PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Led lambasi hafif yaniyor kapaliyken

firstantepli
02 Haziran 2018, 01:24
Slm ustalar, isi kapatinca led lambasi hafif yaniyor sorun nerede?

Talha'linho 7
02 Haziran 2018, 09:50
bende de birtane var ben cocuk odasina almistim zamaninda (billig baumarkt dan) made in china olmasina baglarim (2.99 ödemisim) halen calisiyor)
lambayi kapatiktan sonra bir 5dk daha nachglühen gibi oluyor demi (bende öyle) kaliteli bir lamba tak sorun gider ama beni suana kadar rahatsiz etmedi oglumuda bozulasiya kadar kulanacaz;)
diger odalarda kaliteli aldim (9.99) onarda sorun yok
ben fiyata bagliyorum senin sorununu

RealMidway
02 Haziran 2018, 14:19
Sonradan sönüyorsa icindeki Kondensatör ceyrani depoladigi icindir, bir zarari olmaz. Devamli az yaniyorsa, Kablolarda bir hata var, Toprak hattinda bir kacak oldugundan ileri gelebilir, Elektrikten anlayan birini cagir, kontrol etsin.

firstantepli
02 Haziran 2018, 17:00
Devamli yaniyor, bu led treppenbeleuchtung elektrikci takti. Ama diyor baska birseyin trafosundan olabilir diye ama hic bana mantikli gelmiyor. Hepsi hafif yaniyor tek birtaneside degil. Led lambalarinda toprak yok sadece iki kablolu benim aldigim

hOrOz
02 Haziran 2018, 17:40
Bir yerde kaçak var

Resmini bir ekle

firstantepli
02 Haziran 2018, 21:19
Neyin resmini ekleyim usta baglama sekli mi?
Simdi bende treppenbeleuchtung var mesela kellere dogru toplam 8 tane iki tane acma kapatma yeri var.
Ondan sonra birinci kata dogru tekrar 8 tane ve yine iki yerden acma kapatma. Ve yukardan catiya ayni. Hepsinde ayni sorun var, ozaman her katta mi kacak oluyor?

ken_guen
03 Haziran 2018, 00:38
Selam .. wechselschalter oldugunda bahsettigin olay oluyor aynisi bendede oldu ama merak etme kayde deger bir elektrik harcamiyor. Led oldugu icin kablolardada herhangi bir isinma olayi yok..

Sah
03 Haziran 2018, 00:45
Slm ustalar, isi kapatinca led lambasi hafif yaniyor sorun nerede?

yanlis lamba almissin disari icin alinan led lambalar stand by oluyor kapatinca hafiften yaniyor,
bende tuvalete almistim ayni lamba kapatinca hafif yaniyor.

firstantepli
04 Haziran 2018, 05:25
yanlis lamba almissin disari icin alinan led lambalar stand by oluyor kapatinca hafiften yaniyor,
bende tuvalete almistim ayni lamba kapatinca hafif yaniyor.

Yok icersi icin usta lambalar dogru ve ucuz cin malida degil aslinda

firstantepli
04 Haziran 2018, 05:28
Selam .. wechselschalter oldugunda bahsettigin olay oluyor aynisi bendede oldu ama merak etme kayde deger bir elektrik harcamiyor. Led oldugu icin kablolardada herhangi bir isinma olayi yok..

Bir caresi olmasi lazim cünkü rahatsiz edici. Biraz arastirdim eltako schaltrelais ile sorun gidiyornus. Acaba sigortayla bunu mu degistiriyoruz yoksa bunu ilaveten mi takiyoruz?

tolga1903
04 Haziran 2018, 12:13
Kaç watt lamba eğer 2 watt altı ise normal
Trafosuz ise

https://ledtipps.net/lampe-leuchtet-nach/

firstantepli
04 Haziran 2018, 12:30
Evet 1,4 watt yani caresi yokmu?

tolga1903
04 Haziran 2018, 13:02
Evet 1,4 watt yani caresi yokmu?
Yok tek çare değişmek,yada wiederstand koyacaksın araya Ama değmez alacağın ledler zaten ucuz 3 wattlik al eBay da dolu 3, 4 euroya

cabi
02 Temmuz 2018, 22:10
Bende 2 Led lamba aldim 250 wolt 5 wat sizin söylediginiz gibi lamba tam sönmüyor

.onur
02 Temmuz 2018, 23:36
Eline bir konturol kalemi al pirizlerin topraklamaya yani pirizin kenarindaki tele bir tut kesin konturol kalemi yanacaktir.

Bundan dolayi led lamban yaniyordur.

Aslinda bazi yerlerde sizi elektirik carpar gibi olur örnegin bir elini lagbaya bir elini bulasik makinasina tutsan belki seni elektirik carpa bilr.

Elektirikten anliyormusun?
Anliyorsan arzanin neden oldugunu yazyim anlamiyorsan mutlaka bir elektirikci cagir av seninse yoksa ev sahibine haber ver

Yani lambanin hafif yanmasi lambadan degil