PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mietkostenübernahme hakkinda bir sorum var

guesswhosback
16 Haziran 2018, 22:36
Selam ÖZBeceriksizler ailesi,

daha demin Facebook'da bir grup'da gezerken bir kisinin yazmis oldugu konuyu okudum ve onun hakkinda bilgi edinmek istiyorum.

Adam "Suche Wohnung für meine 8-köpfige Familie, ~140qm" yazmis. Bu konunun altinada alman milleti "schön das Amt bezahlen lassen, stimmt's?" diye bircok kötü yorum yapmislar. Bende icimden dedim ki "yav, adam 140qm kiralik ev ariyor, parasi var da ödüyodur.. amt neden ödesin o kadar qm'yi" ve bi google'e Mietkostenübernahme yazdim ve bir tabelayla karsilastim:

Eine Person: 50 m²
Zwei Personen: 60 m²
Drei Personen: 75 m²
Vier Personen: 85 m²
Fünf Personen: 97 m²
Für jede weitere Person: zusätzlich 12 m²

Yani Hartz4-Empfänger'ise o adam ozaman 97m²+(3x12m²), yani 133m² Amt mi ödemis oluyor yoksa tam olarak nasil birsey?
Tabi sonucta sekiz kisiler ama Hartz4'nin okadar yüksek Mieteyi ödeyecegini tahmin etmiyordum. Bir yerde benim yanlisim mi var? :D

Birbey 3.0
16 Haziran 2018, 22:57
Usta takma böyle seyleri kafani. Tavsiyem, Facebooku sil. Gereksiz birsey. Insanlari bir birini düsüren, siyaset yapilan, degerli zamani öldüren, bilgi acisindan faydasi dogru dürüst olmayan bir uygulama.

OrLoW
17 Haziran 2018, 00:15
Öder dostum 8 kişiden bahsediyorsun !!! 140 metrekare normal...

Sen o tabelaya bakma durumlara göre o tabele değişiyor

guesswhosback
17 Haziran 2018, 02:17
Benim ama anlamadigim birsey var:

Bazi aileler mesela calisiyor ama yukaridaki qm "haklarini" bile karsilayamiyorlar ve tabelaya göre daha ufak evlerde yasiyorlar. Ozaman calismasinlar devlet daha büyük evin kirasini ödesin onlar icin!?

Bu bakis acisiyla baktigim zaman biraz mantiksiz gibi geldi o yüzden sormak istedim.. :D

webci
17 Haziran 2018, 04:58
Almanlarin cogu cingene agizli ve bild zeitung egitimli..aptallar yani..
Bastakiler biraz akilli ama onlarin aklini da emperyalistler alip goturmus..
Simdi bana cogu ya gulecek yada olayi beya ciddiye alacak..
Okuyun gecin..
Bilgi kirliligi olan site veya facebook gibi sacma yerlere fazla takilmayin..olan aklinizi da oraya kaptirmayin..

guesswhosback
17 Haziran 2018, 16:10
Zaten facebook'u bilgi kazanmak icin kullanmiyorum, sadece bazi gruplarda takiliyorum ve bir "Kleinanzeigen" Grubunda öyle birseyle karsilastim.
Tam emin olmak icinde zaten buraya "bir bilene sor" kategorisinde bir konu actim :) ( gerci simdi emlak bölümüne gecmis :D )

OrLoW
07 Temmuz 2018, 18:46
Benim ama anlamadigim birsey var:

Bazi aileler mesela calisiyor ama yukaridaki qm "haklarini" bile karsilayamiyorlar ve tabelaya göre daha ufak evlerde yasiyorlar. Ozaman calismasinlar devlet daha büyük evin kirasini ödesin onlar icin!?

Bu bakis acisiyla baktigim zaman biraz mantiksiz gibi geldi o yüzden sormak istedim.. :D

Dostum çalışan adam herşeyi hesap ediyor ucuz kira ödemek istiyor ona göre eve geçiyor

Çoğu aileler ucuz kira için tıkıyorlar 2..3 çocugu bir odaya o şekilde idare etmeye çalışıyorlar..

Sen diyorsunki bu şekilde yaşayacaklarına çalışmasınlar devlet daha büyük evin kirasını ödüyor zaten:)

Evet de hayat bir kira ile olmuyor ..Bir geleceğin olmuyor

Devletten geçinen neleri yapamaz nelere sahip olmaz ? diyede bir araştırma yapsan bak neler çıkacak ortaya...

Ben şu an mecburen devletten geçiniyorum memnun muyum hayır belirli bir zamana kadar ..