F mit TapatalkAraba otomatik fren e basmadan da çalışıyor hangi parca bozuk o zaman?

arkhelais
07 Temmuz 2018, 18:04
Relais 3 tane var hepsini mi değiştireyim bir zahmet ebay link felan yollarmısın alayım değiştireyim
Bildigim kadariyla R yani relais 8 avro bisey,istersen degistir..
Uzun muddet yapmasa bile su kacagi varsa gene olur..anca mb arabayi bu duruma karsi incelemeli...kolay gele..

webci
07 Temmuz 2018, 18:06
Arabanin schaltkreislerine bir bak..orada yaziyor hangi relais ne icin..bende bir buyuk iki kucuk vardi,schiebech calismiyordu..degistirdim,eleltrik geldi..

arkhelais
07 Temmuz 2018, 18:08
Arabanin schaltkreislerine bir bak..orada yaziyor hangi relais ne icin..bende bir buyuk iki kucuk vardi,schiebech calismiyordu..degistirdim,eleltrik geldi..Tamam sağ ol bakayim

webci
07 Temmuz 2018, 19:03
suan sana hata sudur diyemeyiz,tum aletler calisiyor diyorsun,zundung oluyor diyorsun,starten yaparken klack var diyorsun buda buyuk bir ihtimal anlasser oluyor,
r leri klopen yaptim calisti diyorsun,hata burdami diye relais vorschlagen yaptim ama kesin odur diyemeyiz,ayrica o olsa bile su kacagi varsa bir muddet calisip relaisi tekrar bozacaktir,,bir gun önce yazdigim gibi senin arabanda iki aku var,akulerden biri dogru laden yapmiyor olabilir,veya teknik olarak birbirlerini rahatsiz ediyor olabilir veya beraber calismiyor,birbirlerini bozuyor olabilir,cunku Batterie-Control-Modul N82 aptallasiyordur,
ayrica dünde yazdigim gibi zundschloss takilip wegfahrsperre yi kitliyor olabilir,
bu durumda sadece bir relais takip halledebilecegini sanmiyorum,
ayrica tum bunlara ilaveten anlasser in stromstärke si yani eleltrik gücü ,motoru calistirmak icin yeterlimi yoksa asiri gelip bordcomputeri boguyor mu,,
tüm bunlar icin sana tavsiyem ver bir 50 avro mb de bir baktir,,veya:
sayet adac ye uyeysen ve araban tekrar bozulursa yolda, adac ye cektir ve onlarda werkstatta bir baktir,
benim tahminim daha onceleri EZS daki bir hatayi kaydetmis olmasi,,lesen yaptiklarinda zundschloss dan bir hata veriyorsa komplett sildir,tahminim yan sanayi de lesen yaptirdin, ve okutan program sisteme tam uygun degildi,,adac de hepsini sildir,akuyu überprüfen yaptir yeni tak,,

arkhelais
07 Temmuz 2018, 19:11
suan sana hata sudur diyemeyiz,tum aletler calisiyor diyorsun,zundung oluyor diyorsun,starten yaparken klack var diyorsun buda buyuk bir ihtimal anlasser oluyor,
r leri klopen yaptim calisti diyorsun,hata burdami diye relais vorschlagen yaptim ama kesin odur diyemeyiz,ayrica o olsa bile su kacagi varsa bir muddet calisip relaisi tekrar bozacaktir,,bir gun önce yazdigim gibi senin arabanda iki aku var,akulerden biri dogru laden yapmiyor olabilir,veya teknik olarak birbirlerini rahatsiz ediyor olabilir veya beraber calismiyor,birbirlerini bozuyor olabilir,cunku Batterie-Control-Modul N82 aptallasiyordur,
ayrica dünde yazdigim gibi zundschloss takilip wegfahrsperre yi kitliyor olabilir,
bu durumda sadece bir relais takip halledebilecegini sanmiyorum,
ayrica tum bunlara ilaveten anlasser in stromstärke si yani eleltrik gücü ,motoru calistirmak icin yeterlimi yoksa asiri gelip bordcomputeri boguyor mu,,
tüm bunlar icin sana tavsiyem ver bir 50 avro mb de bir baktir,,veya:
sayet adac ye uyeysen ve araban tekrar bozulursa yolda, adac ye cektir ve onlarda werkstatta bir baktir,
benim tahminim daha onceleri EZS daki bir hatayi kaydetmis olmasi,,lesen yaptiklarinda zundschloss dan bir hata veriyorsa komplett sildir,tahminim yan sanayi de lesen yaptirdin, ve okutan program sisteme tam uygun degildi,,adac de hepsini sildir,akuyu überprüfen yaptir yeni tak,,Tamam çok sağ ol dediklerini uygulayacağım orjinal alet le bakılmadı hatalar a pazartesi gostereyim sağ olun yardımlarınız için

bitirimibo
02 Eylül 2018, 21:23
Mercedeslerde hastalık Zündschloss Bremen cevresin de isen yardımcı olabilirim

tombis78
12 Eylül 2018, 14:51
arkadasim kontak anahtarinin pilini deyistir
varsa yedek anahtarla dene oluyorsa pillerden.