PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev sahipi

indianer
05 Haziran 2018, 12:38
slm arkadaslar

bizim oturdugum dayrede ev sahipi bir almana kündigung verde cok ismis ve nerdeyse evi yakiyordu
bu almanda ev sahibine yazmis benim hakinda bende dorogen aliyormusum yani almancas hergun kiffen yapiyormusum
ben hayatimda öyle bir seyle isim olmaz ve almadim acaba ben bunu polise anzeige yapabilirmiyim simdi beni ev sahipi drogen aliyorum zanetecek
sizce ben ne yapmaliyim not ev sahibi bizden imsa topluyor bu sahsi cikarmak icin

Talha'linho 7
05 Haziran 2018, 15:00
Arkadasim konunu daha detayli Anat ki yardimci olalim sana
Sen kabaca yazmisin (Dürüst olmak gerekirse hic bir sey anamadim)

sirf Kiffeni anadim eger sana Kiffen ediyor diye iftira atarsa Anzeigen yapabilirsin (Anzeige wegen Rüfschädigung diye ama onuda ispstlaman gerekir)
ebür türlü isin zor Aussage gegen Aussage olur ispstliyamasan

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

talo176
05 Haziran 2018, 19:54
alman komsusu ev sahibinden kündigung almis..
o da alkol icip nerdeyse evi yakacakmis..
yetmiyormus gibi bir de haksiz yere bizim "indianer" arkadasimiz güya kiffen yaptigini söylemis ev sahibine..
arkadasimiz da, o adami (yanlis ifade verdigi icin) polise anzeigen yapacakmis.. böyle anladim..

V/S
05 Haziran 2018, 20:10
@talo176 Usta tipki Fransizca -Almanca gibi tercüme etmissin juhu Sayende konuyu anladik. (tabi saka olarak söylüyorum)

@Indianer
Ilk önce sakin ol; olasaki durumda Ev Sahibinden sana bu konu hakkinda birsey gelmezse,
orali olma. Ne Zaman sana Yazili yada Sözlü EV SAHIBINDEN "kiffen" ile alakali bir sey duyarsan
o Zaman harekete gec.

Yazili olarak gelirse: Direkt Polise git ve Anzeigen yap

Sözlü olarak gelise: Ev Sahibi sana gelise sözlü olarak, Anzeige yapabilecegini söyle (sana iftira atini)
ve Ev Sahibininde Aussagesi otomaikmen alinir.

O yüzden suan pek yapabilinecek pek birsey yok, Aussage gegen Aussage olur. Ne Zaman 3cü kisi ise karisir (EV SAHIBIN)
o Zaman Yargi yoluna bas vurursun. Tabiki yazdiklarim sahsi fikrim, simdidende hak sahibi olabilirsin.
Isin icine baska sahitler karisirsa , o zamanda isler degisir.

Anlayamadigim; konu niye sana Döndü. Adam icmis, evi yakiyordu; senle ne alakasi var ?

webci
05 Haziran 2018, 20:59
Sucu ispatlanana kadar herkes sucsuzdur,biri dedikodu yapti diye heupling kardesimiz tozcu olmaz...
Ev sahibi de gelip anlayip dinlemeden cikis verirse hayatinin hatasini yapmis olur..
Aptallarla vakit gecirmeye degmez,seni isinden alikoymaktan baska bir ise yaramaz..

indianer
05 Haziran 2018, 21:08
slm arkadaslar
galiba ben dogru anladamadim bir daha yaziyim binim altkata bir alman cok alkoli almis yemek yapmis ve kapatmayi unutmus uyumus kalmis
ve bunun yüzünden ben ve hanim zehirlenip hastanelik olduk ve polisten mektup geldi bu schmiti anzeige yapiyormusunuz diye bende hayir diye
mektupla hayir diye cevapverdik ve bügün beni ev sahipi bana telefon etti gelirmisiniz bana diye bana ev sahipi ben bu schmiti evden cikartmak istsdigini söyledi
ve kiracilardan imza topladigi söyledi sizde imza atarmisiniz diye bu schmit icin benim ev sahipne iki gün önce bu schmitz emeile yazmis ev sahibine ben drogenkulaniyormusum ve evde drogen yetistriyorum diye ev sahipinine benim hakimda iftra emeile göndermis ben hayatimda ne zigara icerim ne de drogen kulanirim ben bunu anzeigen yapabilirmiyim diye yada ne yapmam lazim diye soracaktim

iyi aksamlar

hOrOz
05 Haziran 2018, 21:19
slm arkadaslar
galiba ben dogru anladamadim bir daha yaziyim binim altkata bir alman cok alkoli almis yemek yapmis ve kapatmayi unutmus uyumus kalmis
ve bunun yüzünden ben ve hanim zehirlenip hastanelik olduk ve polisten mektup geldi bu schmiti anzeige yapiyormusunuz diye bende hayir diye
mektupla hayir diye cevapverdik ve bügün beni ev sahipi bana telefon etti gelirmisiniz bana diye bana ev sahipi ben bu schmiti evden cikartmak istsdigini söyledi
ve kiracilardan imza topladigi söyledi sizde imza atarmisiniz diye bu schmit icin benim ev sahipne iki gün önce bu schmitz emeile yazmis ev sahibine ben drogenkulaniyormusum ve evde drogen yetistriyorum diye ev sahipinine benim hakimda iftra emeile göndermis ben hayatimda ne zigara icerim ne de drogen kulanirim ben bunu anzeigen yapabilirmiyim diye yada ne yapmam lazim diye soracaktim

iyi aksamlar

Hocam baştan komple anlatsana millet bulmaca çözer gibi düşünüyor

Şikayet yapınca eline ne geçecek ?? Polis bu alkoliği zaten ciddiye almaz iki hafta sonra şikayet takipsizlikten düşer

madem ev sahibi imza istedi imzala evden çıkarsın sorunda çözülmüş olur ..

Talha'linho 7
06 Haziran 2018, 09:26
Hocam baştan komple anlatsana millet bulmaca çözer gibi düşünüyor

Şikayet yapınca eline ne geçecek ?? Polis bu alkoliği zaten ciddiye almaz iki hafta sonra şikayet takipsizlikten düşer

madem ev sahibi imza istedi imzala evden çıkarsın sorunda çözülmüş olur ..

Kardesim yanis anama ama sahiti varsa ve kanitliyabilirse ozaman iftiradan agir cezasi var
misal sen git komsuna de diger komsum Drogen yetistiyor,iciyor ve kulaniyor,saturiert diye ozaman Annani Aglatirlar

Cünkü bu Anzeige wegen Rufschädigung giriyor!! sahitin varsa Anzeigen et derim
yoksa hic bulasma (savci takipsizlik verir sahitin varsa iftira atani Annasini aglatirlar)
Bu ihtibarini zedeliyor we agir cezasi var ister Alkoholiker ol isterse olma!!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Paparazi39
10 Haziran 2018, 11:28
aslinda arkadasin derdi yok

derdi evin sahibinde

alt katindaki cikarmak icin arkadasi kulanmak istiyor

ben öyle anladim...