PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torunum icin Bir Sparin yapmak istiyorum

sariyildiz
30 Mayıs 2018, 12:02
S.a Arkadaslar Bir aylik bir torunum var Ona bir sparbuch gibi yada enkel police gibi bir seyler yaptirmak istiyorum tavsiyeleriniz bilgisi olan varmi yardim ederseniz sevinirim.

.onur
30 Mayıs 2018, 12:44
Parani kendin ye diye bir sistem var istersen öyle yap.arkandan küfür etmekerini istemiyorsan

webci
30 Mayıs 2018, 12:49
Bankaya git sparbuch actir,heray 50 avro yatir,cocuktan evvel yarin oburgun dert borc icine girerlerse anne baba toz duman eder..
Istersen vekalet sade sende kalsin,18 olunca ehliyet alir araba alir..
Benim tanidigim bir haci var,para konusunda beya uyanik..
Ogluna ceyiz sogortasi yaptirmis,boylesinide ilk defa duydum;)

hOrOz
30 Mayıs 2018, 13:20
Bankaya git sparbuch actir,heray 50 avro yatir,cocuktan evvel yarin oburgun dert borc icine girerlerse anne baba toz duman eder..
Istersen vekalet sade sende kalsin,18 olunca ehliyet alir araba alir..
Benim tanidigim bir haci var,para konusunda beya uyanik..
Ogluna ceyiz sogortasi yaptirmis,boylesinide ilk defa duydum;)

çeyiz sigortası yılllardır var belki ben 20-30 senedir biliyorum

feza
30 Mayıs 2018, 16:09
S.a Arkadaslar Bir aylik bir torunum var Ona bir sparbuch gibi yada enkel police gibi bir seyler yaptirmak istiyorum tavsiyeleriniz bilgisi olan varmi yardim ederseniz sevinirim.

ben torunuma Unfalversicherung mit Beitragsrückgewähr yaptirdim.
kaza sigortasi ve ayni anda birikim oluyor.

hOrOz
30 Mayıs 2018, 16:18
Bende zamanında kızıma yapmıştım

Sparkasse nin iyi bir teklifi vardı

ben bu sigorta işlerini pek benimsemiyorum bazen yatırdığın parayı geri alamıyorsun

Sparkasse normal yıllık faizlerinden sonra bitiminde %10 luk bir bonus veriyordu

sanırım o zamanlar için 19000€ birikmişti

feza
30 Mayıs 2018, 21:03
sadece cocuklarin kaza yapma riski yüksek oludugu icin sigortanin yaninda birikim kapsamli olmasi icin öyle düsündük.
su an sigortalarin pek getirisi yok, vade sonunda ödemis oldugumuz paranin en az 92%ni geri alinacak.

sariyildiz
30 Mayıs 2018, 23:45
Tm Arkadaslar tavsiyeleriniz icin sizlerden Allah razi olsun Pazartesi terminim var Bankaciyla Bakalim Hayirlisi.