PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayri hastaliklardan krank yaptim ama yine Krankenkasseye düsmüsüm???

Haziran
26 Mayıs 2018, 13:44
Arkadaslar ben Belimden Katate yaptirdim.(Gleitwirbel var)
Ve bu nedenle 5 Hafta Rückenschmertzen M54.G'den krank yaptim.
Sonra Krankenkasseye düsememk icinde son bu haftayi ve gelecek haftayi Sol omuzumdaki agridan dolayi M25.55 G ve M5.4 G'den krank yazdirdim.
Bugün bana krankenkasseden Pazartesiden sonra Krankankasseye düsecegimi belirten mektup geldi.
Yani Krankengeld ödenecek mis.

Ben 6 haftayi ayni hastaliktan dolayi krank yapmadim ki.
Yukardada belirttigim gibi 5 Haftayi Bel agrisindan (M54.G) den
Bu hafta ve gelecek haftayida Linke Schulterdeki agridan (M25.55 G ve M75.4 G) olarak Krankenschein yazdiridm ve gönderdim.
Nasil Krankenkasseye düsüyorum??

Bunu tabiki git Doktora sor diyeceksiniz ama mektup simdi geldi, bugün Cumartesi, Pazartesi gidip tabiki soracagim ama bilen arkadaslar bilgileini paylasirsa sevinirim.
Krankenkasseye ayni hastaliktan 6 haftayi gecince düsülmüyormu??

webci
26 Mayıs 2018, 14:00
Demekki onlar beli ayni katogoriye koymuslar..hasta kasani bir ara derim,belki belgelerde bir yanlislik yapildi..

Haziran
26 Mayıs 2018, 15:42
bende öyle tahmin ediyorum
Pazartesi doktora gidip soracagim.
Oda aynisini söylerse Kranknkasseye gidip konusacaim.

Péki ayni katagoriye koymuslar ise, Doktora baska sorunla ilgili yeni besecheinigung yazdirip degistirme imkanim varmi?
Böyle bir hakkim varmi?
Doktor yanlis diagnoseden hata yapip Krankenschein vermisiz diye bana yni Bescheinigung verip onu götürüp verme gibi??

tr-22
26 Mayıs 2018, 15:47
Kranki devam ettirmeyeceksen sorun degil,yalniz omurilik,omuz, diz bunlar ayni katagoriye giriyor,ev dr. krank almis olsaydin degisirdi.

Krankasse herkeze gecerli olan seyi yapmis,seni uyariyor alti haftadan sonra onlarin sana para ödeyecegini.

Dr. kagidi degistirme sansi yok artik,cünkü sende krankkaseye bildirmissin zaten,Kranki uzatmak istiyorsan baska dr. gitmelisin degisik hastliktan yazdirman lazim,mesela ev dr. gidebilirsin,yada psycologa gidebilirsin,bunlari yapmazsan ayni hastaliktan krankin devam eder.

Haziran
26 Mayıs 2018, 16:11
@tr-22
Ilk 5 Haftayi Orthopediden aldim.M54.G:Rückenschmertzen (Belkaymasi var bende o nedenle Belimi düz kullanamiyorum, egik yürüyorum)

Son 2 haftayi ev doktorundan aldim ve Krankenkasseye düsmemem icin extra söyledim.
oda farkli Diagnose yazdi.
Krankenscheine baska Diagnose numaralari (M25.55 G ve M75.4 G) yazdigi icin ben sorun olur sanmamistim.
Ama yazdigi bu Diagnose M25.55 G :Gelenkenschmertz Beckenregion und Oberschenkel
M75.4 G :Syndrom der Schulter

Ev doktorunun yazdigi bu son 2 Hafta Diagnoseleri farkli ilk 5 Haftaninkinden. Karanki daha devam ettirmem gerek onedenle sorun.
Acaba geleek haftadan sonra baska Diagnoseden yazdirsam Krankenkasseden geri cikarmiyim?
sadece 1 Hafta Krankasse ödemis sonra cikmis olurmuyum?

hOrOz
26 Mayıs 2018, 17:21
@tr-22
Ilk 5 Haftayi Orthopediden aldim.M54.G:Rückenschmertzen (Belkaymasi var bende o nedenle Belimi düz kullanamiyorum, egik yürüyorum)

Son 2 haftayi ev doktorundan aldim ve Krankenkasseye düsmemem icin extra söyledim.
oda farkli Diagnose yazdi.
Krankenscheine baska Diagnose numaralari (M25.55 G ve M75.4 G) yazdigi icin ben sorun olur sanmamistim.
Ama yazdigi bu Diagnose M25.55 G :Gelenkenschmertz Beckenregion und Oberschenkel
M75.4 G :Syndrom der Schulter

Ev doktorunun yazdigi bu son 2 Hafta Diagnoseleri farkli ilk 5 Haftaninkinden. Karanki daha devam ettirmem gerek onedenle sorun.
Acaba geleek haftadan sonra baska Diagnoseden yazdirsam Krankenkasseden geri cikarmiyim?
sadece 1 Hafta Krankasse ödemis sonra cikmis olurmuyum?

hayır aynı hastalıktan çıkabilmen için en az 6 ay çalışman gerek 6 ay içinde ne zaman aynı hastalıktan çıkarsan yine Krankengeld süresi devam eder

birde bu ayak oyunları niye ..

madem hastasın çık krank al Krankengeldi yarın bir gün işverenin de problem yapacaktır

işverenler 6 haftaya kadar Entgeltfortzahlung yaparlar ondan sonrası Krankkasse ye ait

Acemibiri
26 Mayıs 2018, 18:20
Pisikojejik sorundan al.

Haziran
27 Mayıs 2018, 01:55
Ben ayni hastaliktan sormamistm.
Bir ayak falanda yok isin icinde.
Kranki sürdürmem gerek kazanc pek fazla degil.Simdi Krankkasseye düsersek iyice azalacak.
Tesekkürler Arkadaslar