PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi A6 kalikista motordan islik sesi gibi ses geliyor.

akbaba
06 Haziran 2018, 17:24
Selam arkadaslar,
aracim Audi A6 tdi. 170bin km.
bu kis araba kalkarken islik sesi gibi ses gelmeye basladi, tamircim, kisin ve soguk havalarda arabayi calistirinca hemen gitme, 30saniye bekle. demisti. öyle yapmistim ve ses azalmisti.
yaz ayindayiz,soguk yok. islik sesi gibi ses artti. kalkmadan beklesemde var.azalmiyor artiyor. arabanin cekisinde-hizinda sorun yok. sade ses geliyor.
icinizde böyle sorunu olan oldumu? bu ses neyin sesi?
2 ay sonra izine gidecegim,bu ses ile Türkiyeye kadar gidebilirmiyim? arabanin zaten biraz boya-kaporta isi var, Türkiyede yaptiririm.

hope41
06 Haziran 2018, 19:12
Ve aleyküm esselam. Islik sesi genelde turbodan kaynaklidir diye biliyorum. Bir baktir en iyisi, madem yola gidicen isini saglama al derim.

fuk_18
06 Haziran 2018, 22:10
turbodan geliyor o ses turboya ve turbo hortumlarina baktir yola cikmadan önce sorun yok ise türkiyeye gidince söktür bi temizlesinler turboyu olmadi rektefiye yaparlar sifirlanir yani

SesSizliK
07 Haziran 2018, 19:26
Selam arkadaslar,
aracim Audi A6 tdi. 170bin km.
bu kis araba kalkarken islik sesi gibi ses gelmeye basladi, tamircim, kisin ve soguk havalarda arabayi calistirinca hemen gitme, 30saniye bekle. demisti. öyle yapmistim ve ses azalmisti.
yaz ayindayiz,soguk yok. islik sesi gibi ses artti. kalkmadan beklesemde var.azalmiyor artiyor. arabanin cekisinde-hizinda sorun yok. sade ses geliyor.
icinizde böyle sorunu olan oldumu? bu ses neyin sesi?
2 ay sonra izine gidecegim,bu ses ile Türkiyeye kadar gidebilirmiyim? arabanin zaten biraz boya-kaporta isi var, Türkiyede yaptiririm.

turbodan geliyor bisey yapmana gerek yok ben bu sekilde 5..6 senedir kullaniyorum 320d var

Karaoglan99
08 Haziran 2018, 15:23
Eger burda degistirmessen sen yine de birtane Turbo al koy arabana yolda bozulursa degistirirsin.
bende de ayni sekilde SesSiziK arkadasin arabasindan var ayni islik sesi bendede epey bir zaman
islik sesi geliyordu bir gün otoban da giderken birden Patladi ve orda kaldik Adac ile arkadasin tamirhanesine cektik.
sana demek istedigim bir gün patliyacak.Onun icin yola cikmadan degistirsen iyi olur. birde turbo icindeki pervaneni
parcalandiginida varsayarsak motora da hasar verecegini hesaplaman lazim cok sukur bende motor hasar görmedi.
slm.