PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Izmir'de ev

Birbey 3.0
26 Mayıs 2018, 01:47
Arkadaslar Izmir'in kenarinda (10-20 km) denize sifir veya yakin (max. 1-2 KM), site icinde güvenlikli, bakimli ve sakin bir yer biliyormusunuz? Yazlik olmasi gerekmiyor illaki.

Orta vadede böyle bir yer almak istiyorum.

kowboy
26 Mayıs 2018, 14:02
slm
Sana Tavsiyem ev almak icin bekle. Fiyatlar bence hala cok yüksek. izmir de fiyatlar cok yüksek. Ben Mavisehirde kaliyorum. Bizim oralarda millet nasil veriyor o fiyatlari aklim almiyor. ama Ic taraflarda fiyatlar daha uygun. Nergiz - Örnekköy ilanlari takip edip arastirman lazim. Buradan arastirmayla zor bizaz. Sana tavsiyem kisin 1-2 haftaligina ucarsin hem geze geze bütcene uygun bir yer arasin.
valla bana soracak olursan izmirin yazlik yerlerine bak cok kalablik oldu izmirin ici. Eski tadi tuzu yok. Cocuklugumda Deniz bize 20 Metre idi. simdi 1 Km oldu. Yerlisi zaten kalmadi Yerlileri izmir disina cikmaya basladi.
Bir apartman dairesine 100 Euro vermek agrima gidiyor. Bu dedigim fiyat izmirde uygun fiyat dediklarim fiyatlar bezi yerlede Apartman dairesi icin 1 Milyon Euroya cikiyor. Tabi senin Düsünceni ve bütceni bilemem. Bu yazdiklarim sadece tavsiye.

webci
26 Mayıs 2018, 14:08
Ev almak icin fiyatlari beya cazibeli hale getirdiler..devlet bankalardan kredi faizlerini geri cekmeyi ve devlette yeni ev alacaklara vergiyi dusurecegi sozunu verdi..ben olsam kacirmam,ama bizim icin daha erken,buradan aldik orayi ileride hallederiz,vercekten bodrum gibi biryerden ev almak
fena olmaz..
Arkadas yukarda astronomi fiyatlari yazmis,o fiyata benim arkadas havuz deniz karsisinda villa aldi..
Site guvanligi,park alani icinde..

Birbey 3.0
26 Mayıs 2018, 16:08
Ben İzmir'in zaten kenarında sakin fazla turistik olmayan ama denize yakın sakin ve site içinde fazla turistin olmadığı bir yer arıyorum.

Ben aslen Uşaklıyım. Uşakta ailem ile kalıyorum. Uşak güzel ve sakin bir yer. Havasıda çok güzel. Nem yok. Öyle bunaltıcı falan değil. Ama sosyal yaşam için çok can sıkıcı. Gezecek bir yer yok. Ne dere var, ne deniz var, ne doğru dürüst bir AVM var. Annem ve babam 65 yaşında. Kayınvaldelerimde o yaşta. Onlar bu dünyadan göçüp gittikten sonra pek bir neden göremiyorum orada gidip gelmek için. Zaten izinde 2 hafta bile zor dayanıyorum. Canım sıkılıyor.

İki oğlum var. 4 yaşında ve 6 aylık. Yarın eminim onların canıda sıkılacak.

Villa tipi birşeyde güzel aslında, ama ben daha çok temiz ve site içinde kaliteli bir daireyi tercih ediyorum. Çünkü bakımı kolay. Mustakil olunca her izine gittiğinde inşaat ile uğraş. Zaten 3 hafta izin var, bir hafta inşaat ile uğraş. İzin değil rezillil çek. Birde benin kafam pek inşaata gelmiyor. Dairede parasını veriyorsun herşey yapılıyor.

Yazlık pek istemiyorum. Benim mantığıma uymuyor. Ben bir yazlık villa alsam en az 70.000 - 100.000 Euro para vermem gerek. Yıllık bir otelde konaklmaya 1500 Euro versek, 40 sene 30 senede otelde kalırım. Ekstra masrafı yok, yeme içmen önüne geliyor ve her sene aynı yeri görmekten sıkılmıyorsun. Birazda hanımıda düşünüyorum. Oda dinlensin.

Ha Türkiye'de yaşasam yazlık alırım. Ozaman senede yine 2-3 ay insan gider kalır.

Tabiki yazlık daha rahat. Kendi evin. İçine sinerek yatıyorsun yatağa.

Onun için ben, İzmirin fazla dışında olmayan, fazla turistik olmayan, sakin, site içinde, bakımı yapılan bir yer arıyorum. Böylece havalimanınada yakın olurum. Arabama biner otele giderim.

Site dışında daire istemiyorum. Sahibinden.com'da bakıyorum, dairler güzel, ama sokağa bakmıyorlar. Her yer çör cöp. Bizim belediyeler akşama kadar ana yolu 50 kere süpürür, ara sokaktakinin canı çıksın.

Mesela Çesme yolu üzerinde bir yer olabilir, yada Gümüldür, Özdere, Seferihisar taraflarında. Aliağa, Menemen, Çiğli, Foça taraflarını istemiyorum. Havalimanına ters yerde kalıyor.

Belkide benim aradığım gibi bir yer yoktur.

Serkinho
26 Mayıs 2018, 16:27
Seferihisara baki ver.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

webci
26 Mayıs 2018, 16:35
Zaten sen evi yatirim ve icinde kalmak icin aliyorsun,yeni villanin ne insaaati olacak..onlar eskidendi..simdi istersen dayali doseli her imkan var..
Ben mustakil almayi tercih ederim..

OrLoW
26 Mayıs 2018, 16:38
Birbey 3.0 kendin görmeden bilmeden yeri tanımadan olmaz kardeş, buradaki herkezin yaşam ile ev yeri alma konaklama kalma düşünceleri farklı olur..

Eğer havalimanına yakın diyorsan gaziemirde yeni gelişen yerler var .. Yok biraz daha ufak bir yerde olsun diyorsan Torbalı havalimanına yakın yerler..

Ev bir kere alınan birşey o yüzden sen hem tatillerde gidip geleceğin hemde ilerisini düşünebileceğin bir yer baksan iyi olur..

Yani demek istediğim şu an yaş kaç bilmiyorumda bundan 15 - 20 sene sonrasıda var ona göre birşeyler düşün yani bence....

Birbey 3.0
26 Mayıs 2018, 18:15
Yaş 37.

Webci, denize yakın binalar çok çabuk eskiyor. O villa tipi evler tabiki daha rahat. Ama öyle evlere bak on yıl geçmiyor boyası sıvası dökülüyor. Rutubet hal ediyor.

Birde böylesi Villaları ucuza hal edeceğiz diye düzgün çatı yapmıyorlar. Ya dandik kiremit kullanıyorlar, yada sadece zivtli kağıt. Sonra ver bakalım bir daha para. Dairede zararlar müşterek olduğu için masraf sınırlı oluyor. Birde sen uğraşmıyorsun. Apartman yöneticisi yapıyor. Ha tabiki, komşuların iyi çıkması gerek.

Babalarımız müstakil ev yaptılarda ne oldu. Her sene para sıvadılar. Üstelik izinlerindede rezillik çektiler. Yok usta bul, yok ustanın başını bekle. Hepsi dinlenmeden kavga dövüş izin yaptılar sıcakta. Daha halen öyleler. Daha bir gün ben babamın izinde bir beyaz gömlek giyip oturduğunu görmedim. Ben böyle olmak istemiyorum. Öbür dünyama sarıp birşey götürmeyeceğim. Bu dünyadada biraz olsun rahat yaşamak istiyorum.

Dairede bunlar yok. Müstakil ev ilerde satsan kimse para vermiyor. Babamın üç katlı dairesi var. Biraz masraf istiyor 10000 - 20000 Euro gibi, üç daire 50.000 Euroya satılmıyor. Adam 50000 Euro daire alıyor, tamir olacağı zaman uğraşmyor. Düzgün kiracıda bulamıyorsun. Kirasını ucuza veriyoruz, ipsiz sapsız boşanmış ayrılmış ne olduğu belli olmayan insanlar geliyor. Veriyorsun, sonra adam çıktıktan sonra bakıyorsun evin içine etmiş. Parası olandan zaten artık yeni modell dairelere giriyor. Bundan yırmı yıl önce yine bir memur falan tutuyor. Şimdi memurun maddi durumu iyi. Oda ev alıyor veya yeni binaya taşınıyor. Ha emekli olursunda 6 ay Türkiyede yaşarsın ozaman müstakil daha iyi. Başında duruyorsun. Ozaman iş biraz değişiyor. Bizim duracağımız yılda 3-4 hafta. Ondada dinlenelim. Şurda ömrüz kaç yıl Allah bilir. Yiyelim, içelelim, gezelim, ibadetimizi yapalım, çocuklarımızı kendine ve milletine hayırlı bir insan yapalım bana yeter. Bir dairem olsun, tam olsun, dört dörtlük olsun.

Ben izine varınca önce ertesi gün bir merdiven yıkamak istemiyor. Neyse aylık Nebenkosten veririm ama varınca temiz evime girmek istiyorum. Site içindede değilse almam zaten. Belediyeler bakmıyor Türkiyede.

Benim hayat bakışım bu.

OrLoW
26 Mayıs 2018, 18:34
Birbey 3.0 Selçuk ilçesini iyi araştır

Canın sıkılsa kuşadası 20 dakika

İzmir havaalanına 40 dakikada gidersin..

Sahile 10 dakikada gidersin ( sahil sakin ve hala bakir denebilecek 3 Km sahildir )

Şirince köyü 10 dakikalık mesafededir...

Aydın iline 40- 45 dakika mesafededir..

Acemibiri
05 Ağustos 2018, 02:45
Ben Antalyadan ocak ayinda aldim site icinde havuzlu ve kapali otoparkli.240 bin TL ödedim 2+1.
Keske bekledeymisim simdi alsaymisim.Euro 4.500 TL idi simdi 5.800 TL oldu.Daire fiyatlari artmadi ama euro katladi.Simdi daha kärli olurdum ama iste bilemiyoruz ne olacagini.

Birbey 3.0
05 Ağustos 2018, 11:13
Antalya'nın köyü mü? İç kesminde hayatda yaşanmaz. O sıcak bitiriyor.

Acemibiri
05 Ağustos 2018, 12:34
antalya konyaalti liman.
Zaten temmuz-eylül arasi orda durmayi düsünmüyoruz memlekete gidecegiz orda kalacagiz.

Birbey 3.0
05 Ağustos 2018, 12:55
Aslen nerelisin?

Acemibiri
05 Ağustos 2018, 13:49
Afyonluyum, Hanim Antalyali.

aqua05
05 Ağustos 2018, 16:33
Seferihisara baki ver.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Seferihisar? Yeni geldim. Deniz suyu Çeşmeden akan sudan soğuk.Alman gençler soğuk su diye denize girmeden geri döndüler 1 hafta izine gelmişlerdi,Ben böyle soguk Deniz suyu hiç görmedim.

Birbey 3.0
05 Ağustos 2018, 17:11
Soğuk olması gayet normal. Antalyada niye sıcak? Nem çok.

Nem ama insanı sağlık olarak bitiriyor. Ayvalık, Didim, Seferihisar, Gümüldür, Özdere, Dikili, Karaburun bunlar sağlık için en iyi iklim. Nem düşük.

moralist
05 Ağustos 2018, 19:16
Sigacik cok güzel diyorlar bir arastir

Birbey 3.0
07 Ağustos 2018, 12:14
Sığacık zaten Seferihisar.

mustimercan
10 Ağustos 2018, 00:00
bi arkdaşım izmir bucada sıfır bi sitenin inşaatına başladı.55-60 m2 daireler.otabanla çeşme 45 dk.izmir merkez 20 dk.ben bi daire almayı düşünüyorum. fiyatlar 30-35 bin euro arası.hem yazlık hemde normal kullanmak için uygun.ben kiraya vermeyi düşünüyorum. 1200 tl kira.

Birbey 3.0
10 Ağustos 2018, 00:45
30000 - 35000 Euroya daire olmaz. Hemde Izmirin icindeki Buca, Karabaglarin yaninda, asla.

1200 TL kirada kimse vermez. O kadar gücü olan gidiyor kendi ev alip takside bagliyor.

Sen su mütahitin ismi ver bir, ben bakayim yinede. Ama bu fiyata bir bit yenige var. Nerdeyse maliyetine veriyor.

Selcuk8
10 Ağustos 2018, 08:59
30000 - 35000 Euroya daire olmaz. Hemde Izmirin icindeki Buca, Karabaglarin yaninda, asla.

1200 TL kirada kimse vermez. O kadar gücü olan gidiyor kendi ev alip takside bagliyor.

Sen su mütahitin ismi ver bir, ben bakayim yinede. Ama bu fiyata bir bit yenige var. Nerdeyse maliyetine veriyor.Abi Bir kaç aya kalmaz euro 10 TL yi geçer o zmn alınabilir mesela. Bekleyip görmek lazım :D

mustafa200222
10 Ağustos 2018, 09:16
Mutahitler.vur kac. Yapiyor türkiyede. Tuglanin.üzerine.suva vurmuypr
Alci vuruyor. Yukardaki.tuvaletini
Yapiyor.sen duyuyorsun. Yalitim.yok kapilar. Cok kalitesiz.kisin sogok yazinca sicak. Kullanilmaz bütün a.dan zye kalitesiz malzemeden.kullaniliyor. adamlar neden vermesin..20.30.bin euroya. Evin icine.girmeden bilemessin. Arkadasim gecen yil.aldi sifir daire.aldigina.pisman.yan komsunun.konustugunu.duyuyor. balkonun.duvarlari.boyalari.sökülmüs.daha 1 yil.lik bina. Her emlakcidan.mutahitten.ev alinmaz . 3 cesit Kalorifer.var 3 cesit sua kumu var birinin ismi de alamanci bu 2 ci kaliteymis kapilar desen öyle.kürkiyede.yakaladilarmi.hemen öpüyorlar.Helalinden kazanan kalmamis. ALLAH KORKUSU KALMAMIS MILETTE para yi veriyorsun.ben bu sekil isterim.diyorsun.adam kafasina.göre yapip.cikiyor. balkonlara.akinti.vermiyorlar. su toplaniyor. .adamlarin.amaci vur kac .türkiyede herkes.insaat is yapiyor. Bakkalida.yapiyor. berberide.yapiyor. anlayanda.yapiyor.anlamayanda
.

Sen su mütahitin ismi ver bir, ben bakayim yinede. Ama bu fiyata bir bit yenige var. Nerdeyse maliyetine veriyor.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

mustimercan
10 Ağustos 2018, 23:47
daireler dedigim gibi 55-60 m2 euro böyle artmaya devam ederse 25 bin,e bile daire bulunur :-))..firma bucanin en taninmis firmasi karaoglu yapi.

Birbey 3.0
11 Ağustos 2018, 02:13
Mustafa arkadasim, onuda gec, ben depreme bile dayaniklimi bu evler bilmiyorum. Belki temel kontrol ediliyor, saglamdir, ama üst katlar gercekten depreme dayanikli ve kontrol eden varmi? Bence yok. Dedigin gibi, ne dogr dürüst siva, ne dogru dürüst tugla varsa, depremde duvarlar hemen cökebilir.

Babam 1999'da üc katli ev yaptirdi. Toprak analizini yaptirip burda Almanya'da mühendise depreme dayanikli temel cizdirdi. Türkiye'ye gitti. Tanidik bir mütahit bizim binayi yapinca o kullanilan demir sayisini falan görünce sok gecirdi.

Insaata gelen ameleler bile sasirdi. Karsimizda o zamanki belediye baskanin oturdug bina vardi. 15 katli. Amele dediyki, abi biz bu karsidaki binaya bile bu kadar demir bile kullanmadik.

Aradan bir kac hafta gecti 15 Augustos depremi oldu.

Bu yapilan bugünkü evler o kadar dandikki, deprem olmasa bile ömrü 20 - 25 yil.

Mustimercan bir arastirilan bakalim. Veli Göcer'de tanidikti.

Birbey 3.0
11 Ağustos 2018, 11:27
Millet dediklerimi duymak istemez. Ucuz olsun yeterki. İçimizi rahatlatmak içinde derizki, denetimden geçiyor binalar.

Denetleyen falan yok. Üç ayda yapıp kaçıyorlar. Almanyada bir evin ortalama bitme süresi 8 ay.