PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BG Unfallrente

ultraslanmainz05
06 Haziran 2018, 00:14
slm A arkadaslar benim sorum 2 sene önce bir is kazasi gecirmistim simdi BGHM bana % 20 den Emeklilik verecegini bildirdi ve Voll abhilfebescheid [ne demek???? Teil abhilfe bescheid ne demek ???? Burnumdan getirdiler 2,5 senede allah kimseyide bu durumlara düsürmesin simdiden Tesekür ederim yardimlariniz icin

hOrOz
06 Haziran 2018, 11:43
şimdi gelen Karar da nasıl kullanılmış bilemem

ama Abhilfe itiraz veya mahkemeye verme konusuyla ilgili

Voll Abhilfebescheid >> itiraz hakkın yok sadece Mahkemeye verebilirsin
Teil Abhilfebescheid >> anlaşamadığınız konuları 1 ay içinde sozial mahkemeye başvurma hakkın var

ultraslanmainz05
07 Haziran 2018, 00:55
tesekürler kardesim

Birbey 3.0
01 Temmuz 2018, 20:59
şimdi gelen Karar da nasıl kullanılmış bilemem

ama Abhilfe itiraz veya mahkemeye verme konusuyla ilgili

Voll Abhilfebescheid >> itiraz hakkın yok sadece Mahkemeye verebilirsin
Teil Abhilfebescheid >> anlaşamadığınız konuları 1 ay içinde sozial mahkemeye başvurma hakkın var

Hayir Horoz, tam dogru degil. Vollabhilfebescheid demek, senin isteklerin hepsini kabul ettik. Yinede mahkemeye gitmek istersen, her ne kadar sacmada olsa, cünkü tüm isteklerini gerceklerstirmisler, yinede önce itiraz etmeye mecbursun kurumu. Onlarda itirazini reddederse, ozaman gidebilirsin mahkemeye.

Sozialrecht'de (Jobcenter SGB2, Arbeitsamt SG3, Krankenkasse SGB5, Emeklilik SGB6, Berufsngenossenschaft SGB7 yasal kitabilari) hepsinin ortak yasasi olarak §62 SGB 10 zor kosuyor. Ayrica Sozialgerichten yasasinin § 78 ve § 83 SGG ve § (Sozialgerichtsgesetz) diyorki, itiraz etmezsen dava acamazsin.

Teilabhilfebescheid demek iseklerini bir kismini kabul ediyoruz. Dava acma prosedürü ama aynidir.