PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asker kacakciligi

alkan52
24 Haziran 2018, 17:01
Merhaba arkadaslar ben bir bucuk senedir alman vatandasiyim yasim 20 fakat bana türkiye den mektup geldi ve asker kacakciligindan araniyorum.

Bu durumla hic karsilasan biri var mi ve yardimci olabilecek kisi.

simdiden tesekürler

Birbey 3.0
24 Haziran 2018, 17:07
Konsolosluğa gidip tecil ettirmen gerekir.

Sen 20 yaşındasın. Büyük ihtimal çifte vatandaşsın. Bu durumda Alman vatandaşı olarak askerlik veya sosyal hizmetini yapmadıysan sıyıramyorsun. Git konsolosluğa uzat.

Sakın uzatmadan gitme izine. Anında havalimanında seni götürürler. Çünkü aranıyorsun.

Baban sağmı? Sağsa o uyarması lazımdı seni.

Yada 1000 Euro paran ve üç senelik Almanyada çalışmışlığın varsa yatır 1000 Euroyu ve iki ülkede de kurtul.

alkan52
24 Haziran 2018, 17:10
cifte vatandasi degilim dogustan türk vatandasligim vardi. gecen sene cikisimi verdim alman vatandasina gectim konsoloslukta nüfüs cüzdanimi aldilar. Bu yüzden pek anlam veremiyom neden arandigima

hOrOz
24 Haziran 2018, 17:41
arkadaş Alman Vatandaşıymış

kaç yaşında geçtin Alman Vatandaşlığına ?

alkan52
24 Haziran 2018, 17:43
19 yasinda gecen sene gectim

hOrOz
24 Haziran 2018, 17:46
Konsolosluğa gidip tecil ettirmen gerekir.

Sakın uzatmadan gitme izine. Anında havalimanında seni götürürler. Çünkü aranıyorsun.

artık yoklama kaçaklarını Gümrüklerde içeri almıyorlar
sadece işlem yapılip bırakıyorlar eskisi gibi askere götürmüyorlar
zaten askerlik sorgulaması GBT den çıkarıldı

19 yasinda gecen sene gectim

o yüzden olabilir 19 yaşına girdiğinde ilk yoklamanı yaptırman gerekirdi

sen yapmayınca işleme girmiştir sonrada Alman Vatandaşlığı ile kesişmiştir

Konsolosluğa git bağlı olduğun subeye bir dilekçe yazsınlar

Konsoloslüğa TC numarası olan birinin üzerinden Termin alabilirsin

alkan52
24 Haziran 2018, 18:04
mavi kart icin ve bu askerlik olayi icin ayni güne randevu alma ihtimalim var mi cünki bir islem mavi kart oluyor ozaman ve digeri askerlik. olmuyo demi

hOrOz
24 Haziran 2018, 18:38
mavi kart icin ve bu askerlik olayi icin ayni güne randevu alma ihtimalim var mi cünki bir islem mavi kart oluyor ozaman ve digeri askerlik. olmuyo demi

alabilirsin iki kere termin alman gerekir

biri mavi kart biri askerlik

eğer problem çıkarsa senden ESTA registerauszug isteyebilirler

sanırım Rathaus dan Beantragen yapabiliyorsun

http://www.bva.bund.de/DE/Themen/Staatsangehoerigkeit/FeststellungStaatsangehoerigkeit/feststellungstaatsangehoerigkeit-node.html;jsessionid=70AEDF68AFD1B905E9F66848BFE14 734.1_cid393

alkan52
24 Haziran 2018, 19:20
ESTA tam olarak ne oluyor abi

deniz2000
24 Haziran 2018, 20:11
alkan52 kardes sana bakanliktan türk vatandasliktan cikarildiyiniz diye damgali mühürlü
kayit gelmesi lazim , onun kopisini birde horoz ustanin dediyi gibi dilekce yazman lazim

bunlarin hepsini imza karsiliyi subene yolla birdahada aramazlar seni

yada türkiyede tanidiyina yolla askerlik subesine gitsin senin adina kayitlarini versin
daha iyi olur

arapkarizma
24 Haziran 2018, 21:38
Merhaba arkadaslar ben bir bucuk senedir alman vatandasiyim yasim 20 fakat bana türkiye den mektup geldi ve asker kacakciligindan araniyorum.

Bu durumla hic karsilasan biri var mi ve yardimci olabilecek kisi.

simdiden tesekürler

Asker kacakciligin dan araniyorsan yandin demektir ama asker KACAGI olarak araniyorsan o hal olur sorun yok :)

hOrOz
24 Haziran 2018, 21:42
alkan52 kardes sana bakanliktan türk vatandasliktan cikarildiyiniz diye damgali mühürlü
kayit gelmesi lazim , onun kopisini birde horoz ustanin dediyi gibi dilekce yazman lazim

bunlarin hepsini imza karsiliyi subene yolla birdahada aramazlar seni

yada türkiyede tanidiyina yolla askerlik subesine gitsin senin adina kayitlarini versin
daha iyi olur

zaten Türk Vatandaş lığından çıkmadan Alman Vatandaşlığını vermiyorlar

benim tahminim vatandaşlığa geçiş süresinde oluşmuş bir durum

Asker kacakciligin dan araniyorsan yandin demektir ama asker KACAGI olarak araniyorsan o hal olur sorun yok :)

paniğe gerek yok o eskiden di

ESTA tam olarak ne oluyor abi

Esta senin Alman Vatandaşlığına geçtiğine dair kayıt belgesidir

Birbey 3.0
24 Haziran 2018, 22:06
Alkan52 eger üc sene calismisligin varsa ve halende Türk vatandasiysan, hic ugrasma. Git 1000 Euroyu yatir ve ebediyen konuyu kapat. 1000 Euro sana cok gelebilir. Yasin daha 19. Zamanla sende fark edeceksin, bu sakiz parasi hayatda.

hOrOz
24 Haziran 2018, 23:27
Alkan52 eger üc sene calismisligin varsa ve halende Türk vatandasiysan, hic ugrasma. Git 1000 Euroyu yatir ve ebediyen konuyu kapat. 1000 Euro sana cok gelebilir. Yasin daha 19. Zamanla sende fark edeceksin, bu sakiz parasi hayatda.

sen yorum yaptığın konuyu okuyormusun

Arkadaş ben Alman Vatandaşıyım diyor sen hala git 1000€ yu öde diyorsun

Türkiye Vatandaşı olmayan biri nasıl Bedelli Askerlik yapsın ????

Birbey 3.0
24 Haziran 2018, 23:55
Okuyorum Horoz, bende diyorumki, 19 yasindaki bir adam hem Alman vatandasi, hemde Türk vatandasi olma ihtimali var cünkü yasi 20. 23 daha doldurmadi.

hOrOz
25 Haziran 2018, 00:00
Okuyorum Horoz, bende diyorumki, 19 yasindaki bir adam hem Alman vatandasi, hemde Türk vatandasi olma ihtimali var cünkü yasi 20. 23 daha doldurmadi.

olmuyor hemşerim adam Alman Vatandaşlığını seçmiş onun için çifte vatandaş olma imkanı artık yok

deniz2000
25 Haziran 2018, 10:00
horoz usta doyru yazmis cifte vatadaslik 2000 yilindan sonra
kalkmistir artik cifte vatandaslik yok

Memoli1976x
25 Haziran 2018, 10:10

Bu Kismi okumadin sanirim.

cifte vatandasi degilim dogustan türk vatandasligim vardi. gecen sene cikisimi verdim alman vatandasina gectim konsoloslukta nüfüs cüzdanimi aldilar. Bu yüzden pek anlam veremiyom neden arandigima

Birbey 3.0
25 Haziran 2018, 10:10
Deniz2000, 23 yaşı altı için var.

giga38
25 Haziran 2018, 14:46
artık yoklama kaçaklarını Gümrüklerde içeri almıyorlar
sadece işlem yapılip bırakıyorlar eskisi gibi askere götürmüyorlar
zaten askerlik sorgulaması GBT den çıkarıldı

o yüzden olabilir 19 yaşına girdiğinde ilk yoklamanı yaptırman gerekirdi

sen yapmayınca işleme girmiştir sonrada Alman Vatandaşlığı ile kesişmiştir

Konsolosluğa git bağlı olduğun subeye bir dilekçe yazsınlar

Konsoloslüğa TC numarası olan birinin üzerinden Termin alabilirsin