PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Imbis restaurant

Hakki27
30 Haziran 2018, 20:24
Merhaba arkadaslar imbis is yerim var normal büyüklükde is yerime müzik calmasini istesem bana kaca paraya mal olur ve bunun icin kurallari nelerdir ve tv de yapsam neler dikkat etmeliyim ne kadar odemeliyim ayri ayri cevaplarsaniz sevinirim simdiden tesekkür ederim.

Birbey 3.0
30 Haziran 2018, 20:50
Bildigimiz normal dönerciyse fazla düsünme, fazla sorma. Fazla soran Almanya, fazla sorun bulur.

Cok lüks bir imbiss degilse güzel bir soundbar al ve kur. Televizyona gelince. Eger müsterilerine Sky falan kurmayacaksan, sikinti yok. Freetv'de ben olsam kimseye sormam.

Daha hic duymadim dönercilerden yaptimda basimi su is falan geldi diye.

Hakki27
01 Temmuz 2018, 15:22
Yazdigin cvp icin tesekkür ederim. Sorun olursa sorunuma bana kardesim sen sorun etme.

Bigpapi
02 Temmuz 2018, 02:02
Isyerinde Müzik veya TV de cikan Müzikler icin GEMA ve GEZ Gebühr ödemen lazim.
Ben senin yerinde olsam simdilik birse demeden TV veya ne kurmak istiyorsan kurarim.

GEMA veya GEZ ten birirleri dükkanina gelip, Gebühr ödemiyorsunuz derlerse. Daha yeni aldim dersin. Geldikleri andan itibaren ödersin.
Ben zamaninda öyle yapmistim.
GEMA yaklasik 100m2 Dükkana senelik 230€ Para aliyor. GEZ 3 aylik eleman sayin 10u gecmezse 18€ gibi.

hOrOz
02 Temmuz 2018, 02:24
Ben senin yerinde olsam simdilik birse demeden TV veya ne kurmak istiyorsan kurarim.

GEMA veya GEZ ten birirleri dükkanina gelip, Gebühr ödemiyorsunuz derlerse. Daha yeni aldim dersin. Geldikleri andan itibaren ödersin.
GEMA yaklasik 100m2 Dükkana senelik 230€ Para aliyor. GEZ 3 aylik eleman sayin 10u gecmezse 18€ gibi.

bizde kahve açacaktık daha açılmamıştı ama TV ve Ses düzeni biz inşaatayken kurulu idi .. arka planda TV calışıyordu

iki kişi geldi GEZ den geliyoruz diye kimliklerini gösterdiler

GEZ sordular bende GEZ Anmelden için Formularları almıştım kasanın üstünde duruyordu ..onları gösterdim

Dedik gelecek ay açılış yapacağız olamaz şimdiden Anmelden yapmaız gerekiyorr çünkü TV çalışıyor..

neyse öyle anlaştık GEZ bir ay sonra başlattık...

Bir şey olmaz diyorsunda eğer kontrol eder yakalnırsan geriye dönük hesaplama yapıyorlar

sonra Odsett bürosu işleten bir arkadaşa gitmişlar duvarda 10 tane LCD takılı ..

Onunlada 1000€ civari ceza ile anlaşmışlar

sanırım Gewerbeamt GEZ e bildiriyor

mustafa200222
02 Temmuz 2018, 07:27

GEMA yaklasik 100m2 Dükkana senelik 230€ Para aliyor. GEZ 3 aylik eleman sayin 10u gecmezse 18€ gibi.GEMA ya biz 3 aylik 184 Euro ödüyoruz. 104 cm yi gemememi gerek iki tv nun büyüklügü.. biz de 2 tane var 106 cm imis 3 aylik 184 Euro ödeniyor

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Hakki27
05 Temmuz 2018, 21:00

Bilgi icin tesekkür ederim

Cvp lariniz icin cok tesekkür ederim konu hakkinda bilgili oldum sagolun arkadaslar..

Sanduka
06 Temmuz 2018, 01:33
Arkadasim Hakki27,
önce sunu belirtmek isterim. Gewerbe acmak kolay is ve sonrasinda karsina ne gibi seyler cikacak hazirlikli olman lazim. Mesela Gesundheitsamt, Steuerberater, Buchhalter,ilaveten Minijopzentrale, Berufsgenossenschaft, Künstlersozialabgabe (4 sene arasinda Deutsche Rentenversicherung tarafindan kontrole geliyorlar)bu konu icin yaptigin degil yaptirdigin logo veya resim gibi Homepage gibi seylerin faturasi ve calistirdigin isci sigortasi gibi,
Unfallversicherung,Ordnungsamt,Finanzamt,GEZ,GEMA, Rechtschutz, Geschäftskonto und Kontoauszug gibi daha neler ile karsilasacagini ögrenmen gerekecek. Sorup sorusturman lazim ki senin icin ileride problem olmasin.
Saygilar

Hakki27
06 Temmuz 2018, 15:43
Arkadasim Hakki27,
önce sunu belirtmek isterim. Gewerbe acmak kolay is ve sonrasinda karsina ne gibi seyler cikacak hazirlikli olman lazim. Mesela Gesundheitsamt, Steuerberater, Buchhalter,ilaveten Minijopzentrale, Berufsgenossenschaft, Künstlersozialabgabe (4 sene arasinda Deutsche Rentenversicherung tarafindan kontrole geliyorlar)bu konu icin yaptigin degil yaptirdigin logo veya resim gibi Homepage gibi seylerin faturasi ve calistirdigin isci sigortasi gibi,
Unfallversicherung,Ordnungsamt,Finanzamt,GEZ,GEMA, Rechtschutz, Geschäftskonto und Kontoauszug gibi daha neler ile karsilasacagini ögrenmen gerekecek. Sorup sorusturman lazim ki senin icin ileride problem olmasin.
Saygilar

Bilgi icin cok tesekkür ederim 2 yil oldu is yeri acalim bakalim talep biraz ve yenilikde lazim.