PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cocuklarla Yalniz Seyahat icin noterden belge gereklimi?(acil)

xTARKANx
15 Mayıs 2018, 22:39
....18.Mayis.2018 okullarin tatilini firsat bilip Türkiye ye Aile büyüklerini görmeye gidecegim.Lakin Esim is yerinden izin alamadigi icin benimle gelemiyor.
3 cocuk 18 yas alti(5 ,11 ve 15 yas) kendilerine ait Alman pasaport ve kimlikleri var.Annleri bana bir vollmacht yazdi tedbir icabi.(noter onayli degil)
....Havaalanina bizi birakacagi icin ucus anina kadar yanimizda olacak.Yani olasi cikis kapisinda sorun olursa müdahale edebilmek icin

....THY telefon acip sordum normalde gerekmiyor ama, elle yazilmis bir belgeyi belki almanya cikisinda isteyebilirler dediler,konsolosluga actim herhangi bir belgeye gerek yok dedi.Bölgemizdeki yabancilar polisine sorduk herhangi bir belgeye gerek olmadigi söyledi.Ortamda cok bilgi kirligi var zaman dar ....o kadar hazirlik yaptim son dakika bir gol yemeyeyim.Önümüzde 2 gün var gercekten bir belge noterli felan gerekiyorsa halletmeye calisiriz.....öyle bodoslama gitmeyelim havaalanina 4 bilet birden yanar .Yardimlarinizi acil bekliyorum..

neco54
15 Mayıs 2018, 22:52
Noterden degil, benim bildigim el yazisi yeterli.
Gidis dönüs bileti varsa sorun cikmaz.
Ama esinizin imzali belgesini yaninizda bulundurun.
Gecen sene benim basima geldi yegen icin.
Babasini aradilar bizimle gidebilrmi diye.
Aynisini bende imzali kagit olarak her ihtimale karsi yanima alacacigim.

hOrOz
15 Mayıs 2018, 23:33
ADAC den hazır vollmacht

Velisiz seyahat eden çocuklara muvafakat belgesi

https://www.adac.de/-/media/adac/pdf/jze/vollmacht-allein-reisendes-kind.pdf?la=de-de&hash=ED158FCD4C32394889253E13829B3C3115EBF859

Tek bir ebeveyn ile birlikte seyahat eden çocuklara muvafakat belgesi

https://www.adac.de/-/media/adac/pdf/jze/vollmacht-mit-elternteil-reisendes-kind.pdf?la=de-de&hash=7124D6EC8B3A2268CA2C47630078E3519809FE56

karam82
15 Mayıs 2018, 23:37
SELam hocam

normal şartlardaki gerekiyor kontrol eden Einverständniserklärung isteyebilir.
Kagiti doldurmuş olabilirsin ama sende kağıt olduğu halde istenmeyede bilir.
sen İsini garantiye alıp Einverständniserklärung bulundurmanı tavsiye ederim

selo58
15 Mayıs 2018, 23:39
Sorun cikarmazlar Aile bireyi yaninda yani yalniz degil cocuklar. sadece 1 aile bireyi gitmiyor. eger cocuklar tamamen yalniz ucarsa ozaman vollmacht gerekli.ben cocugu yalniz gönderdim almanya polisi birakmamisti pasaportdan beni aradi polis ile konustum müsade ettiler.

hOrOz
15 Mayıs 2018, 23:47
Sorun cikarmazlar Aile bireyi yaninda yani yalniz degil cocuklar. sadece 1 aile bireyi gitmiyor. eger cocuklar tamamen yalniz ucarsa ozaman vollmacht gerekli.ben cocugu yalniz gönderdim almanya polisi birakmamisti pasaportdan beni aradi polis ile konustum müsade ettiler.

Hocam isteyebilirler

tek nedeni ise boşanmış eşlerden birinin çocuğu

Türkiye ye veya Almanya ya eşlerden birinin haberi olmadan

yurtdışına kaçırmasını engelllemek amacıyla böyle bir yöntem izleniyor

selo58
16 Mayıs 2018, 00:06
Hocam isteyebilirler

tek nedeni ise boşanmış eşlerden birinin çocuğu

Türkiye ye veya Almanya ya eşlerden birinin haberi olmadan

yurtdışına kaçırmasını engelllemek amacıyla böyle bir yöntem izleniyor

Dogrudur ustam arkadas isini garantiye alsin yaninda bir vollmacht bulundursun.Ben yanlis bilgi vermek istemedim.sadece basimdan böyle olay gecti o yüzden yazdim.

CatlakHoroz
16 Mayıs 2018, 00:17
Selam ailecek arabayla dusunuyordum ama plan degisti.Esimi ve cocuklarimi ucakla gönderecegim kendimde arabayla gidecegim.Simdi benim sorum Tek yön bilet aldim stockhol-ankara esimin soy ismi baska cocuklarim soyismi benim soyismim.Turkiyede tekrar isvece arabayla ailecek dönececiz.Sizce herhangi bir problem cikabilirmi.
Hanim turk vatandasi ben cift vatandas cocuklarim isvec vatandasi.

Skickat från min iPhone med Tapatalk

karam82
16 Mayıs 2018, 00:24
@catlakhoroz arkadasım Einverständniserklärung yanına geburtsurkundu yanınıza alınmasını tavsiye ederim
soy isim farklıysa bu iki kağıt yanınızda bulunsun.

Saygilar

CatlakHoroz
16 Mayıs 2018, 08:49
@catlakhoroz arkadasım Einverständniserklärung yanına geburtsurkundu yanınıza alınmasını tavsiye ederim
soy isim farklıysa bu iki kağıt yanınızda bulunsun.

Saygilar

Kardes ben isvec,te yasiyorum.Kusura bakma yazdigini anlamadim.

hOrOz
16 Mayıs 2018, 09:45
Kardes ben isvec,te yasiyorum.Kusura bakma yazdigini anlamadim.

@Karam82 bu belgeyi doldur ve imzala, yanına da doğum belgesinide yanına alsın demek istiyor

bu belge bir kaç dilde

https://www.adac.de/-/media/adac/pdf/jze/vollmacht-mit-elternteil-reisendes-kind.pdf?la=de-de&hash=7124D6EC8B3A2268CA2C47630078E3519809FE56

xTARKANx
16 Mayıs 2018, 17:59
.....ilginiz icin tesekkürler

elle yazilmis bir vollmacht
adac fomu her cocuk icin
esimin pass ve ausweis kopileri
cocuklarin dogum belgeleri
uluslararasi evlilikcüzdani(icerisinde cocuklar islenmis vaziyette)
yanima aldim....
esimde biz ucana kadar aksi bir durum icin havaalaninda bekleyecek....biletler zaten gidis dönüs,okullarindan da birgün erken tatile cikmalari icin izin de aldim daha ne olsun.

hOrOz
16 Mayıs 2018, 19:09
.....ilginiz icin tesekkürler

elle yazilmis bir vollmacht
adac fomu her cocuk icin
esimin pass ve ausweis kopileri
cocuklarin dogum belgeleri
uluslararasi evlilikcüzdani(icerisinde cocuklar islenmis vaziyette)
yanima aldim....
esimde biz ucana kadar aksi bir durum icin havaalaninda bekleyecek....biletler zaten gidis dönüs,okullarindan da birgün erken tatile cikmalari icin izin de aldim daha ne olsun.

her bi çocuk için ayrı ayrı form doldurmaya gerek yok bütün çocukları cocukların olduğu bölüme (ADAC) yazarsın

edem1978
24 Haziran 2018, 10:56
bende ablamin kizini götürecem yasi 18 vekalet felan lazim

hOrOz
24 Haziran 2018, 10:58
bende ablamin kizini götürecem yasi 18 vekalet felan lazim

ya sabah sabah hiç güleceğim yoktu

arkadaşım 18 yaşındakine lazım değil

18 yaşındakiler çocuk sayılmaz ... sadece 18 yaşından küçük reşit olmayan çocuklara gerekli