PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay de rückgaberecht

Cologne
13 Mayıs 2018, 21:42
Arkadaslar ebay de gewerblich satis yapiyorum. Müsterinin birisi 12 nisanda benden bir ürün satin aldi.Ayin 13 ünde hemen aldigi ürünü gönderdim.Simdi aldigi ürünü geri göndermek istiyor. Oysa ki benim sattigim ürünlerde rückgabe 14 gün olarak ayarli. Adam rückgabe antrag yapinca Paypal parayi benden geri cekmis..Bu durum da benim ne gibi haklarim var? Sattigim ürün tencere seti..

TipiTip
13 Mayıs 2018, 21:46
link koysaydin ürün icin

yazdiklarin okunur arkadaslar daha rahat yardimci olurdu

profesyonel satis yapan arkadas cok sitede

onlarin tecrübelerinden faydalanirsin

akhisar
14 Mayıs 2018, 00:15
slm usta paypal la satis yapiyom dedinmi isin zor paypal 180 güne kadar fall acarsan parayi geri yolluyor geri yollama yüzdeligi ise 99,99% o yüzden sana tavsiyem bankayla calis paypali cek aradan

fuk_18
14 Mayıs 2018, 03:05
bende paypal yoksa saticida ondan birsey almiyorum,gewerblich saticida paypal olmazsa yari yariya düser satislari

14 gün geri gönderme süren varmis zaten o gecmis adam geri gönderme parasini öder sana ürünü gönderir ama paypalin parayi hemen cekmesi iliginc ürün geri geldikden sonra parayi senin yatirman gerekli diye biliyorum

.onur
14 Mayıs 2018, 10:03
Paypal parayi senden cekti ama karsiyada vermedi.simdi baya yazisacaksiniz ebay üzeri yaz ürünün geri alma süresi 14 gün ama siz 30 gün sonra göndermek istiyorsunuz kabul etmiyorum diye yaz ama hep nazik yaz ve sonuna Mit freundliche Grüße

Yazmayi unutma bu yazilanlari paypal konturol edecek bu yazismalar bir iki ay sürebilir pay pal seni hakli görüp parayi geri iade eder.

Ama bu arada alicidan negatif puan alirsin malesef

gentlement
14 Mayıs 2018, 11:26
kardes,

öncelikle 14 gün "Rückgaberecht" yapmissin! Bu birinci hata... Profesyonel olmak istiyorsan "30 gün Rückgaberecht" yapacaksin! Verkäufer mit Top Bewertung olabilmenin birinci sartida budur! Verkäufer mit Top Bewertung oldugun zaman Verkaufsgebühr´lerde %20 indirim aliyorsun!

Ikincisi ise, müsterin hangi sebebden dolayi ürünü geri göndermek istiyor? Mesele´ye 2 tarafli bakmak durumundayiz. Müsteri diyorsaki "ürün bana geldiginde bozuktu" o zaman 14 günde olsa, 29 günde olsa geri almak MECBURIYETINDESIN.

Müsteri, msl. hosuna gitmediginden dolayi geri gönderiyorsa o zaman mecbur degilsin ve Paypal askiya aldigi ödemeyi sana yeniden geri gönderir ancak buradada tabiki "Negativ Bewertung" isin icerisine giriyor. Sayet seni maddi acidan fazla zorlamayacak ürün ise geri al ve rizke girme! Bir Negativ Bewertung´u yeniden eski haline düzeltmek icin neredeyse 200-300 positiv Bewertung alman gerekiyor...

Cologne
15 Mayıs 2018, 20:11
kardes,

öncelikle 14 gün "Rückgaberecht" yapmissin! Bu birinci hata... Profesyonel olmak istiyorsan "30 gün Rückgaberecht" yapacaksin! Verkäufer mit Top Bewertung olabilmenin birinci sartida budur! Verkäufer mit Top Bewertung oldugun zaman Verkaufsgebühr´lerde %20 indirim aliyorsun!

Ikincisi ise, müsterin hangi sebebden dolayi ürünü geri göndermek istiyor? Mesele´ye 2 tarafli bakmak durumundayiz. Müsteri diyorsaki "ürün bana geldiginde bozuktu" o zaman 14 günde olsa, 29 günde olsa geri almak MECBURIYETINDESIN.

Müsteri, msl. hosuna gitmediginden dolayi geri gönderiyorsa o zaman mecbur degilsin ve Paypal askiya aldigi ödemeyi sana yeniden geri gönderir ancak buradada tabiki "Negativ Bewertung" isin icerisine giriyor. Sayet seni maddi acidan fazla zorlamayacak ürün ise geri al ve rizke girme! Bir Negativ Bewertung´u yeniden eski haline düzeltmek icin neredeyse 200-300 positiv Bewertung alman gerekiyor...

Cevaplar icin tesekkür ederim.

Müsterinin almis oldugu ürün bir tencere setiydi. Yeni ve OVP olarak geönderildi. Müsteri bu ürünü yaklasik 1 ay kullandiktan sonra mutfagini degistirmeye karar vermis ve benden aldigi tencere setinin kulplari yeni siparis edecegi mutaga uymuyor diye geri iade etmek istiyor.. Tabii bu arada ürün kullanilmis oluyor..

Ebay le yazismalarimizda ebay bana ürünü geri alip parayi iade etmemi tavsiye ediyor. Müsteriden minus alabilirmisim bana böyle yazmislar..

Neyse hayirlisi olyun bakalim..

gentlement
16 Mayıs 2018, 08:27
kardes, böyle bir bahaneden dolayi her ne kadar müsterilere karsi kulant davransam da "ben bile geri almazdim"...

Dedigim gibi, geri alma mecburiyetin yok ve Paypal o parayi sana geri yollar. Bosver Negativ Berwertung´u salla gitsin! Müsteri yeri geldigi zaman haddini bilecek, kimse kusura bakmasin!