PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikde art niyetli kisilerden nasıl kurtulunur

OrLoW
17 Mayıs 2018, 21:26
Trafikde art niyetli kişilerden nasıl kurtuluruz ? ( Ahlak yoksunlarından desek daha doğru olucak )

Sırf para kazanabilmek için trafikde türlü türlü işler dönüyor ( Başta bizim türklerden çok fazla, bulgar, polon, rus, arab...Vs )

Sırf sana çarpabilmek için fırsat kolluyorlar haklı duruma düşmek için ne durumlarda çarpacaklarını iyi biliyorlar..

Haklı duruma düşmek için nerelerde gazı kökleyeceklerini iyi biliyorlar

Bunlar nasıl oluyor demeyin sakın :) Oluyor adam çarpmak isteyince bal gibi oluyor

Döner kavşaklarda, 30 luk yollarda, daha bir sürü yerlerde arabalar sağa park etmiş oluyor ..

Bakıyorsun karşıdan gelenle mesafe baya var ( normal süratte gelse kurtarırsın ) karşıdan gelen seni arada görünce gazı köklüyor

50 lik yolda 70 şe kadar basıyor haliyle seni sol şeritte kafa kafaya yakalıyor gaz kesmeden patlatıyor.. ( kim haklı karşıdan gelen )

itiraz edemiyorsun öyle durumlarda etsen ne fark ederki ( adamların her daim yalancı şahitleride hazır )

Adamların herşeyleri hazır gutachten gidiyor ne varsa doldurturuyor ( ben foto çektim buydu yok onlar biliyorlar işlerini )

Bu duruma düşmeyiz beklemek gerek demeyin ( Öyle bir an geliyor kimi zaman)

Trafikdeki bu artı niyetli kişilerden nasıl kurtulucaz arkadaşlar fikirlerinizi yazarsanız sevinirim ..

Belki bilmediğimiz değişik fikirleri olanlar olabilir

.onur
17 Mayıs 2018, 21:37
Zor bir soru bu gibi durumlar malesef oluyor tek çaresi arabada devamli kayit halinde
Bir kamera olmasi ama malesef almanyada buda yasak

karam82
17 Mayıs 2018, 21:38
Selam Arkadasim

Isvicrede yasak oldugunu biliyorum da Almanyada yasakmi bilmiyorum ama Kamerali system yasak degilse 1 Alternarif olabilir.
Yok yasaksa bu durumdayapabilincek tek sey bu tür insanlarin tuzaklarina düsmemek icin daha dikkatli kullanmak olcaktir.

Saygilar

karam82

OrLoW
17 Mayıs 2018, 21:45
Zor bir soru bu gibi durumlar malesef oluyor tek çaresi arabada devamli kayit halinde
Bir kamera olmasi ama malesef almanyada buda yasak

Evet malesef :( Yasak bu yasakda o adamların ekmeğine acayip yağ sürüyor

Ergene
17 Mayıs 2018, 21:51
Arabada kamera artik yasak degil !

http://fs5.directupload.net/images/180517/ap6c3za4.jpg (http://www.directupload.net)

OrLoW
17 Mayıs 2018, 22:05
Arabada kamera artik yasak degil !

http://fs5.directupload.net/images/180517/ap6c3za4.jpg (http://www.directupload.net)

Ben yasak diye biliyordum kanun demek değişmişmi !

hekimoglu
17 Mayıs 2018, 22:17
Insanligini vicdanini satiliga cikarmis mahlukatlara karsi alinacak önlemlerin yarar saglayacagini sanmiyorum. Hep zeytinyagi gibi su üstüne cikar bu ahlaksizlar.

Ergene
17 Mayıs 2018, 22:24
Insanligini vicdanini satiliga cikarmis mahlukatlara karsi alinacak önlemlerin yarar saglayacagini sanmiyorum. Hep zeytinyagi gibi su üstüne cikar bu ahlaksizlar.

Aynen Hocam,
ama arabada bir kamera olmasinda da fayda
var diye düsünüyorum.

karam82
17 Mayıs 2018, 22:37
@orlow Arkadasim haber dün yayinlanmis demekki yeni yürülgüye gecmis.

Bakalim insallah bizim memlekete de bu yasa ugrar. Gercekten baktigimiz zaman dürüst olan insan icin önemli. Özellikle Bayan söförler eger hakli durumdaysa haksiz duruma düsebilmekte, bu tür uyaniklar sucluda olsalar kendilerini hakliyiz diyebiliyorlar.

Isvicrede söyle bir yasa var eger yeni ehliyet aliyorsaniz teoriyi aldiysaniz Fahr lehrer ile sürmeden ehliyeti 5 sene olan birisiyle de pratik sürebiliyorsunuz.
Ben esime bu durumda ehliyet yaparken basimdan bir olay gecmisti.

Esime araba sürdürürken yol kenarinda telli bir bahceli yolda araba sürdürürken yanimizdan bir isvicreli gecmisti.
neyse bu gitti aradan 5 dk gecmedi baktim geldi önümüzü kesti, sizin yüzünüzden ben tarlaya düstüm ve arabam cizildi diye, öyle birsey olmadigini da gördügümden, hadi gel nereye cizdirdin dedim götür beni oraya diye,
ciktik bu tellin oldugu yere gittik orayi demek bizim önümüzü kestirmeden gözüne kestirmis oraya vardik.

Neyse bu arabayla oraya duruyor cizigin oldugu yer cok yukarda telin oldugu yer ise cok asagida yani hic bir alakasi olmadigini gördük, ben o anda tam anlamiyla sinir küpü oldum basladim bagirmaya.
sonra bu burdaki tamirci benim tanidigim gel oraya gidelim o baksin dedi ciktik tamirciye gittik, tamircide bakindi benide sinirli gördü bu burda olamaz dedi.
baktim bu adam bu sefer neyse tamam uzatmamiza gerek yok, sen tamirciye 50 Frank ver kapatalim konuyu dedi, ben sinirden dört köseyim.

adama dedim sen bana simdi 100 frank verceksin beni sinirlendirdin zamanimi aldin ve benden para istiyorsun diye :) adam dedi heralde cattik belaya diye, neyse baktiki ben ona para vermiycem dedim simdi sen bana yazili kagit yazacaksin ve bu arabadan dolayi ben kaza yapmadim ehliyetini kimlik bilgilerinle de imzalayacaksin, bu bunlarin hepsini yapti, aldigim gibi gittim polise durumu izah ettim eger böyle bir sikayet gelirse durum
bu ve bilgilerinide aldim diye, bunlar bu sefer bakti adam önceden ayni seyi baskasina da yapmis tamam dedi biz onunla irtibaat e gececegiz siz gidebilirsiniz demisti.

Kisadan böyle bir durum basimdan gecti ama kendisi zararli cikti.

https://www.youtube.com/watch?v=JOFV_FVhoK0

OrLoW
17 Mayıs 2018, 23:58
Aynen Hocam,
ama arabada bir kamera olmasinda da fayda
var diye düsünüyorum.

Bende aynı fikirdeyim arabaya bir kamera şart, bakmaya başladım bile çok çesitli kameralar var..

cassano
18 Mayıs 2018, 14:48
Bu hafta almanyada haberlerde öyle konu gecti, kamera takilabilinir diye. Dediginizde dogru, cok cakal var piyasada.

https://www.zeit.de/wirtschaft/2018-05/dashcam-urteil-bundesgerichtshof-versicherungen-hersteller

gentlement
19 Mayıs 2018, 13:36
@orlow

bu demis oldugun sey tam tamina bu sekilde benim basima geldi...

yillardan 2012... Yine bir Ramazan ayi...

Simdi kaldigim sehirde bir ana yolda kuyruk var ve bir araba ara yoldan sol yada sag´a sapilabilmesi icin mesafe birakmis. Bende tam sol´a sapmak icin ana yol´a girdimki aralik birakan "serefsiz cingene" "Kickdown" yaparak bana carpti... Adam ile tam carpmadan önce göz göze geldik ve adamin öküz gibi siritmasini gözümle gördüm!!!

Sirketin Tranporter´ine neyseki sol arka lastikten sonra carpti... Yani ben 4.25 metre karsi tarafa gecmistim... Adamin arabasi Mercedes CLK Cabrio 2002 model...

Lafin kisasi mahkemeye ciktik... (bu arada ona benim sigorta 8500 EUR ödedi, bana onun sigortasi 7500 EUR ödedi) Ama onun sigorta bana baski yapiyor aradan gecen 6 ayda parayi geri göndermem icin...

Mahkemede tabiki cingeneler 7 tane sahit ile geldiler. Ben ise yanlizim... Sahitlerinden 4 tanesi arabadaymis, bir tanesi tam o anda oradan yoldan geciyormus, 2 taneside taaaa uzaktan babalarinin kaza yaptigini görüp kosa kosa gelmisler :confused:

Yalanci sahitler olayi celiskili anlattilar, özellikle CLK Cabrio´nun arkasinda oturuyorum yalanini söyleyenler... Isin komik olan tarafi, hepsinin ayni agizdan konustugu belliydi. 1,5 saat yalanci sahitler konustu. Ben hicbirsey demedim...

Son olarak bana söz verdi hakim, ben dedimki hakim hanim ben sadece bir soru sormak istiyorum sahitlere. Izin verdi, CLK Cabrio´nun arkasinda kac kisiydiniz diye sordum. Tek tek, hepsini iceri cagirdi, soru sordugu kisileri disari cikarmadi... Arabada oldugunu söyliyen yalanci sahit sayisi 4 idi ancak CLK Cabrio´nun arkasina 2 kisiden fazla kimse oturamaz!!! 2000-2003 yillari arasinda bu arabanin aynisini kullandim! Daha sonra yalanci sahitlerden bir tanesini hakim SIKISTIRINCA ötmeye basladi... Ayni zamanda hakim mahkemeden önce, bana carpan adamin son 1 yil icerisinde 7 degisik kaza yaptigini tespit etmisti...

Lafin kisasi mahkemeyi ben kazandim elhamdülillah.

Daha sonra sigortalara haber ettim, onun sigortasi ödemeyi kabul edip olay kapattiklarini dediler, benim sigortam HUK ise ödedigi parayi geri istemedi adamdan!!! Saka gibi, adam suclu bulundugu halde HUK parayi geri talep etmedi...

mxm
19 Mayıs 2018, 16:34
Ben yasak diye biliyordum kanun demek değişmişmi !

Hic bir zaman yasak degildi. Bu yarim bilgiden kaynaklanan ve her yerde dillendirilen hatali bir informasyondan baska bir sey degil.
Sadece kanun eksikti.

Don Juan
28 Eylül 2018, 11:43
Yasak degil Kamera takmak kesinlikle Almanyada

Sadece kullanamiyorsun görüntüleri ama bir mahkeme kullanilabilir karari Verdi. her durumda degil ama sadece önemli durumlarda beweis olabilir