PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Davetsiz misafir im var Bilginiz lazim.

turks
05 Temmuz 2018, 19:16
Arkadaşlar selamlar benim bir problem im var . Bilmiyorum kimsenin başına gelmiş midir.ama bir bileniniz varsa yardım istiyorum.problemim su.yan komşum sosyaldan yaşıyan biri arada görüşüyorduk.birgun dediki bana ödedikleri taschen geld i kestiler bende acıdım .sorun değil ben zaten yalnız yaşıyorum . Gelirsin ben ne yersem sende yersin dedim . Bu böyle bir sene sürdü. Bir gün stadtan geldiler . Bütün eşyalarını bir arabaya koydular .evinde kilidini değiştirdiler. Sokağa attılar iki kolisi bir kaç parça esyasiyla.megersem bu alti aydirda kira da odemiyormus. Bende acıdım .gel bir kaç gün bende kal. Gider duzeltirsin herşeyi dedim.iylikten maraz doğar derler ya şimdide evden gitmiyor . Bütün gün evde yiyip içip yatıyor. Ne dediysem umru değil. Hiç bir yerdede anmeldinli değil. Bu kişiyi evimden nasıl çıkarabilirim. Ne yapabilirim .lütfen bir akıl verin .nereye gidip başvurun.
.

karam82
05 Temmuz 2018, 19:46
Selam Arkadasim

Arkadasim komsun demissin, yasadigi sorunlari birebir görmüssün, neden bu sekil evine aldin diye sormuyorum iyi niyetli düsündügün diye kabul edip iyi niyetinide kötüye kullandigini düsünerekten yapacagin en güzel sey tabiki tatli dille olmasidir, madem gecmiste bir hukukunuz var iyi niyetli olmasi tabiki en iyisi.
yok iyi niyetli olmuyor ve aranizda da dostluk bagi önemli degil diyorsan cagirirsin Polisi evimde bir iki gün kalmasi icin müsade ettim suan evimden ayrilmiyor rahatsiz oluyorum diye basvurursun Polis gelir cikarir. Bu kararida aranizdaki dostlukla kendin ölcüp kararini vermen gerekir.

saygilar

Cologne
05 Temmuz 2018, 19:48
KOlundan tutup atacaksin disari

Hakki27
06 Temmuz 2018, 16:28
Karam82 arkadasin dedigi gibi polise basvurman gerekn hukuk neyse o uygulanacak allah yardimcin olsun.

OrLoW
06 Temmuz 2018, 17:29
Bu tür insanlara ben anca asalak derim başkalarının sırtından geçinen. ( Tez kellesi vurula dünyaya zarar ;)

Bende dayanamazdım halini bile bile sırt çevirmez yardım ederdim (müşküle yardım edilir )

Zaten samimi bir arkadaşın değil sadece komşunmuş ve sen tüm iyi niyetini göstermişsin..

Bizim dinimizde komşun açken sen tok yatamazsın vardır sen onuda yerine getirmişsin

Zaten bu tür insandan arkadaş olmaz karakteri bozuk insan yarar değil zarar verir insana..

Sen kendine düşeni layıkiyle yerine getirmişsin bundan sonrası Allah ın takdiri

Bu konuda takdir ederim seni örnek bir davranış ( Senin gibi kişiliğe sahip insanlardan dünyada sayılı kaldı )

Bence bundan sonrasında son bir defa al karşına arkadaşını konuş söyle bu son konuşmamdır diye ..

Ciddiyetini anlasın iyice benden buraya kadar nereye kadar devam edicek bu diye polise haber vermek zorundayım de..

Arkadaşına belirli zaman ver baktın o zamana kadar durum düzelmiyor direk git polise ....

Talha'linho 7
07 Temmuz 2018, 10:47
Bu tür insanlara ben anca asalak derim başkalarının sırtından geçinen. ( Tez kellesi vurula dünyaya zarar ;)

Bende dayanamazdım halini bile bile sırt çevirmez yardım ederdim (müşküle yardım edilir )

Zaten samimi bir arkadaşın değil sadece komşunmuş ve sen tüm iyi niyetini göstermişsin..

Bizim dinimizde komşun açken sen tok yatamazsın vardır sen onuda yerine getirmişsin

Zaten bu tür insandan arkadaş olmaz karakteri bozuk insan yarar değil zarar verir insana..

Sen kendine düşeni layıkiyle yerine getirmişsin bundan sonrası Allah ın takdiri

Bu konuda takdir ederim seni örnek bir davranış ( Senin gibi kişiliğe sahip insanlardan dünyada sayılı kaldı )

Bence bundan sonrasında son bir defa al karşına arkadaşını konuş söyle bu son konuşmamdır diye ..

Ciddiyetini anlasın iyice benden buraya kadar nereye kadar devam edicek bu diye polise haber vermek zorundayım de..

Arkadaşına belirli zaman ver baktın o zamana kadar durum düzelmiyor direk git polise ....

Arkadas güzel yorumlamis cek karsina adam akili konus
bir müdet tani ozamana kadar kendi yükümlülük yerine getirmese
polise git derim
sen elinden geleni yapmisin

moralist
07 Temmuz 2018, 19:06
Yaziktir idare et

V/S
07 Temmuz 2018, 19:20
Yaziktir idare et

Bu kisinin idare edecek hali yok, Almanya gibi bir yerde evsiz yada ac kalmazsin.

Bu kisi calismak istemedigi icin, Sosyal Yardim veren kurumun dedigini yapmiyor ( is ara).

Böyle oldumuda Yardimi durduruyor. Yani acinilcak bir durumu yok.

Bir sansizlik olur, parasini kayip eder.. yardim edersin, ama bu kisi Yadim Eli uzatan Arkadasimizi Aptal

yerine koyuyor. Yani Evini belagern yapiyor. Ama Hata tabiki Yardim edendede var, 1 Sene niye evine

aliyorsun. Buradan WG (Wohngemeinschaft) olabilir, ama tabiki tam bilmiyorum.

kalmasinda müsade ediyorsun. Belli bir Zaman kalma Hakki olabilir, cünki Duldung söz konusu.

memocum
07 Temmuz 2018, 19:23
Zor durum hele bide benim gibi karsindaki kisi incinmesin kalbi kirilmasin diye söylemeyi sürekli erelersen 1000 sene yasasa dediginiz arkadas demekki 1000 yil kalacak orada, Ne diyim utanmayan ve arsiz insan keyif eder diye bosuna dememisler, Kolay gelsin ins cabukca bir yolu bulunur,

Selam
07 Temmuz 2018, 19:50
neresi zor durum, neresi yaziktir aci, neresi anlayis göster..............

tut kolundan kapi disari et. ettikten sonrada nolur nolmaz diye kapi anahtarini degistir. Bunun merhametlikle alakasi yoktur. utanmazdan, dinsizden ancak imansiz bas eder. madem öyle iste böyle. o kadar.
Elini veriyorsun kolunu kopariyor. Birde üstüne acimasyon. oh valla, lokum lokum.

neco54
07 Temmuz 2018, 20:07
Güzelce anlat ve evin nahtalarini degistir.
Tartisma yaratirsa Polis yada savciliga basvurabilirsin

BuraK!
08 Temmuz 2018, 18:55
Insanlara iyilik pek yaramiyor, fazla samimiyetlik herzaman zarardir ben bunu iyi anladim.

Iyilikce gitmesini istedigini söyle gitmese siddetle kov gitsin. Almanya gibi ülkede tembel olmayan hic bir insan ac kalmaz. Imkanlar cok oldugu icin...

aslankral
08 Temmuz 2018, 21:56
baska eve tasin

akbaba
08 Temmuz 2018, 23:02
turks arkadasim, yazdiklarinin icinde soruyun cevabi var aslinda,
bu adama iyilik yapmak istedin ve adam bunu kötüye kullandi, seni kullanmaya calisiyor, sen kendin rahatsiz oluyorsun
derdinden kurtul, at gitsin serseriyi, ne polise filan gideceksin, polis mi dedi sana bunu evine al diye.evin anahtarinida degistir.
asil sen kendine dikkat et, hangi devirde yasiyoruz arkadasim, nasil elin serserisine evini aciyorsun? sen her acidigina evine alirsan, Allah korusun basina is bile gelir. atalarimizin cok güzel sözleri var; kiyakciligin sonu ayakciliktir. veya baska bir tanesi, cok acirsan, acinacak duruma düsersin.
biz cocuklarimiza bile dogru dürüst arkadas secin diyoruz, sen kac yasindasin bilmiyorum ama kendine düzgün arkadaslar sec

turks
08 Temmuz 2018, 23:23
Arkadaşlar yorumlarınız için tşkler.bugun aldı iki parça eşyasını gitti. Fakat aşağıdaki keller anahtarı ondaymis ev firması almayı unutmuşum. Keller ya gitmiş oturmuş yüksek sesle içerde kendi kendine konuşunca apartmandan polisi aradılar polis geldi çıkardı . Anahtarida aldı .bir daha gene içeri girersen gelir gene atarız deyip gittiler. Şimdide evin etrafında yüksek sesle konuşup duruyor

memocum
09 Temmuz 2018, 00:39
Arkadaşlar yorumlarınız için tşkler.bugun aldı iki parça eşyasını gitti. Fakat aşağıdaki keller anahtarı ondaymis ev firması almayı unutmuşum. Keller ya gitmiş oturmuş yüksek sesle içerde kendi kendine konuşunca apartmandan polisi aradılar polis geldi çıkardı . Anahtarida aldı .bir daha gene içeri girersen gelir gene atarız deyip gittiler. Şimdide evin etrafında yüksek sesle konuşup duruyor

Allah Allah.... Acaba akli dengesinde sorunmu var diye düsünmeye basladim simdi :confused:

moralist
09 Temmuz 2018, 10:37
Aynen akli dengesi bozulmus belli Ambulans cagir alsin götürsünler

Memoli1976x
09 Temmuz 2018, 12:16
baska eve tasin

Arkadasimiz neden baska eve tasinsin?

Sen ilk mesaji okudunmu?

@turks

Adamin evinden gittigine senin adina sevindim. Gecmis olsun. Birdahada böyle bir sey yapma Arkadasim. Almanyada kimse kolay kolay Ac Susuz Evsiz Barksiz kalmaz. Yeterki Sozialamtin dediklerini yerine getirsin.

memocum
09 Temmuz 2018, 13:38
Eger akli dengesinde sorun varsada ne diyim Allah kimseyi perisan etmesin,

mr_koc_ac
16 Temmuz 2018, 00:36
Ben yeni okudum. Adammi kadinmi bilememde, nasil evine aldin ya??? Ben geceleri uyuyamazdim bile. Hicmi haber izlemiyorsun? Iyi cesaret, demekki icin cok cok temiz. Sana tavsiyem bukadar iyi niyetli olma ömrün boyunca. Iyi insan ol ama dozunu kacirma. Agri kesici bile birtane alinca iyi geliyor, cok alinca zehirliyor. Dua et iyisin, bisey yapsaydi napacaktin??? Bu sana bir ders olsun, birdaha yapma derim.

erhan39
24 Temmuz 2018, 09:18
Kardeş eğer sen onu Anmeden etmediysen gayet basit bu adam hiçmi evden dışarı çıkmıyor, dışarı çıktığında değiştir kilidi olsun bitsin

Adanasporlu
12 Eylül 2018, 11:48
Bu kisinin idare edecek hali yok, Almanya gibi bir yerde evsiz yada ac kalmazsin.

Bu kisi calismak istemedigi icin, Sosyal Yardim veren kurumun dedigini yapmiyor ( is ara).

Böyle oldumuda Yardimi durduruyor. Yani acinilcak bir durumu yok.

Bir sansizlik olur, parasini kayip eder.. yardim edersin, ama bu kisi Yadim Eli uzatan Arkadasimizi Aptal

yerine koyuyor. Yani Evini belagern yapiyor. Ama Hata tabiki Yardim edendede var, 1 Sene niye evine

aliyorsun. Buradan WG (Wohngemeinschaft) olabilir, ama tabiki tam bilmiyorum.

kalmasinda müsade ediyorsun. Belli bir Zaman kalma Hakki olabilir, cünki Duldung söz konusu.
Almanyada gercektende kimse evsiz kalmaz..ben öyle bir yerde calisiyorum..her milletten bir cok kisi gelip bizde kaliyor..

TipiTip
12 Eylül 2018, 13:09
O arkadaşı ancak Haydar temizler

Haydar kim dersen ?????

http://fs1.directupload.net/images/180912/osl876mp.jpg

deniz2000
12 Eylül 2018, 19:43

Haydar kim dersen ?????

tipi tip usta harbiden süpersin

TipiTip
12 Eylül 2018, 20:01
tipi tip usta harbiden süpersin

yalan mi ustam

adam sülük gibi yapismis

baska kurtulma yöntemi ile zaman kaybetmeye gerek yok

gentlement
13 Eylül 2018, 08:25
kardes, valla sen hala daha o arkadasini evinden cikaramadiysan... Ne diyeyim bilemedim, KENDI DÜSEN AGLAMAZ...

Yikilmaz76
13 Eylül 2018, 11:34

Haydar kim dersen ?????

Tipi tip abi süpersin yaaa haydarı görmeden çok merak ettim kim haydar abimiz diye baya heyecanlandık..gerçekten güzeldi..