PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Arbeitsvertrag geldi imzaladim. Ama daha iyi Job angebot teklif ettiler nasil cikarim?

BiBakipCikicam
06 Haziran 2018, 18:59
Arkadaslar ben yeni isyeri buldum. Ona 1.08 baslayacagim. Ve Vertag imzalandi. Simdi ben orda calismak istemiyorum. Baska Firmadan daha iyi teklif geldi. Onada1.09.2018 baslamak isterim. Suanki firmama cikisi zaten vermistim. Son günün 31.07.2018.

Imzalamis oldugum Vertragda söyle bisey yaziyor:
Die ersten sechs Monaten gelten als Probezeit.Während der Probezeit kann der Arbeitsvertrag unter Einhaltung einer Kündigungsfrist von 2 Wochen gekündigt werden. Das Recht zur fristlosen Kündigung bleibt hiervon unberührt.Nach Ablauf der Probezeit gilt eine Kündigungsfrist von drei Monaten.

Arkadaslar ne yapsam ki? Ben öbür Firmaya baslamak isterim.

hOrOz
06 Haziran 2018, 19:40
01.08 te işe başlayacağin yer ile konuş

ama yine yazılı olarak ayın 15.06 ya kadar yine Kündigung yaz

BiBakipCikicam
08 Haziran 2018, 12:46
Horoz Usta niye ayin 15.06 oluyor ?

Böyle yapsam olmaz mi ? 01.08. Baslarim bir hafta calisirim, ondan sonra Kündigung yazarim. 01.09.2018 baska Firmaya baslamis olurum degilmi ? Kündigung yapma hakkim yokmu ozaman?

hOrOz
08 Haziran 2018, 13:12
Horoz Usta niye ayin 15.06 oluyor ?

Böyle yapsam olmaz mi ? 01.08. Baslarim bir hafta calisirim, ondan sonra Kündigung yazarim. 01.09.2018 baska Firmaya baslamis olurum degilmi ? Kündigung yapma hakkim yokmu ozaman?

Kündigunglar § 622 BGB kanuna göre düzenlenir.

ben yeni işe başlamayacağından yola çıktım o yüzden o tarihi yazdım

eğer öyle olursa en geç 17.08.2018 tarihine kadar çıkışı yazılı (Einschreiben) olarak vermen gerek ..

daha da erken verebilirsin çıkış tarihini 31.08.2018 olarak yazarsın

sadece 14 gün Kündigungfristi dikkat etmen gerek

çıkışı vermeden önce o firmayla Vertrag yap veya seni alacaklarını yazilı versinler yoksa ortada kalma

https://www.afa-anwalt.de/kuendigungsfristenrechner/

egeli
08 Haziran 2018, 15:08
Bence işbaşı yap. Sonra çıkış ver. Yoksa Ağustos ayında maaş gelmez.

BiBakipCikicam
08 Haziran 2018, 19:01
Sagolun ustalar.
Bende egeli usta dedigi gibi yapmak isterim. Baslarim sonra cikisi veririm.

Lakin Horoz usta 12gün Kündigungsfrist nerden geldi ? Bende 2 Hafta yaziyor

BiBakipCikicam
10 Haziran 2018, 18:50
Ustalar sorun olmaz deme ? Ona göre bende öbür Vertragi imzalayacam insl.

hOrOz
11 Haziran 2018, 10:35
Sagolun ustalar.
Bende egeli usta dedigi gibi yapmak isterim. Baslarim sonra cikisi veririm.

Lakin Horoz usta 12gün Kündigungsfrist nerden geldi ? Bende 2 Hafta yaziyor

yanlış yazmışım 14 yazacağıma 12 yazmışım

tarihleri zaten vermştim orada 14 gün olduğu görülüyor

BiBakipCikicam
27 Haziran 2018, 19:28
Selam Horoz usta,
yeni isyere 1.10.2018 itibaren baslayacam. Ozaman ben öbür Firmada bir ay calisip ikinci ayda Kündigung yazsam olur mu ?
Öbür Firmaya 01.08.2018 baslayacagim

"Die ersten sechs Monaten gelten als Probezeit.Während der Probezeit kann der Arbeitsvertrag unter Einhaltung einer Kündigungsfrist von 2 Wochen gekündigt werden. Das Recht zur fristlosen Kündigung bleibt hiervon unberührt.Nach Ablauf der Probezeit gilt eine Kündigungsfrist von drei Monaten."

Cünkü 6 Ay Probezeit oldugu icin, sorun cikmaz herhalde. Yinede Kündigungfrist 2 Hafta oluyor degilmi?

Birbey 3.0
27 Haziran 2018, 22:01
Mantiken evet. Istersen birde 123recht.net'de sor.

https://www.123recht.net/forum_forum.asp?forum_id=8

hOrOz
27 Haziran 2018, 23:00
Selam Horoz usta,
yeni isyere 1.10.2018 itibaren baslayacam. Ozaman ben öbür Firmada bir ay calisip ikinci ayda Kündigung yazsam olur mu ?
Öbür Firmaya 01.08.2018 baslayacagim

"Die ersten sechs Monaten gelten als Probezeit.Während der Probezeit kann der Arbeitsvertrag unter Einhaltung einer Kündigungsfrist von 2 Wochen gekündigt werden. Das Recht zur fristlosen Kündigung bleibt hiervon unberührt.Nach Ablauf der Probezeit gilt eine Kündigungsfrist von drei Monaten."

Cünkü 6 Ay Probezeit oldugu icin, sorun cikmaz herhalde. Yinede Kündigungfrist 2 Hafta oluyor degilmi?

1.8 de işe başla kısa bir süre sonra

ona göre hesapla son gün 30.09 olacak şekilde

Deine Kündigung muss spätestens am 15.09.2018 deinem Arbeitgeber vorliegen, damit diese am 30.09.2018 gültig wird.

BiBakipCikicam
06 Ağustos 2018, 19:44
Ustalar ben cikisi verecem ya... simdi ordakiler bana sorarsa neden cikiyorsun diye yeni basladin falan filan... ne gibi cevap vereyim en iyisi ? Is iyi aslinda ama ben öbür gitmek istiyorum o yüzden. O Vertragi imzaladim... Negativ bisey söylemek istemiyorum. Positiv gelsin ve anlayisli bir sekilde ... Acaba ne diyebilirim

hOrOz
06 Ağustos 2018, 19:51
Ustalar ben cikisi verecem ya... simdi ordakiler bana sorarsa neden cikiyorsun diye yeni basladin falan filan... ne gibi cevap vereyim en iyisi ? Is iyi aslinda ama ben öbür gitmek istiyorum o yüzden. O Vertragi imzaladim... Negativ bisey söylemek istemiyorum. Positiv gelsin ve anlayisli bir sekilde ... Acaba ne diyebilirim

bir şey demeğe mecbur değilsin

sadece çıkmak istediğini söyle ama öbür işi beğenmezsen pişman olma

BiBakipCikicam
29 Ağustos 2018, 12:18
Usta cikis erken versem... 15.09. isden ciksam 10 ayin basina kadar evde otursam nasil olur?.Ozaman ben 9. ayin Maasini alirmiyim? Veya Arbeitsamt veya Krankenkasse sorun cikarirmi ?

hOrOz
29 Ağustos 2018, 13:28
Usta cikis erken versem... 15.09. isden ciksam 10 ayin basina kadar evde otursam nasil olur?.Ozaman ben 9. ayin Maasini alirmiyim? Veya Arbeitsamt veya Krankenkasse sorun cikarirmi ?

Arkadaşım Kündigungfrist in sonuna kadar çalışman gerek yada Krank a çıkacaksın ..

Ortada bir İş Anlaşması var ve en iş anlaşmasına uyman gerek

bu iş anlaşması iki taraf içinde geçerli

eğer 15.09 dan sonra gitmemezlik yaparsan .. Kündigungfrist lere uymadıgın için Arbeitsamt tan Sperre yersin ..

Çalışmadığın içinde işyeride 15.09 dan itibaren maaşını ödemez

hatta işyeri seni sözleşmeyi ihlal ettiğin için zararlarının karşılanması için senden tazminat bile talep edebilir

O zaman Krank yapacaksın ... Krankkasse bir şey demez ama Arbeitamt ile problem yaşarsın

BiBakipCikicam
29 Ağustos 2018, 13:57
Usta demek istedigim 15.9 son günüm olsa. Diyelim bügün Kündigen yaptim. Ve son günüm 15.09. Kündigungfrist e uymus oluyorum... Ama 15.09 itibaren ben 15 gün bosum onu arbeitsamt sorun yapar mi acaba ?

hOrOz
29 Ağustos 2018, 14:56
Usta demek istedigim 15.9 son günüm olsa. Diyelim bügün Kündigen yaptim. Ve son günüm 15.09. Kündigungfrist e uymus oluyorum... Ama 15.09 itibaren ben 15 gün bosum onu arbeitsamt sorun yapar mi acaba ?

tabiki yapar sen çıkışı kendin aldığın için o yüzden Sperre yersin.

Ben işsizken yeni iş buldum .. Arbeitsamt ile yeni iş yeri arasındaki tarihler arasında iki gün fark vardı

Krankkasse den mektup geldi niye arada iki gün farkı var diye ..