PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cifte Vatandaslara Askerlik ertelemek.

okan1998
01 Haziran 2018, 12:59
Arkadaslar benim oglan cifte vatandas,askerlik ertelemesi gerek.
Bugün konsolosluka gittik,türkiyede alman vatandasi olarak gözükmüyormus.
bunun icin bizi vatandaslika gönderdi memur.
burada bana ESTA Register (Bürgeramtdan)
ve Apostille (Landgericht Duisburgdan) alinacak dendi.
benim sorunum, Bürgeramta gittim, böyle birseyin vermediklerini söylediler.
Landgericht duisburgda Apostille vermediklerini söylediler.
Acaba sizden birinin basindan böyle birsey gecdimi ,gectiyse ne yaptiniz?
yaza bilirmisimiz?
simdi bu kagitlar olmayinca askerlik uzatilamiyor

bu Vatandaslik bilgilendirmesin istedigim konsoloslukda yapa bilimiyim?
askerlik cünkü sadece bagli oldugun yerde oluyor

webci
01 Haziran 2018, 14:12
Turkiyede alman vatandasi gozukmuyorsa geburtsurkundenin intarnational seklinde olani gostersen derim..
Benim oglan burda dogdugunda konsolosluga gittim onun alman dogum belgesini oraya aldilar,iki sene sonra bir isim daha dustugunde onlardan o belgenin originalini geri istedim,dedilerki bizim boyle bir belgeye ihtiyacimiz olmadigindan senden almis olamayiz..
Yani orada hala isini bilmeyen torpilli cahiller var,her soyledikleri,istedikleri belgeler lazim olmayabir..bende oglanin turk vatandasligini iptale gidecegim,belki benim basimada gelebilir..

Senin oglun eingeburgert mi??

okan1998
01 Haziran 2018, 19:44
kardes geburtsurkundeye Kadar pasaportu var.
bundan daha iyi belgemi olur.
insan yormaktan baska isleri yok.
benim oglani dogustan alman sonra türk yazdirdim.
uzatamassam türk vatandasligindan cikartmaktan baska carem kalmaz

hOrOz
01 Haziran 2018, 21:05
kardes geburtsurkundeye Kadar pasaportu var.
bundan daha iyi belgemi olur.
insan yormaktan baska isleri yok.
benim oglani dogustan alman sonra türk yazdirdim.
uzatamassam türk vatandasligindan cikartmaktan baska carem kalmaz

hocam sen Türk Vatandaşı yazdırmakla çifte vatandaş olunmuyor

onun belirli kriterleri var ..

senin oğlun Alman Vatandaşı olduğu için Türk Konsolosluğu senden Almanların nasıl tanıdığını bilmek istiyor ..

okan1998
03 Haziran 2018, 01:22
hocam sen anlamadin galiba benim sorumu.
bu istedikleri belgeleri kim aldi ve nereden aldi diye sordum.

cünkü bana bürgeramtdan alinacak dendi ,ama orada kimsenin bilgisi yok.

bende acaba bu belgeleri alan varmi diye bilmek istedim.aldiysa nereden Aldi???

ahmet976
07 Haziran 2018, 10:28
Öncelikle slm Okan1998 benim basimdan da ayni olay gecti sende haklisin ben bu yüzden en az 4 sefer konsolosluga gittim geldim.:bürgerbüro dan bende istedim onlkarda böyle bir sey vermediklerini söylediler ama en sonunda ben dedim ki cocugun ismi soy ismi dogum tarihi yazili yukarda adi soyaadi dogum tarihi yazili kisi dogustan alman vatandasidir yazdi mühürledi o belgeyi verdim .Dikkat etmen gereken su yazinin bu belgede bulunmasi( paragraf 4 StAG= Durch Geburterwirbt ein kind die Deutsche statsangehörigkeit)

cimbom57
07 Haziran 2018, 10:31
Was ist ESTA Register nun eigentlich?

ESTA ist ein Online-Register, auf das die zuständigen 570 Ausländerbehörden Deutschlands und das BVA zugreifen, und zwar für "Deutsche im Ausland". Es dient als Entscheidungs- & Infogrundlage. Die Bearbeitung von z. B. Anträgen auf Einbürgerung oder von Passanträgen wird dadurch beschleunigt. Auch die dt. Auslandsvertretungen erhalten Auskünfte aus dem Register, sind aber noch nicht infotechnisch angebunden (mehr dazu hier ->http://www.bva.bund.de ). Lt Mitarbeiter des BVA genügt eine kurze e-Mail mit der Bitte um Selbstauskunft deines EStA Registers. Dazu benötigt er einen Legitimationsnachweis (Staatsangehörigkeitsausweis oder Reisepass). Nicht den Perso, den wollen und brauchen sie auch nicht!

Adresse für den Registerauszug -> [email protected]

Der Vorgang ist kostenfrei und dauert ca 1 Stunde.

Mit der Registernummer sind deine Personalien für jede “Behörde” ganz leicht abrufbar.

Ein “Muss” für jeden Staatsangehörigen!

Bu belgeyi türkceye cevirtip gidip Landgerichte belge arkasina Apostile mühürü bastirilmasi gerekiyor büyük ihtimalle.

okan1998
19 Haziran 2018, 13:05
Arkadaslar yardimlariniz icin tessekür ederim
Ester eintrag ala bilmem icin önce Staatsbürgerschaftsausweis almam lazim.(Bürgeramtdan)
Ausweis ala bilmem icin lazim olan belgeler icinde Register auszug (konsoloslukdan) var.

burada dogan ve yasayan biri icin Registerauszug verirmi konsolosluk?

Registerauszug türkcede ne anlama geliyor yani türkcesi ne?

hOrOz
19 Haziran 2018, 13:37
Arkadaslar yardimlariniz icin tessekür ederim
Ester eintrag ala bilmem icin önce Staatsbürgerschaftsausweis almam lazim.(Bürgeramtdan)
Ausweis ala bilmem icin lazim olan belgeler icinde Register auszug (konsoloslukdan) var.

burada dogan ve yasayan biri icin Registerauszug verirmi konsolosluk?

Registerauszug türkcede ne anlama geliyor yani türkcesi ne?

hocam senin konuyu iyice dallandı

ilk yazında çocuk Alman Vatandası demiştin şimdi Staatsbürgerschaftsausweis almam lazım diyorsun.

Alman olan kişinin zaten Ausweiss ı olur .. Zaten konsoloslukta Alman Vatandaşı diye geri göndermiş.

Nüfus Kayıt Örneği = Auszug aus dem Personenstandsregister
Registerauszug >> Nüfus Kayıt Örneği olması gerek E-Devlet varsa internetten indirebilirsin

ESTA Antrag
http://www.bva.bund.de/SharedDocs/Downloads/DE/BVA/Staatsangeh%C3%B6rigkeit/Register_EStA/EStA_Selbstauskunft.pdf?__blob=publicationFile&v=19

okan1998
19 Haziran 2018, 20:09
hocam sen anlamakda zorlandin galiba
sana anlatayim cocuk alman vatandasi vede türk
konsolsolukda alman oldugu kayitli degil
bunu kayit etmek icin esta Register lazim bunu almak icin staatsbürgerschaftsausweis lazim.
sana bir bilgi daha dogustan alman olanlarin Einbürgerungsurkunde veya bürgerausweisi olmaz!!!!!!!

senin dedigin Personalausweis.
konsolosluk alman vatandasi deyipde geri göndermedi.
sorun ordaya türkiyede alman vatandasi gözükmüyor

Sagol hocam Nufüs kayit örnegini e-devletten indirdim simdi tercüme ettirmem gerek.

okan1998
13 Eylül 2018, 16:43
Arkadaslar aylardir ugrasmadan sonra askerligi ertelete bildim.
benim gibi böyle bir sorunu olan varsa,yardimci ola bilirim.

arapkarizma
15 Ekim 2018, 15:42
Bende haftaya Termin Aldim benim oglan icin Ben bu sene TR de askerlik subesinde baktirdim durum ne diye bana askerlik subesinden almanya da konsoloslukta erteletmeniz lazim dendi oglan almanya dogumlu ama benim üzerinden Türk kimligide var konsoloslugun sayfasina göre 2 fotoraf kimlik fotokopisi ve geburts Urkunde nin türkce tercümesi lazim yaziyor
Simdi benim baska bi Belge götürmem lazimmi acaba