PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru: Yatirm amacli Daire 2 odami 3 odami alim?

yasi
13 Haziran 2018, 14:34
Merhaba arkasaslar ben yatirim yapmak istiyorum 2 tane daire buldum. Biri 3 oda digeri 2 oda. Metre kare fiyati ikisininde ayni. Hangisi mantikli 2 odami yoksa 3 odami almak? Ileri dönük satarken kiraya verirken filan hangisi avantajli olur. Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkürler

hekimoglu
13 Haziran 2018, 14:55
Sadece yatirim amacli kendi kullanimin icin düsünmüyorsan önce bütceni düsünecek daha sonra hangisinin nekadar getirisi oldugunu arastirip ona göre karar vermeni öneririm.

OrLoW
13 Haziran 2018, 14:58
Güzel soru tabiki hemen hemen herkezin aklından geçen ferahlık genişlik kullanım alanının kafi olması..

Satış konusuna gelince bilemiyorum onu hangisi daha fazla kazandırır..

Bana sorarsan en önemlisi senin kaça aldığın yani ilk alım fiyatı pahalıya aldıysan

Pahalıya aldıysan satış tabiki kazanç düşüklüğü olur hatta zarar, ucuz daha fazla fiyata satış karı...

yasi
13 Haziran 2018, 16:30
ikisinin kira getirisi ayni. 3 oda olan daire 234.000€ 100qm, ev sahibi 10 sene cikaramiyormus, Alman kanunlari, ama kirayi yükselte biliyorum ve daire piyasaya göre degerinin cok cok altinda. böyle daireler 300.000€ suan.

2 oda 130.000€ tabiki daha ucuz ama 46qm

Takildim bilmiyorum hangisini alsam.

Selam
13 Haziran 2018, 17:29
Bu daireler hangi sehirde sormasi ayip?

yasi
13 Haziran 2018, 17:49
Ulmda bu dairelet

akbaba
14 Haziran 2018, 23:43
bence 100m. daireyi al, hem fiyatida cok uygunmus.
daireyi kiraya vereceksen, uzun süre evinde oturacak kiraci iyidir, sen rahat edersin.
3 oda evi genelde aile kiralar ve uzun süre oturur, rahat edersin. madem kirasina zam yapabiliyorsun,birak icinde oturan dursun.
2 oda, 46m. evi yalniz yasayan veya birlikte yasayan cocuksuz ciftler kiralar, bunlarin gelecegi belirsizdir,yalniz insan baska yerden is bulur gider veya cift olanlar cocuk gelirse baska eve gider. her giren-cikan basin agrir.
arkadasim neden ikisinide almiyorsun? eger kiralarida uygunsa, mesala 100m. daireye ne kadar kira alacaksin? 46m. ne kadar?

cassano
15 Haziran 2018, 06:50
Ulm a yakin sayilirim. Ulm e göre uygun sanki, normalde Ulm dedin mi evlerin fiyatlari yüksek. Kira getirir. Ulm de Uni de var, 2 odali yi ögrencilere her zaman verebilirsin. Hem fiyati da uygun.