PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 360€ 1 puan ve 1 ay sürme yasagini paraya cevirme

Serseri
06 Mayıs 2018, 21:16
Slm arkadaslar bu konuyu is arkadasim ricasi üstüne actim , gecenlerde basina bir olay geldi ve benden bu konuyu buraya acip sizin önerilerinizi bilmek istedi———http://resimyukle.link/a/0ED9C891-6C0E-4291-A258-1048CDC7D468.png
Resimdeki yolda arkadas lkw ile lastikciye ön lastikleri degistirmeyegiderken, arabasinda olan bir arizdan ötürü lkw gaz yemez oldu lkw lkw 15-20 km hizla gidebiliyormus , oda lastikciye 1000,1500 metre kaldigi icin , arizaninin ne oldugunu bildigi icin lastikcide hallederim diye yolda soll seritte gidiyormus , resimdeki lambaya yaklasirken lambaya 10-15 metre kalana kadar baktim yesildi diyor , yolluma soll seriten devam ettim diyor 300-350 metre ilerdeki lambada dururken yanina bir arac gelip , arkada senin yüzünden kaza oldu dedi , oda geri dönüp olay yerine gelmis , kaza yerinde üc arac duruyormus , ikisi bir birine arkadan girmis ücüncü arac görgü sahidi, olaya karisanlar sen kirmizdan gectin bu yüzden kaza oldu demisker , oda demiski ben yesilde gectim ama lkw deki arizadan ötürü lambayi yavas gectim, lkw in önü belki yesilden sariya gecerken gecmistir arkasi ve Anhänge si belki kirmizida gecmistir demis , adamlar yok biz lambayi gördük demisler , arkadasl demiski siz lambada dururken , karsi tarafin lambasinami yoksa sizin önünüzdeki yani sizin icin yanan lamabayami bakiyorsunuz , normalde herkes kendisi icin yanan lambaya bakar sizce dogrusu bu degilmi , kazaya karisan öndeki arac bana yesil yandi bende kalkis yapip sol serite girmek isterken solumdaki lkw yi fark ettim frene bastim , frene basinca arkadaki arac bana arkadan vurdu demis polise , polisin dedigi lkw belki saridan gecmis olabilir ama lkw uzun oldugu icin tamami lambadan gecene kadar kirmi olmustur demis , bu yüzden lkw ye kirmizidan gectigi icin ceza yazilacak , ama kazayla ilgisi yok demis , biz arkadasla bugün kaza yerine gittik , ve pkwlerin oldugu yolla gittik , pkw lerin oldugu yolda beton direk ve levhalar var bu yüzden tüm araclsrin lambalari net götmesi biraz zor beton direk ve yol levhalari biraz önlüyor görmeyi

webci
06 Mayıs 2018, 21:30
Arkadasim burda yol hakki lamba bozuksa lkw nin...herne olurasa olsun sagdaki pkw nin bekkemesi ve sadece saga gitmesi ve durmasi gerekli..baskada birsey yok..cok basit trafik kurali..
Neyi bilmek istedin..
Zaten ayni anda iki yesil yanmaz..sagdaki seritte lamba bizuksa bekleyecek kimse gelmesse gececek..

TipiTip
06 Mayıs 2018, 21:34
usta 10 MB büyüklügünde Resim eklediginin

ve sayfanin acilmasinin zorlandiginin farkindasin dimi ?

Birbey 3.0
06 Mayıs 2018, 21:42
Arkadaşın bence kısmen kusurlu. Öncellikle sol şeritte bir TIRın işi yok, eğer sağ şerit boş ise. 20-30la gittiğini düşünürsek sağ şeritin boş olma imkanı yüksek.

Ayrıca araçında sıkıntısı olan bir kişi sağ şeritden gitmeye mecbur. Sol şeritte işi yok. Bunun nedeni hem trafikin güvenliği için, hemde trafik akışını engellememek için. Ayrıca dörlüleri bence yakması gerekirdi.

Lambaya baktığında yeşil olduğuna inanıyorum. Ama o kadar yavaş gittiğ için tekrar bakması gerekirdi. Ayrıca sarıda olsa, sarı demek, durabiliyorsan dur demek. Hadi bastır geç demek değil. 20-30 km ile giden bir TIRın arkadan araç gelmiyorsa durma şansı var. Cünkü 30 ile gitse, arkasındaki araçta en fazla 30 ile gidebilir. Yani arkadaki araçın fren mesafasi maximum 15 metre.

Şahitletrin onun lambayı görme şansı var. Üsteki lamba bence rahat belli olur.

Benim şahsi görüşüm suç 50 : 50. Öbür tarafda yeşil yanıdığı halde yan yoldan ana yola geçtiği için daha dikkatli olması gerek.

Trafik cezasına gelince, bence şanslıymış. Polis sol şeritde olduğu için ekstra ceza yazabilirdi.

Eğer arkadaşın daha önce puanı yoksa ve mesleği şöförlükse kullanma cezasının affa cevrilme şansı var.

webci
06 Mayıs 2018, 21:47
Yazi yeni geldi..her ne olursa olsun saridan kirmiziya gecmeden lkw lambayi gecse bile arada 4/5 saniyelik zaman var...bence sagdaki araba soldaki lambayi kendisi icin sandi yani kendini soldaki lambaya odakladi ve kamyona tosladi..
Yani olaydan kurtulmak istiyor..

Bancek
06 Mayıs 2018, 21:48
Serseri Kardeş 7,5 Tonluk Kamyon kullaniyorsun biraz daha dikkat etmen lazim yinede sana gecmis olsun Fahrverbote cezasinida paraya cevirebilirsin fakat Avukatsiz zor olur.
Kolay gelsin

hOrOz
06 Mayıs 2018, 21:52
anlamadığım konu sağdaki arabaların olayla alakası ne ?

sağdan gelen arabalar mı kaza yapmış ?

arkadakiler birbirine girdiyse onların problemi LKW nin kazayla alakası yok..

§ 11 Abs. 1 StVO göre lambanın yeşil yanması gaz verip kavşağa dalmak değil kavşak boşalısıya beklemek gerekir

Serseri
06 Mayıs 2018, 21:59
http://resimyukle.link/a/BDF4E290-AB89-47FF-9FBF-6B1BA442E643.jpeg
Bu resmide pkwlerin oldugu yerden cektik öndeki arac lambayi görse bile digerleri zor görüyor , bence öndeki arac sahibi ne diyorsa digerleride ayni söylüyor , belkide hepsi arkadas komsu veya tanidikta olabilir taniyordur

Serseri
06 Mayıs 2018, 22:05
http://resimyukle.link/a/B251A236-3417-49D6-BF7A-39389E211801.jpegLkw söfürü benim arkadas yani Anhängerli lkw kullaniyor yaklasik 18-20 metre uzunlugunda ve soll seritte gidiyor lamba yesil geciyor ama 15-20 km hizla yani yavas , lambayi gecene kadar sag traftakilere yesil yaniyor onlarda gaza basip sol seride gecerken lkw yi fark edip frene basiyorlar ve bir birine carpiyor , burda lkw in sözde sucu kirmizida gecti diye digerleri fren yapmis kaza olmus , resimdeki lkw kazaya sebeb olan arac

Birbey 3.0
06 Mayıs 2018, 22:09
Zincilerleme kazada arkadan vuran suçludur. Çünkü takip mesafesini bıraksa ani bir frende çarpmadan durabilir.

Sorun burda sadece TIR ve Lambadaki ilk arbada.

Lambadaki ilk araba yeşil yandı diye bakmadan geçiyor.

Bence polisin kararı doğru.

OrLoW
06 Mayıs 2018, 22:11
15 - 20 Km hızla giderken lambalara 15 metre kala lamba yeşilse ! ! Bariz bir şekilde kırmızıda geçmiş olabilir....

Hemde kırmızının tam ortasında geçmişki, Birde arkasında anhänge varken

Yoksa sağ şerit neden akmaya başlasın demekki onlara yeşil yanmış

Senin arkadaş basbaya kırmızıyı göbeklemiş arkadaşım yoksa sağ şeride yeşil yanmasına zaman yeterli...

webci
06 Mayıs 2018, 22:11
Burada zincirleme kazasi var,onden baslayarak arkaya kadar gidersek ve kac aracsa ikinci birincinin ucuncu ikincinin ve boyle devam,masrafini cekecek bukadar..gerisi teferruat..lkw nin kirmizidan gecio gecmedigini anca kamera ispatlar,oradakiler haklilik iddia edemez..
Bence kamyon yesilden gectigine ayak diretmeli,mantiken en iyi cozum bu..sayet kamyon kirmizidan gecseydi ilk araba arkadan kamyona degil,kamyon arabayi onden bicerdi..buda sagdakilerin kural ihlali yaptiklarinin ispati ..

webci
06 Mayıs 2018, 22:19
Kazanin fotosu yok..

hOrOz
06 Mayıs 2018, 22:21
15-20 km/h hızlı giden bir kamyon lamba sarı olsa bile sarıda durabilirdi ...

sağ şerittekilerin hepsinin yeşil görmesi demekki LKW kırmızıda geçmiş ..

sağdaki araba fren yapınca arkasındaki diğer araçlar mesafeyi korumadıkları için öndeki araca girmişler

burada LKW kırmızıda geçtiği için kaza yapan diğer araçlarda aralarında mesafe koymadıkları ve dikkatli olmadıkları için suçludur

Birbey 3.0
06 Mayıs 2018, 22:22
Olayı polis çok basit çözer.

Ana yoldaki lambanın kırmızıya geçmesi ile yan yoldaki lambanın kaç saniye sonra yeşil yandığına bakılır. Diyelem beş saniye fark var.

TIR tam geçti ve o an kırmızı oldu. 20km ile gidiyorsa, saniye 5-6 metre gider, 30 da 8-9 Metre.

TIR eğer 20 metreyse 30la gitse bile 2.5 - 3 saniyede geçmiş olur. Buda arkadaşını haklı çıkarır.

Arkadaşın yeşilde geçtim diyor. Bu yukardaki hesaba göre pek uymuyor. Ayrıca Tahometrede kaçla gittiği gözükür. Ordan tam bir şekilde ifadesinin uyup uymadığı hesaplanır. Ama arkadaşın sarı yandığı halde 10 Metre kala geçtiyse iş değişebilir. Çünkü trafik kuralları gereği sarıda durması gerek, eğer arkadan araba gelmiyorsa.

Başka bir sorun, bu üç araç lambada duruyordu. İlk araçin yola çikma süresi 2-3 saniye. Arkadaşın sarıda veya yeşilde geçse dediği gibi ve iki lambanı arasındaki fark beş saniye olsa, akradaşn hesaba göre çoktan geçmiş olması gerek. Polis bundan yola çıkarak inamamıştır arkadaşına. Polis bakmıştır kaç saniye sonra lambanın yandığına.

Kamera olup olmadığına emin değilim. Orada büyük bir araba yıkama yeri var. Ordandan yol gözüke bilir. Ama arkadaşın dediği çıkmazsa kamerada, ozaman kasten yalan söylemeye girebilir.

Serseri
06 Mayıs 2018, 22:22
Ben onun dediklerini yaziyorum , 10-15 metre vardi lambaya baktim yesildi diye sol seritten devam ettim cünkü ilerde solla dönecektim diyor , benim düsünce lambayi tam gecerken sari yandi ve lkwin arkasi ve Anhänger kirmizida digerleri yolla girerken Anhänger ile karsilastilar , öbür türlü olsa lkwin kafasi ile karsilasirlardi, onun merak ettigi bu cezalari paraya cevirebilirmi 2 puan ve 1 ay sürme yasagi , cünkü suan calistigi firmada tek söför o baskada yok , davayi kauanmasi biraz zor cünkü karsi tarafta 4-5 sahit var , arkadasin derdi puani ve sürme yasagini paraya cevirmek

Serseri
06 Mayıs 2018, 22:25
Olayı polis çok basit çözer.

Ana yoldaki lambanın kırmızıya geçmesi ile yan yoldaki lambanın kaç saniye sonra yeşil yandığına bakılır. Diyelem beş saniye fark var.

TIR tam geçti ve o an kırmızı oldu. 20km ile gidiyorsa, saniye 5-6 metre gider, 30 da 8-9 Metre.

TIR eğer 20 metreyse 30la gitse bile 2.5 - 3 saniyede geçmiş olur. Buda arkadaşını haklı çıkarır.

Arkadaşın yeşilde geçtim diyor. Bu yukardaki hesaba göre pek uymuyor. Ayrıca Tahometrede kaçla gittiği gözükür. Ordan tam bir şekilde ifadesinin uyup uymadığı hesaplanır. Ama arkadaşın sarı yandığı halde 10 Metre kala geçtiyse iş değişebilir. Çünkü trafik kuralları gereği sarıda durması gerek, eğer arkadan araba gelmiyorsa. arkadas lambayida olay günü videoya cekmis yaklasik 1 saniye sonra digerine yesil yaniyor diyor , video bendede var

Serseri
06 Mayıs 2018, 22:29
https://youtu.be/2frUcnL46rY
Soll lambada lkw sag lambada pkw videodaki gibi

webci
06 Mayıs 2018, 22:31
Ne olursa olsun ben olayin lkw den yana olacagi dusuncesindeyim...
Cunku eger sol seritte bir tehlike varsa lamba yesilde olsa beklenmeli,ya itfaiye veya hasta arabasi olsaydi ne olacakti,sagdakiler saga sola bakmadiklari gibi ilk arabanin yanilgisina duserek kaza yaptilar,arabada yuksek sesli muzik dinlenmis olabilir,siren sesi duyulmayabilir..

Birbey 3.0
06 Mayıs 2018, 22:33
arkadas lambayida olay günü videoya cekmis yaklasik 1 saniye sonra digerine yesil yaniyor diyor , video bendede var

Eğer bir saniyse hesap tabiki değişir.

hOrOz
06 Mayıs 2018, 22:34
artık hangisini kabul ettilerse

Einfacher Rotlichtverstoß: Bei Rot über die Ampel gefahren: 90 Euro Bußgeld, 1 Punkt in Flensburg.
Bei Rot über die Ampel gefahren mit Gefährdung: 200 Euro, 2 Punkte in Flensburg, 1 Monat Fahrverbot.
Bei Rot über die Ampel gefahren mit Sachbeschädigung: 240 Euro, 2 Punkte in Flensburg, 1 Monat Fahrverbot.

Birbey 3.0
06 Mayıs 2018, 22:35
Ne olursa olsun ben olayin lkw den yana olacagi dusuncesindeyim...
Cunku eger sol seritge bir tehlike varsa lamba yesilde olsa beklenmeli,ya itfaiye veya hasta arabasi olsaydi ne olacakti,sagdakiler saga sola baknadiklari gibi ilk arabanin yanilgisina duserek kaza yaptilar,

Hayır öyle değil. Ambulans ve polisin acil durumlarda yol önceliği vardır. Zaten onlar en az 500 metre önce sesli ikaz eder ve diğer trafikdeki araçlar uyarılmış olurdu. Yani aynı şey değil.

hOrOz
06 Mayıs 2018, 22:37
Hayır öyle değil. Ambulans ve polisin acil durumlarda yol önceliği vardır. Zaten onlar en az 500 metre önce seslinikaz eder ve diğer trafikdeki araçlar uyarılmış olurdu. Yani aynı şey değil.

yol önceliği var ama onlarda körü kürüne kavşaklara giremezler

Serseri
06 Mayıs 2018, 22:48
Video burda

webci
06 Mayıs 2018, 22:49
Video yok diyor

Serseri
06 Mayıs 2018, 22:57
Srkadas soll seritten gidiyordu cünkü 100. metre sonra solla girecekti bilkide resimlerde gözüküyordur , bir sonraki lambadan solla dönecekti

Serseri
06 Mayıs 2018, 23:08
https://resmim.net/f/CvESTG.jpeg

hOrOz
06 Mayıs 2018, 23:13
Srkadas soll seritten gidiyordu cünkü 100. metre sonra solla girecekti bilkide resimlerde gözüküyordur , bir sonraki lambadan solla dönecekti

hocam bunların hiç bir önemi yok

olayın cereyan ettiği an geçerlidir ..

arkadaşın bu olaydan dolayı kırmızı ihlalinden dolayı ceza yiyecektir eğer kabul etmezse olam mahlemeye intikal edecektir

orada hakimi ikna etmesi gerek .. bizim burada yazıp çizmemizin bir hükmü yok sonunda kararı hakim verecektir

Serseri
06 Mayıs 2018, 23:13
Yukardaki 2 arac kaza yapan arac ve sahitler ve hemen arkalarindaki levhadaki yolla gidecekmis arkadas , yani bosu bosuna soll seride gecmemis

Serseri
06 Mayıs 2018, 23:21
Sizce bu puani ve sürme yasagini paraya cevire bilirmi sizce , avukata gidecek carsambaya kendide bu olaydan zor yirtarim diyor , derdi puan yememek , bundan 2 sene öncede kücük bir kaza yapmis ve puan gelecekmis gidip puani paraya 500€ cevirmis

Birbey 3.0
06 Mayıs 2018, 23:24
Biliyor ama demi, puana cevirmek sucu kabullenmek oluyor.

Serseri
06 Mayıs 2018, 23:29
Video burda
Video burda

Serseri
06 Mayıs 2018, 23:32
Biliyor ama demi, puana cevirmek sucu kabullenmek oluyor. benim ona önerim önce qvukatta gitsin resim ve video ile baksin ne oluyor , eger sonucta suc ona kaliyorsa , o zaman cezayi paraya cevirsin

Serseri
06 Mayıs 2018, 23:38
https://m.youtube.com/watch?v=2frUcnL46rY

hOrOz
06 Mayıs 2018, 23:45
sende videoyoyu bir türlü yükleyemedin !!!

valla dediğim gibi o günkü hakimin durumuna bağlı puan cezasını paraya çevirmek diye bir mecburiyeti yok

hatta iki sene önce paraya çevrilen ceza ters tepki edebilirde firmada tek şoför olmasıda bir çıkar yolu olmayabilir

herşey hakimin iki dudağının arasından çıkan karara bağlı

Serseri
07 Mayıs 2018, 07:41
Video yukardaki linke olmasi lazim ben linke tiklayinca bende aciliyor , peki baska nasil yüklerim videoyu buraya , ben videoyu YouTube yükledim ordanda linki buraya kopyaladim

Birbey 3.0
07 Mayıs 2018, 23:38
Linklerde bende de sıkıntı var.

V/S
08 Mayıs 2018, 19:31
Burada sizin Arkadasinizi kaza ilgilendirmiyor, sonucta her Arac yoldaki Trafik lambalarini ve levhalari kendisi takip etmesi lazim.

Ikincisi kazaya karisan arabalar sahit olarak sayilmaz, cünki herkes kendi cikarini düsünüyor.

Avukat tutduysa zaten en iyisini yapmis, orada Avukat öncelikle hicbir Ceza almama ile ugrasicak.

Yinede cezadan kurtulamasa öyle yada böyle Cezayi Avukat araciligyla sade para cezasina degistire Bilir.

Ikisindede mahkemede belli olacak.

Serseri
23 Mayıs 2018, 19:49
Hepınize çok tskürler

webci
23 Mayıs 2018, 20:10
Hepınize çok tskürler

Sonucu yaz arkadas..