PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Midesinden rahatsız olan arkadaşlar bu reçete yi mutlaka yapsinlar. 100de100 iyilesiyor

mustafa200222
20 Haziran 2018, 23:01
Midesinden rahatsız olan arkadaşlar bu reçete yi mutlaka yapin. Ben yaptım rahatsızlığım düzeldi laktoz olanlar Fruktose olanlar.midesinden rahatsız olanlar resimdeki yazılanları aynen uygulasin 26 günden sonra her sabah aç karna yarım çay bardağı doldurup için bunu salatanin içine atınca harika bir tat veriyor onuda denemenizi tavsiye ederim. Ama her sabah yarım caybardagi için bitinciye kadar yapanlar Allah razı olsun dese yeterhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180620/a6f67e78958dd76a940c2a38f092c281.jpg

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

enes67
20 Haziran 2018, 23:54
Denemekte fayda var , yalniz benim Knoblauch alerjim var , malesef kullanamiyacam

cakal67
21 Haziran 2018, 01:05
Midesinden rahatsız olan arkadaşlar bu reçete yi mutlaka yapin. Ben yaptım rahatsızlığım düzeldi laktoz olanlar Fruktose olanlar.midesinden rahatsız olanlar resimdeki yazılanları aynen uygulasin 26 günden sonra her sabah aç karna yarım çay bardağı doldurup için bunu salatanin içine atınca harika bir tat veriyor onuda denemenizi tavsiye ederim. Ama her sabah yarım caybardagi için bitinciye kadar yapanlar Allah razı olsun dese yeterhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180620/a6f67e78958dd76a940c2a38f092c281.jpg

kardesim öncelikle paylasdigin icin ve yardimci olmak istedigin icin Allah razi olsun benim migde yanmasi var laktose problemin oldugu icin önceleri sicak süt iciyordum yanma dinmesi icin oda motoru bozuyor sonralari Doktor üzere pantoparazol 40mg kulaniyorum hergün aldigim sürece migde yanmasi olmuyor yanliz bu hap da zamanla kabiz ediyor insani acaba vermis oldugun Tarif migde yanmasinada gecerlimi cevaplarin icin simdikden Allah razi olsun

mustafa200222
21 Haziran 2018, 07:37
kardesim öncelikle paylasdigin icin ve yardimci olmak istedigin icin Allah razi olsun benim migde yanmasi var laktose problemin oldugu icin önceleri sicak süt iciyordum yanma dinmesi icin oda motoru bozuyor sonralari Doktor üzere pantoparazol 40mg kulaniyorum hergün aldigim sürece migde yanmasi olmuyor yanliz bu hap da zamanla kabiz ediyor insani acaba vermis oldugun Tarif migde yanmasinada gecerlimi cevaplarin icin simdikden Allah razi olsunArkadaşım ben bu reçete nin 2 litreligini yaptım. Ve cok faydası oldu yap ve dene sabah aç karna a yüzde yüz faydası olur. Bende çok az kaldı yeniden yapacağım salatanin içine atınca da ayrı bir lezzet veriyor.normalde salata yemezdim.simdi hep salata yiyorum [emoji4] resimde görüldüğü gibi az birsey kaldi.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180621/43e4342c3eb41e3178fecb832594b082.jpg

moralist
21 Haziran 2018, 07:58
Bio zitrone daha saglikli olur

femo
21 Haziran 2018, 08:45
Allah rahatsizligi olanlara sifa versin

yabanci_biri
21 Haziran 2018, 09:13
Selam
Imkani olan arkadas bunu Turkce yazabilir mi? Bende de mide sorunu ve Almanca sorunu var :)
Tesekkurler

mustafa200222
21 Haziran 2018, 09:37
Selam
Imkani olan arkadas bunu Turkce yazabilir mi? Bende de mide sorunu ve Almanca sorunu var :)
TesekkurlerArkadaşım limonlarin suyunu sikiyorsun. Sarimsaklari rendeliyorsun. Kaç litrelik yaptiysan şisenin içine koyuyorsun alofolye ile güzelce sariyorsun sonra 1 ay boyunca günlük bir defa salliyorsun. 30 günün sonunda yarım çay bardağı na doldurup sabah aç karna iciyorsun .. bunu bizim bir alman komşu hastaymis. Hanıma yazdirmistim bari beceriksizler de yararlansin.diye düsündüm

moralist
21 Haziran 2018, 15:37
Yalniz bu agiz kokusuna karsi ne yapcaz hanim Sarmisak kokusu sevmiyor

mustafa200222
21 Haziran 2018, 16:07
Yalniz bu agiz kokusuna karsi ne yapcaz hanim Sarmisak kokusu sevmiyor1 ay tatile çıksın [emoji23][emoji2][emoji2]

hOrOz
21 Haziran 2018, 16:29
bu reçete vardı zaten sadece mide asitinin yüksekliğine karşı ibaşka rahatsizlıklarda ters etki yapabilir

http://www.topfruechte.de/knoblauch-ein-basisches-lebensmittel-das-der-ubersauerung-entgegen-wirkt/

.onur
21 Haziran 2018, 16:45
Benim bildigim bu karisim kalp damar tikanmasini önlüyor biliyorum migde icin ne kadar etkili olur denemek lazim
https://youtu.be/nCZl-e3KvXs

https://youtu.be/hVFkSDyjj8I

OrLoW
21 Haziran 2018, 17:32
Mideye endoskopi yapılmadan ne olduğu tam olarak görülmeden kullanılması hiçde doğru olmaz ...

Önce bir doktor ne olduğuna tam bakması lazım, zira çok farklı bir rahatsızlık yüzünden ise, yarar değil zarar olabilir..

Bu arada Endoskopi yaptıracaksanız bayıltılmanızı tercih ederim :)

Ben direk bayıltılmadan yaptırdım birkaç ay önce çok kötü oluyor:(

Hakki27
21 Haziran 2018, 17:47
Allah razi olsun kardesim bizimle paylastigin icin mide sorunu olan arkadaslara bi nebze olsa iyi gelir sifa olur insallah. Allah sukur bende yok ama hanimda var deneyecegiz insallah iyi gelir.

Caykara_61
21 Haziran 2018, 18:54
Denemekte fayda var , yalniz benim Knoblauch alerjim var , malesef kullanamiyacam

Tatli veya hamur işi yiyince bu yanmalar olur. Tatli veya hamur işi yenildiğinde zeytini çekirdeği ile yemek bu mide yanmasini önlemiş oluyor. Yaklaşik 1 yildir bunu yapiyorum vede çok faydasini görüyorum. Yan erkisinide daha görmedim.

mustafa200222
21 Haziran 2018, 20:14
Tatli veya hamur işi yiyince bu yanmalar olur. Tatli veya hamur işi yenildiğinde zeytini çekirdeği ile yemek bu mide yanmasini önlemiş oluyor. Yaklaşik 1 yildir bunu yapiyorum vede çok faydasini görüyorum. Yan erkisinide daha görmedim.Arkadaşım bu sarımsak limon reçete sinden ayrı bir reçete daha var kendim uyguladım tavsiye ederim her sabah Haferflocken al her yerde satılıyor 39 cente sıcak suyun içine az şeker at Haferflocken at aç karna 6.ay veya 1 yıl boyunca yap faydasını göreceksin normalde şeker atılıyor ama şekersiz yemiyor o yuzden şekerli yapın deniyenler yazsın buraya

OrLoW
21 Haziran 2018, 20:18
Tatli veya hamur işi yiyince bu yanmalar olur. Tatli veya hamur işi yenildiğinde zeytini çekirdeği ile yemek bu mide yanmasini önlemiş oluyor. Yaklaşik 1 yildir bunu yapiyorum vede çok faydasini görüyorum. Yan erkisinide daha görmedim.

Nasıl yani zeytini yiyip çekirdeğini yutuyor musun ?

Kardeş o çekirdek içerde biryerleri tahrip ve tahriş eder iyi misin ..

Zeytin çekirdeğinin uç kısımları çok aşırı sivridir hatta bazıları iğne gibidir ..

Şimdiye kadar zararını görmemen normal iç organlardaki tahribat pat diye belli etmez

Yıllarca pusuya yatar taki ciddi rahatsızlık duyasıya kadar, valla daha ilk defa duydum senin bu olayı..

Selam
21 Haziran 2018, 20:55
Böylesi konularda dikkatli olun. Kas yapayim derken göz cikarirsiniz.

Benden demesi.

haveri68
21 Haziran 2018, 21:52
Ben bunu her yil kür olarak yapiyorum iciyorum iyide geliyor bir sakincasi var tansiyonu düsürüyor hele bir de tansiyon ilaci kullaniyorsaniz hic tafsiye etmem sabah ac karna iciliyor zaten tansiyon düsük bir de onu icince tüm düsüyor ugras dur cikarmak icin .

Caykara_61
22 Haziran 2018, 06:35
Nasıl yani zeytini yiyip çekirdeğini yutuyor musun ?

Zeytin çekirdeğinin uç kısımları çok aşırı sivridir hatta bazıları iğne gibidir ..

Şimdiye kadar zararını görmemen normal iç organlardaki tahribat pat diye belli etmez

Yıllarca pusuya yatar taki ciddi rahatsızlık duyasıya kadar, valla daha ilk defa duydum senin bu olayı..

Zeytin çekirdeğinin sadece bir tarafi sivri olur onuda dişinle törpülersen hiç bir sikinti olmaz. Bunu yaparken ezbere yapmadim. Zeytini üretip satanindan sağlikçilara ve internette araştirdim. Yoksa demiş olduğun gibi ezbere yapmadim. Ilaç kullanmayi sevmem. Ben bu şekilde kesin fayda gördüm. Bir ara mide ilâci aliyordum ama biraz kullaninca faydasi azaliyordu. Kimse çekirdeği yutmak zorunda değil muhakkak nette araştirip okuyun.

moralist
22 Haziran 2018, 07:11
Bu zeytin cekirdegi yutma Basura iyi geliyor

Kamanli40
22 Haziran 2018, 23:42
Tam 26 günmü ?

Dirilis
23 Haziran 2018, 00:00
[QUOTE=OrLoW;226519]Nasıl yani zeytini yiyip çekirdeğini yutuyor musun ?

Yıllarca pusuya yatar taki ciddi rahatsızlık duyasıya kadar, valla daha ilk defa duydum senin bu olayı..[/QUOTE

Zeytini ye cekirdegini yut derler atalarimiz hic duymadinmi?
gercekten zeytin yagi ve cekirdegi cok seylere iyi geldigini söylüyorlar, tabi cekirdegi yutarken biraz sakincali ikiye bölüp öyle yutulabilir.

Caykara_61
23 Haziran 2018, 06:25
Bu zeytin cekirdegi yutma Basura iyi geliyor

Basurun en iyi ilaci, aci yememek.

Konuyu biraz dağittik kusura bakmayin.

OrLoW
23 Haziran 2018, 15:17
Dirilis usta ben egeliyim ufak bir köyünden zeytin agacından başka agac yoktur..

Benim hayatım zeytinle geçti herşeyini bilirim hemde ciddi bir şekilde herşeyini.

Biz insanların mide yapısı dogası gereği bozuk gıdaya bile dayanamaz çekirdekmi gülerim :)

Densiz doktorun biri çekirdeği parçalar mide demiş insanda o mide yok malesef ( biz akbaba değiliz )

Çekirdek bütün organlarda yuvarlanarak direk çıkışdan çıkar aynı şekilde:) Bizim eskilerin bazı metodları bir yere iyi gelirken bazı yerlere zarar verir...

Bagırsakların zarları zarar görebilir hatta bagırsaklarda tıkanmaya yol açabilir

Eğer cidden mideye yararlı olucak birşey arıyorsan tavsiyem zeytin agacı yapragı ama taze toplayacaksın...

Birde en yaralı olan bulması çok zor bunun zeytin yağı sıkımında 1 gece bekletilir hamur o hamurun üstü sabah yağ dolar..

O yag hiçbir makineden geçmemiş doğal olanıdır işte o yağ tam bir ilaçtır nerelerden bulacağına gelirsek...

Hala egede bazı köylerde eski sistemde çalışan fabrikalar var ilaç için deyince hemen anlarlar ..

Eskiden ben çalışırken bi zaman fabrikada sabahları bir bardak direk içerdik hemen ardından ne yer içersen iç seni etkilemez:D

Putkiran
24 Haziran 2018, 00:15
kardesim öncelikle paylasdigin icin ve yardimci olmak istedigin icin Allah razi olsun benim migde yanmasi var laktose problemin oldugu icin önceleri sicak süt iciyordum yanma dinmesi icin oda motoru bozuyor sonralari Doktor üzere pantoparazol 40mg kulaniyorum hergün aldigim sürece migde yanmasi olmuyor yanliz bu hap da zamanla kabiz ediyor insani acaba vermis oldugun Tarif migde yanmasinada gecerlimi cevaplarin icin simdikden Allah razi olsun

Mide asidi için Artischocken kapsül kullanman lazım. Bio olanı al. Dış kapsüle dikkat et bitkisel olsun. Ilk hafta günde birkez daha sonra günlük iki kez olarak kullan. Bitene kadar dewam et yarıda bırakma. Yaklaşık iki hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Kapsüller bittikten sonra istersen hamur işi yiyipte yatabilirsin Allah 'ın izniyle sıkıntı olmaz.
https://resmim.net/f/cklWTt.jpg

mustafa200222
24 Haziran 2018, 09:02
Sana kalmış 26 veya 30 gün 1 ay boyunca günlük salla sonra afiyet olsun
Tam 26 günmü ?

mustafa200222
24 Haziran 2018, 09:12
[QUOTE=OrLoW;226519]Nasıl yani zeytini yiyip çekirdeğini yutuyor musun ?

Yıllarca pusuya yatar taki ciddi rahatsızlık duyasıya kadar, valla daha ilk defa duydum senin bu olayı..[/QUOTE

Zeytini ye cekirdegini yut derler atalarimiz hic duymadinmi?
gercekten zeytin yagi ve cekirdegi cok seylere iyi geldigini söylüyorlar, tabi cekirdegi yutarken biraz sakincali ikiye bölüp öyle yutulabilir.Arkadaşın tavsiyesi üzerine bende 4 tane zeytin çekirdeği götür tüm 2 gün önce bir sorun olmadi

Gezgin19
12 Temmuz 2018, 23:21
Merhaba arkadaslar. Öncelikle sunu belirteyim; gece yatmadan bir adet zeytin cekirdegi yutmanin mideye ve kabiza iyi geldigini duymustum ve bunu bayagi uzun zaman uyguladim, hicbir organa zarar vermedi. Zaten zeytin mideye gidince eriyor.
Bendede mide rahatsizligi var, endoskopi sonucu Reflü cikti. Cok yanma ve gegirme oluyordu.
Hanimin sözüne uyarak radikal bir sekilde yeme aliskanligimi degistirdim. Allahima sükür yanma falan yok. Yemenin insan vücudunu bu kadar etkileyecegine hic inanmiyordum. Demekki uzmanlar bos yere yedigimiz gidalara dikkat etmemiz gerektigini söylemiyorlar. Kesinlikle beyaz undan yapilan ürünlerden uzak durun, etkiyi göreceksiniz.

Receteyi sunan arkadasa tesekkürler. Ama maalesef ben sarimsakli birsey yeyince gene yanma yapiyor. Sanirim reflü sorunu olanlara uygun degil bu recete. Yada bir ay o sisenin icinde bekleyince yakma etkisini kaybediyor olabilir belki, denemek lazim.
Selamlar

moralist
13 Temmuz 2018, 10:47
Beyaz un Seker limonatali icecekler bunlardan uzak durun rahatsizliginiz kalmaz

cenk1978
13 Temmuz 2018, 15:31
Arkadaslar bende de nerdeyse 4-5 senedir mide yanmasi var, iki kere hortum atildi mideme, bayiltmadan istedim, sorunsuz dayanabildim.
Midem de iltihap var demisti doktor, pantropozal 40mg verdi ama malesef gecmedi, stres den deyip salladi galiba doktor.

1 gün hap atmadim mi midem cok kötü yaniyor. hapsiz dayanamaz hale geliyor. Arkadasin sundugu receteyi malesef uygulayamicam cünkü sarimsak yemiyorum ve yiyemiyorum, kokusundan midem bile bulaniyor. Haptan kurtulmak istiyorum, ne yapabilirim

OrLoW
13 Temmuz 2018, 15:45
cenk1978 sigara çay ve kahve içiyor musun ne sıklıkla ? Beslenme nasıl fasfood ağırlıklımı çok yağlımı ?

pantropozal 40mg ne zamandan beridir kullanıyorsun ?

moralist
13 Temmuz 2018, 15:56
Aklima geldi hanimda bu sikayetler vardi ona bi kutu Biberiye hap siparis ettim bayagi faydali olduki hala yasiyor

OrLoW
13 Temmuz 2018, 17:02
Aklima geldi hanimda bu sikayetler vardi ona bi kutu Biberiye hap siparis ettim bayagi faydali olduki hala yasiyor

Öyle bir yazmışsınki, sanki doktorlar ömür biçmişde senin verdiğin hapla daha uzun ve hala hayatta gibi:D

cenk1978
14 Temmuz 2018, 01:41
cenk1978 sigara çay ve kahve içiyor musun ne sıklıkla ? Beslenme nasıl fasfood ağırlıklımı çok yağlımı ?

pantropozal 40mg ne zamandan beridir kullanıyorsun ?

Sigara ve Nargile içmedim hiç. Kahve de arada sırada içiyordum fakat Ramazan dan kıssa bir süre önce bıraktım. Çay Kahvaltı da bir bardak.
şöyle düşünüyorum da yukarda 4-5 sene yazmışım ama daha fazla aslında.
5 sene önce hortum atılmıştı, rahatsızlığım 8 sene olmuştur.
8 senedir panto 40mg kullanıyorum.

Fast Food aslında çok yiyorum diyemem, Ara sıra Döner Pizza vs.

fantomas99
17 Ağustos 2018, 00:01
Kudret Narini bilen varmi icinizde bilmem ama hemen hemen her derde devadir. Su aralar mevsimi olmasi gerek ve en kolayda Antalya civarinda cok bulunur pazarda falan/genelde Türkiyede pazarda olur. Bu kudret narin almacasi (Drachenfrucht), ayni sari kabaga benziyor gibi. O kudret narinin tamami sigabilecek büyük bir kavanoz bulun ve icine kudret narini yerlestirin. Kavanozun icini has iyi bir zeytinyagi ile doldurun. Böylece bu kudret narini isik görmeyen yerde saklayin. Bu yagin icinde o zamanla dökülmeye baslayacak ama o önemli degil. Öyle o karisim oldugu gibi kullanilabilir.

Önemli olan: Bu kudret nari ve yagi ile hazirlanisinda katiyyen metal kasik kullanmayin. Sonrada icinden alirken tahta kasik kullanin. Kapagida metal olmasin kavanozun.

Bu kudret nari ve zeytin yagi karisimi seneler gectikce dahada etkilidir. Yani ne kadar cok eski kudret nari bulursaniz o kadar etkilidir. Mesela benim bildigim komsumda 10-15 senelik karisim var. Acik yaralari , büyükde olsa o karisim ile sarin ve bir kac gün icinde bir sey kalmiyor. Yaniklar , kesikler ne olursa olsun. Acayip bir ilac. Midenizde yara gibi seyler var ise 10-15 gün her gün bir kasik icin, gececektir. Kullandiginiz karisim yeni yapilmis ise, o zaman daha uzun bir zaman :mesela 40 gün kullanmalisiniz.

Mesela karisimi yaptiniz bir sene gecti aradan. Bir sene sonra yeni bir kudret nari alin, yine zeytin yagi icine bir kavanozun icine koyun, üstünede o ANA karisimdan 5-10 kasik ekleyin ve böylece mayalamis gibi bu kudret narini cogaltabilirsiniz. Üzerinede hep tarihi yazin. Bunlara dikkat edip yaparsanizo kudret narinin cok faydalarini göreceksiniz.

O karisimin kokusu seneler gectikce daha bir berbat kokacaktir ama yanik, kesik (büyük de olsa), mide , basur gibi bir cok seylerde faydasini göreceksiniz.

Gercekten bu anlattigim dertleri olan kisiler bunu yapsin aynen uygulasin faydasini görecektir. Bu yapilis sekli ta eskilerden beri uygulanmis ve eskiden köylerde falan hep bulunurmus insanlarin evinde. Birisi bir yerini kestimi falan hemen kanepenin altindan cikarip sürerler ve sararlarmis.

Bu yagli kudret narini cogu yerdede satarlar ama size tavsiyem bizzat kendiniz bunu yapmaniz ve katiyyen metal kasik kullanmamaniz ve karanlik yerde saklamaniz. Ne kadar eski ise o kadar cok etkili olacaktir bunu unutmayin,

Asagida kudret nari üzerine bazi linkler var:

http://www.tarim.com.tr/Kudret-Narinin-Mucizevi-Faydalari,1329fg?Sayfa=5

https://www.botanikecza.com/aksuvital-kudret-nari#0

https://listelist.com/kudret-nari/

Putkiran
17 Ağustos 2018, 00:50
Kudret Narini bilen varmi icinizde bilmem ama hemen hemen her derde devadir. Su aralar mevsimi olmasi gerek ve en kolayda Antalya civarinda cok bulunur pazarda falan/genelde Türkiyede pazarda olur. Bu kudret narin almacasi (Drachenfrucht), ayni sari kabaga benziyor gibi. O kudret narinin tamami sigabilecek büyük bir kavanoz bulun ve icine kudret narini yerlestirin. Kavanozun icini has iyi bir zeytinyagi ile doldurun. Böylece bu kudret narini isik görmeyen yerde saklayin. Bu yagin icinde o zamanla dökülmeye baslayacak ama o önemli degil. Öyle o karisim oldugu gibi kullanilabilir.

Önemli olan: Bu kudret nari ve yagi ile hazirlanisinda katiyyen metal kasik kullanmayin. Sonrada icinden alirken tahta kasik kullanin. Kapagida metal olmasin kavanozun.

Bu kudret nari ve zeytin yagi karisimi seneler gectikce dahada etkilidir. Yani ne kadar cok eski kudret nari bulursaniz o kadar etkilidir. Mesela benim bildigim komsumda 10-15 senelik karisim var. Acik yaralari , büyükde olsa o karisim ile sarin ve bir kac gün icinde bir sey kalmiyor. Yaniklar , kesikler ne olursa olsun. Acayip bir ilac. Midenizde yara gibi seyler var ise 10-15 gün her gün bir kasik icin, gececektir. Kullandiginiz karisim yeni yapilmis ise, o zaman daha uzun bir zaman :mesela 40 gün kullanmalisiniz.

Mesela karisimi yaptiniz bir sene gecti aradan. Bir sene sonra yeni bir kudret nari alin, yine zeytin yagi icine bir kavanozun icine koyun, üstünede o ANA karisimdan 5-10 kasik ekleyin ve böylece mayalamis gibi bu kudret narini cogaltabilirsiniz. Üzerinede hep tarihi yazin. Bunlara dikkat edip yaparsanizo kudret narinin cok faydalarini göreceksiniz.

O karisimin kokusu seneler gectikce daha bir berbat kokacaktir ama yanik, kesik (büyük de olsa), mide , basur gibi bir cok seylerde faydasini göreceksiniz.

Gercekten bu anlattigim dertleri olan kisiler bunu yapsin aynen uygulasin faydasini görecektir. Bu yapilis sekli ta eskilerden beri uygulanmis ve eskiden köylerde falan hep bulunurmus insanlarin evinde. Birisi bir yerini kestimi falan hemen kanepenin altindan cikarip sürerler ve sararlarmis.

Bu yagli kudret narini cogu yerdede satarlar ama size tavsiyem bizzat kendiniz bunu yapmaniz ve katiyyen metal kasik kullanmamaniz ve karanlik yerde saklamaniz. Ne kadar eski ise o kadar cok etkili olacaktir bunu unutmayin,

Asagida kudret nari üzerine bazi linkler var:

http://www.tarim.com.tr/Kudret-Narinin-Mucizevi-Faydalari,1329fg?Sayfa=5

https://www.botanikecza.com/aksuvital-kudret-nari#0

https://listelist.com/kudret-nari/

Drachenfrucht başka bisey. Kudret nari almancası "Bittermelone" (bilgi açısından yazdım)
Saygılar

fantomas99
18 Ağustos 2018, 00:49
Evet haklisin ikisini karistirmisim. Bittermelone almancasii

yetenekli
08 Eylül 2018, 14:38
Paylaştığınız için teşekkürler. Allah şifa versin rahatsızlık çeken herkese...

Ozdeniz
10 Eylül 2018, 13:13
Hocam güzel ama almança bunlar -_- Hiçbirşey anlayamadım listeden. İlaç isimlerimi nedir onlar?

topcam
03 Ekim 2018, 01:45
Mide asidi için Artischocken kapsül kullanman lazım. Bio olanı al. Dış kapsüle dikkat et bitkisel olsun. Ilk hafta günde birkez daha sonra günlük iki kez olarak kullan. Bitene kadar dewam et yarıda bırakma. Yaklaşık iki hafta sonra etkisini göstermeye başlar. Kapsüller bittikten sonra istersen hamur işi yiyipte yatabilirsin Allah 'ın izniyle sıkıntı olmaz.
https://resmim.net/f/cklWTt.jpg

bu ilaci aldim iciyorum bir ay Kadar oldu Artischocken eBay den 16.99 parasi önemli deyil ilk hafta migdemde rahatlama oldu 4 cü hafta bu hafta yemelkerden sonra günde iki tane aliyorum daha bitmedi ama son bir iki gündür migdem eskisi gibi asitle dolmaya ve yanmaya basladi yine eskisi gibi ama ilac hala bitmedi sonuna Kadar icecegim

Putkiran
03 Ekim 2018, 01:56
bu ilaci aldim iciyorum bir ay Kadar oldu Artischocken eBay den 16.99 parasi önemli deyil ilk hafta migdemde rahatlama oldu 4 cü hafta bu hafta yemelkerden sonra günde iki tane aliyorum daha bitmedi ama son bir iki gündür migdem eskisi gibi asitle dolmaya ve yanmaya basladi yine eskisi gibi ama ilac hala bitmedi sonuna Kadar icecegim
Allah şifa versin her hastalık gibi buda zor. Sabah ac karnına kesin bi tane al diğerinide akşam alırsın. Alırken midenin biraz boş olmasına dikkat et. Her ne kadar bu kapsülü kullansanda yediklerine dikkat etmen lazım. Yatmadan önce ağır yeme. Normalde ben şu anda bile yiyorum :) yatınca sıkıntı yok Elhamdülillah. Ama agir yersem mesela iki gun once gece mercimek corbasi icip yattim sabaha kadar midem asit yaptı uyuyamadım.
Bunlara dikkat etmen lazım. Acı yiyorsan azaltman lazım.
En önemlisi de yemekten sonra su içme en az 1 saat geçsin. Miden yediklerini yakmakla meşgulken üzerine su dökersen yangını söndürmüş olursun.
Şifa bulursun ınşaallah

topcam
04 Ekim 2018, 00:04
Allah şifa versin her hastalık gibi buda zor. Sabah ac karnına kesin bi tane al diğerinide akşam alırsın. Alırken midenin biraz boş olmasına dikkat et. Her ne kadar bu kapsülü kullansanda yediklerine dikkat etmen lazım. Yatmadan önce ağır yeme. Normalde ben şu anda bile yiyorum :) yatınca sıkıntı yok Elhamdülillah. Ama agir yersem mesela iki gun once gece mercimek corbasi icip yattim sabaha kadar midem asit yaptı uyuyamadım.
Bunlara dikkat etmen lazım. Acı yiyorsan azaltman lazım.
En önemlisi de yemekten sonra su içme en az 1 saat geçsin. Miden yediklerini yakmakla meşgulken üzerine su dökersen yangını söndürmüş olursun.
Şifa bulursun ınşaallah

Allah razi olsun sonucu yazacagim