PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahce icin Solarinsel?

Erdogan74
07 Haziran 2018, 23:44
arkadaslar Schrebergarten Hütte icin bir Solaranlage kurmak istiyorum.Elimde Webasto Marka olan arabalara takilan 4 tane Solar Schiebedach var:Bunlar kac Watt üretiyor,bilen var mi?Internet sayfasindan arastirmak istedim ama henüz bi bilgi edinemedim.Bunun yaninda Solarregler ve 1500-2000 Watt reines Sinius Watt,olan bir Spanungsumwandler takmak istiyorum.Solarregler ve Akku olarak hangilerini tavsiye edersiniz.Blei Akku yada Säure olani mi?
Bu elimdeki olan Solarpanellerni kac Watt ürettigini nasil ölcebilirim.Kurulumda yardim edecek ve tercih de bulunacak arkadaslardan destek beklemekteyim.Simdiden tsk ler.

elmacik
08 Haziran 2018, 07:38
En kaliteli akku pahalı ama jel akü

Serseri
10 Haziran 2018, 17:55
Bende jel akü diyorum , diger sulu akü uzun gitmiyor

kral64
10 Haziran 2018, 21:02
elindeki schibedachlar birisi olsun olsun 25-30w 4tane baglasan 100-120w eder buna bitane 100ah akü bagla arasira isine yarar aksamlari biraz lamba biraz radyo biraz tel doldurmaya yeter

ama 1500-2000w Spanungsumwandler takacam diyorsun sen baya bi ceyran kullanmayi düsünüyorsan buzdolabi falan calistiririm diyorsan o is biraz zor

akü olarak arkadaslarin yazdigi gibi jel veya amg akü ler bu isi icin cok güzel ama normal akülerden kat be kat pahali misal jal veya amg akülerden sistemi kurdun onagöre laderegler ona göre bakim yapacaksinki uzun ömürlü olsun yoksa verdigin parayla kalirsin

ben su an 6 tane NRG SOLAR 100Ah 12V fiyati yeni 85eur ve 6tane sonnenschein battrie kullaniyorum yaklasik 1000w panel var ve iki sistem kurdum birkacgün günes olmadimi aküler zayifliyor buzdolabi kapanmasin diye ikinci sisteme geciyor anliyacagin iyi sistem iyi para ama ceyran olmayan bahceninde hele sicaklarda hic tadi olmuyor

Erdogan74
11 Haziran 2018, 01:02
Solar panellerin tanesi ürettiği elektrik Amper 1,6A.
4 tane de 6,4Amper.Laderregler 10 Amperlik yeterli gelir aslında,ama ben Mppt M30 olan Laderregler takmak istiyom.fiyat farkı fazla deyil 10 Amperlik olandan.Bu laderegler Solarpanelin verdiği Ampere gücünü geçmemesi mi lazım.30 Amperlik fazla gelir mi??

Kl

kral64
11 Haziran 2018, 20:51
laderegler amperi solarpanel toplamindan büyük olmasi lazim

bence 40-50a al ilerde yükseltirsen yeni alman gerekmez

mppt laderegler iyi bir secim ama ucuz olannlar kompatipel oluyor orjinal mppt gibi yapmasi gereken görevi yapmaz