PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Roller hakkinda bilgi ariyorum

EGELI_35
02 Temmuz 2018, 22:34
Selamlar Arkadaslar,

Ilk defa bir Roller almaya karar verdim ve almadan önce siz saygideger üyelerimizin bilgi ve tecrübelerine basvurmak istedim.
Keeway Swan 50 Roller hakkinda bilgisi olan arkadaslarimiz varmi acaba?
Tecrübeleri nasildir,tavsiye edilirmi?

Ayrica Roller alirken nelere dikkat etmek gerekir?
Kagitlari,sigortasi,plakasi vs.

Sigorta veya vergisi nasil ve nereden yaptirilir neler gereklidir?
Ücreti nekadardir?

Ilgj,alaka ve bilgilendirmeleriniz icin simdiden cok Tesekkür ederim.
Saygilarimla

zirdeli79
02 Temmuz 2018, 23:31
selam kardesim ilk öncelikler roller güzel bir hobby kullanmasida zevkli ben kendimde Yamaha Aerox var sana Aerox tavsiye ederim neden sorcak olursan,

1. Kullanmasi zevkli
2.Motoru saglam
3.Parcalari cok heryerde bulursun

Roller alirken 2 tak olmasina dikkat et Roller en iyisi 2 tak motorlardir
ve Rollede sadece sigorta vardir ve bütün sigortacilardan tehmin edebilirsin hatta Kendi bankandan bile alabilirsin fazla bir para degil senelik oluyor plakalar unutma
plaka 28.2 sinden itibaren gecerli olur yani simdi alirsan mesala roller actirirsan o Plaka 28.02 ayina kadar gecerli olur unutma

ama Yamaha aerox al derim takildigin konu olursa yaz yardimci olurum

EGELI_35
03 Temmuz 2018, 06:04
Selamlar zirdeli79 Usta
Kiymetli tavsiyelerin icin cok Tesekkür ederim.
Dedigin Modele bi bakayim.
Ihtiyac halinde mutlaka tekrar yazarim.

Cok Saolasin.

oemer38
03 Temmuz 2018, 10:45
Bence taninmis marka al rahat edersin. Yamaha, Peugeot, Aprilia..
Sigarta'sini "WGV-Versicherung'dan" alabilirsin. Ben ordan aliyorum. Sadece Hapftflicht yaklasik 38 - 40 Euro.

Karakule77
03 Temmuz 2018, 11:21
Sigorta olarak HUK`u tavsiye ederim. Ben her sene onlardan aliyorum.
Marka olarak farketmez sonucta cogu Cin de imal ediliyor.

zirdeli79
04 Temmuz 2018, 00:10
Yamaha Aerox dan vaz gecme derim ve HUK sigorta evet ucuz bende ordan aliyorum ama dedigim gibi Yamaha Aerox
Rollerin Mercedesi BMW oluyor benden söylemesi ve Yamaha Italyan Motoru var ve saglam motoru var

Selam
04 Temmuz 2018, 01:15
ben 7 sene icinde iki cin roller sürdüm ve bu süre icinde bu iki rollere dünyanin tamir parasini harcadim.

Sana tavsiyem roller alirsan pahali ama markali roller al ve cin modellerinin yanindan bile gecme.

Abi
04 Temmuz 2018, 19:07
ben 7 sene icinde iki cin roller sürdüm ve bu süre icinde bu iki rollere dünyanin tamir parasini harcadim.

Sana tavsiyem roller alirsan pahali ama markali roller al ve cin modellerinin yanindan bile gecme.

Aynen Arkadasin yazdigi gibi 200 300 € fazla ver markali Roller al,bende cok zamandir Cin Roller kullaniyorum ve artik kendim yapa söke kurdu oldum cünki
cok bozuluyor eger elinden biraz gelmiyorsa cok basin agirir.

ZSworld
04 Temmuz 2018, 19:37
piaggio al derim ben masallah füze gibiler 5 sene kullandim hic ariza yapmadi. Gecen sene sonunda ev önünden gece caldilar, halen bulunmadi.

OrLoW
04 Temmuz 2018, 20:23
zirdeli79 arkadaşa katılıyorum marka olarak Yamaha ile diğerlerini bir tutmamak gerek ..

Yamaha bu tür motorlar üzerine çok kaliteli üretim yapıyor

Bu motorlar B ehliyet ile sürülebiliyordu dimi yanlış hatırlamıyorsam en fazla 45 hızla gidebiliyorsun..

EGELI_35
05 Temmuz 2018, 12:33
Tekrardan Selamlar Arkadaslar,
Zirdeli ve diger birkac Arkadasin tavsiyesine uyup bir Yamaha Aerox aldim.
Hayirlisi olur Insallah.
Aslinda buraya yazmadan önce Keeway midir nedir bir Roller yi anlasmistim ve alacaktim.
Allah razi olsun siz Saygideger Beceriksizler Ailesi fertleri sayesinde bir yanlistan döndügümü düsünüyorum.
Nasip olursa bu aksam düldülü getirecem yeni garajina:-)
30 km uzakta bana.
Huk sigortayi arayip sordum,su andan itibaren subat sonuna kadar 28€ civari dediler Haftpflichtversicherung.
Kendimde Huk tayim zaten.

Tekrar yorum yazip,zahmet edip bilgi ve tecrübelerini paylasan tüm Dostlara can-i gönülden tesekkür ediyorum.
Gelismeleri mutlaka aktarmaya devam edecegim.

Sizlerde Roller hakkindaki tecrübelerinizi devam yazarsaniz cok güzel bir konuyu devam ettirmis oluruz.
Tamir konulari,dikkat edilmesi gereken noktalar,bakimi,yagi suyu vs.
Malum,benim gibi acemi Arkadaslara veya bütün Roller tutkunlarina cok faydali olacagini düsünüyorum.

Tekrar yürekten Tesekkürler.
Saygilarimla

zirdeli79
05 Temmuz 2018, 13:11
hayirli olsun kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin Canabi Allah.
Roller dikkat edecegin En önemli 2tak öl dikkat et yani bitmesin ve vergaser her sene degilde aslinda ben öyle yapiyorum temizliyorum youtbe bak anlatiyorlar nasil yapildigi
ve firenleri kotrol et balatalari aynasi aslinda fazla birsey yok iyidir Aerox
saglamdir binip keyfine bak takildigin konu olursa yaz

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Selam
05 Temmuz 2018, 13:28
Hayirli ugurlu olsun güle güle kullan.

Sana teknik tavsiyede bulunmuyacagim ama rolleri kullanmadan önce sana bir iki kullanma önerim var:

Rolleri trafikte sürersen hep dikkatli ol. Sen trafigin zayif olan kullanicisin. Herhangi bir kazada (Allah korusun) hep sen kaybedersin. Zamanla elin alistiktan sonra kendine fazla güven gelmesin. Dikkatli ol ve 5 - 10 saniye zaman önünü görmeye calis ve ona göre sür. Normal kiyafet ile sürmesen senin icin daha iyi olur. Kalin eldiven ve kaliteli bir baslik al.

Yolun acik olsun.

EGELI_35
07 Temmuz 2018, 00:39
Saygilar Selamlar öncelikle Arkadaslar.
Ilk önce iyi dilek ve temennide bulunan arkadaslara cok tesekkür ederim.
Allah cümlemizi kaza ve beladan korusun insallah.

Daha önce de yazdigim gibi dün Roller yi sürerek getirdim 32km den:-)
Hicbir sorun yasamadim cok sükür.
Saglam bir araca benziyor,tavsiye eden arkadaslara tekrar cok tesekkür ediyorum ( Yamaha Aerox 2008 Model 13.000km)

Bugün ( Cumartesi) nasipse Getriebeöl,Motoröl gibi bazi bakimlarini yapmak /degistirmek istiyorum.
Yine burada önemli olan konu,hangi yagi ve nereden almak oluyor.
Kullandigimiz yaglarin markasi ve fiati önemlimi acaba ve nereden temin edebiliriz,en uygun fiat nekadardir?
Motor yagini komple bosaltmak ve yenisini koymak mantiklimidir yoksa sadece ilave mi etmek yeterlidir?
Bu saydiklarimin disinda bakimi icin baska ne yapilmalidir?

Konuyu takip eden,cevap yazma zahmetinde bulunan ve bilgi ve tecrübelerini payalasan paylasmayan herkesten Allah razi olsun.
Iyi,saglikli ve güzel bir haftasonu gecirmeniz dileklerimle saygi ve selamlarimi sunuyorum.
Iyiki varsiniz.
Saglicakla.

atsiz77
22 Temmuz 2018, 15:13
Arkadaşlar benim iş yeri 7km ama son 1km schnellstraße normal 50’lik roller yasak mecburen kendime 125 roller bakıyorum bunlarında Markalısınımı tavsiye ediyorsunuz?

OrLoW
22 Temmuz 2018, 17:14
Arkadaşlar benim iş yeri 7km ama son 1km schnellstraße normal 50’lik roller yasak mecburen kendime 125 roller bakıyorum bunlarında Markalısınımı tavsiye ediyorsunuz?

Yani belli başlı tanıdık marka olursa her yönden iyi olur..

125 roller için ehliyet olması gerek diye biliyorum yanlış mıyım ?

atsiz77
22 Temmuz 2018, 18:22
Yani belli başlı tanıdık marka olursa her yönden iyi olur..

125 roller için ehliyet olması gerek diye biliyorum yanlış mıyım ?

Evet Motor ehliyeti olması gerek, yada eski 1977 önce olması gerek yanlış hatırlamıyorsam onlarda geçerli.

runner
22 Temmuz 2018, 23:16
Selam, ben 2 ay önce kendime sehir icinde kullanmak, ise gelip gitmek icin Honda SH125i aldim. Yakitta tasarruflu, büyük tekerlekli ( kücük tekerlege göre daha güvenli sürüs sagliyor.) ABS i var. Sana bu motordan tavsiye edebilirim. Tabi baska markalarada bakarsin. Test et bak bir derim. Bu benim 2. motorum. Sehir icinde kullanmak icin yeterli bence. Vergisi yok. Ikinci motor olarak actirdim sigortasi 58 € ( Teilkaskoversicherung ohne Selbstbeteiligung)
Uzun turlar ve haftasonu gezilerimde de BMW 1200GS LC (2017) kullaniyordum.Onun tadi gene bir baskaydi :cool: