PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : isvicre oturumu olan Kibris rum Tarafindan Türk Tarafina Giris cikis yapabilirmi

sswiss
16 Haziran 2018, 14:12
Bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum,belki bileniniz vardir arkadaslar.

Ben TC vatandasi ve isvicre Oturumu olan biriyim,isvicreden Kibris Rum Tarafina ucacam ve oradan Kibris Türk tarafina girecem daha sonrada ayni sekilde isvicreye tekrardan gelecem.

SEBEP :isvicreden Kibris rum tarafina ucaklar direk gidiyor ve biletler daha ucuz.

TC vatandasi ve isvicre oturumu olan biri yukarida yazdigim sekilde rum tarafindan türk tarafina giris cikis yapabiliyormu bileniniz veya gideniniz varmi acaba

hOrOz
16 Haziran 2018, 14:15
Bildiğim kadar Türklere zaten giriş çıkış yaptırmıyorlar fakat yabancıların da başlarının çok ağrıdığını bir kaç kez okumuştum

sswiss
16 Haziran 2018, 14:28
bir kac kisi bu sekilde gidip gelmisler ancak oturum durumlari nedir bilemiyorum

hOrOz
16 Haziran 2018, 14:40
https://www-ntv-com-tr.cdn.ampproject.org/v/s/www.ntv.com.tr/amp/dunya/kktc-damgasi-yunanistana-girmeye-engel,6MeerQfE4UGcCYh_yDomkw?amp_js_v=0.1&usqp=mq331AQECAEoAQ%3D%3D#

Birbey 3.0
16 Haziran 2018, 16:33
Bir konu hakkinda bilgi almak istiyorum,belki bileniniz vardir arkadaslar.

Ben TC vatandasi ve isvicre Oturumu olan biriyim,isvicreden Kibris Rum Tarafina ucacam ve oradan Kibris Türk tarafina girecem daha sonrada ayni sekilde isvicreye tekrardan gelecem.

SEBEP :isvicreden Kibris rum tarafina ucaklar direk gidiyor ve biletler daha ucuz.

TC vatandasi ve isvicre oturumu olan biri yukarida yazdigim sekilde rum tarafindan türk tarafina giris cikis yapabiliyormu bileniniz veya gideniniz varmi acaba

Hayır gedemezsin. Türkiye Güney Kıbrısı tanımadığı için mümkün değil. Vize alman gerek. İsviçre oturumun olması birşey değiştirmez.

Buradan bak.

https://cyprus.visahq.de/requirements/turkey/resident-germany/

Emo1980
16 Haziran 2018, 17:49
Rum‘dan Türk tarafina geciliyor ama Türk tarafindan rum tarafa birakmiyorlar.

karam82
16 Haziran 2018, 18:06
sswiss arkadasim

bir cok arkadasimiz gerekli yaniti vermis, anladigim isvicre vatandasi degilsin. Türk Vatandasi ve isvicre oturumun varsa, Türkiyeden Avrupa birligi disinda vize isteyen üllkelerin hepsine seninde vize alman gerekiyor.
Isvicrede oturman sadece vize almani daha kolaylastiriyor. Misal USA a gitmek istersen daha kolay vize alabilirsin, baska da avrupa birligini Ingilitere disinda vizesiz dolasabilirsin.

bu nedenle kibris rum kesimi düsüncende sorun yasarsin.

saygilar

hOrOz
16 Haziran 2018, 21:00
sswiss arkadasim

bir cok arkadasimiz gerekli yaniti vermis, anladigim isvicre vatandasi degilsin. Türk Vatandasi ve isvicre oturumun varsa, Türkiyeden Avrupa birligi disinda vize isteyen üllkelerin hepsine seninde vize alman gerekiyor.
Isvicrede oturman sadece vize almani daha kolaylastiriyor. Misal USA a gitmek istersen daha kolay vize alabilirsin, baska da avrupa birligini Ingilitere disinda vizesiz dolasabilirsin.

saygilar

arkadaşlar Kıbrıs Rum Kesimi KKTC den gelenlerin pasaportunda KKTC damgasını görünce Rum Kesimine sokmuyor ..

Hatta Yunanistana bile sokmuyorlar

Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler.
KKTC ye giriş problem olmayabilir ama geri dönüş problemli olabilir.. Zaten Vize gerekli

resmi açıklama

http://www.mfa.gov.tr/yunanistan-seyahat-edecek-turk-vatandaslarinin-dikkatine.tr.mfa

sswiss
17 Haziran 2018, 13:57
Gecen yaz TR üzerinden K.K.T.C ye gittim ,Kibrista Gümrük sokaginda dolasirken aklima geldi ve gümrük memurlarina sordum.
Rum Tarafina gidebilirmiyim dedim ,memur hayir dedi.Peki ben kibrisa tatil icin geldim TC vatandasiyim ve isvicrede isci oturumum var dedim.Menur ,siz rum tarafina inmis olsaydiniz türk tarafina gecebilir ve daha sonra rum tarafina gider oradan ucaginiza binersiniz demisti.
bunu bizzat ben sordum yani sagdan soldan duymadim.Bana bu sekilde dedi memur hatta 4 memur disarida oturup cay iciyorlardi

sswiss
17 Haziran 2018, 13:59
sswiss arkadasim

saygilar

Kibris Rum Tarafida Avrupa birliginde

hOrOz
17 Haziran 2018, 15:21
Gecen yaz TR üzerinden K.K.T.C ye gittim ,Kibrista Gümrük sokaginda dolasirken aklima geldi ve gümrük memurlarina sordum.
Rum Tarafina gidebilirmiyim dedim ,memur hayir dedi.Peki ben kibrisa tatil icin geldim TC vatandasiyim ve isvicrede isci oturumum var dedim.Menur ,siz rum tarafina inmis olsaydiniz türk tarafina gecebilir ve daha sonra rum tarafina gider oradan ucaginiza binersiniz demisti.
bunu bizzat ben sordum yani sagdan soldan duymadim.Bana bu sekilde dedi memur hatta 4 memur disarida oturup cay iciyorlardi

Madem hocam sordun cevabını aldın yeniden bize niye soruyorsun.
İyide İsviçre EU değil

karam82
17 Haziran 2018, 15:51
Selam Swiss arkadasım İngiltere de Suan Hale’n EU da suan dahi halen İsviçre’de yasayan Türk vatandaşlarından vize istiyor.! buda ayni durum

saygilar

sswiss
18 Haziran 2018, 09:38
Madem hocam sordun cevabını aldın yeniden bize niye soruyorsun.
İyide İsviçre EU değil

Size sorma sebebim mi? Peki anlatayim güzel kardesime.
Belki forum daki arkadaslarimizdan gidip gelen vardir yada bir yakininin gidip geldigi olmustur,sonucta larnaca ya bilet alip kisitli izin sezonunda arastirmadan gidipte sonra sorunla karsilasip geri dönmemek icin izinin berbat olmamasi icin siz degerli dostlara sorma geregi duydum.

isvicre EU degil ama isvicre vatandasi dünyayi isvicrede yasayan yabancilar tüm avrupayi dolasabiliyor ( ingiltere ve tam olarak bilemiyoruz Güney Kibris a vizesiz gidemiyor)

forumda sormamla birlikte siz degerli arkadaslarimizin bir cok mantikli fikri de beraber geldi .Zaman ayirip yorum yazan fikir sunan herkese tskler

sswiss
18 Haziran 2018, 09:40
Size sorma sebebim mi? Peki anlatayim güzel kardesime.
Belki forum daki arkadaslarimizdan gidip gelen vardir yada bir yakininin gidip geldigi olmustur,sonucta larnaca ya bilet alip kisitli izin sezonunda arastirmadan gidipte sonra sorunla karsilasip geri dönmemek icin izinin berbat olmamasi icin siz degerli dostlara sorma geregi duydum.

forumda sormamla birlikte siz degerli arkadaslarimizin bir cok mantikli fikri de beraber geldi .Zaman ayirip yorum yazan fikir sunan herkese tskler

isvicre EU degil ama isvicre vatandasi dünyayi isvicrede yasayan yabancilar tüm avrupayi dolasabiliyor ( ingiltere ve tam olarak bilemiyoruz Güney Kibris a vizesiz gidemiyor)