PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THY ile Türkiye ye ucacaklarin dikkatine

hekimoglu
15 Mayıs 2018, 18:58
Almanya dan coklu ucus sistemiyle Istanbul a ordan aktarmali ic hatlarla devam dönüste ic hatlardan Istanbul a 4 gün sonrada Almanya ya geri dönüs bileti aldim.

Bu aksamki ic hatlar Istanbul ucusumu yakin akrabamin ani vefaati yarinki cenaze dolayisiyla yarin aksama ertelemek icin THY müsteri hizmetlerini aradigimda duyduklarim bana cok tuhaf geldi. Ic hatlar Istanbul ucusunu yeni alsam 120 TL gösteriyor THY nin sitesinde, benden degisiklik icin 220 TL istediler.

Müsteri hizmetlerindeki görevliye bu aksam ucmayip yarin icin kendim bilet alsam 120 TL iken benden degisiklik icin neden 220 TL istiyorsunuz dedigimde baska bir sok yasadim, eger degisikligi bu sekil yapmazsam 4 gün sonraki Almanya ucusumuda kullanamayacagimi hepsinin iptal olacagini bana daha pahalliya malolacagini söyledi mecburen öyle yaptim.

Bu durumda ic hat baglantili biletleri ayri almak daha mantikli, herhangi bir degisiklik yapma zorunlulugu oldugunda en azindan böyle kaziklanmaz insan. Ic hat baglantili bilet alacak arkadaslar bu duruma dikkat etsinler en azindan haberiniz olsun sonra ben gibi sasirtmasinlar sizleride.

hOrOz
15 Mayıs 2018, 19:37
bunda şaşıracak bir durum yok

buradan aldiğin bilet aktarmalı da olsa tek yön sayılıyor

mesela ben Köln den Istanbul üzeri Trabzon a uçsam

ne kadar iki uçuş görülsede tek bilet

geçende bilmiyorum hangi şirketti ya Sunexress yada Pegasus dan birisinde olmuştu

diyelim Köln den Istabul aktarmalı Trabzon diyelim

Köln -Istanbul uçağını kullanmayıp Istanbul dan Trabzona uçmak istersen

otomatik olarak İstanbul- Trabzon bileti de yanıyor

çünkü uçuslar birbiriyle bağlantilı olduğu için biletlerde bağlantılı

tabi biz kendi düşünmeze ve hissiyatımıza göre hareket edince kazıklanmış gibimize geliyor

Nar agacim
15 Mayıs 2018, 21:50
Slm
Bu durum sadece THY icin degil diger ;Diger hava yollari icinde gecerli.

Bunda kac yil önce Düsseldorf -Zürich gidic dönüs bilet aldim .Düsseldorf ucagini kairdim.Trenle gittim.Dönerken ucakla dönerim dedim.Hava alanina gittim.Gelis yönünü kullanmadigim icin otomatim men ,dönüste yanmis .Yani geri Tren ile döndüm..

SesSizliK
15 Mayıs 2018, 23:06
valla aynisi benimde basima geldi hatta burda konu acmistim 1 musibet bin nasihatten iyimis diye bosa dememis atalar bundan sonra bilet alirken her zaman iptal ve degisiklik opsiyonlu alicam 20..30 bedeli neyse sonradan kafa agrisi olmaktansa.

hekimoglu
16 Mayıs 2018, 00:34

geçende bilmiyorum hangi şirketti ya Sunexress yada Pegasus dan birisinde olmuştu

tabi biz kendi düşünmeze ve hissiyatımıza göre hareket edince kazıklanmış gibimize geliyor

horoz usta aktarmali beklemesiz ucuslarda belki anlarimda ben ic hatla istanbula ucup ordan 4 gün sonra almanyaya ucmak isteyince istanbula ucmazsam almanya ucusum niye yansin bir mantik göremiyorum ayrica coklu ucus opsiyonlu birde normalinden pahalliyada aldim tek tek almis olsam daha ucuza geliyordu.

Artik her ucus icin ayri bilet kesicem, nekadar cok büyük bir meblag olmasada prensip geregi bana sacma geldi.

Canpolat1988
24 Mayıs 2018, 15:37
Bi izin Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir. Aylik kazanci iyi olmayan bir aile artik 2-3 seneye bir gidebiliyor.

ByKaRTaL
24 Mayıs 2018, 21:56
Bi izin Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir. Aylik kazanci iyi olmayan bir aile artik 2-3 seneye bir gidebiliyor.

Selam Arkadaslar

Benimkisi sadece bir fikir olarak öne atiyorum ben kendim genelde arabayla tercih ettigimden benim icin fark etmiyor ama ucak yoluyla yolculuk yapmak isteyenler su sekil birsey yapabilirler.

sezoda Türkiye ye gitmek isteyenler icin misal 7 ayin ortasinda agustos basi ortasi vs de gidenler icin bir alternatif su sekilde yapilabilinir.

misal bu tarihlerde suanki ucak fiyatlari nrw icin 2 yetiskin 2 cocuklu bir aile icin 1600 euroya dayaniyor. Münchende ayni tarihte ucmak isteyenler icin ise bu fiyat 1000 euroya geliyor.

München de daha okul tatili olmadigindan.dar gelirli aile gitmek icin bu yolu kullana bilir gidecegi tarihi ve münchen e gidis gelisi hesap a kadarsa ortalama 400 ile 500 euro arasi kazanc elde edebilir.
Söylemis oldugum Münchende okul tatili daha baslamadan olan sürec.

Kolay Gelsin.

gentlement
26 Mayıs 2018, 12:00

hic kusura bakma arkadas, yanlis düsüncedesin!

Ben yaz tatili biletimi THY´dan FRA-AYT gidis ve IST-FRA dönüs olarak Ekim 2018 tarihinde aldim! Ben, esim ve 3 cocugum!!! Toplam ödemis oldugum miktar 750,- EUR! Daha 2 gün önce, ayni tarih ve saatlerdeki ucaklara baktim ve fiyat 1780,- EUR cikmisti ve emin ol her gecen gün dahada cikacak! Simdi, eger sen yaz tatili bilet isini son dakikaya birakirsan kendi sucun kusura bakma! Sonra kalkip "Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir" gibi bir söylem yapma hakkinda yok". Ucaklarin son derece dolu olmus oldugu sezonda fiyatlarin yüksek olmasi kadar dogal birsey yok kaldiki bu tarihlerde 5 para etmez Pegasus bile 500-600 EUR ya bilet satiyor!

moralist
26 Mayıs 2018, 12:25
Erken alin ucuz ucun

Osmanbey34
26 Mayıs 2018, 13:00
durumlar aynen böyle. bu yeni bir şey degil. senelerden beri böyle.

mantiklimi mantiksizmi o ayri konu. ama bilet yanıyor. ve " Umbuchung" daha pahalı ola biliyor.

mustafa200222
26 Mayıs 2018, 13:42
valla aynisi benimde basima geldi hatta burda konu acmistim 1 musibet bin nasihatten iyimis diye bosa dememis atalar bundan sonra bilet alirken her zaman iptal ve degisiklik opsiyonlu alicam 20..30 bedeli neyse sonradan kafa agrisi olmaktansa.Benim çocuk için bilet almıştım. 1 ay önce konya leipzig dün bilet aldigim yer aradın cak iptal olmuş. Neymiş konya uçağını dolduramamislar. Bu Türk Hava Yolları artık iyice şaşırdı
Bir gün sonra ya verdiler bende parami iade edin dedim 200 euroya gidiş almıştım iptal ettim antalyadan aldım başka bir havayolu firmasi. Femme oki dikkat edin . THY nin artık ne yapacağı da belli değil kafalarına göre ucus lari iptal ediyorlar

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

hOrOz
26 Mayıs 2018, 14:19
Benim çocuk için bilet almıştım. 1 ay önce konya leipzig dün bilet aldigim yer aradın cak iptal olmuş. Neymiş konya uçağını dolduramamislar. Bu Türk Hava Yolları artık iyice şaşırdı
Bir gün sonra ya verdiler bende parami iade edin dedim 200 euroya gidiş almıştım iptal ettim antalyadan aldım başka bir havayolu firmasi. Femme oki dikkat edin . THY nin artık ne yapacağı da belli değil kafalarına göre ucus lari iptal ediyorlar

saçmalık senin aldığın yerde problem vardır ..

THY zaten direkt Konya ya uçmuyor hep Istanbul aktarmalı ki iç hatlar uçaklar hep full uçuyor

senin aldiğin acenta da sorun var

niye THY sayfasından direkt almıyorsunki

mustafa200222
26 Mayıs 2018, 16:32

THY zaten direkt Konya ya uçmuyor hep Istanbul aktarmalı ki iç hatlar uçaklar hep full uçuyor

niye THY sayfasından direkt almıyorsunkiBen direk almadimki. Konya istanbul istanbul leipzig. Konya istanbul uçağını dolduramadiklari.icin konya uçuşu iptal edilmiş bunu direk thy iptal ediyor horoz usta

hOrOz
26 Mayıs 2018, 17:23
Ben direk almadimki. Konya istanbul istanbul leipzig. Konya istanbul uçağını dolduramadiklari.icin konya uçuşu iptal edilmiş bunu direk thy iptal ediyor horoz usta

ben sanmam iptal edildiğini

iç hatlarda yer bulmak imkansız gibi bir şey

birde iç hatlar uçuşları hepsi tarifeli uçuşlar charter uçuşları değilki

D.J.El-Rey
27 Mayıs 2018, 14:51
hic kusura bakma arkadas, yanlis düsüncedesin!

Ben yaz tatili biletimi THY´dan FRA-AYT gidis ve IST-FRA dönüs olarak Ekim 2018 tarihinde aldim! Ben, esim ve 3 cocugum!!! Toplam ödemis oldugum miktar 750,- EUR! Daha 2 gün önce, ayni tarih ve saatlerdeki ucaklara baktim ve fiyat 1780,- EUR cikmisti ve emin ol her gecen gün dahada cikacak! Simdi, eger sen yaz tatili bilet isini son dakikaya birakirsan kendi sucun kusura bakma! Sonra kalkip "Biletine 600-700 isteyen sirketten baska ne beklenir" gibi bir söylem yapma hakkinda yok". Ucaklarin son derece dolu olmus oldugu sezonda fiyatlarin yüksek olmasi kadar dogal birsey yok kaldiki bu tarihlerde 5 para etmez Pegasus bile 500-600 EUR ya bilet satiyor!

Burda THY savuynuyorsun ama ben her sene Ocak ayinda izinim netlestigi icin Biletimi Ocak ayinda aliyorum,4 sene önce 2 büyük iki cocuk 1100 Euro olan biletler bu sene 1850 Euroya cikti,nerdeyse iki katinda bir zam mevcut.Her sene yaklasik 200 Euro zam yaptilar,Erken de alsam Hamburg/Samsun Fiyatlarinda bir degisiklik yoktu.

gentlement
27 Mayıs 2018, 16:34
Burda THY savuynuyorsun ama ben her sene Ocak ayinda izinim netlestigi icin Biletimi Ocak ayinda aliyorum,4 sene önce 2 büyük iki cocuk 1100 Euro olan biletler bu sene 1850 Euroya cikti,nerdeyse iki katinda bir zam mevcut.Her sene yaklasik 200 Euro zam yaptilar,Erken de alsam Hamburg/Samsun Fiyatlarinda bir degisiklik yoktu.

mesele THY savunmak degil.

Ben su gercegi göz ardi etmiyorum mesela, Türkiye´de uygulanan "Tavan Fiyat" uygulamasinin bitmesinden sonra fiyatlar yükseldi. Bu baska bir mevzu ancak buradaki mevzu bambaska...

Senin olayinda ise, Istanbul´da yapmis oldugun baglanti ucusu SIKLIKLA olmadigindan dolayi (muhtemelen günde 1 ucus) ucuz fiyat bulabilme imkanin cok zor. Aynisini ben Ardahan´a köye gidecegim zaman Kars´a uctugumda yasiyorum! Günde 1 ucak oldugu zaman malesef öyle...

Ancak Istanbul baglantilarinda, Antalya veya Izmir tarzi sehirlere günde onlarca sefer oldugu icin erkenden uygun fiyata almak mümkün!

D.J.El-Rey
27 Mayıs 2018, 19:02
En az günde 7 tane ucak kalkiyor Samsundan Istanbula,Misal Pazartesi günleri 12 sefer var!!!!!!
Yolcu yok diye birsey yok,yolcu herzaman var,hele de yazin daha cok vardir.
Senin dedigin ucuza erken bilet alma sadece ic hatlara gecerlidir,dis hatlarda bizlere sagolsunlar baya bir yükleniyorlar.

mustafa200222
27 Mayıs 2018, 19:10
Bizim konyada 4.5 ucak var istanbula. Sabah uçağını iptal etmişler boş diye başka güne başka bir uçak seçin dediler.bende iptal ettirdim
En az günde 7 tane ucak kalkiyor Samsundan Istanbula,Misal Pazartesi günleri 12 sefer var!!!!!!
Yolcu yok diye birsey yok,yolcu herzaman var,hele de yazin daha cok vardir.
Senin dedigin ucuza erken bilet alma sadece ic hatlara gecerlidir,dis hatlarda bizlere sagolsunlar baya bir yükleniyorlar.

Birbey 3.0
27 Mayıs 2018, 19:32
Benim için tüm Türk Havayolu şirketler aynı, çünkü hepsi Türkiye'deki esnaf gibi Almancı çarpmaktan başka birşey değil dertleri.

Elin Lufthansa'sı THY daha ucuza bilet veriyor. Oysaki Lufthansa'nın işci maliyeti daha yüksek. Senden benden parayı çarparlar, ondan sonra Manchester United, Barcelona gibi takımlarını bedavaya uçururlar üstüne birde para verirler.

Sunexpress'de geçen gün Fortuna Düsseldorf'u bedavyöaya götürüyordu.

Bizim milletde salak, hemen iki bayrak salladımı hava yolu şirkerleri gururumuz kabarıyor. Oysaki kim bilir içinden yöneticileri bize salak diyordur.

Devletimizde çarpıyor bizi bu konuda. Kaç kere seçimde söz verildi THY gurbetcilere bileti indirimli verecek diye. Aslında indirim bile değil. Sadece kazık fiyat kısmını kaldıracaklardı. Halen yok.

resadiyeli
27 Mayıs 2018, 19:51
Bugün bir arkadas icin bilet baktik THY 1 kisi Adana ya gidis ge lis 1100 € bu ne iardesim ya ,ayiptir biz yolunacak kaz miyiz.ben araba ile 5 kisi gidis dönüs en fazla 600 € ya gidip geliyorum.

hOrOz
27 Mayıs 2018, 20:04
Bugün bir arkadas icin bilet baktik THY 1 kisi Adana ya gidis ge lis 1100 € bu ne iardesim ya ,ayiptir biz yolunacak kaz miyiz.ben araba ile 5 kisi gidis dönüs en fazla 600 € ya gidip geliyorum.

650 € civarı sezonda Stuttgart - Adana

@BirBey3.0

O zaman Lufthansa ile uçacaksın

bu dünyanın her yerinde aynıdır sezon zamanında bayram da tatillerde oteller uçaklar pahalıdır

sanki başkası gelince bedavaya uçuracak

geçin bunları Avrupa kaç tanınmış hatta devlet destekli olan uçak şirketi hepsi battı.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/turkish-airlines-uebertrifft-emirates-und-lufthansa-bei-passagieren-a-1187992.html

Birbey 3.0
27 Mayıs 2018, 20:17
Horoz, Münihten tatilde Lufthansa uçak biletini 400 Euroya veriyorsa, bunlar 525 Euroya veriyor. Konu tatilde pahalı olması değil. Genel olarak kazık atması.

Nasıl oluyorda 125 Euro daha pahalıya veriyor? Bana Lufthansadan ne veriyor farklı? Hiç birşey. Soyuyor başka birşey değil. Pilotun, hostesin, aylığınım daha yüksek veriyor? Hayır. Uçağımı daha iyi? Hayır. Eh? Nerden geliyor bu fiyat varkı? Elin gevuru gurbetciye soymuyorda THY kendi insanını soyuyor. Olay bu.

Tanyel
27 Mayıs 2018, 20:53
Horoz, Münihten tatilde Lufthansa uçak biletini 400 Euroya veriyorsa, bunlar 525 Euroya veriyor. Konu tatilde pahalı olması değil. Genel olarak kazık atması.

Nasıl oluyorda 125 Euro daha pahalıya veriyor? Bana Lufthansadan ne veriyor farklı? Hiç birşey. Soyuyor başka birşey değil. Pilotun, hostesin, aylığınım daha yüksek veriyor? Hayır. Uçağımı daha iyi? Hayır. Eh? Nerden geliyor bu fiyat varkı? Elin gevuru gurbetciye soymuyorda THY kendi insanını soyuyor. Olay bu.

Yemegini farkli veriyor ,kiloyu farkli veriyor... Ben sahsen Luftansayla THY arasinda kalsam THY yi tek gecerim. Tabiki cok buyuk bir fiyat farki olur biletlerde o baska

Birbey 3.0
27 Mayıs 2018, 22:44
Tabiki aynı fiyat olsa THY alırız. Sonunda ülkemizin markası. Ama yazık. Yine Türk Türkü çarpıyor.

mustafa200222
27 Mayıs 2018, 22:47
Tabiku ayn fiyat olsa THY alırız. Sonunda ülkemizin markası. Ama yazık. Yine Türk Türkü çarpıyor.Konya Leipzig aktarmali sadece tek yön 200 € ödedim bilete 2 hafta sonra haber geldi. Sabah kalkacak olan konya uçağını dolduramadiklari.icin iptal etmişler bu kadar saçma birsey olabilirmi

Birbey 3.0
27 Mayıs 2018, 23:34
Utanmadan birde Linienfluguz derler. Sende Charter gibi davranmışlar. Yukarda da yazdığım gibi, THY gurbetciye kazık atmaktan başka birşey yapmıyor.

Düşün bir sabah otobüs durağına gidiyorsun, otobüs gelmiyor. Gerekce otobüs dolmadı kalkmaya deymiyor.

Arsızlar Münihten İzmire direkt bile uçmuyorlar. Sanki talep yok. Yok denmesin diye bir tane koymuşlar, oda sabah 4.45 gibi kalkıyor.

Hükümetden yüz buluyor THY. Hükümet söz veriyor gurbetciye fiyatlatı düşüreceğiz diye, ama düşürmüyorlar. Demekki hükümet THY boşver dedi. Başka bir deyiş ile yalan söyledi. Yalan deyilse niye yapmıyorsun? THY bir devlet uçağı sonunda.

Ama birşey demeye gelmiyor. Dedikmi hemen burda bağzıları insana atlıyorlar. Yok sen Fetöcüsün, hainsin falan gibi.

hekimoglu
27 Mayıs 2018, 23:44
Ben sahsen THY ye abone gibiyim yilda hatiri sayilir ucuslar yaparim biraz milliyetci duygularimin etkisinde kaldigimdan ömrümde 3 ucus haric hep THY yi kullanmisimdir birkac aksakliklar haric memnun oldugumuda söyleyebilirim. THY bu sene ucuk bir zarar ettikten sonra köklü degisikliklere giderek bircok degisiklikler uygulamaya gecirerek yolculara yüklenmeye basladi. Hatta biz yurtdisinda yasayan Türkleri ilgilendiren yük hakki tartismalarini hatirliyorsunuzdur baktilar pabuc pahalli uygulamaktan vazgecildi.

Önceden bileti online alirken koltuk secimlerini ucretsiz yapabiliyorduk simdi parayla alabiliyorsun sadece ucustan 24 saat öncesi online check-in yapip bazi yerler haric ücretsiz koltuk secimi mümkün.

Ben konuyu acarken bahsettigim ucusu coklu ucus sistemiyle Hannover-Samsun (Istanbul aktarmali), dönüsü Samsun-Istanbul ayri ve 5 gün sonrasi icin Istanbul-Hannover aldim. Ayni bileti ayri ayri almis olsam 50€ daha ucuz oluyordu ozaman Istanbul a varinca dis hatlardan valizi alip ic hatlara gecmeyle ugrasmamak icin bu sekil aldim dönüs zaten degisik tarihlerde oldugu icin valizi haliyle almak gerekiyordu o ayri mesele.

Yasadigim sorunu Almanya dan gidiste yasasam bileti Hannover-Samsun almisim tek bilet belki haklilar diyebilirdim dönüs öyle degil ayri havaalanlari ucuslar arasi 5 gün var yani in bin devam et degil, ben 5 gün önceki Samsun-Istanbul ucusunu kullanmiyorum diye sen ne hakla benim 5 gün sonraki Istanbul-Hannover ucusumu da iptal edip bana yeni bilet alma yolunu gösterebilirsin.

Ayrica bileti alirken aktarmali ucuslarin her biri icin ayri fiyat ayri vergi ödüyor yolcular, bunu tutup tek ucus gibi göstermenin dayanagi nedir, madem öyle atiyorum Hannover-Samsun ucusu örnegin 250€ dersin tek fiyatlandirma gösterirsin ozaman tek ucus olur.

Ben sikca uctugumdan daha öncede bu sekil degisiklikler yaptim ic hat biletimi yeniden aldigimda oldu lakin böyle ilk aldigim ucusu kullanmazsam yada degisikligi kazik fiyatla ödemezsem Almanya ya ucusum iptal edilir diye bir sorun olmamisti, bunu bircogumuzda bilmiyordur uyari amaciyla yazmistim.

Birbey 3.0
27 Mayıs 2018, 23:49
13 senedir evliyim, 13 senedir kayınvaldelere hep Lufthansa'dan alırım. Gidiş geliş 26 kere toplam uçtular bir kere yamuklarını görmedim. Kendimde defalarca uçtum, bir kere yamuk yapmadılar. Uçak dolu boş fark etmiyor. Adam kalkıyor. Bizimkinler tasarruf edeceğiz diye milleti sinir ediyorlar. Yarın millet uçmamaya başladımı bayrak sallayıp duygu sömürüsü yaparlar.

Dedikmi birşey hep aynı laf: "Sen Türk değilmisin". Türküm eyvallah ama Türküm diye hep Türk şirketlerinden kazık yemeye meçburmuyum?

http://m.turkinfo.nl/avrupali-turklere-yuzde-20-thy-indirimi-fiyasko-cikti/13062/

https://m.arti49.com/thynin-yuzde-20-indirimi-gurbetciye-bindirim-oldu-511896h.htm

Hükümet sevdalısı forumdaşlarımdan herkes adına bir ricam var. Sayın Yeneroğlu seçim zamanı sizi sık sık ziyaret edeckler. Bir Allah aşkına sırf alkışlamaya gitmeyin, ne oldu bu sözler diye sorun. Seçim zamanı samimi ise çıkıp açıklasın. Biletde yalan söyle, minijob konusunda yalan söyle, otomatik paylaşıma imza at, sonra eleştirince beni hain ilan edin burda. Ben mi, yoksa yalan söyleyenlermi? Sonra siyaset yasak kuralını bahane edip susturun insanı. Siyaset ile alakası yok. Hakkını aramak siyaset değildir. Siyaset, siyaset düşünce tartışması yapmaktır. Siyaset ile alakası yok. Bahane aramayın konuyu kitlemek için. Siyaset demek, fikir tartışması demektir. Burda fikir tartışması yok. Söylenen yalanlarıda mı soramayacağız? Gün gelir devran döner sizede kimse siyaset diye hakkınızı aratmaz sonra anlarsınız ne demek istediğimi.

Kimsede bana özelden yazıpta "Abi haklısında biz birşey diyemiyoruz Allah razı olsun korkuyoruz" demesin. Varsa bir derdiniz açıkca yazın. Arkadan değil.

İsteyende beğendi yere şikayet etsin beni. Zaten tek yapabildiğiniz o ağzınız ile kendinizi savunamadığınız zamam. Ya küfür, yada karam82'ye şikayet etmek.

Sah
28 Mayıs 2018, 00:57
13 senedir evliyim, 13 senedir kayınvaldelere hep Lufthansa'dan alırım. Gidiş geliş 26 kere toplam uçtular bir kere yamuklarını görmedim. Kendimde defalarca uçtum, bir kere yamuk yapmadılar. Uçak dolu boş fark etmiyor. Adam kalkıyor. Bizimkinler tasarruf edeceğiz diye milleti sinir ediyorlar. Yarın millet uçmamaya başladımı bayrak sallayıp duygu sömürüsü yaparlar.

Dedikmi birşey hep aynı laf: "Sen Türk değilmisin". Türküm eyvallah ama Türküm diye hep Türk şirketlerinden kazık yemeye meçburmuyum?

http://m.turkinfo.nl/avrupali-turklere-yuzde-20-thy-indirimi-fiyasko-cikti/13062/

https://m.arti49.com/thynin-yuzde-20-indirimi-gurbetciye-bindirim-oldu-511896h.htm

Hükümet sevdalısı forumdaşlarımdan herkes adına bir ricam var. Sayın Yeneroğlu seçim zamanı sizi sık sık ziyaret edeckler. Bir Allah aşkına sırf alkışlamaya gitmeyin, ne oldu bu sözler diye sorun. Seçim zamanı samimi ise çıkıp açıklasın. Biletde yalan söyle, minijob konusunda yalan söyle, otomatik paylaşıma imza at, sonra eleştirince beni hain ilan edin burda. Ben mi, yoksa yalan söyleyenlermi? Sonra siyaset yasak kuralını bahane edip susturun insanı. Siyaset ile alakası yok. Hakkını aramak siyaset değildir. Siyaset, siyaset düşünce tartışması yapmaktır. Siyaset ile alakası yok. Bahane aramayın konuyu kitlemek için. Siyaset demek, fikir tartışması demektir. Burda fikir tartışması yok. Söylenen yalanlarıda mı soramayacağız? Gün gelir devran döner sizede kimse siyaset diye hakkınızı aratmaz sonra anlarsınız ne demek istediğimi.

Kimsede bana özelden yazıpta "Abi haklısında biz birşey diyemiyoruz Allah razı olsun korkuyoruz" demesin. Varsa bir derdiniz açıkca yazın. Arkadan değil.

İsteyende beğendi yere şikayet etsin beni. Zaten tek yapabildiğiniz o ağzınız ile kendinizi savunamadığınız zamam. Ya küfür, yada karam82'ye şikayet etmek.

bu sikayetini yetkili yerlere yapsaydin daha uygun olurdu millete degil ne amacladigini anlamis degilim dogrusu.
beyenmiyorsan binmezsin gitmesin o kadar ama bu öfke kime?
türk hava yollari bizim tek hava yollarimiz avrupada ilk siralarda dünyada ilk on siralarinda,
benim aklima baska seyler geliyor ama yazmayacagim,
senin yaptigi hic dogru degil.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 01:02
Gerekli yerlere yaptım. Cevap bile yazmıyorlar. Yazarlarmı? Ne yazacaklar? Yalan dedik mi yazacaklar?

Aklına geleni ben yazayım burda. Birbey 3.0 ya PKKlı yada Fetöcü. Düşünebilrsin, sorun yok.

Benim için THY bir numara olmuş olmamış fark etmez. Keşke 100 numara olsun, dürsüt olsun. Yalan yalandır. Bugün söyleyen yarın yine söyler.

Ben Türk'üm. Hiç bir siyasi parti veya örgüte sempati duymam. Daha öncede yazdım burda forumda. Salak değilim birisinin peşine takılacak kadar.

THY benim için bizim Milli Havayolu şirletimiz veya gururumuz değildir. Tam tersi insanların milli duyguları sömürüp sonra yalan söyleyen bir kuruluştur. Ben sana özel hayatda yalan söylesem, sen bana bir daha güvenmezsin. Eh ozaman yalan söyleyen bir şirket ile niye gurur duyuyorsun? Sırf Türk şirketi diye mi? Senin içon hangisi daha önemli, Türk ve yalancı olamsımı yoksa yabacı ve dürüst olması? Benim için dürüstlük milli duygulardan daha önemldir. O şirket sanada yalan söylemedimi? Söyledi. Ben yalancıyı niye savunayım? Ha çıkar dersinki, vatandaş biz bir hata yaptık yalan söyledik, özür dileriz, bir daha olmaz. Tamam derim. Mertce adamca özür diledi. Var mı özür yok.

Yalan söyledikten veya yamuk yaptıkten sonra babamıda tanımam. Edebiyat etmiyorum burda. Böyle yaşadığımı herkes biliyor etrafımda.

Üç seyden nefret ederim:

1. Yalan. Yalancıktan bile nefret ederim. Yaptıysan bir hata, mertce cezasını çekeceksin.

2. Milli duyguyu kullanıp para kazanmaya çalışan şirketler (örnek THY, Vestel)

3. Kendini ağzı ile savunamayan, arkamdan çocuk gibi şikayet eden, insana PM atıp Fetöcülük ve hainlik ile suçlayan kişiler.

Bu üç şeyden birisini yapan benim için karaktersizdir. Gerekirse hayatda yalnız yaşarım, dostsuz yaşarım, ama yalan söylemem ve yalan söyleyenide yanımda barındırmam. Babamda olsa. Oda biliyor bunu.

Caykara_61
28 Mayıs 2018, 02:22
@Birbey 3.0 Ustam, biraz sakin olurmusun. Dozunu iyice kaçiriyorsun. Sakin olamadiğin için milleri salak yerine koyuyorsun. Özür dilemelisin ayip oluyor. Düşüncelerinj belirtmen elbette güzel bir olay ama bu düşüncelerinin bize şu son yazdiğin salak kismi gibi dokunmakta ki herkesin düşünce birinin peşine takilmasi kendini ilgilendirir. Konuyu tirmandiriyorsun kapanirsada sebebi sen olacaksin. Elbette bizlerde fazla para ödemekten haz duymuyoruz ama bunu bu şekilde belirtmiyoruz. Şikayetlerine cevap vermiyorlarsa şikayete devam etmelisin. Bunu inan bende şahsen yapiyorum hatta havalimanindaki kontrol yerlerinde her defasinda bunj belirriyorum. Sana tavsiyem uetd çalişan ilgilenen kişilerede bunu bildirmendir, bu zamanlarda Memleket'ten gelen siyasiler var bunu onlara bildirsinler. Biz bunuda yapiyoruz. Yakinda yine biri gelecek onada her türlü şikayetimizi bildiriyoruz. Ama bunlari biraz daha sakin bir şekilde yapiyoruz. Birbirimize karşi seviyeli olirsak çok daha iyk fikir aliş verişinde bulunuruz diye düşünüyorum.

haylazz
28 Mayıs 2018, 04:20
bir iata (the ınternational air transport association) kuralıdır. bu birliğe dahil olan tüm havayolu şirketlerince uygulanmaktadır. kısaca, neredeyse standart bir uygulamadır.

bu uygulamaya takılmak istemiyorsanız, gidiş uçağında check-in yapılması gerekmektedir. (bu bilginin teyit edilmesi gerekmekte - bileti aldığınız şirket ile iletişime geçebilirsiniz)

ayrıca firmalarda genelde aşağıdaki uyarı bulunmaktadır;

artıcle 8 – check-in and boardıng

8.1. check-ın deadlines (cıd) vary from one airport to another. passengers must imperatively comply with check-ın deadlines, in order to facilitate their journey and avoid their reservations being cancelled. the carrier or its authorised agent shall provide passengers with all requisite information on the check-ın deadline for their first flight with the carrier. ıf the passenger’s journey includes subsequent flights, it is the passenger’s responsibility to check that they are in possession of all the information relating to check-ın deadlines for these flights.

8.2. passengers must arrive sufficiently early before the flight, in order to be able to carry out all the necessary formalities for their journey; in any event, they must comply with the check-ın deadline. should the passenger fail to do so or should the passenger not present all the documents allowing them to be checked-in and therefore be unable to travel, the carrier may cancel the passenger's reservation, without any liability towards the passenger.

8.3. passengers must be present at the boarding gate prior to the boarding time specified at check-in. the carrier may cancel a passenger’s reservation if the passenger is not present at the boarding gate at the latest by the boarding time specified to the passenger, without any liability to the passenger.

8.4. the carrier may not be held liable in any way, in particular for any loss, damage or disbursement, if a passenger has not complied with the conditions of this article.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 06:09
@Birbey 3.0 Ustam, biraz sakin olurmusun. Dozunu iyice kaçiriyorsun. Sakin olamadiğin için milleri salak yerine koyuyorsun. Özür dilemelisin ayip oluyor. Düşüncelerinj belirtmen elbette güzel bir olay ama bu düşüncelerinin bize şu son yazdiğin salak kismi gibi dokunmakta ki herkesin düşünce birinin peşine takilmasi kendini ilgilendirir. Konuyu tirmandiriyorsun kapanirsada sebebi sen olacaksin. Elbette bizlerde fazla para ödemekten haz duymuyoruz ama bunu bu şekilde belirtmiyoruz. Şikayetlerine cevap vermiyorlarsa şikayete devam etmelisin. Bunu inan bende şahsen yapiyorum hatta havalimanindaki kontrol yerlerinde her defasinda bunj belirriyorum. Sana tavsiyem uetd çalişan ilgilenen kişilerede bunu bildirmendir, bu zamanlarda Memleket'ten gelen siyasiler var bunu onlara bildirsinler. Biz bunuda yapiyoruz. Yakinda yine biri gelecek onada her türlü şikayetimizi bildiriyoruz. Ama bunlari biraz daha sakin bir şekilde yapiyoruz. Birbirimize karşi seviyeli olirsak çok daha iyk fikir aliş verişinde bulunuruz diye düşünüyorum.

Canımn kardeşim kimseni şahsını anarak yazmadım. Küfürde etmedim. Fikirlerimi söyledim. Fikirlerimi söylerkende bağırmadım. Bundan dolayı özür dileyecek birşey yoktur. Kimsenin adını andımmı? Kimseye sen salaksın dedimmi? Demedim. Af buyur, niye ozaman üstüne alınıyorsunki?

Yazış şeklinin nedenine gelince. Ben kimin arka planda ne yaptığını gayet iyi biliyorum. Onun için peşinen önden yazayım. Maalesef forumda tek bir kural var. Siyaset yasak. Bu kural temelinde doğdru. Ama siyaet yasak kuralı okadar esnek bir kuralki, insanın artık birşey bile yazamıyor, anında konu kapanıyor. Konu kapanmadan veya bir üye banlanmadan önce kendini savunamıyor. Maalesef burda bir avuç baskıcı zihniyetler var, en küçük bir konuda işlerine gelmediği zamam hemen modlara "siyaset yasak" diye şikayet ediyor. Hemen konu kapanıyor veya banlanıyorsun. Bundan dolayı mecburum önden peşin yazmaya böyle. Şimdiden söylüyorum, ne demek istediğimi kimse anlamayacak yine. Yine özelden mail gelecek PM yasak diye.

webci
28 Mayıs 2018, 09:08
Amerika bizi senelerce gururumuzla kandirdi,sirtimizi sivazlayip bizi uyuttular,her milletin gurur duydugu bir sebebi vardir,yalniz biz son zamanlarda cok asiriya gittik,buda bilincli bilincsiz herseyle gurur duymamizdan kaynaklaniyor,yani cahil olup okuyan gelismis toplum olmamamizdan,oysa bizler cagdas medeniyetler seviyesine ulasmak icin dilimizi heba ettik,genede ne avrupada nede birbaska yerde cagdas medeniyetler seviyesine ulastik.
Demem oki asiri gururdan kacinip sadece gururlu olalim,thy ile gururlanmaya gerek yok,fb veya bir gs ile gururlanacak bir sebep yok.bunlar baska ulkelerde siradan disi isler..
40 sene evveline kadar darbelerle bile gurur duyan bir millettik..bos kafalari birakalim,icine bilgi dolduralim..
Ben birbeyin yazilarinda bir sakinca gormuyorum..

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 09:43
Allah razı olsun Webci ve Varto arkadaşlarım. Zaten yıllarca bunu anlatmaya çalışıyorum, ne zaman vatandaş olarak bir kişinin, hangi görüşte olursa olsun o kişi, arkasına takılmamayı ve hislerimiz ile değil mantığımız ile hareket etmeyi öğrnediğimiz zaman THY, Vestel gibi şirketler duygu sömürüsü üzerinden para kazanmaya çalışmamayı öğrenir. Adamlar uyanık. Duygu sömürüsü bedava birşey ama para olarak geri dönüşü var. Sen adamın biletini keyfi olarak iptal et, sonra ben seni alkışlayım Milli gururmuz diye. Oldu canım. Milli gurur tek taraflı değildir. Sende THY olarak birşey geri vereceksin.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 10:19
Yine aynı zihniyet iş başında. Kendisi ile aynı fikirde olmayan herkesi dışlama ve başka görüşe tahammülü olmayan zihniyet.

Önce oku, sonra düşün, sonra yaz. Ben Münihten yazdım.

Bana nankör demeye çalışıyorsun. Nankör asılım hükümet gurbetcisine. Niye mi? 15 senedir emeklilere Minijob sözü verdi. Hani nerede? Yüzde 20% THY indirim sözü verdi. Hani nerede? Üstüne sözlerin tutulmasını beklerken birde otomatik bilgi paylaşımı ile satıldık.

Ben vatandaşsam ve devlete sahip çıkmaya mecbursam, onlarda sözünü tutacak. Besmele ile sözüne başlayıp ama yalan söyleyen bir devletin bana hesap sormaya hakkı yoktur.

gentlement
28 Mayıs 2018, 10:32
meselenin gurur ile bir alakasi yok! Kimse kusura bakmasin, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait bir kurulus dururken, ben kalkip bana düsmanlik yapan devletin sirketi ile Türkiye´ye ucmam! Kaldiki, Lufthansa her zaman THY´dan daha pahali bir sirket olmustur ve THY´nin vermis oldugu hizmetin yarinisi dahi vermiyor!

Ben anlamiyorum sizleri, 2001 yilindan beri 1-2 defa mecburiyet haricinde THY´dan baska bir sirket ile ucmadim. O zamandan bu zamana en az 200 defa ucmusumdir! Suana kadar THY ile tek 1 sorun yada SIKINTI yasamadim! Bence insanlarin bazen kendilerini sorgulamasi gerekiyor!

Ben kendim son yillarda evet mecburiyetin haricinde özellikle gida sektöründe milli markalarimi tercih ediyorum

Bence mesele cekememek! Türkiye´nin güclenmesini, kalkinmasini cekememek...

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 10:47
meselenin gurur ile bir alakasi yok! Kimse kusura bakmasin, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait bir kurulus dururken, ben kalkip bana düsmanlik yapan devletin sirketi ile Türkiye´ye ucmam! Kaldiki, Lufthansa her zaman THY´dan daha pahali bir sirket olmustur ve THY´nin vermis oldugu hizmetin yarinisi dahi vermiyor!

Ben anlamiyorum sizleri, 2001 yilindan beri 1-2 defa mecburiyet haricinde THY´dan baska bir sirket ile ucmadim. O zamandan bu zamana en az 200 defa ucmusumdir! Suana kadar THY ile tek 1 sorun yada SIKINTI yasamadim! Bence insanlarin bazen kendilerini sorgulamasi gerekiyor!

Ben kendim son yillarda evet mecburiyetin haricinde özellikle gida sektöründe milli markalarimi tercih ediyorum

Bence mesele cekememek! Türkiye´nin güclenmesini, kalkinmasini cekememek...

Teşekkür ederim arkadaşım. Ayrı fikirde olabiliriz, ama sözlerinin altını doldurarak yazmışsın.

Bende isterim THY ile uçmak. Meraklı değilim Lufthansaya para vemeye. Münihten mesela adamlar İzmir'e direkt ucuş kaldırmıyor. Niye biliyormusun? Talep olmadığından değil. Acaba cünkü Ege insanı hükümete fazla oyunu vermiyor diye olabilirmi? Bilmiyoruz. Olabilir. Üstüne birde talep yokmuş gibi gözüksün diye, Lufthansa 400 Euroya götürürken, THY aktarmalı daha pahalıya götürüyor olabilirmi?

Ayrıca Türkiye düşmanlık yapan uçağa binmem demişsin. Ya haberin yok. Devlet kendi düşmanı ile ortak iş yapıyor. Sunexpresse bak. THY-Lufthansa ortaklığı. Sen küçük bir gurbetci olark çırpın dur vatana sahip çıkcam diye. Madem vatanseversin, ozaman THY'da binme. Oda düşmanın ile işbirliği yapıyor.

Düşmanın dediğin Alman devletine Türkiye 2019 gurbetcinin Türkiyedeki parasını paylaşacak. Sana kameralar önünde onu düşman olarak gösteriyorlar oyunu kapmak için, arkadan ama dost gibi iş yapıyorlar. Sen Türkiye'yeyi savunacağım diye sokaklara dökül, Alman polisinden dayak ye, iki ülkenin dış işleri bakanı Hannoverde evinde buluşup çay içsinler. Ne hikmetse siyasetcilerin kendi çocuklarının hiç bir Almanyada mitinge gelip katılıp dayak yediğini polisden görmedim. Salakmı adam yesin.

Devlet her haltı yiyecek, ben eleştirince burda nankör olacağım yani?

Düşmanımızsa, ozamam kapt Sunexpressi, koy THY uçağını Almanla aynı fiyata bizde sahip çıkalım bize sahip çıkıyorlar diye.

gentlement
28 Mayıs 2018, 11:12
Bende isterim THY ile uçmak. Meraklı değilim Lufthansaya para vemeye. Münihten mesela adamlar İzmir'e direkt ucuş kaldırmıyor. Niye biliyormusun? Talep olmadığından değil. Acaba cünkü Ege insanı hükümete fazla oyunu vermiyor diye olabilirmi? Bilmiyoruz. Olabilir. Üstüne birde talep yokmuş gibi gözüksün diye, Lufthansa 400 Euroya götürürken, THY aktarmalı daha pahalıya götürüyor olabilirmi?

bu konuda seninle ayni fikirsiz! Bende dogru bulmuyorum Istanbul haricinde diger sehirlerin tamamina aktarmali gidilmesini ancak mesele senin yazmis oldugun gibi siyasi degil, olacaginida hic tahmin etmiyorum... Ben bu mevzuyu gecen yil Mekke´de direk Ilker Ayci´nin özel kalem müdürüne sordum...

Bana anlatmis oldugu mevzu, Istanbul Atatürk Havaalanini dünyanin en cok kullanilan havaalnlarindan bir tanesi haline getirmek istediklerinden dolayi, müsterilerinin tamamini ilk önce Transit´de olsa Istanbul´a indiriyor... Konuya bu acidan baktigimiz zaman gayet mantikli...

Ayrıca Türkiye düşmanlık yapan uçağa binmem demişsin. Ya haberin yok. Devlet kendi düşmanı ile ortak iş yapıyor. Sunexpresse bak. THY-Lufthansa ortaklığı. Sen küçük bir gurbetci olark çırpın dur vatana sahip çıkcam diye. Madem vatanseversin, ozaman THY'da binme. Oda düşmanın ile işbirliği yapıyor.

kardes bircok mevzuda bilgi sahibiyim tasalanma, ayrica Lufthansa´nin sadece THY´nin bu denli büyümesinden korktugu icin 31.03.2017 tarihinde THY ile olan Cooperation sözlesmesini bitirdiginide biliyorum. Ayrica siyasi cikarlar icin kurulmus mevzular beni hiiiic alakadar etmez emin ol... Karinca misali, biz tarafimizi belli edelim.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 12:37
Tarafımızda sorun yok. Ama keriz yerine konmaya var. Bana hergün haberlerde diyorsan bu ülke düşmanımız ozaman sende o ülke ile iş yapma ondan sonra sen benden bekle sahip çıkmayı. Yalan söylemeyeceksin gurbetcine. Minijob getircem sözünü verdiysen getireceksin. Müslümansan, sözünde durmaya mecbursun. İki iki dört. Bunun aması maması yok. Meclis çoğunlu sende. KHK sende. Neyi bekliyorsun 15 senedir? Bu bilet işide öyle. Vereceksin indirimi.

Ha maddi gücün yoksa bunları yapmaya ozaman çıkacaksın dürüstce diyeceksin olmaz. Ağzın başka, elin başka oynamayacaksın. Cüzdanındaki parana güvenemiyorsan hesabını kaldıramayacağın sofraya oturmayacaksın.

Kimsede sanmasın ben burda muhalefetin reklamını yapıyorum. Umrumda değil. Ben ağızdan çıkan söze bakarım. Uygulamadı bitmiştir benim için.

İstanbul aktarma olayına gelince. Atatürk havalimanı yıllardır kapasitesinden daha fazla yolcu iniyor. Dediğin gibi olsa, ne gerek var şimdiden herkesi İstanbul'a sıkıştırmak? Derdleri İstanbul havalimanı falan değil. Dertleri iç hatlar bilet satıp para kazanmak.

Ya bu ülkenin başkenti Ankara'mı? Ankara. Ankaraya bile THY direkt uçuşlar yok nerdeyse. Devlet kendi başkentine bunu yaparmı?

Kooperasyonun bittiği falan yok. Sunexpress halen göklerde.

Tanyel
28 Mayıs 2018, 19:57
Tabii tercih meselesi ama ben THY tek gecerim....
Daha gecen hanimin ucaginda problem cikti. Bir sonraki ucakla uctu yanilmiyorsam 3 saat bekledi havaalaninda ve ayrica 170 € verdigimiz bilete 400 € tazminat verdiler.
Daha ne olsun... Yemek desen süper, koltuk aralari daha iyi, kilo desen daha fazla..Daha ne yapsin adamlar....

hOrOz
28 Mayıs 2018, 19:58
işin cılkını çıkardınız bir bilet tartışması nerelere geldi..

artık bir nokta koymanın zamanı geldi

Maşaalah birisi yardım istedimi bir Allahın Kulu yazmıyor ama tartışma siyaset oldumu herkes toplanıyor

hekimoglu
28 Mayıs 2018, 20:26
Arkadaşlar konuyu kapatıp biraz inceleme gereği hissediyorum. Hiç sevmiyorum konu kapatmayı ancak tartışmayı beceremiyoruz.

hekimoglu
28 Mayıs 2018, 20:55
Bazen fikir ve düsüncelerimizi sikayetlerimizi dile getirmek icin siyasi otoriteye sitemlerimizi iletmemiz gerekebilir bunu uygun bir dille saygi cercevesi dahilinde gerekli merciilere iletme düsüncesini siyasi propogandaya cevirmezsek boardda paylasmanin bence bir sorunu olmaz.

Ancak Irkçı söylemler, hakaret içeren boş gereksiz paylaşımlara göz yumulması mümkün değildir. Bu türden mesajlari kaldırıp konuyu yeniden açıyorum ölçü yeniden kaçarsa gereğini yapmak zorundayım.

Iyi Forumlar.

samsunlu
28 Mayıs 2018, 22:13
Birbey 3.0@
Senin Memleket Izmir` mi?.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 22:16
Samsunlu arkadasim, Usak. Niye sordun, ögrenbilrmiyim?

samsunlu
28 Mayıs 2018, 22:21
Tabiki ögrenebilirsin arkadasim, bana sen Izmirliymissin gibi geldide.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 22:24
Hekimoglu, Varto'nun postunu silmissin. En ince konuyu anlatan oydu. Onun icin mecbur onun yazdigini baska bir dille yine yazacagim.

Arkadaslar, THY savunun sorun degil. Yakinda milli arabamiz cikacak. Cok merak ediyorum, kac kisiniz BMW, Mercedes'ini ve Audi'sini satip kosa kosa alacak. Mantiken Türk olmayan mallari mümkün mertebe kullanmak istemiyorsunuz. Eh hadi buyrun, yakinda cikacak milli arabamiz. Bekliyorum burda forumda resimlerinizi.

Baska örnek, hepinizin elinde Samsung, Huawei falan var. Madem yabanci ülke mallarini protesto ediyorsunuz, Türk malinin tercih ediyorsunuz, elinizde niye Vestel telefon yok? Kac kisinizde var?

Sirf ucakta mi milli gururunuz kabariyor? Kendinizi kandirmayin. Hepimiz biliyoruz, milli gurur falan palavra. Ne isimize geliyorsa onu aliyorsunuz. Burda forumda cok kolay milliyetcilik yazma. Hayatda uygulayin. K

THY'yi savunan arkadaslar, izin sezonu geldi. Hadi Türkiye'den alin bir Vestel cep telefonu aciklayalim. Sözüm ona, sizin degisiniz ile, gevur malina binmiyorsunuz mümkünse, ozaman sözüm ona gevur telefonunuda kullanmayin. Hadi alin bir Vestel ceptelefonu.

hOrOz
28 Mayıs 2018, 22:34
@ Birbey benim anlamadığım senin Vestel ne gibi problemin var ?

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 22:40
Horoz usta, benim Vestel ile direkt bir sorunum yok. Vestel, THY, Turkcell gibi sirketlerin ortak bir yani var. Milli duygulari kullanip satis yapip para kazanmaya calisyorlar. Acta bak Vestel reklamlarini. Hep bayrak sallama, milli sermaye vurgunu, duygulari sömürüp para kazanma. Ve maalesef gördügün gibide kanan insan cok. Arcelikte yapiyormu? Beko yapiyormu, Turk Telekom yapiyormu? Yapiyor. Insanlarin saf vatan sevgisi üzerinden para kazanmak karaktersizliktir. Hele hele birde o sirketler, mesela THY gurbetice verdigi indirim sözünü tutmayip, ama parayi Manchester United ve Barcelona'ya dökerken. Malem vatan o kadar önemli, o zaman kendi vatanin insanin yatirim yap.

Bizim milletde halen bunu görmüyor.

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 22:46
Tabii tercih meselesi ama ben THY tek gecerim....
Daha gecen hanimin ucaginda problem cikti. Bir sonraki ucakla uctu yanilmiyorsam 3 saat bekledi havaalaninda ve ayrica 170 € verdigimiz bilete 400 € tazminat verdiler.
Daha ne olsun... Yemek desen süper, koltuk aralari daha iyi, kilo desen daha fazla..Daha ne yapsin adamlar....

Tesekkür ederim bunu yazdigin icin. Cok güzel örnek olmus. Seni saydigindan vermedi bu parayi. Yasal olarak bu para senin hakkin. Bu yasayi sözüm ona o gevurlar cikardi. Sende sandinki dürüstlügünden sana bu parayi veriyorlar.

https://www.flugrecht.de/flugverspaetung/entschaedigung.php#hohe-der-entschaedigung-bei-flugverspaetung

hOrOz
28 Mayıs 2018, 23:05
Ya Birbey bu kadar ölü sevici olma bundan 10 sene önce genelgeler çıkmadan önce Lufthansa veya diğerleri tazminat veriyormuydu `?

EU Gerichtshof bir genelge çıkardı bütün hava yolları o genelgeye uyuyor ..

https://www.youtube.com/watch?v=yn7AwGy3gTk

Vestel konusuna gelince Ahmet Nazif Zorlu benim akrabımdır

Bugün Denizli nin Babadağ ilçesine gel sor sağcısı solcusu millıyetçisi onunla gurur duyar

sıfırdan dünya nın en büyük elektronik şirketini kurdu ..

Bugün piyasada Telefunken, Sharp, JVC, Toshiba markasıyla satılan ürünler onun eseri

Almanlar nasıl MADE IN GERMANY markasıyla gurur duyuyorsa bizlerde yerli markalarla gurur duymalıyız ...

şimdi okudğum habere göre Almaların ömrü uzamış şimdi Alman olanlarında mı ömrü uzamış oluyor ?

madem Alamanların ömrü uzamış

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 23:13
Horoz, gururu halk duyar. Üreten degil. Sen hic Almanlarin reklamarinda bayrak sallayip insanlarin hissini sömürdügünü gördünmü? En fazla "Made in Germany" etiketi bir kenera yapistirip gecerler. Ama Vestel ve THY ne yapiyor. Reklam icerigi sirf duygu sömürümü.

Sanki telefon üretmek, televizyon üretmek, cok marifetli birsey, hergün duygu sömürüsü yapiyorlar. Bir uzay araci üretirsinde, öve öve kendini bitiremezsinde, ozaman anlarim.

hOrOz
28 Mayıs 2018, 23:18
hiç bir getirisi olmayan polemiğe girmek istemiyorum
benim icin konu bitmiştir

Birbey 3.0
28 Mayıs 2018, 23:20
Tabi dostum.

Osmanbey34
30 Mayıs 2018, 13:02
1. horoz abimize aynen katılıyorum. bencede bunun Thy ile hic ilgisi yok. acentenin isine gelmemisdir baska ne olacak.

2. Thy fiyat politikasına neden bu kadar kava yoruyorsunuz ben tam anlamıyorum. Thy dünya şirketi Markasi. Thy Antalya vs ucuslarindan para kazanmak istemiyor. cünkü sunexpress vs var

Thy destinationlari global. thy bi marka emirates gibi . müşterileri bile baska Business, is adamları vs..... hem buarada Lufthansa , Thy nin yanında halt yemiş

niye THY sayfasından direkt almıyorsunki

mustafa200222
30 Mayıs 2018, 13:18
1. horoz abimize aynen katılıyorum. bencede bunun Thy ile hic ilgisi yok. acentenin isine gelmemisdir baska ne olacak.

2. Thy fiyat politikasına neden bu kadar kava yoruyorsunuz ben tam anlamıyorum. Thy dünya şirketi Markasi. Thy Antalya vs ucuslarindan para kazanmak istemiyor. cünkü sunexpress vs var

Thy destinationlari global. thy bi marka emirates gibi . müşterileri bile baska Business, is adamları vs..... hem buarada Lufthansa , Thy nin yanında halt yemişBu forumda millet kafasına göre .veya işine geldiği gibi yorum yapiyor. Ben böyle oldu diyorum adamlar işlerine göre yorum yapıyorlar. Yok olmaz olamaz diyorlar her halde olmasa burda mesaj atıp konuya dahil olmazdim o zaman sizin dediginiz olsun evet Thy çok kaliteli kesinlikle müşterilerine yamuk yapmıyor Dünyanın 1 Numarası Bu sözüm horoz ve Osmanbey e gelsin

Cengiz Bond
30 Mayıs 2018, 13:21
bugün THY yollarindan iki billet aldim: iki kisi gelis gidis 340 EUR. süper!

Sah
31 Mayıs 2018, 02:48
Bu forumda millet kafasına göre .veya işine geldiği gibi yorum yapiyor. Ben böyle oldu diyorum adamlar işlerine göre yorum yapıyorlar. Yok olmaz olamaz diyorlar her halde olmasa burda mesaj atıp konuya dahil olmazdim o zaman sizin dediginiz olsun evet Thy çok kaliteli kesinlikle müşterilerine yamuk yapmıyor Dünyanın 1 Numarası Bu sözüm horoz ve Osmanbey e gelsin

beyenmiyorsan gidersin baska hava yolu sirketinden alirsin olur biter burada kötü reklam yapmana müsede edenlerde en az senin kadar suclu?
ben sahsen türk hava yollari ile ucmuyorum neden pahali diye ama hic bir zaman benim güzel ülkemin bir tane hava yolu sirketini kötülemem.

mustafa200222
31 Mayıs 2018, 02:56
beyenmiyorsan gidersin baska hava yolu sirketinden alirsin olur biter burada kötü reklam yapmana müsede edenlerde en az senin kadar suclu?
ben sahsen türk hava yollari ile ucmuyorum neden pahali diye ama hic bir zaman benim güzel ülkemin bir tane hava yolu sirketini kötülemem.Arkadaşım Türkiyenin hava yolları diye yanlışları ni söylemiycekmiyiz. Tabiki söyliyecegiz. (Atalarımız in bir sözü var Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır ). Sizler susmaya görmezden gelmeye devam edin.

Plasma1981
01 Haziran 2018, 00:22
Thy iyi güzelde kardesim, Türkiye'nin başkentine neden direk uçuş olmaz anlamiyorum.

hekimoglu
01 Haziran 2018, 09:51
Thy iyi güzelde kardesim, Türkiye'nin başkentine neden direk uçuş olmaz anlamiyorum.

Arkadasim cok haklisin meseleyi #39 numarali paylasiminda gentlement adli arkadasimiz anlatmis, müsteri memnuniyetinden daha cok kurum itibarina önem veriliyor gibi, nereye gidiyorsan git Istanbul a ugratmadan götürmüyorlar.

moralist
01 Haziran 2018, 09:52
Cünkü o rota Sun Express de

SHARVELADZE
03 Haziran 2018, 00:13

bunun aciklamasi söyle;
thy cogu büyük sirket gibi ve özellikle bu dönemlerde yurtdisi ucuslarini gurbetciler disinda yogunlukla "zubringer/feeder" olarak degerlendiriyor.
örnegin yolculari avrupanin sehirlerinden alip istanbul üzeri asyaya, afrikaya tek stopla ucuruyor ve bu sekil ucaklarin dolmasini sagliyor.
ankara`dan afrikaya veya asyaya pek ucus olmadigi icin genelde pek cazip gelmiyor ve sunexpressi görevlendiriyor bu destinasyona

fun2010
03 Haziran 2018, 19:40
Bu Ucak fiyatlarina , iki , üc çocuklu aileler okul tatillerine mahkum olunca gerçekten magdur oluyor , iş bulamayan yada maddi durumu kötü olanlar var , bu insanlara türkiyedeki annelerini babalarani vs.. görmek zor oldu , eskisi gibi Otobüslerle yolculuk olur bu gidişle galiba , inşallah fiyatlara bir çözüm gelir.

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk

BoZ67KurT
21 Haziran 2018, 04:37
Slm
Bu durum sadece THY icin degil diger ;Diger hava yollari icinde gecerli.

Bunda kac yil önce Düsseldorf -Zürich gidic dönüs bilet aldim .Düsseldorf ucagini kairdim.Trenle gittim.Dönerken ucakla dönerim dedim.Hava alanina gittim.Gelis yönünü kullanmadigim icin otomatim men ,dönüste yanmis .Yani geri Tren ile döndüm..

slm...aynisi bizimde basimiza geldi
düsseldorftan zonguldak...gidis dönüslü
ucak bileti alinmisti gidis dönüslü
ve sonra arabaynan gitti hanim...dönüste ise ucakla döndü ayni biletle..yani bilet yanmiyor bizde yanmadi

Hakki27
21 Haziran 2018, 18:00
Kardesim sacmalik bu istanbula binmeyeceksin donus biletin neden yansin anlayamadim ama sunu gordum thy sirketinde almanyadan istanbula ucus yaptim ucaga bindim bir kac onundeki koltugu iki kiseye satmislardi birisi ile anlasarak diger kisi First class aldilar. Buna ne demeli acaba.

hekimoglu
21 Haziran 2018, 18:47
@BoZ67KurT, Zonguldak a THY ucuslari yok senin ucusun Germania iledir, bahsi gecen sorun THY ile aktarmali ve coklu ucus biletlendirmelerinde yasaniyor.

@Hakki27, sorunu bizzat ben yasamis olmasam THY müsteri hizmetleriyle telefonda bu yüzden tartismasam belki dediklerine katilabilirdim. Senin bahsettigin bambaska bir sorun ona kalirsa fazla biletlendirmeden dolayi geride biraktiklari yolculara ödedikleri bilet parasinin iki mislini geri verdikleri bir sonraki ucus icinde bedava bilet kestikleri oluyor bunlar ayri konular.

Birbey 3.0
21 Haziran 2018, 20:09
Hakki27, fazla bilet satmaları normal. Normal koltuk sayısından 10% fazla bilet satılır. Bu her hava yolu şirketinde böyledir. Nedeni ise, yaklaşık 10% bileti alır binmez. Yeni birşey değil bu. Nadir olsa, bir kişi açıkta kalır.

Hakki27
24 Haziran 2018, 11:13
Hakki27, fazla bilet satmaları normal. Normal koltuk sayısından 10% fazla bilet satılır. Bu her hava yolu şirketinde böyledir. Nedeni ise, yaklaşık 10% bileti alır binmez. Yeni birşey değil bu. Nadir olsa, bir kişi açıkta kalır.

Dogrudur umarim kimse bu duruma dusup mahdur olmaz insallah olay tatliya baglansada kimse boyle bisiyle karsilasmak istemez diye biliyorum.

@BoZ67KurT, Zonguldak a THY ucuslari yok senin ucusun Germania iledir, bahsi gecen sorun THY ile aktarmali ve coklu ucus biletlendirmelerinde yasaniyor.

@Hakki27, sorunu bizzat ben yasamis olmasam THY müsteri hizmetleriyle telefonda bu yüzden tartismasam belki dediklerine katilabilirdim. Senin bahsettigin bambaska bir sorun ona kalirsa fazla biletlendirmeden dolayi geride biraktiklari yolculara ödedikleri bilet parasinin iki mislini geri verdikleri bir sonraki ucus icinde bedava bilet kestikleri oluyor bunlar ayri konular.

Haklisiniz tabikide basinizdan kotu bir olay gecmis sonucda. Yazilani okuyunca bende boyle bir olaya tanik oldugumu dile getirmek istedim benim tanik oldugum olayla sizin olayiniz bambaska dedigim gibi soylemek istedim yani.

V/S
24 Haziran 2018, 16:18
Arkadaslar, THY direkt ucusu olmadigi tabiki üzücü, bunu en iyi bizde biliyoruz. Her sene izmire SunExpress ile
ucuyorum, baska alternativ yok. (Pegasus haricinde, onada ben binmem)

Burada THY binerim, bize düsman olan Lufthansaya binmem diye birisi yazmis.
Thy neden Istanbul aktarmali ucuyor bunu arastirmanizi tavsiye ederim.

Cünkü THY ve Lufthansa ortak bir Sirketi var, onun adi SunExpress.
Yani THY , THY adiyla ucmasada yinede baska bir isim ile yine ucuyor.

Burada en büyük sorun, rekabet yok Türkiyede. THY Monopol olmus bir Sirket.

Yani bir Yatirmci peron almak istese, verilmiyor. O yüzden baska Sirketlerde kurulamiyor diye düsünüyorum.

moralist
24 Haziran 2018, 16:28
Aslinda iyi ediyor THY bizlerden zararini cikariyor biraz Milliyetci düsünün hersey Para degil

hOrOz
24 Haziran 2018, 16:31
Arkadaslar, THY direkt ucusu olmadigi tabiki üzücü, bunu en iyi bizde biliyoruz. Her sene izmire SunExpress ile
ucuyorum, baska alternativ yok. (Pegasus haricinde, onada ben binmem)

Burada THY binerim, bize düsman olan Lufthansaya binmem diye birisi yazmis.
Thy neden Istanbul aktarmali ucuyor bunu arastirmanizi tavsiye ederim.
Cünkü THY ve Lufthansa ortak bir Sirketi var, onun adi SunExpress.
Yani THY , THY adiyla ucmasada yinede baska bir isim ile yine ucuyor.
Burada en büyük sorun, rekabet yok Türkiyede. THY Monopol olmus bir Sirket.
Yani bir Yatirmci peron almak istese, verilmiyor. O yüzden baska Sirketlerde kurulamiyor diye düsünüyorum.

Türkiye de uçak şirketleri

Turkish Airlines
Sun Express
Pegasus Airlines
Onur Air
İzair
Anadolu Jet
Atlas Jet
ACT Airlines(Kargo)
Borajet
Corendon Havayolları(Charter)
Free Bird Havayolları(Charter)
MNG Airlines(Kargo)
ULS Havayolları(Kargo)
Saga Airlines(Charter)
Tarhan Tower Airlines(Charter)
Tailwind Airlines(Charter)

Uçak şirketi kurmak o kadar kolay değil .. Pilotların maaşları astronomik ...Uçakların kiraları yer hizmetleri ve diğer giderler ..

THY nin Istanbul aktarmalı uçmasının tek nedeni doluluk oranı .. İstanbul merkez olunca her yerden gelen yolcular tek noktadan dağılıyor

Birbey 3.0
24 Haziran 2018, 17:01
THY'nin bir devlet şirketi olarak yaptığı ayıp birşey. O THY'nin kendi stratejik düşüncesi. Ben ise vatandaşım. Ben rahatımıda düşünmeye mecburum.

Ben sırf stratejik neden olduğunu düşünmüyorum. Siyasetde var bu işte. Türkiye'nik en büyük dört ilin dikkat edin ikisi hükümetin elinde de değil. İzmir ve Adana. Bundan dolayı cezalandırıyorlar.

hOrOz
24 Haziran 2018, 17:32
THY'nin bir devlet şirketi olarak yaptığı ayıp birşey. O THY'nin kendi stratejik düşüncesi. Ben ise vatandaşım. Ben rahatımıda düşünmeye mecburum.

Ben sırf stratejik neden olduğunu düşünmüyorum. Siyasetde var bu işte. Türkiye'nik en büyük dört ilin dikkat edin ikisi hükümetin elinde de değil. İzmir ve Adana. Bundan dolayı cezalandırıyorlar.

Hocam sende her şeyi devletten bekliyorsun

bu devlettçiliği bırakman lazım .. bazen yorumlarında saçmalıyorsun

O zaman Diyarbakır a da uçmaması lazim ve diğer illere

THY nin sadece %50.88 devlete aittir

V/S
24 Haziran 2018, 18:43
Türkiye de uçak şirketleri

Turkish Airlines
Sun Express
Pegasus Airlines
Onur Air
İzair
Anadolu Jet
Atlas Jet
ACT Airlines(Kargo)
Borajet
Corendon Havayolları(Charter)
Free Bird Havayolları(Charter)
MNG Airlines(Kargo)
ULS Havayolları(Kargo)
Saga Airlines(Charter)
Tarhan Tower Airlines(Charter)
Tailwind Airlines(Charter)

Uçak şirketi kurmak o kadar kolay değil .. Pilotların maaşları astronomik ...Uçakların kiraları yer hizmetleri ve diğer giderler ..

THY nin Istanbul aktarmalı uçmasının tek nedeni doluluk oranı .. İstanbul merkez olunca her yerden gelen yolcular tek noktadan dağılıyor

OnurAir (Frankfurt/Stuttgart sadece Antalyaya ucuyor).

AtalasJet sadece Düsseldorfdan ucuyor

Anadolu Jet sadece Yurt Ici Ucuyor

İzair - Pegasus Sirketi zaten

Borajet diye Sirket yok artik, kapandi ve ucmuyor.

Digerleridi adi üstünde Cargo Sirketleri, containerda mi ucalim., o yüzden THY Monopol bir Sirket

alternativ yok.

Birbey 3.0
25 Haziran 2018, 00:03
Hocam sende her şeyi devletten bekliyorsun

bu devlettçiliği bırakman lazım .. bazen yorumlarında saçmalıyorsun

O zaman Diyarbakır a da uçmaması lazim ve diğer illere

THY nin sadece %50.88 devlete aittir

Tabki devletden bekleyecegim. Devletden beklemiyecegimde kimden bekleyecegim? Benim tek basima, yada bir kac kisi birlesip direk ucak koyma imkanimida var, herseyi devletden beklemeyelim diyecegiz. Vatandasin elinde olmayan herseyi devletden bekleme hakki var.

Istanbul, Ankara, Izmir, Antalya, Kayseri, Diyarbakir, Gaziantep, Van, Trabzon mecbur ucmasi lazim.

Sadece devletin 50,88% olmasi fark etmez. Sonunda hisselerin cogu devletdemei? Devletde. Hisselerin cogu kimdeyse onun sözü gecer.

THY kurulus amaci ne? Devletin kurulus amaci ne? Vatandasa memnun edici hizmet sunmasi. Vatandasda bu hizmeti alabilmesi icin, vergisini vermeye mecbur. Veriyormu halk vergisini? Veriyor. Ozaman vatandasin talep ettigi hizmeti verecek. Bu kadar basit.

Sen git devletden bekleme. Denizliye yolunuda kendin yap, ucaginida kendin al, hastanedi kendin yap.

Herseyi devletden bekliyorsun lafi, tembel siyasetcilerin gecmiste kullandigi bahane laflardir.

Yok Istanbul havalimani büyütmek strateji falanda mis mis. Bana ne kardesim? Ben mecburmuyum havalimaninda in bin yapmaya sirf bagzi art niyetli siyasilerin keyfi yüzünden? Ben demiyorki her vilayete direk ucak koy. Ama her bölgedeki en büyük vilayete koymaya mecbursun. Bu devletin adi Türkiye Cumhuriyet'imi, yoksa Istanbul Cumhuriyet'imi? Türkiye Cumhuriyeti demi? Ozaman sirf 20 Milyona hep öncelik tanimayacaksin. Birde geride kalan 60 Milyonuda düsüneceksin.

Türkiye Cumhuriyetin devletin direk ucmayi beklemeyelim. Elin gevuru (Lufthansa) ama senin gurbeticini Münihten direk olarak Ankara ve Izmir'e ucursun. Sen devlet degilmisin? Senin eksigini adam kapatiyor. Ar duygusu olsa zaten yapmaz THY bunu. Ama bunlarda ar duygusu nerede. Bunlar sirf hostesin 5 kilo fazlaligi var diye isten cikaran bir nevi devlet hava yollari.

Aptal aptal isler yapmasinlar.

Hadi onuda gectim. Diyelim Istanbul bir strateji. Ozman yalan söylemeyeceksin.

Alin okuyun kimin ne yalan söyledigi 13 yildir.
Gözümüz yine havada kaldı

THY'nin İzmir'den yurtdışına yaptığı seferleri artırma sözü tutulmadı. Üstelik mevcut 12 uçuş, 4'e indirildi

1) Tarih: 7 Mayıs 2005
THY Genel Müdürü Temel Kotil

NE DEDİ?
Zararına uçuş yapamayız. İzmirliler yeterli yolcu sayısına ulaşsın. Hemen uçak koyalım.
NE YAPTI?
İzmirliler Kotil'in dediği gibi uçakları doldurdu. Birkaç gün önceden bilet ayırtmayanlar uçak bulamadı. Ancak, Kotil İzmir'den yurtdışına doğrudan uçuşları iptal etmekte sakınca görmedi.

2) Tarih: 8 Mayıs 2005
THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin
NE DEDİ?
Konuyu yeniden değerlendirmeye aldık. Sekiz yıl önce farklı bir uygulama yapılmış olabilir. Ama o zamanın şartlarıyla bugünküler aynı değil.
NE YAPTI?
Candan Bey'in bu sözünden sonra İzmir'den 12 noktaya doğrudan uçuş başladı. İzmirliler yeni noktalara uçuş beklerken şimdi eldeki 12 uçuşun 8'i iptal edildi.

3) Tarih: 6 Haziran 2005
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım
NE DEDİ?
Sizin haberinizden sonra THY yönetimiyle görüştüm. Bunun çalışmasını yapıyorlar. Yaz sezonu bunun gerçekleşmesi zor. Ama yıl sonundan itibaren yurt dışından İzmir'e ve İzmir'den yurt dışına doğrudan uçuşlar başlayacak. Yılsonundan itibaren İzmir'den yurtdışına doğrudan seferlerin düzenlendiği merkezler de sefer sayıları da artacak. Uçuşlar kalıcı olacak.
NE YAPTI?
Bakan'ın sözünü tutup, THY tarafından İzmir'den yurtdışına doğrudan uçuşları artırmasını beklerken, eldeki teselli uçuşlarını da kaybettik.

DEVRİM İNCE (HABER MERKEZİ)

Ulaştırma Bakanı, THY Yönetim Kurulu Başkanı ve THY Genel Müdürü'nün ayrı ayrı verdiği sözlere rağmen, THY İzmir'i yine kandırdı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Yeni Asır'a haziran ayında verdiği sözün ardından, 8 yıl önce kaldırdığı yurtdışına doğrudan uçuşlara yeniden ağırlık veren THY, sonbahara girdikten hemen sonra teselli seferlerini de bıraktı. THY Genel Müdürlüğü, 30 Ekim'den itibaren kış tarifesine geçtiğini bildirerek İzmir'den yurtdışına doğrudan uçuş yaptığı kentlerin sayısını 12'den 4'e indirdi. Bunları da haftada bir seferle sınırladı. Doğrudan uçuşları sonlandırılan 8 kent arasında Zürih, Paris gibi dünya başkentleri de bulunuyor. THY, 30 Ekim'den sonra sadece Almanya'nın dört kentine yani Berlin, Köln, Stutgart ve Münih'e uçacak. Bu kentlere haftada iki olan uçuş sayısı da bire düşürüldü. Oysa THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Yeni Asır'a doğrudan uçuşlara yeniden başlayacaklarını söylemesinin üzerinden 6 ay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın "Sonbalarda yeniden başlayacağız" sözünün üzerinden de 5 ay bile geçmedi.

Kalıcı olmadı
Sekiz yıl önce İzmir'den yurtdışına doğrudan uçuşları kaldırıp yerine yazları devreye giren gurbetçilere yönelik teselli seferleri koyan THY, bir esneklik sağlayarak uçuş yaptığı merkezlerin sayısını 2'den 12'ye çıkardı. O dönemde Yeni Asır'ın sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY'nin 1997 yılında kaldırdığı yurtdışına doğrudan uçuşlara yıl sonu itibariyle 'kalıcı olarak' yeniden başlayacağını belirtti. Adnan Menderes Havalimanı'nın sadece İzmir için değil hem Türkiye hem de Ege açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Bakan Yıldırım, "Adnan Menderes Havalimanı 5 milyon yolcu kapasitesine sahip bir havalimanı. THY'nin İzmir gibi bir metropolden yurtdışına doğrudan uçuşunun olmaması bir eksiklik. Bunu açık yüreklilikle kabul ediyoruz. Sizin haberinizden sonra THY yönetimiyle görüştüm. Bunun çalışmasını yapıyorlar. Yaz sezonu bunun gerçekleşmesi zor. Ama yıl sonundan itibaren yurt dışından İzmir'e ve İzmir'den yurtdışına doğrudan uçuşlar başlayacak" diye konuştu.

İmkanlarla ilgili
Bakan'ın açıklamasıyla hemen aynı günlerde THY, önemli bir karara imza atarak İzmir'den yurtdışına doğrudan uçuş yaptığı kentlerin sayısını 2'den 12'ye çıkardı. Stutgart, Münih gibi kentlere gurbetçilere yönelik seferler koyan THY, yaz dönemiyle birlikte Paris, Zürih, Amsterdam gibi dünya başkentlerine de uçmaya başladı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım da, yıl sonu itibariyle kurumun hedefinin İzmir'den yurtdışına yapılan uçuş sayısını ve uçuş yapılan merkezleri çoğaltmak olduğunu söyledi. İzmir'den sadece gurbetçilerin yoğun olarak yaşadıkları kentlere değil Paris, Londra gibi dünya başkentlerine de uçuşlar yapmak istediklerini vurgulayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bunun zamanlama, plan ve eldeki mevcut filo imkanlarıyla yakından ilişkili olduğunu söyledi. Bakan, şunları söyledi:
"Charter seferler çok daha kolaydır ama tarifeli uçuşlar ciddi bir araştırma gerektiriyor. Tarifeli uçuşları belirli planlamalar yaptıktan sonra yaygınlaştırmak mümkün. Bugün karar verip yarın başlayamazsınız. Çünkü sadece sizin aldığınız kararlar da yetmeyebilir. Diğer ülkelerden de yer onay almanız, hava meydanlarında yer almanız gerekir"

Başkan söz verdi
Bakan Yıldırım'ın yanı sıra THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin de doğrudan uçuşların yeniden başlayacağını müjdeledi. Karlıtekin, 8 Mayıs 2005'te Yeni Asır'da yayınlanan demecinde "Yeniden değerlendirme de yapılıyor. 8 yıl önce bir uygulama yapılmış olabilir. Ama o zaman alım gücü, girdiler daha farklıydı şimdi daha da farklı. O zamanki yönetimin tutturamadığı Sabiha Gökçen şimdi tutuyor" diye konuştu. THY Genel Müdürü Temel Kotil ise, uçuşların başlamamasının gerekçesi olarak yolcu sayısını göstermiş ve şunları söylemişti:
"İzmir'den 8 yıl önce doğrudan yurtdışı uçuşların kaldırılmasının nedeni yolcu azlığıydı. Araştırmamızda yolcu sayısında artış olduğunu gördük. Ama bu yine de tamamen yeterli sayılmaz. İzmir'e İstanbul gibi davranamayız. Çünkü İstanbul büyük bir uçuş merkezi oldu ve yolcu sayısında inanılmaz artış var. Gönül isterdi ki İzmir de İstanbul gibi olsun"

Eskiye dönüldü
Bakan Yıldırım, Genel Müdür Kotil ve Yönetim Kurulu Başkanı Karlıtekin'in açıklamasının üzerinden 6 ay bile geçmeden THY, İzmirliler yeni uçuşların konmasını beklerken şok bir karara imza attı. Uçuşların kalıcı olacağı sözüne karşın kurum 30 Ekim tarihi itibariyle kış sezonuna girdi ve eski tarifeye geri döndü. THY Genel Müdürlüğü, İzmir'den doğrudan uçuş yapılan yurtdışı merkezlerin sayısını 12'den 4'e düşürdü. İzmir'den doğrudan uçuşları iptal edilen 8 Avrupa kenti arasında İsviçre'nin başkenti Zürih, Hollanda'nın başkenti Amsterdam, Fransa'nın başkenti Paris gibi kentler de yeraldı. Yaz döneminde doğrudan uçuş yaptığı 12 Avrupa kentinden 8'inin İzmir'le bağlantısını kesen THY, 30 Ekim'den itibaren sadece Köln, Stutgart, Münih ve Berlin'e uçacak. Ayrıca kurum, haftada 2 gün uçtuğu Köln, Stutgart ve Münih'e sefer sayısını da haftalık bire düşürdü.

Yaz döneminde doğrudan uçuş yapılan merkezler
Uçuş Merkezi / Gün / Saat
Amsterdam Pazar 03.20
Berlin Cuma 09.00
Köln Pazartesi 06.00
Cumartesi 06.00
Düseldorf Cumartesi 16.10
Frankfurt Pazartesi 03.55
Cumartesi 03.55
Hamburg Perşembe 08.00
Hannover Cuma 23.50
Münih Cumartesi 16.00
Salı 08.25
Paris Pazartesi 03.50
Cumartesi 03.50
Stutgart Pazar 08.35
Çarşamba 08.15
Viyana Cuma, Cumartesi 22.50
Zürih Pazar 08.00

Doğrudan uçuş yapılan yerler
Uçuş Merkezi / Gün / Saat
erlin Cuma 08.15
Stutgart Cuma 19.45
Köln Cumartesi 07.00
Münih Cumartesi 09.15

Sonra millet Almanya'da camiide kahvede ic anadoludan onlan vatandaslar secim sonuclarini görünce soruyor bunlar niye hükümete oy vermiyor. Sen gevur izmir ima edersen, izmire verdigin her sözü tutmazsan, nasil versinler.

Ayrica devlet her boku sirf Istanbul'a yigmakla büyük hata yapiyor. Hem baska bölgelerin gelismesini yavaslatiyor.

Dilim varmiyor yazma, agzimdan yel alsin, tüm ekonomiyi yigdin Istanbul'a, yarin birgün Allah korusun, Istanbul depremi oldumu, tüm ekonomi cöktü. Ondan soran Birbey saçmaladi oluyor. Millet sirf önündekini görüyor. Ben dagin arkasina bakarim.

OrLoW
25 Haziran 2018, 00:25
Birbey 3.0 Hocam o şeyin en büyüğü bizde olucak o zaman sanırım biraz sorunlar düzelir ( havaalanı )

TRnin sol köşesindeki şehri İstanbulda yani şu en köşede olanı heralde yavaş yavaş diger illerede yapılacak

En büyüğü olucak belli bir özellikleri vardır sanırım oradan kalkan uçaklar direk geri kalan 80 ile inebilmesi falan ayarlanmıştır sanırım..

Yoksa neden yapılsın o kadar büyüğü o kadar para yoksa normal büyüklükde 3 şehire daha yapılırdı o paraya belliki yüksek teknolojide olucak..

hOrOz
25 Haziran 2018, 00:44
boşverin beyler siz nasil biliyorsanız öyle olsun

Birbey 3.0
25 Haziran 2018, 00:58
TRnin sol köşesindeki şehri İstanbulda yani şu en köşede olanı heralde yavaş yavaş diger illerede yapılacak

Bu ülkede her halt önce Istanbul'dan yapilmaya mecbur mu? Istanbul'daki insanlar hep öncelikli olmaya mecbur mu? Havalimani yaparsin, önce Istanbul, yol yaparsin, önce Istanbul, hastane yaparsin önce Istanbul, köprü yaparsin önce Istanbul. Istanbul'da istanbul'da. Neymis insan cokmus. 80 Milyon nüfus varmi? Var. 20 Milyonu orada yasiyor. 60 Milyon'da bir kere bir haltda da öncelik tanisan olmazmi devlet olarak? Bu 60 Milyon hep ikinci sinif insan olmaya mecbur mu?

En büyüğü olucak belli bir özellikleri vardır sanırım oradan kalkan uçaklar direk geri kalan 80 ile inebilmesi falan ayarlanmıştır sanırım..

Yoksa neden yapılsın o kadar büyüğü o kadar para yoksa normal büyüklükde 3 şehire daha yapılırdı o paraya belliki yüksek teknolojide olucak..

Ne ayari usta? Istanbul'da in, üc saat daha fazla bekle. Niye? Bir kac devlet büyügün keyfinden dolayi. Hergün devlet büyükleri o kendi yollari kullandigi icin, kendi rahatlari icin önceligi oraya veriyorlar. Hergün kendilerin isi Izmir'e düsseydi, simdi yaparlardi.

Birbey 3.0
25 Haziran 2018, 01:05
-------------------------