PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aramizda steuer berater varmidir ?

kara
25 Haziran 2018, 19:56
aramizda steuer berater varmidir ?
bana özeldende yazabilir.

cakall
23 Eylül 2018, 20:38
Bu konuda bana da yardimci olabilecek arkadaslar varsa özelden bana da yazabilirler mi??

mustafa200222
23 Eylül 2018, 20:43
Bu konuda bana da yardimci olabilecek arkadaslar varsa özelden bana da yazabilirler mi??Konu neydi buraya yazsaydin.burdaki üyeler muhasebecinden daha iyi bilgileri.vardir.sana yol göstere.bilirler

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

hekimoglu
23 Eylül 2018, 22:30
Arkadaşım sorunundan bir bahset hele, çıkar bilen biri mutlaka.

gentlement
24 Eylül 2018, 01:14
@kara;

ben yardimci olayim sana... Derdini anlat bakalim.

cakall
24 Eylül 2018, 15:51
2017 Lohnsteuererklärungu simdiye kadar yapmadim arkadaslar.
gecen yil geri ödedim onun icin simdiye kadar bekledim.
benim sorum ben 2 yil önce ev aldim. kiracim yok. vergi iadesine neler gösterebilirim. yani geri ödemekte sorun yok sadece bunu en düsüge indirmek icin neler yapmak gerekiyor.
Grunderwerbsteuer yi gider olarak gösterilebilir mi? Eve yapilan masraflar gider gösteriliyormu?
yani kisacasi gider olarak neler göstermeliyiz...
simdiden tesekkürler...

Cengiz Bond
24 Eylül 2018, 16:03
aldigin evi kiraya vermiyorsan hicbirsey gösteremezsin.

sadece her kiraci veya evsahibi gibi haushaltsnahe leistungen lerin bir miktarini düsebilirsin.

.onur
24 Eylül 2018, 16:25
Söyle sayfalari tek tek ney nereye yaziliyor resimli bir anlatan bir arkadas olsa bizi ne büyük derten kurtarir bilemesiniz

Cengiz Bond
24 Eylül 2018, 16:55
cogu program bunu zaten yapiyor. ben senede bir yaptigim icin, nerden bileyim, nereye ne gelecek diye.

aciyorum programi, program bana gazeteci gibi soruyor bende cevapliyorum.

.onur
24 Eylül 2018, 19:21
cogu program bunu zaten yapiyor. ben senede bir yaptigim icin, nerden bileyim, nereye ne gelecek diye.

aciyorum programi, program bana gazeteci gibi soruyor bende cevapliyorum.

Örnegin %50 is kayibim var bu nereye yazilacak dayrem var kira aliyorum bu nereye yazilacak bu dayreye ödedigim kredi nereye yazilacak.

Kinder garten Ödenen nereye yazilacak. Hausgeld nereye yazilacak bunlari genelde hep ayni yere yaziliyordur diye düsünüyorum

hekimoglu
24 Eylül 2018, 21:15
Arkadaşım %50 gdb ni versorgungsamt tan gelen mektupla birlikte Finanzamt a gidiyorsun orda sana sorarlar aylıkmı yıllıkmi berücksichtigen yaptircan diye aylık der orda işlettiriyor aldığın belgeyi işyerinde lohnbüro ya veriyor indirimden otomatik yararlanıyorsun. Ozaman steuererklärungda her yıl yazmana gerek yok.