PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Betriebsrat olmak!!!

Bykus1
15 Mayıs 2018, 18:49
Selam sevgili arkadaslar,betriebsrat icin aday oldum ismimi listeye kayit ettim,secime bir haftakala kesin aday listeleri asildi ve ismim yokdu.20 yildir firmadayim,firma cikis vermisdi,5 ay önce is mahkemesini kazandim,2 ay önce avukatimdan mektup geldi,isverenin yüksek bir mahkemeye gidecegine dair,bir ay öncede betriebsrat a(sendika)ya kayit olmusdum.Neden ismimin aday listesinde olmadigini sordum?Bana "isverenin cikis verdigi zaman icerisinde oldugu icin"yaniti geldi.Ben su an calismakdayim,mahkemenin zamani belirsiz,cikis verilen betriesrat adayi olamazmi?Biraz bilgi arkadaslar.Saygilar......

talo176
15 Mayıs 2018, 19:02
Die Firma darf das nicht. Wenn überhaupt ist das in Betriebsverfassungsgesetz geregelt.
eger Gewerkschaft da isen, oraya danis..

hOrOz
15 Mayıs 2018, 20:05
şunu bir ayırt edelim sendikanın Betriebrat ile alakası yoktur

yıllarca bunu arkadaşlara bende anlatamadım

Sendikalar sadece İşyeri temsilciliğine hukuki destek olurlar sendika üyesi olmayan bir kişide aday olabilir

eğer işten çıkarılmış olsan bile ve dava hala devam ediyorsa .. bir üst mahkemenin kesin kararı beklenir

dava kesin sonuçlana kadar oranın işçisisindir ..

Aday olabilirsin ama bu demek değildir ki sen seçilirsen işten atamazlar

çünkü Kündigung un tarihi geçerlidir ve sen daha önceden kündigen yapıldığın için o tarih geçerlidir ..

eğer Kündigung seçimden sonra olsaydı o zaman zordu

işten çıkartmak için bütün Betriebrat ın onayı gerekliydi .. seçilemeseydin sadece 6 ay kKündigungschutz un olurdu

Betriebstart taki arkadaşlarına, üye olduğun sendika veya iş kanunu üzerinde uzman olan bir avukata danışırsan daha net cevap alabilirsin

Daywalker15
15 Mayıs 2018, 23:36
Secimler Listenwahl olarak´mi yoksa kisisel´mi yapilacak ?
eger Listenwahl ise, destekci imzalarin olmamasindan dolayi ismin cikarilmis olabilir

Bykus1
17 Mayıs 2018, 19:10
Secimler Listenwahl olarak´mi yoksa kisisel´mi yapilacak ?
eger Listenwahl ise, destekci imzalarin olmamasindan dolayi ismin cikarilmis olabilir

Selam,evet,(Listenwahl) sahitli listede ismim yaziliydi.Saygilar....