PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otorum Karti sart mi ?

hurricane66
02 Haziran 2018, 10:03
Selam Arkadaslar, benim Oturum Pasaportumun icinde 30 Senedir, hanima Oturum Karti verildi bir kac Sene evvel, aynisindan bende mi almam lazim ? Basim agrimasin yollarda?
Pasaportumun daha 5 Sene gecerligili var

Kusura Bakmayim Otorum yazmisim

kadri47
02 Haziran 2018, 10:22
Evet mecburi yeni kanunda cikti
sonra sorun yasarsin yurtdisina ciktiginizda

hurricane66
02 Haziran 2018, 10:24
Yapma ya, daha 5 Sene var Pasaportun, Niederlassung Unbefristet, 2021 e kadar Gecerli diye okudum bir yerde ?

hurricane66
02 Haziran 2018, 10:29
Übergangsfristen
Die bisher in die Nationalpässe eingeklebten Aufenthaltserlaubnisse und sonst ausgestellte Ausweispapiere bleiben zunächst weiter gültig. Mit dem Erfordernis einer Neuausstellung (beispielsweise bei Übertrag der Aufenthaltserlaubnis in einen neuen Nationalpass), spätestens jedoch am 30. August 2021 müssen die bisherigen Dokumente durch die neuen mit elektronischem Speicher- und Verarbeitungsmedium ersetzt sein. Unabhängig davon kann ein elektronischer Aufenthaltstitel beantragt werden, wenn der Betroffene ein berechtigtes Interesse an der Neuausstellung darlegt (§ 105b AufenthG).

hOrOz
02 Haziran 2018, 10:38
Pasaportta yapışıksa daha geçerli
Kartlar çıkmadan bir süre önce yapışmalı idi
Yeni pasaport alırsan o zaman kart olarak alırsın

hurricane66
02 Haziran 2018, 10:41
Yok abi ben Pasaportu 2012 felan aldigdim, 2021 den sonra mecbur alacam dogru anladigsam

valla bi an maf oldum, izin gitti dedim, iki hafta sonra yola cikacam, ama Hamdolsun rahatladim

Yolda sorun olmaz dimi kartsiz Sirbistan da felan ?

hOrOz
02 Haziran 2018, 10:50
Hayır olmaz
Oturma iznin zaten pasaporta yapışık var

Talha'linho 7
02 Haziran 2018, 10:50
Pasaportta yapışıksa daha geçerli
Kartlar çıkmadan bir süre önce yapışmalı idi
Yeni pasaport alırsan o zaman kart olarak alırsın

bende Horoz ustmiz gibi biliyorum (pasaportun gecerli ise ve oturumun varsa o kadar gecerli biliyorum)
konolusluk veya Landratsamt i ara sor sonra gümrükde sorun yasarsin

hOrOz
02 Haziran 2018, 10:59
bende Horoz ustmiz gibi biliyorum (pasaportun gecerli ise ve oturumun varsa o kadar gecerli biliyorum)
konolusluk veya Landratsamt i ara sor sonra gümrükde sorun yasarsin

Sormaya gerek yok yüzlerce binlerce kişi aynı şekilde seyahat ediyor

hurricane66
02 Haziran 2018, 11:01
Dile benden ne dilersen H0r0z abim ;-)

Kücük bir soru ekleyim, Nis de Otel Bosphorus cok iyi deniliyor, € Olarak ödeniyor mu nakit yada EC Karte yoksa sade Visa ile mi calisiyorlar?

webci
02 Haziran 2018, 11:43
Ben en son seyahatimde ugramistim..yemek yedim,cok sakin ve normal ufak bir yer..euro olarak odedim,sana evvela orada odeme seklini sormani tavsiye ederim,galiba otoban cikisi ya147 yada 174 olmali,tam bilemiyecegim..
Pardon simdi baktim,190. Km de cikiliyor..147 olan yunanistandaki bir oteldi...
Internette tel numaralari var,yatacaksan evvelden rezervasyon gerekli duydum.