PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru : Nafaka ve velayet davasi ile ilgili

wwgokhanww
10 Mayıs 2018, 20:12
Slm eski esime (cocugum icin)nafaka ödüyorum kendisi Türkiyede yasiyor oglumla birlikte almanyada dava sonuclandi ve Tr icin nafaka ücreti belirlendi ve yaklasik 2 senedir belirtilen miktardaki parayi alman banka hesabina yatiriyorum fakat eski esim isi düsünce beni ariyor ve sunuda yap bunu da yap gibi emirler veriyor bide tehdit ediyor eger yapmazsam Türkiyede de nafaka ve velayet davasi acicakmis (cocugun velayeti yari yariya)

ne yapicam...?

burda bitmis dava türkiyede tekrar acilabilirmi acilirsa sonuc ne olur lütfen bir yardim

qarizma85
10 Mayıs 2018, 20:21
en dogru cevabi Rechtsanwalt verir bu durumda .... ben senin yerinde olsam türk bi Anwalt bulurdum türkiye'lede isi olan yani herseyi bilen ve sana detali bi sekilde en dogrusunu anlatabilecek
belki Anwalt der Burda ödüyorsan orda ödemene gerek yok burdaki ödediyin belgeyi göster diyebilir

hOrOz
10 Mayıs 2018, 20:24
burda bitmis dava türkiyede tekrar acilabilirmi acilirsa sonuc ne olur lütfen bir yardim

Konsolosluklarda hukuk danışmanı oluyor termin alıp danışabilirsin

wwgokhanww
10 Mayıs 2018, 20:28
Konsolosluklarda hukuk danışmanı oluyor termin alıp danışabilirsin
böyle bisey varsa arastirmam gerek Tr de tanidigi olan alman hukukunu bilen varsa aranizda hayrina versin telefon numarasinida whatsapp dan felan sorayim :(

hOrOz
10 Mayıs 2018, 20:31
böyle bisey varsa arastirmam gerek Tr de tanidigi olan alman hukukunu bilen varsa aranizda hayrina versin telefon numarasinida whatsapp dan felan sorayim :(

arkadaşım boşanmanı Türkiye de mahkemeye tanıttın mı ? Boşanma Tanıma Tenfiz davası açıldımıydı ? yoksa sadece Alman Mahkemesinden mi boşanıldı ?

yapmadıysan Türkiye de hala evli sayılırsın

yazdığım gibi Türkiye deki hukuk sorunları için konsolosluklarda bedava hukuk danışmanları var

Randevu sisteminden randevu al bir konuş

wwgokhanww
10 Mayıs 2018, 21:25
arkadaşım boşanmanı Türkiye de mahkemeye tanıttın mı ? Boşanma Tanıma Tenfiz davası açıldımıydı ? yoksa sadece Alman Mahkemesinden mi boşanıldı ?

yapmadıysan Türkiye de hala evli sayılırsın

yazdığım gibi Türkiye deki hukuk sorunları için konsolosluklarda bedava hukuk danışmanları var

Randevu sisteminden randevu al bir konuş

hocam bosanma coktan oldu bitti tr dede yapildi cocuga nafaka olayini almanyada yaptirdik cünki burda yasiyorlardi simdi eski hanim tr dede dava acip süründürcem diyor

hOrOz
10 Mayıs 2018, 21:45
hocam bosanma coktan oldu bitti tr dede yapildi cocuga nafaka olayini almanyada yaptirdik cünki burda yasiyorlardi simdi eski hanim tr dede dava acip süründürcem diyor

iyi izle

https://www.youtube.com/watch?time_continue=492&v=fPZx-OozXEw

wwgokhanww
14 Mayıs 2018, 06:58
iyi izle

https://www.youtube.com/watch?time_continue=492&v=fPZx-OozXEw

karar alinmissa bir kere diyor öbür ülke bunu tanir ve tekrarini reddeder diyor yani almanyada sonuclanmis bir dava tr de sonuclanmis gibi taninir ve tr de reddedilir

Efsane-RTE
20 Mayıs 2018, 19:15
Slm eski esime (cocugum icin)nafaka ödüyorum kendisi Türkiyede yasiyor oglumla birlikte almanyada dava sonuclandi ve Tr icin nafaka ücreti belirlendi ve yaklasik 2 senedir belirtilen miktardaki parayi alman banka hesabina yatiriyorum fakat eski esim isi düsünce beni ariyor ve sunuda yap bunu da yap gibi emirler veriyor bide tehdit ediyor eger yapmazsam Türkiyede de nafaka ve velayet davasi acicakmis (cocugun velayeti yari yariya)

ne yapicam...?

Arkadasim oncelikle gecmis olsun..Turkiye de ve Almanya da bosanmissin is bitmis.
Yenge Türkiye den istedigi kadar dava acsin ,cunku almanya da bosanim nafaka miktarini burdaki mahkeme belirlediyse
onaylamissa,odemen gereken miktar takvime baglanmissa ,Turkiyede ki mahkemede burdakini emsal alip taniyacaktir.
Türkiyede ayrica nafaka davasi acamaz,cunku sen nafaka ni ödüyürsun.
velayet konusunda ise cok buyuk bir kusurlu hareketin olucakki ,oda sahitli kanitli olmasi lazim dava acip ,
senin potansiyel bir tehlike arz edip velayetini alsin!!!!
yani ordanda bisey cikmaz dostum...
yenge senden biseyler koparmanin pesinde aldiris etme.

yanliz biseyi anlamadim,yenge cocukla birlikte turkiye demi yasiyor
yoksa cocuk senin yaninda, sadece yengemi Turkiye de yasiyor??

sayet cocuk senin yanindaysa 5 kurus bile odemiyorsun haberin olsun.

ikinci bir olay ,yenge para para diyorsa Turkiye den mahkeme acmak icin biraz butceye ihtiyac vardir ,buda 1-2.3 yil surecek birsey icin baya bir paradan cikmasi gerekiyor
bunuda göz önüne alamicagi icin faydasi yok.

yani tavsiyem dikkate fazla almaman gerekiyor!!

Efsane-RTE
20 Mayıs 2018, 19:23
Yengenin basinda bir suru Akil hocalari oldugu icin onlarin gazina gelip ,ves vese giriyor,buda sana patliyor kin intikam icin her yolu denerler
yanliz degilsin dostum.

cocuklar icin susan biz oluruz,herseyi yutan biz oluruz.....bu da bir yere kadar bilesin.

ben hala savasiyorum yikamadilar beni.

Birbey 3.0
21 Mayıs 2018, 23:12
Arkadaslar, burda tek tarafli yaziyoruz. Yenge hanimi dinlemedik, sadece bir tarafin görüsü ile harket edip insanlari baltaliyoruz.

Bir ayrilikta tek suclu yoktur. Yada cok nadir diyelim.

wwgokhanww
24 Mayıs 2018, 01:15
Arkadasim oncelikle gecmis olsun..Turkiye de ve Almanya da bosanmissin is bitmis.
Yenge Türkiye den istedigi kadar dava acsin ,cunku almanya da bosanim nafaka miktarini burdaki mahkeme belirlediyse
onaylamissa,odemen gereken miktar takvime baglanmissa ,Turkiyede ki mahkemede burdakini emsal alip taniyacaktir.
Türkiyede ayrica nafaka davasi acamaz,cunku sen nafaka ni ödüyürsun.
velayet konusunda ise cok buyuk bir kusurlu hareketin olucakki ,oda sahitli kanitli olmasi lazim dava acip ,
senin potansiyel bir tehlike arz edip velayetini alsin!!!!
yani ordanda bisey cikmaz dostum...
yenge senden biseyler koparmanin pesinde aldiris etme.

yanliz biseyi anlamadim,yenge cocukla birlikte turkiye demi yasiyor
yoksa cocuk senin yaninda, sadece yengemi Turkiye de yasiyor??

sayet cocuk senin yanindaysa 5 kurus bile odemiyorsun haberin olsun.

ikinci bir olay ,yenge para para diyorsa Turkiye den mahkeme acmak icin biraz butceye ihtiyac vardir ,buda 1-2.3 yil surecek birsey icin baya bir paradan cikmasi gerekiyor
bunuda göz önüne alamicagi icin faydasi yok.

yani tavsiyem dikkate fazla almaman gerekiyor!!

sagol kardesim destegin icin cocuk annesiyle Tr de yasiyor
aynen kendi mutlu olamadi diye benimde mutlulugumu kiskaniyor yada cekemiyor sanirim isi gücü yok benimle ugrasiyor simdide 3 haftadir cocugu bana göstermiyor (video konferans ile görüsüyordum cocugumla)