PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsviçre de Avusturya vatandaşı çalışabilirim veya Avusturya yaşayan Türk vatandaşı calisabilirmi

furkan312
06 Haziran 2018, 03:19
Slm arkadaşlar ben İsviçre hakkında çalışma iş bulma ev bulma hakkında bilgi almak istiyorum. Şu an Avusturya da yaşıyorum ben Avusturya vatandasiyim ve eşim Türk vtdasi nasıl oraya gidip orada yaşayabiliriz.Bilgisi olan lütfen yardımcı olabilirmi Teşekkürler

karam82
06 Haziran 2018, 08:09
Selam Arkadasım

isvicreye sizin gelme ve çalışma hakkınız tabisi var ama kolay değil.
İlk etapta is bulmanız gerekir, şahsen is buldunuz ve is yeriniz Avusturya sınırına yakinsa Avusturya tarafında oturumunuzu sürdürün daha karlı ve mantıklı , yok i İsviçre’de yasamak istiyorum diyorsanız, yine ilk etapta tek basınıza is bulmanız ve ev bulmanız gerekir sonrasında Aile birleşimi, aksi taktirde is ev bulmadan devlet e direk giderek yardım kesinlikle size yardım verilmez. İlk etapta tek basınıza işinizi evinizi tek basınıza bulmanız şart.

saygilar

furkan312
07 Haziran 2018, 01:30
Ustam cevabın için teşekkür. Peki Türk vatandaşı çalışabilirmi Avusturya da vizesi var süresiz

hOrOz
07 Haziran 2018, 01:34
Ustam cevabın için teşekkür. Peki Türk vatandaşı çalışabilirmi Avusturya da vizesi var süresiz

Hocam İsviçre ortak pazar ülkesi olmadığı için zor
Avusturya nın oturması Avusturya da geçer hatta herhangi bir ortak pazar ülkesinde bile zor

furkan312
07 Haziran 2018, 01:40
Teşekkürler