PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buzdolabı tavsiyesi

Birbey 3.0
17 Haziran 2018, 13:00
Arkadaşlar,

bana yeni buzdolabı lazım. Evdeki ankastre ve 15 sene oldu. Bouuk değil ama sıgmıyoruz artık.

Biraz geniş birşey olsun. Tencere, veya tüm bir pasta girsin.

Bunda ankastre olmayacak.

Buzlukda olsun tabiki.

Geniş alanlar markasını ve modelini yazın. Evdeki patron memnun mu?

moralist
17 Haziran 2018, 14:04
Liebherr tabii ki

hope41
17 Haziran 2018, 14:38
Bizde Siemens A+++ olan var memnunuz. Bence marka illa ki önemli ama evde 24 saat calisan tek elektrikli alet oldugundan enerji sinifi da cok önemli, ona dikkat et derim öncelikle.

hOrOz
17 Haziran 2018, 15:16
Ben yerli malı Bloomberg aldım
Blomberg KND 9861 X Kühl-Gefrier-Kombination /
A+++ / Kühlen: 322 L / Gefrieren: 114 L /
Edelstahl Fingerprint Free / Duo-Cycle-No-Frost / Großes Touch Control Display

Buzdolabı epey büyük. Amazon da Liste fiyatı 758€ idi.
MediaMarkt tada aynıydı.
İzlemeye aldım 538€ ya Amazon dan Angebot geldi
Hiç düşünmeden bastım aldım. 3-4saat sonra yine pahallandı.

.onur
17 Haziran 2018, 16:29
Beko hem paran güzel ülkemize gitsin hem kaliteli buz dolabi almis olursun

mxm
17 Haziran 2018, 19:06
Beko (Arcelik) hakikaten camasir makinasi ve buzdolabi dallarinda oldukca basarili. Türkiye´nin toplam ihraacatinin %12 sini yapan firma ayni zamanda.

Birbey 3.0
17 Haziran 2018, 19:49
Bloomberg bilmiyorum. Vestele ayit herhalde. Agzım baya yandı Türkiye'de de servisi berbat çıktı.

Türkiyede aynı anda buzdolabı, bulaşık makinası, çamaşır makinası ve televizyon aldım.

Buzdolabı soğutmuyor. Son ayara kadar açtığım halde bir soda üç dört saatde biraz soğuyor.

Televizyonun sesi berbat çıktı.

Bulaşık makinası kokuyordu. Kaç kere yıkadım içi boşikem.

Buz dolabı için kaç kere servis çağırdım. Bir hata yok deyip gittiler. Hata bulamazlarsa değiştirmiyormuş Vestel. Soğut mamasını hata olarak görmüyorlar.

Televizyona gelip baktılar. Equalizerinde ayar yaptılar olmuyor. Tenekeden ses gelir gibi geliyor. Yapılacak birşey yok bu model böyle deyip gittiler. Artık Soundbar takacağım. Gelen giden misafir bile diyor, bunun sesi niye böyle diye.

Bulaşık makinasınada suçu bize buldular. Neymiş kapağında finish kullanmamız tavsiye ediliyormuş, biz niye BIM'in ilaçını kullanmışız. Sonra gittim makina temizleyicileri defalarca yıkadım koku öyle gitti. Bir çamşır makinası biraz idare eder çıktı.

Manisa'ya telefon ettim, ilgilenen yok.

Sikayetvar.com üzerinden sikayet ettim. Herkese aynı şeyi yazıyorlar. İlgilenen yok.

Ama bayral sallamada, milli duygu sömürde bir numara reklamda Vestel.

Beko'ya gelince. Burdaki Beko Türkiye'deki Beko ile aynı kalite değil. Burdakinler nisbeten daha kalitesiz. Burdakinler Türkiye'de değil Slovenyada üretiliyor. Amazon'daki Beko Bewertunglarda pek iyi değil. Ayrıca Bekolar hep sadece A++.

Arkadaşlar makinaların modellerini yazmamaşınız. Hiç yoktan enini ve derinliğini bilseydik.

Birbey 3.0
17 Haziran 2018, 19:52
Liebherr tabii ki

Onlar iyi ama çok tuzlu.

moralist
17 Haziran 2018, 19:54
Olsun ama 10 sene Werksgarantie var ve bide gercekten fiyatina deger

hOrOz
17 Haziran 2018, 19:56
Onlar iyi ama çok tuzlu.

Senin Vestel e karşı alerjin var galiba

korkma KOÇ grubuna ait Arçelik - Beko Avrupa markası ..

Kusura bakma bedavaya hiç bir yerde vermiyorlar

o tuzlu bu buzlu

o zaman kimseye sorma al geç bir tane

deniz04
17 Haziran 2018, 20:03
arkadasim evdeki patrona uygun bir sey ariyorsan Liebherr Premium KBbs 4350 BioFresh - Kühlschrank bundan sasma iki yildir kullaniyoruz cok harika bir buzdolabi BioFresh özelligi sayesinde evden hic bir yesillik bozulupta cöpe gitmiyor haftalarca taze kalabiliyor ...
https://www.teures-billiger.de/Shop/DE/Product/Details/4111/2530203/false/?trackingid=1026&utm_source=IDEALO&utm_medium=cpc&utm_campaign=IDEALO

Birbey 3.0
17 Haziran 2018, 20:11
Ay Horoz ne hiddetleniyorsun? Herkes gibi bizde paramız için en uygunu arıyoruz. Sinirlencek ne var bunda.

Vestele alerjim tabiki olması normal. Sen dört tane mal al, üçünden kazık ye, sende alerjik olursun. Daha ne söyleyim. Vestel benim gözümde milli duyguları kullanıp kalitesiz mal satan, bunu bildiği içinde düzgün bir servis sunmayan üç kağıtcının teki.

Benim Vestel'e alerjim var, ama sende mübarek sanki Vesteli müdürüsün. Sorunda değil, sen sev. Ama ben sevmeye mecvur değilim. Terslemene anlam veremiyorum. Kimseye gibi ozaman kimseye sorma demeni yakıştıramıyorum. Burası bir forum. Burası sohbet için var.

Ha Bloomberg fiyat olarak fena durmuyor. Bekoya ayit olması sevindirici.

Birbey 3.0
17 Haziran 2018, 20:15
Olsun ama 10 sene Werksgarantie var ve bide gercekten fiyatina deger

Değmesine değerde, mecbur ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız.

hope41
17 Haziran 2018, 20:33
Kardesim MM dahil artik cogu yer 0 faiz taksitle veriyor, al iyiye yakin saglam bir model, aylik sana hic dokunmayacak taksitleri öde olsun bitsin bence.

moralist
17 Haziran 2018, 20:40
Deniz04 bu Liebherr müthis bir seye benziyor

samsunlu
17 Haziran 2018, 20:55
Boko´ dan almada nerden alirsan al.

Birbey 3.0
17 Haziran 2018, 23:15
Beko'demek istedin herhalde. Niye acaba?

Internetde arastiridim, tek sikayet cok sesli olmasi.

samsunlu
17 Haziran 2018, 23:27
Bizim Buzdolabi Beko´ dan aldigim 3 seneyi gecmedi hic memnun degilim,
1. evet cok sesli.
2. malzeme olarak en düsük kalite.
3. kapi acma kollari oyuncak gibi hemen kiriliyor su anda buzluk kapaginin acma kolu kirik ebayde buldum 45 €
4. Icicek koyma raflari yine ayni kalitesiz birisi kirildi.
ben sahsen hic ama hic memnun degilim,
bir dahakine Siemens marka buzdalbina bakicam.

.onur
17 Haziran 2018, 23:49
Boko´ dan almada nerden alirsan al.

Benim buz dolabi bekodan simdi 8 ci yili canavar gibi kalitesi ve sogutmasi muhtesem daha önce alman markasi vardi

Icine koydugumuz dere ottu 3 cü günde sararmaya baslardi ama ama türkmali becoda bir haftayi geciyor halla ne sararma nede
Solma var billindigi gibi dere otu cok hassas bir bitki

Hem icim rahat param türkiyeme gitti hemde süper bir allet kulaniyorum

Ben sesini hic duymuyorum nesi sesliymis cok
Merak ettim,bunlar karalama kampanyasi

samsunlu
18 Haziran 2018, 00:00
Benim buz dolabi bekodan simdi 8 ci yili canavar gibi kalitesi ve sogutmasi muhtesem daha önce alman markasi vardi

Icine koydugumuz dere ottu 3 cü günde sararmaya baslardi ama ama türkmali becoda bir haftayi geciyor halla ne sararma nede
Solma var billindigi gibi dere otu cok hassas bir bitki

Hem icim rahat param türkiyeme gitti hemde süper bir allet kulaniyorum

Ben sesini hic duymuyorum nesi sesliymis cok
Merak ettim,bunlar karalama kampanyasi
Senin adina sevindim güle güle kullan, demekki sans meselesi.

samsunlu
18 Haziran 2018, 00:01
Karalama derken????

hOrOz
18 Haziran 2018, 00:12
Karalama derken????

arkadaşın buzdolabı eski model

yeni model Buzdolapların kendi çalışma sesi değilde içindeki soğukluk dağıtma Fan ların sesi yüksek ..

eğer MediaMarkt a giderseniz bakın BOSCH veya SIEMENS modellerinin etiketlerinde de Made In Turkey yazıyor

Birbey 3.0
18 Haziran 2018, 20:19
Beko konusunda iki tarafta haklı bence. Amazonda Bekolar hep Bewertungları kötü. Resimlerde var.

Sorun bence şurada, Beko Türkiye ile Beko Almanya aynı değil. Burdakinler farklı modeller ve Slovenyada üretiliyor. Arkadaş buzluk aldı Beko. Gittim gördüm. Dış malzemesi kesinlikle Türkiye'deki gibi kaliteli değil.

Horoz bana gıcık olmasa Blombergin bir resmini çek yolla diyeceğim, özellikle kapı kollarını falan.

hOrOz
18 Haziran 2018, 20:41
gerçekten kalite çok iyi Türkiye yapımı
bu bir standgerät
Einbauküche ninkini söktüm orayı dolap yaptım tabak filan konuluyor

70x68x190 cm

https://image.ibb.co/d2Z8qJ/k_IMG_20180618_203306.jpg

https://image.ibb.co/dQxiPd/k_IMG_20180618_203333.jpg

https://image.ibb.co/guwXHy/k_IMG_20180618_203347.jpg

https://preview.ibb.co/kdUmcy/k_IMG_20180618_203401.jpg

https://image.ibb.co/cwHHjd/k_IMG_20180618_203416.jpg

https://image.ibb.co/cTvRcy/k_IMG_20180618_203424.jpg

https://preview.ibb.co/ffs6cy/k_IMG_20180618_203805.jpg

Birbey 3.0
18 Haziran 2018, 20:43
Sana bu dozlabı dar be Horoz.

hOrOz
18 Haziran 2018, 20:49
Sana bu dozlabı dar be Horoz.

bakma içi dağınık

şimdiye kadar biri Einbauküche nin küçük ayrıca kellerde dondurucu var

birde yine Neckermann dan almıştım yarı donduruculu buzdolabım vardı o bozuldu bunu aldım

bu bana fazla bile ben 2,5 kişi sayılırım

Talha'linho 7
19 Haziran 2018, 09:18
ben Bosch u tavsiye ederim (ben sahsen cok memnunum) Buzdolabin ne kadar büyük olursa olsun Kari Milleti hep kücük diye yakinir[emoji23][emoji23] (biz üc kisiyiz eskiden ufak einbauküchenin buzdolabini kulanirdik hanim yakinirdi)
Tasindik Yeni Einbauküche aldik (Buzdolabini Mediamarkt an aldim (Büyük Buzdolabi) hanim simdi yine yakiniyor kücük geliyor diye[emoji23][emoji23]
(Ya Hanım dedim eskiden küçük dü amenna dedim,yenisinde beraber aldik demi dedim (evet dedi) ozaman niye Kafami ütülüyorsun dedim güldü[emoji23][emoji23]

sana Tavsiyem Mediamarkt in Online Shop a bakmani (her Medimarkt fiyatlari kendi belirler)

Mediamarkt Online da istedigin özelikleri belirliye bilirsin!
Fiyatida (online oldugu icin Marktlara göre daha uygun,ister Evine yolasinlar istersen senin Yakinarindaki Mediamarkt a yolat ve oradan git kendin al)

Ben eger misal (Elektronik bir alet almadan önce bi Mediamarkt in Onlineshop una göz atiyorum ve drucken yapiyorum (alacam Aleti) gidiyorum yakindaki Mark ta ben bunu almak istiyorum diye (baska fiyatda olsa) Mediamarkt o fiyata verir (bende hep öyleydi) elimdeki kiyati gösterdimde
Yasadigim Tecrübeler bunlar

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

hOrOz
19 Haziran 2018, 09:59
Aslında ilk olarak Side-by-Side Buzdolabi düşünmüştüm fakat alet büyük içleri küçücük ve dar

Mediamarkt 5km ötede 39,90 Euro Lieferung için istiyor

Amazon kapıya kadar getiriyor 0€

geçenlerde bir arkadaş tip vermişti

burasıda çok ucuz ..nakliye ücreti de çok hesaplı

29.06.2018 e kadar bazı cihazlarda 100€ ya kadar Cashback var
https://www.ao.de

Lieferkosten für Großgeräte

Standardlieferung, montags bis freitags: GRATIS

Standardlieferung, samstags: €10,00

Lieferung am nächsten Werktag, montags bis freitags: €20,00

Lieferung am nächsten Werktag, samstags: €20,00

https://cdn.sparheld.de/storage/shops/description/3_54fd5ed24c2c98350bef9ba3-300x.jpg

Birbey 3.0
19 Haziran 2018, 11:43
Ao.de tipi bende daha önce vermiştim burda forumda.

Orada maalesf enli buzdolabı çok yok.

hOrOz
19 Haziran 2018, 12:53
Ao.de tipi bende daha önce vermiştim burda forumda.

Orada maalesf enli buzdolabı çok yok.

ne arıyorsun ? içine yarım dana mı sokacaksın ?

onlar Türkiye de var burada Standard büyüklük

en büyük 380l Bosch KGE58BI40 var

Amazon EUR 798,90
ao.de €818,-

mustafa200222
19 Haziran 2018, 13:36
ne arıyorsun ? içine yarım dana mı sokacaksın ?

onlar Türkiye de var burada Standard büyüklük

en büyük 380l Bosch KGE58BI40 var

Amazon EUR 798,90
ao.de €818,-Horoz UST neden olmasın şurda kurban Bayramına ne kaldı [emoji3][emoji16][emoji23][emoji2]

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

hOrOz
19 Haziran 2018, 13:47
Horoz UST neden olmasın şurda kurban Bayramına ne kaldı [emoji3][emoji16][emoji23][emoji2]

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Valla Türkiye de bizim bir tane var markası sanırsam BOSCH

içine sandalye koy, gir otur

Birbey 3.0
19 Haziran 2018, 15:58
Biz kurban keseriz veya kestirtiriz. Koyun keseriz. Ama yinede buzdolabı geniş oldumu rahat oluyor. Tencere falan koyuyoruz. Kışın sorun değil, sağol balkonda tencereler duruyor. Ama bizimki Einbauküchen Buzdolabı. Hanım al falan demiyor, ama sinir oluyorum Buzdolabın için üst üste olunca.

O Bosch'u görmüştüm, güzel, ama No Frost değil.

Blomberg fena değil gibi.

KETLA
20 Haziran 2018, 15:22
geçenlerde benimde buzdolabım bozuldu ....1000 € luk „Kartofflel Buzdolabı“ BOSCH, önceden iki tane Beko ait çamaşırmakinesi aldım ve cok memunum dolayısıyla Buzdolabında Beko dan almak istedim, bende arkadaşın dediği gibi Side-by-Side Buzdolabi almayı düşünmüştüm ama dediği gibi göründüğünden küçük....... aldığım yer burası https://www.ao.de, genelde herşeyi Amazondan alıyorum.

kalite biraz düşük diyebilirim ve sesli ama benim kulağim pek iyi duymadığı için ve artı tinnitus oldugu için....o kunuda benim için problem yok.

söz konusu..........Beko RCNE520E40ZX_SS

Birbey 3.0
20 Haziran 2018, 15:53
Bu ses olayi benide sasirtiyor. 40 db diyorlar. Öbür buzdolablari 38 - 39 db. Yani cok ses farki yok. Ama hemen hemen herkes sesden sikayetci. Ya 40 db daha seslide yanlis yazmislar. Her üc kisiden birisi sesinden sikayetci.

Kalite biraz düsük derken, nesi düsük mesela. Kapini kollari falan mi dandidk, icindeki plastikler mi dandik?

Bosch olarak angisini düsünmüstün? Boschlar hosuma gidiyor, ama cogu Nofrost degil.

hOrOz
20 Haziran 2018, 16:03
Bu gürültü testini özel laboratuvarlarda ölçüyorlar
ama Buzdolabı mutfakta durunca ses yankı yapıyor yayılıyor insan daha çok sesi algılıyor
Benim ki mutfakta durduğu için sadece mutfağa girince fark ediliyor veya dolabın kapağını açınca fan sesi bariz duyuluyor
Yoksa kesinlikle dolaptan memnunum

Birbey 3.0
20 Haziran 2018, 19:19
Bizim Einbauküchende hiç ses gelmiyor.

Beko nasıl böyle bir hata yapar şaşıyorum. Sessiz pervane en fazla onlara 5 Euro daha pahalıya mal olur.

Mecbur başka birşey alacağız ozaman herhalde. Çünkü mutfakta tencere tıngırdasa çocuk odasında duyuluyor. Halbuki dairem daha 25 yaşında. Otto'da Bewertunga baktım, biri demiş özellikle gece sesi çok duyuluyor.

aab38
20 Haziran 2018, 22:06
Arkadaşlar,

bana yeni buzdolabı lazım. Evdeki ankastre ve 15 sene oldu. Bouuk değil ama sıgmıyoruz artık.

Biraz geniş birşey olsun. Tencere, veya tüm bir pasta girsin.

Bunda ankastre olmayacak.

Buzlukda olsun tabiki.

Geniş alanlar markasını ve modelini yazın. Evdeki patron memnun mu?

<Buraya bir bak istersen (https://www.otto.de/suche/beko%20k%C3%BChlschrank/)

bayramcik2001
21 Haziran 2018, 00:23
Slm arkadaş lar hazır konu buzdolabın dan açılmışken konuyuda fazlaca dağıtmadan Sizlere bir sorum var
Benim buzdolabı Siemens iki kapılı üst büyük bölümünü dolap alt küçük taraf derin dondurucu şimdi dolabın iç tarafından buzlan ma yapıyor (küçük yumruk kadar) her taraf değil ortalardan bir yerden birde en alta su birikintisi oluyor ne kadar temizlesekte belli bir zaman sonra tekrar buz ve su geliyor bilgisi olan arkaşlar yardım ederlerse beni masraftan kurtarırlar şimdi den teşekkürler.

Memoli1976x
21 Haziran 2018, 00:51
Slm arkadaş lar hazır konu buzdolabın dan açılmışken konuyuda fazlaca dağıtmadan Sizlere bir sorum var
Benim buzdolabı Siemens iki kapılı üst büyük bölümünü dolap alt küçük taraf derin dondurucu şimdi dolabın iç tarafından buzlan ma yapıyor (küçük yumruk kadar) her taraf değil ortalardan bir yerden birde en alta su birikintisi oluyor ne kadar temizlesekte belli bir zaman sonra tekrar buz ve su geliyor bilgisi olan arkaşlar yardım ederlerse beni masraftan kurtarırlar şimdi den teşekkürler.

Kapi Lastiklerini degistir belki düzelir.

hOrOz
21 Haziran 2018, 01:04
Kapi Lastiklerini degistir belki düzelir.

evet doğru eğer hava alıyorsa buzlanma yapar

kapı lastikleri tam kapanmıyor

bu nedenlede çok kondens suyu oluşuyor

Birbey 3.0
21 Haziran 2018, 02:03
Lastikde olabilir, ancak yenge hanim meyve, sebze yikayarak da koyarsa olur. Cünkü nem önce suya sonrada buzu dönüsür. Yapilan bir hatada, torbayla koymak.

Ayricada sicak yemek koymayacaksin. Önce yemek soguyacak, sonra koyacaksin. Yoksa buharlasma yapar. Oda yine suya ve buza dönebilir.

bayramcik2001
21 Haziran 2018, 15:35
Öncelikle hepinize teşekkürler
Kapı lastiklerinide bulursam yenisini sipariş vereceğim
Benim anlamadığım sadece belli biryer buzlanma yapıyor başka biryerde buzlanma yok normalmı?

Birbey 3.0
21 Haziran 2018, 23:53
Bir tahmin yürütmek zor. Sogutucu Motorda da bir sikinti olabilir.

Kac yillik budolabi?

giga38
22 Haziran 2018, 00:32
Bende Hisense tavsiye ediyorum, harika bir marka, 2 ay önce aldim, bosch mosch siemens halt etmis yaninda

imparator_57
22 Haziran 2018, 00:40
Yillardir Beko kullaniyorum ve memnunum.

Birbey 3.0
22 Haziran 2018, 00:56
Bende Hisense tavsiye ediyorum, harika bir marka, 2 ay önce aldim, bosch mosch siemens halt etmis yaninda

Ne gibi halt etmis? Farki ne?

Hisense'nin ama enli buzdolabi yok.

Yillardir Beko kullaniyorum ve memnunum.

Beko'dan vaz gectim. Iyi Bewertunglar verenler bile sesinden cok sikayetci. Otto'da ve Amazonda memnun olanlar söylüyor.

hOrOz
22 Haziran 2018, 01:06

Beko'dan vaz gectim. Iyi Bewertunglar verenler bile sesinden cok sikayetci. Otto'da ve Amazonda memnun olanlar söylüyor.

Almanya da ev tipi buzdolaplarının en genişi 77cm

einbauküchelere takılanlarda 60cm dir bunlar standart ölçüler

daha büyük ancak Gastrokühlschrank olur

Birbey 3.0
22 Haziran 2018, 01:19
Bekonun 84 cm olani var.

https://www.beko-hausgeraete.de/kuehlen-gefrieren/kuehl-gefrierkombinationen/dn-162230-djizx

Ama nereye koyacaksin. Videoya bak.

https://www.youtube.com/watch?v=Cop1hTDkSl8

hOrOz
22 Haziran 2018, 01:36
Bekonun 84 cm olani var.

https://www.beko-hausgeraete.de/kuehlen-gefrieren/kuehl-gefrierkombinationen/dn-162230-djizx

Ama nereye koyacaksin. Videoya bak.

https://www.youtube.com/watch?v=Cop1hTDkSl8

işte geniş arıyordun

elektronik aksam aynı Blomberg içindeki fanlar filan öndeki display aynı

Birbey 3.0
22 Haziran 2018, 01:48
Usta bunu nerye koyacagiz. Videodaki kadina bir baksana icine girse yatsa evde degil sanarsin.

.onur
22 Haziran 2018, 10:09
Benim buzdolabı bundan çok memnunum yerim olsa yedek olarak aldım bunuda bir kenara koyarım

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F183 278226607

Nedenmi cok memmunum bir genisliginden.iki sessizliginden.üc en önemlisi icine konan zebze meyve öldukca uzun bir süre taze kalmasindan örnegin bir demet maydanoz veya dere otu bunlar oldukca hassas bir zebzedir bir hafta sonra bile halla ilk günkü gibi taze kalmasindan.

Dörf ön tarafi kesinlikle el izi birakmamasindan ve oldukca az elektirik harcamasindan.

Ve en önemlisi verdigim paranin vatanima gitmesinden coooook ama cooook memunum

Birbey 3.0
22 Haziran 2018, 16:55
Arkadaşlar birsey için memnun olup olmayınca nedenini yazın. Sırf bu konu için geçerli değil.

.onut sonradan verdiğin açıklamalar için teşekkürler.

Beko'nun sesi beni korkutuyor. Otto ve Amazon'da memnun olanlar bile sesli olduğunu söylüyor. Gündüz pek sorun değil ama gece sesizlikte nasıl? Hepimiz hatırlarız çocukken yatarken buzdolabının çalışmays başladığını duyardık.

Sende nasıl ses?

Milliyetcilik bu konuda fark etmiyor benim için. Birisi ticarette para kazanmak için milli duyguları kullanmasnı normal karşılamıyorum.

mxm
22 Haziran 2018, 20:03
Ses konusu bence kisiden kisiye degisen bir sey. Bazi insanlar cok hassaslar, hele ki Almanlar bu konuda nedense cok rahatsiz oluyorlar. Ben mesela o tür sesleri duymuyorum bile, sagir da degiliz ama demek ki arada cok farklar var.

Su ana kadar kullandiginin degerlerini ögrenirsen bence bir fikrin olur.

bayramcik2001
22 Haziran 2018, 20:37
Kac yillik budolabi?
10 yılı geçti

.onur
22 Haziran 2018, 22:25
Arkadaşlar birsey için memnun olup olmayınca nedenini yazın. Sırf bu konu için geçerli değil.

.onut sonradan verdiğin açıklamalar için teşekkürler.

Beko'nun sesi beni korkutuyor. Otto ve Amazon'da memnun olanlar bile sesli olduğunu söylüyor. Gündüz pek sorun değil ama gece sesizlikte nasıl? Hepimiz hatırlarız çocukken yatarken buzdolabının çalışmays başladığını duyardık.

Sende nasıl ses?

Milliyetcilik bu konuda fark etmiyor benim için. Birisi ticarette para kazanmak için milli duyguları kullanmasnı normal karşılamıyorum.

Benim icin paramin vatanima gitmesi en önemlisi televizyonumda grundig bunun parasida vatanima gitti birde Allahın iziniyle araba yapsalar birde araba alacagim ve arkasina italyanlar gibi türk bayragi yapistirdimi iste o zaman deyme keyfime

KETLA
23 Haziran 2018, 00:50
Ses konusu bence kisiden kisiye degisen bir sey. Bazi insanlar cok hassaslar, hele ki Almanlar bu konuda nedense cok rahatsiz oluyorlar. Ben mesela o tür sesleri duymuyorum bile, sagir da degiliz ama demek ki arada cok farklar var.

evet ...bence de almanlar o konuda çok hassas, özellikle Buzdolabı türk markası falan olunca....son aldıgim makineler, iki çamaşır makinesi ve buzdolabi hepsi BEKO.

Birbey 3.0
23 Haziran 2018, 01:07
Benim icin paramin vatanima gitmesi en önemlisi televizyonumda grundig bunun parasida vatanima gitti birde alalahin iziniyle araba yapsalar birde araba alacagim ve arkasina italyanlar gibi türk bayragi yapistirdimi iste o zaman deyme keyfime

.onur saygi duyarim fikrine. Ama bir ricam var. Lütfen Allah kelimesinin yazilisini düzelt.

Birbey 3.0
23 Haziran 2018, 01:09

Tabiki buda olabilir. Bakalim artik.

acihayat88
23 Haziran 2018, 14:04
alirkene garanti yaptir direk. media markta veya saturnda 90 euro olmasi lazim 5 senelik icin.ben gecen sene mayis ayinda saturndan aldim bu ay ramazanda sogutmamaya ve sesler gelmeye basladi hemen aradim 2 gün sonra geldiler yaptilar

moralist
23 Haziran 2018, 14:17
Aynen benim direk 200 euroluk tamirat ödendi

Talha'linho 7
24 Haziran 2018, 12:00
Onur arkadas gec bu Milliyetciligi
burada herkez seviyor Ülkemizi

arkadas Paranin hakini kim veriyorsa ondan alacaksin
kim olursa olsun
arkadas iyisini yapsinlar bizde alalim benim düsüncem sahsen böyle

Ben nasil isyerinde o parami hakederek kazaniyorsam (güzelime vermiyorlar[emoji6])

onarda iyisini yapsinlar bizde ülkemizde alalim demi
(Türkiyede olsam Buzdolabini Arcelik,Beko alirdim ama Almayada almam)

Türk arabasi diyorsun o bi VW veya Audi gibi kaliteyönünden gemesini bizler göremeyiz

Uzunlafin kisasi Milliyetci bakma sonucta bi ürün alacaksin (ve oparayi kac zorlulukla kazaniyorsun
Paranin karsilina bak derim ben
Sonucta Türk firmasi da olsa Babamin oglu degil

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro

Birbey 3.0
24 Haziran 2018, 14:12
Talha'linho katılıyorum. Beni milli duygularım ile değil, kalitesi ile ikna etmesi lazım.

Zaten Beko Türkiye sayfasına baktım, burdaki Beko modelleri ile hiç alakası yok.

.onur kardeşimiz demeşki, paramız Türkiye'ye gidiyor diye mutluyum.

Şimdi böyle diyenlere soruyorum. Hepinizin Allah'a şükür aylığı geliyor. Niye Girokontonuzu Ziraatbankasına açmıyorsunuz? Eger birisi diyorsa, benim ülkem kazansın, saygı duyuyorum. Ama ozaman buzdolabı alırken vatan millet, ama Girokontoya gelince niye yok? İnsanın fikri buysa, çizgisinide tutması lazım. Yoksa samimi olmuyor.

Aynı düşüncedeki arkadaşlsra birde bunu soruyorum. Niye Techwood ve Telefunken televizyon almıyorsunuz? Buda Vestel.

Gördüğünüz gibi günlük hayatadaki herşeyi Türk firmalar üzerinden hal edebiliyorsunuz.

Beko'nun servisini araştırdım. Milletin buzdolabı bozuluyor, insanları günlerce bekletiyorlar. Yok parca yok falanda fistan. Ya sen bir buzdolabı üretiysen, parcasınıda hazır tut. Üç hafta parça bekleyenler var.

Birde burdaki Beko ile Türkiyedeki Beko ile çok fark var. Kendini belli ediyor.

moralist
24 Haziran 2018, 14:44
Arcelik ve Beko yillar önce iyiydi simdi bes kurus etmez

Birbey 3.0
24 Haziran 2018, 21:38
Ben genel olarak kötülemek istemiyorum. Tabiki her Türk gibi bende isterim devletim kazansin. Ama sonunda ben ilk önce kendim, sonra ailem ve en sonunda vatanim icin sorumluyum.

Bana istedigim kaliteyi sunarsa, tabiki öncelik vatanimin ürününde. Ama sunmuyor diye, ben "kötü" mal alamam. Ben ülkem para kazansin diye alcagim, siyasetcilerimiz hergün senin benim vergim ile gezip tozup keyif yapacak.

Bugün secim yasadik. Zamani gelmeden secim yasadik. Gereksiz füzülü bir masrafdi. Israf edecekler, ama bana gelince vatan millet sakarya. Yok öyle yagma.

knylm
25 Haziran 2018, 00:47
Camasir makinesi süpürge Miele.
Buzdolabi Liebherr.
Bu bana MM da bir saticinin tavsiyesiydi.Süpürge ve Camasir makinasinda söz dinledim ve memnunum.
Buzdolabinda dinlemedim.Keske dinleseydim.Imkan varsa Liebherr.Tabi hepsi birazda maddiyatla alakali.

Birbey 3.0
25 Haziran 2018, 01:17
Peki dinlemyerek ne aldin?

Talha'linho 7
25 Haziran 2018, 09:46
Camasir makinesi süpürge Miele.
Buzdolabi Liebherr.
Bu bana MM da bir saticinin tavsiyesiydi.Süpürge ve Camasir makinasinda söz dinledim ve memnunum.
Buzdolabinda dinlemedim.Keske dinleseydim.Imkan varsa Liebherr.Tabi hepsi birazda maddiyatla alakali.

süpürge makinesinde Dyson derim (biz 13Seneden beri kulaniyoruz ilk gün gibi sekiyor)biraz tuzu ama menunuz (bir kere hortumda kirik oldu aradik problemsiz yenisini yoladilar)

.onur
25 Haziran 2018, 13:10
Onur arkadas gec bu Milliyetciligi
burada herkez seviyor Ülkemizi

arkadas Paranin hakini kim veriyorsa ondan alacaksin
kim olursa olsun
arkadas iyisini yapsinlar bizde alalim benim düsüncem sahsen böyle

Ben nasil isyerinde o parami hakederek kazaniyorsam (güzelime vermiyorlar[emoji6])

onarda iyisini yapsinlar bizde ülkemizde alalim demi
(Türkiyede olsam Buzdolabini Arcelik,Beko alirdim ama Almayada almam)

Türk arabasi diyorsun o bi VW veya Audi gibi kaliteyönünden gemesini bizler göremeyiz

Uzunlafin kisasi Milliyetci bakma sonucta bi ürün alacaksin (ve oparayi kac zorlulukla kazaniyorsun
Paranin karsilina bak derim ben
Sonucta Türk firmasi da olsa Babamin oglu degil

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro

Merhaba sen geçebilirsin hiç bir itirazım yok arkadaşım.

Ama ben asla geçmem aynı paraya isterse yarı kalitede olsun ben paramın ülkeme gitmesinden yanayım,kaldiki önerdiğimde oldukça kaliteli.

Bir malı ülkem üretiyorsa mutlaka ülkemin üretiginden alarım paramın ülkeme gitmesi için.

Aksini yaparsam atalarımın kemiklerini sızlatmış olurum.

Ben Gaziantepliyim.Gazi antep ünvanını atalarımız evde oturdukları yerde almadı.

giga38
25 Haziran 2018, 14:43

cok sessiz, 0 derecelik yeri var, nofrost, bu ayardaki bosch siemens gibi markalar 800-900 euro iken bu 500 euro

cabi
02 Temmuz 2018, 21:59
Libherden sasma

Birbey 3.0
27 Temmuz 2018, 01:36
Horoz veya diyer arkadaslar, bu Displayli buzdolaplari dijital ekranlari var. Bunlar bozulunca tüm kapakmi degisiyor? Cünkü meseal Beko'da cok var, ama Beko Ersatzdisplay yazinca google'de birsey cikmiyor. Her vida satiliyor, ama bu erstatzdisplayler satilmiyor mu?

OrLoW
27 Temmuz 2018, 01:50
Kardeş onu display diye bulamazsın genelde çok bozulan parçalar satılır. model vermen lazım parça no vermen gerek..

Display dediğin olay bir karttır yani arka bölümdeki parça, bir modul yani o değişir onun üzerindedir bütün sayaçları..

Mesela sana söyle bir örnek göstereyim https://www.ebay.de/itm/Modul-Elektronische-Kuehlschrank-beko-4328830185-Elektronikmodule-Frigor-/253332937162?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10

Birbey 3.0
27 Temmuz 2018, 02:50
Orlow, dedigin dogruda, mesela sayfalar var, tüm parcalar satiliyor. Adam vidasina kadar satiyor. Ama hic birinde modul bulamiyorsun.

Türkce bunun adi gösterge karti. Bulunsada internetde, hep eski tip buz dolaplari icin bulunuyor ve ekranida üstünde dahil.

Birde söyle birsey var. Buzdolaplarda sökülecek plastikler tornavida girsin diye, hafif bir oyuntu var.

Bu Displayi sökebilmek icin buzdolabin üst kapigini üstündeki plastikde cikmasi lazim. Orada tornavida oyugu yok. Yinede denedinmi hemen zedelencek. Ayricada sanki yapiskanli bir pres yapilmis gibi duruyor.

Ekrani direk soküp altdaki modula ulasamk desek, orada da sökülecek bir tornavida oyuntusu yok.

Tüm kapak ortadan ikiye ayriliyor desek, lastiklerin altinda da vida falan yok.

Dedigim gibi, sökülecek yerlere hep oyuntu konmus. Mesela kapi yönünü degistirmek icin bagzi plasitk yerler sökülüyor. Hep bir oyuntu var.

Isin ilginc tarafi, googlede Almanca ye Türkce nasil degisir diye arat, birsey cikartamiyorum.

Örnek olsun mesela bu buzdolabi Beko RCNE365E40X.

Birbey 3.0
03 Ağustos 2018, 01:12
Sonunda buzdolabini aldim. Beko haric öbür bozdolaplari bana dar geldi. Beko'da da cok sesli diye her yerde sikayet var. Amazon'da, Otto'da da. Sonra ararken Beko yeni bir buzdolabi cikarmis. Hatasini ögrenmis olacakki, sessiz buzdolabi cikarmis.

Ben enli buzdolabi, yani 60cm daha en bu dolabi istiyordum.

Sonunda bunu aldim:

https://www.beko-hausgeraete.de/kuehlen-gefrieren/kuehl-gefrierkombinationen/rcne560e40zxp